Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω ειχα κανει με 9,5? το κιλό και εξτρα το σχεδιο και δεν χρειαστηκε να ψαξω και πολυ γιατι το ζαχαροπλαστειο ηταν απεναντι απο τη δουλεια μου και πηγα εκει χωρις να το ψαξω. Και ειναι και απο τα καλα ζαχαροπλαστεια. Αυτα ειναι τα καλα μιας επαρχιακης πολης.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έψαξα σε αλλά 5-6 οι τιμέΣ παίζουν από 10 έως 16.τα περισσότερα είναι 10 κ 11.θα παω να παραγγείλω το απόγευμα από των 10 που είναι πολύ γνωστό κ καλό ζαχαροπλαστείο της πόλης.σχέδια είχε τεράστια ποικιλία.μου άρεσαν πολλά σχέδια.αχ είδα κ κατι άλλες...του χρόνου ο κόσμος να χαλάσει θα κάνω τέτοια.κορίτσια ολόκληρα σπίτια τούρτες τρισδιάστατες.κάπου 90 ευρώ έκαναν.μια που μου άρεσε ήταν το μανιταροσπιτο των στρουμφ.ήταν φανταστική!κ μια άλλη που ήταν το σπίτι με τα 3 γουρούνακια.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα δωσει περυσι 90 ευρω!για 3 κιλα τουρτα!για παρασταση ειχα κατεβασει απο το ιντερνετ!τωρα που το σκεφτομαι! μου πιασε τον κ&&&7λο

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα δωσει περυσι 90 ευρω!για 3 κιλα τουρτα!για παρασταση ειχα κατεβασει απο το ιντερνετ!τωρα που το σκεφτομαι! μου πιασε τον κ&&&7λο

 

καλά ο Παρλιάρος ο ίδιος την έφτιαξε βρε παιδί μου? πολύ ακριβή!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ στην βάφτιση την πλήρωσα 16 ευρώ το κιλό και μου φάνηκε λίγο ακριβή..τώρα στα γενέθλια δεν ξέρω από που θα την πάρω..αλήθεια έχετε καμμιά πρόταση για κανά ωραίο σχέδιο? σημειωτέον ότι θα κάνουμε διπλά γενέθλια γιατί την επόμενη γιορτάζει και ο άντρας μου....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται να συνδιάσεις σε μία τούρτα γενέθλια της κόρης σου και του άντρα σου μαζί. Εγώ αν σε παίρνει οικονομικά θα έκανα δύο μικρότερες ξεχωριστές για τον καθένα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλά ο Παρλιάρος ο ίδιος την έφτιαξε βρε παιδί μου? πολύ ακριβή!!!!

 

αν σου πω κιολας οτι ηταν φιλος??

φετος εχω βρει αλλου πολυ πιο φθηνα!συνηθως απο γνωστους την πατας

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια εγω την πηρα 9 ευρω το κιλο την τουρτα μαζι με το σχεδιο για τα γενεθλια αν καποια θελει ασ μου στειλει πμ ειναι γνωστη εταιρεια δεν ξερω αν μπορω να την πω στο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Ζουζούνι μου τι κάνειΣ;πολύ καλά την πήρες.εγώ λέω να το πεις κ ας το κόψουν.οποία το δει θα βοηθηθεί.κι εγώ λέω ότι την μοναδική ακριβή που βρήκα ήταν 16 από αγαπητό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα ειμαι αγαπη μου ειμαι επισημα ανεργη:D

λοιπον την πηρα το μαιο μια παιδικη και μια τησ αεκ απο τον στεργιου με τουσ φουρνουσ και τα κετερινγκ στην μεταμορφωση ειναι το κεντρικο το ειπααααα

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω ο Στεργίου για μένα είναι πολυ καλός και έχει και καλές τιμές στο κέτερινγκ που θέλω για τα γενέθλια..δυστυχώς όμως δεν τα φέρνει σπίτι πρέπει να τα παραλάβεις ο ίδιος..και εμείς μένουμε στη Βάρη γμτ...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

και εμεισ πηγαμε και τα πηραμε και ειχαμε 40 ατομα για τα γενεθλια μπαμπασ και κορησ και πληρωσα για φαγητο και τουρτεσ 160 ευρω και φαγανε ολοι του σκασμου αξιζει τον κοπο βεβαια αν εισαι κοντα...

