Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σχοινακι Αγ.Ειρηνησ χρυσοβαλαντου


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα μηπωσ ξερει καμια σασ το σχοινακι που δινει το μοναστηρι τησ Αγ.Ειρηνησ Χρυσοβαλαντου μπορω να το φοραω και πριν μεινω εγκυοσ η μονο οταν μαθω οτι ειμαι?

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Αγγελική!

 

Εγώ είχα βάλει το σκοινάκι της Ωσίας Ειρήνης Χρ. πριν μείνω έγκυος.Είχα κάνει και τάμα βέβαια...το φορούσα σε όλη μου την εγκυμοσύνη!

Εύχομαι τα καλύτερα και σε σενα!:-D

 

(επίσης έβαζα και λαδάκι από το μοναστήρι στην κοιλιά κάθε μέρα)

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμεινεσ κατευθειαν?και γω εχω ταμα.τωρα εδω και κανα δυο βδομαδεσ εχω εντονεσ αναγουλεσ και κανω εμετο αλλα μονο σαλια συγνωμη.λεσ να το φορεσω και γω απο τωρα πριν μαθω?

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Αγγελική μου, αμέσως!

Αν θυμάμαι καλά, το είχα βάλει περίπου στα μέσα Σεπτέμβρη και περίπου στα τέλη έγινε η σύλληψη.Έμαθα ότι ήμουν έγκυος στις 14 Οκτώβρη!

Μην σου γίνει άγχος όμως....βάλε το, καλό είναι να νηστέψεις, βάλε και λαδάκι. Και θα έρθει και το μωράκι!!!:D

Και αν δεν έρθει αμέσως μην απογοητευτείς...ξέρεις, η πίστη είναι το σημαντικότερο!

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

ζαχαρενια το φορεσα οχι πιστευω πολυ και την εχω προστατηδα νηστεψα και γω και ο αντρασ μου τωρα περιμενω περιοδο 6 του μηνοσ αλλα αυτεσ οι αναγουλεσ με τρομαζουνε και με ριχνουνε πολυ..

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προστάτιδα την έχω και γι'αυτο το είχα βάλει, όχι μόνο για εγκυμοσύνη.Εξάλλου κανονικά, δεν προσπαθουσαμε τότε ακόμα με τον άντρα μου.Και έγινε με μία φορά μόνο.Αργότερα, πριν μάθω ότι είμαι έγκυος(συγκεκριμένα μία βδομάδα πριν) είχα παει στο γιατρό και έκανα υπέρηχο και μου βρήκε την αριστερή σάλπιγγα ανενεργή.Είχα απογοητευτεί πάρα πολύ, θεωρούσα ότι δύσκολα θα έμενα έγκυος....:roll:

Από κείνη τη μέρα κάναμε καθημερινά προσπάθειες γιατί υποτίθεται θα καθυστερούσε η σύλληψη...έτσι νομίζαμε!:lol:

Και μία βδομαδα μετά συνηδητοποίησα ότι είχα καθυστέρηση και, ναι, ήμουν ήδη έγκυος!!!:-D

Με μία σάλπιγγα.Αυτό βέβαια ξεχάστηκε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Και ήρθαν έτσι τα πράγματα που χρειάστηκε να κάνω καισαρική όπου και είδε ο γιατρός ότι η σάλπιγγα ήταν τόσο χαλια που έπρεπε να αφαιρεθεί.

Αφού δε λειτουργούσε ούτως ή άλλως, καλύτερα έτσι, γιατί μπορούσε να μου κάνει ζημιά αργότερα...

Μην απογοητεύεσαι με τις αναγούλες κτλ, είναι και αυτά μέσα στο ''παιχνίδι''!!!

Εύχομαι να είσαι έγκυος και να έχεις μία καταπληκτική εγκυμοσύνη(όπως είχα κι εγώ).Να το απολαύσεις όσο πιο πολύ μπορείς!!!:wink:

Θα περιμένω νέα σου!!!

Φιλια!

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου αυτο το σκοινακι που μπορω να το βρω?εχω κανει και ταμα

 

Το βρηκα στο μοναστήρι της Αγ.Ειρήνης Χρ. στο Ηράκλειο Κρήτης.