και του χρονου εκει θα παω οσο για την τουρτα που πηραμε στο γαμο βαπτιση μασ βγηκε 10 ευρω το κιλο απο ενα γνωστο στο περιστερι 27 κιλα συνολικα και ο στολισμοσ ηταν δικος του...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καθώς πήγαινα το απόγευμα στο χωριό μου σταμάτησα σε ένα πολύ καλό ζαχαροπλαστειο να ρωτήσω.7.5 ευρώ το κιλό!!!ίδια σχέδια με της πόλης μισή τιμή!το σχέδιο που μου άρεσε κ είχε 8 ευρώ εκεί το είχε 4!μιλάμε AKPIBΩΣ ίδια τούρτα ε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καθώς πήγαινα το απόγευμα στο χωριό μου σταμάτησα σε ένα πολύ καλό ζαχαροπλαστειο να ρωτήσω.7.5 ευρώ το κιλό!!!ίδια σχέδια με της πόλης μισή τιμή!το σχέδιο που μου άρεσε κ είχε 8 ευρώ εκεί το είχε 4!μιλάμε AKPIBΩΣ ίδια τούρτα ε!

 

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΛΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΥΣΗ ΠΑΡΕ 2 -3 ΠΑΣΤΕΣ ΣΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΛΕΞΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΤΑ

ΦΙΛΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΙΑ

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω πάρει άλλες 2 φορές τούρτα από εκεί όσο έμενα χωριό κ ήταν μια χαρά.εγώ λέω όχι καραμέλα γιατί σε κάποιους κάθετε βαρύ.φράουλα- σοκολάτα ή βανίλια-φράουλα με παντεσπανι σοκολάτας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καθώς πήγαινα το απόγευμα στο χωριό μου σταμάτησα σε ένα πολύ καλό ζαχαροπλαστειο να ρωτήσω.7.5 ευρώ το κιλό!!!ίδια σχέδια με της πόλης μισή τιμή!το σχέδιο που μου άρεσε κ είχε 8 ευρώ εκεί το είχε 4!μιλάμε AKPIBΩΣ ίδια τούρτα ε!

Αυτο με το "χωριο" ειναι κατι που αμα το ψαξεις βρισκεις και πολυ καλυτερα παρακαλω. Τα γλυκα που εκανα για τη βαφτιση του μικρου μου τα εκανα στο χωριο του αντρα μου (οπως και την τουρτα του γαμου και ειχε βγει οικονομικοτατη!!!!!) και μου ειχε δειξει κατι κυπελακια τα οποια τα εφεραν σε ζαχαροπλαστειο μεσα στην πολη μετα πο 2 μηνες και βεβαια η τιμη στο χωριο ηταν πιο χαμηλη και απο γευση πολυ καλη. Δυστηχως δεν μπορεσα να κανω και των γενεθλιων γιατι η αποσταση για μια τουρτα δεν αξιζε.....

Παντως αξιζει αν το ψαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει άλλες 2 φορές τούρτα από εκεί όσο έμενα χωριό κ ήταν μια χαρά.εγώ λέω όχι καραμέλα γιατί σε κάποιους κάθετε βαρύ.φράουλα- σοκολάτα ή βανίλια-φράουλα με παντεσπανι σοκολάτας.

 

ΣΕ ΠΟΛΟΥΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ Η ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΝ ΜΑΛΛΟΝ Η ΦΡΑΟΥΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΑΝ ΉΜΟΥΝ ΚΑΛΕΣΜΕΝΗ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΤΡΩΓΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΜΦΑΓΑ ΧΙΙΧΙ

ΚΑΙ ΓΛΥΚΑΤΖΟΥ ΧΙΧΙΧΙ

.....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ είμαι πολύ τυχερή ο νουνός της μεγάλης μου κόρης είναι ζαχαροπλάστης και μας την κάνει δώρο για την μικρή που την πληρώνω χρέωνομαι γύρω στα 40€ για 3.5 κ. τούρτα....δεν ξέρω ίσως να ναι φιλική τιμή ή στην επαρχία να κοστολογούνται τόσο....τι να πώ και γω χωρίς έρευνα αγοράς μιλώ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

θελω να φτιαξω μια τουρτα για το αγορακι μου αλλα οιθκονομικα δεν ειμαι καλα και με οσα ακουω εχω τρομαξει λιγο! ειδε ενα παλιο ηλικτρονικο του πατρερα του και ξετρελαθηκε οποτε σκεφτηκα να κανω μια μικρη τουρτιτσα για 2 - 3 ατομα αλλα να μοιαζει σ αυτο το ηλεκτρονικο . ποσο λετε να κοστησει? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι τοσο πανε δυστιχος και εγω αγοραζω τουρτα 11.5 ευρω το κιλο και η παρασταση ξεκιναει απο 4 ευρω εως 30 ευρω και ηθελα μια μερα να παρω τουρτα με μια αμαξα και ηθελαν μονο την παρασταση 25 ευρω:shock:....και λεω ας το καλυτερα να παρω μια με 6 ευρω (παρασταση )και ας παρω μια κουκλα στην κορη μου με αμαξα μπαρμπι πιο φθηνη θα μου βγει....γενικα εδω στην ελλαδα για να κανουμε πια τα απαραιτητα πραγματα ας πουμε μια γιορτουλα στο παιδι σου πρεπει α εισαι ο νιαρχος με τετοιες τιμες που εχεουμε....προχτες μιλαγε η μητερα μου με γερμνια και λεγανε για τις τιμες στα προιντα και 5κιλα πατατες εχεουν 1 ευρω κ κατι ενω εμεις 1 ευρω το κιλο και στην λαικη:shock:....ελεος:evil:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα δωσει περυσι 90 ευρω!για 3 κιλα τουρτα!για παρασταση ειχα κατεβασει απο το ιντερνετ!τωρα που το σκεφτομαι! μου πιασε τον κ&&&7λο

 

Καλέ ήμαρτον από πού αγορασες;;; 30 ευρώ το κιλό;;;;

Πρόσφατα έστειλα mail στο http://www.tourtes.com και μου είπε τα 20 κομματια κέικ 3D(φαντάζομαι 2 κιλά και κάτι) 120 ευρώ!!!!!!!!! Πώς είπατε;;;;;; Ευχαριστω πολυ τους γράφω αλλα πολύ ακριβή!! Νέα μόδα τώρα το 3D θα μας μαδήσουνε για τα καλά!!!

Πάντως κορίτσια πολυ καλές τιμές βλέπω, στη γειτονιά μου τις εχουν πάνω από 20 ευρώ το κιλό τα συνοικιακα απλά ζαχαροπλαστεία!!!!!!!! Φαίνεται επειδή μένω βόρεια προάστια σημαίνει ότι μου τρέχουν και από τα μπατζάκια;;; χαχαχα

Το θέμα είναι να είναι και κοντά σου, μην τρέχεις και στου διαόλου τη μάνα εκείνη τη μέρα, ή να σου τη φέρνουν στο σπίτι

Η Passarella που έιχα ρωτήσει τις έχει από 16 ευρώ το κιλό αλλά ζήταγε 20 ευρώ μεταφορικά!!!!

Επίσης μου είπαν το Max Perry εχει καλές τιμές, κάπου 13 ευρώ/κιλό, για ρώτα αν έχεις κοντά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στα γενέθλια πριν ένα μήνα κάναμε 3D τούρτα. Το σχέδιο ήταν η minnie. Ήταν περίπου 3 κιλά και κόστισε 50?. Δεν ήταν όλη κεικ. Κεικ ήταν μόνο το κεφάλι. Το σώμα, φόρεμα κτλ ήταν κανονική τούρτα με ζαχαρόπαστα. Φαγώθηκε ολόκληρη εννοείται :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΡΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟΥΡΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,,,:?::?::?:

 

 

Τί θέμα θα έχεις?Στα τζάμπο κοίταξες?Συνήθως όλοι βολεύονται από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...