Όπως αναφέρει όμως και η Αγγελική υπάρχει και στη Λυκόβρυση.(Παρεπιπτόντως, φοβερό μοναστήρι!:D)

 

Αγγελικη μου διάβασα το άλλο σου θέμα σχετικά με τα υγρά...κι εγώ είχα.Μάλιστα 2-3 μήνα είχα και ροζ.Δε μπορώ να πω ότι δεν τρόμαξα,αλλά όπως είπαμε όλα πήγαν καλά!

 

:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν μάθεις ότι είσαι Πριν νύστεψε και φάε το μήλο

αυτο ξερω κι εγω.

 

Επισης πηγαινε μια βολτα στον Αγ. Νεκταριο στην Αιγινα. Ισως ειναι τυχαιο αλλα και σε μενα και στην μαμα του το εκανε το θαυμα του :-D:grin:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η αδερφή μου πήγε αυτή τη πρώτη φορά στο μοναστήρι και μου έφερε το μήλο και το σχοινάκι.Κάναμε την'' νυστεία με τον άντρα μου'' -3- μερές έφαγα το μηλο και αφού έμεινα έγκυος έβαλα το σχοινάκι αλλά δεν το έβγαλα ποτέ, απλώς το σήκωνα πιο πάνω όταν πήγαινα στο γιατρό για λόγους του τύπου ότι μπορεί και να γελούσε και να θύμωνα!!!!!!!:mad:γιατί μερικοί τα κοροιδεύουν αυτά.

Και τελικά το έβγαλα πριν μπω να γεννησω.Αυτό το έκανα και στα δυο παιδιά.Εύχομαι όλες να αποκτήσετε παιδάκια που προσπαθείτε και η αδερφούλα μου!!!!!!!!

Κάναμε τάμα μετά που πήγαμε με τον άντρα μου και έχουμε μια Ειρηνούλα που ευχομαι να μου είναι γερή!!!!:D:D

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

στγχαρητηρια και γω ταμα το εχω ευχομαι οτι καλυτερο για τα παιδακια σου και για την αδερφη σου ευχαριστω παντωσ για ολεσ σασ τισ αποψεισ....

 

αγγελουδι μου ελα και σε εμασ σε λαχταραμε....!!

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! επίσης τις ευχες και για την αδερφή μου.......και γρήγορα να αποκτήσεις και συ αυτό που αναζητάς.:P:p

(Εγώ να σου πω με το άγχος που είχα έλεγα δεν θα μπορέσω και ευτυχώς πήγαν καλά τα πράγματα, μετά από δυο αποβολες στις αρχές δευτερου μηνα......όλα θα γινουν να εισαι αισιόδοξη και γενικά όχι άγχος αυτό που μου έλεγαν και οι γιατροί).

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Aγγελική κι εγώ πριν μείνω έγκυος είχα φάει το μήλο της Αγίας Ειρήνης της Χρυσ. Έκανα δίδυμα αγοράκια και τώρα έχω και ένα κοριτσάκι το οποίο θα το ονομάσω Ειρήνη γιατί όταν ήμουν έγκυος είχα αρκετές φορές αίμα. Στο όνειρο μου ένα βράδυ είδα την Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντω και καταλαβα ότι η Αγία θα με βοηθούσε πάλι. Έτσι την έταξα εκεί και η εγκυμοσύνη μου πήγε καλά. Έυχομαι να σε βοηθήσει κι εσένα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κι εγώ έμαθα πρόσφατα για το μήλο της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντω και πριν ακόμα πάμε σε γιατρούς να ψαχτούμε λέω να πάω στο μοναστήρι. Πιστεύω πως αν είναι θέλημα Θεού να κανουμε παιδί θα γίνει...αν όχι πάλι...ας είναι....

Μακάρι να βοηθήσει η Αγία Ειρήνη να αποκτήσουμε κι εμείς ένα παιδάκι.

Ξέρω μια γυναίκα που είχε το ίδιο πρόβλημα με εμάς και τώρα έχει 4 και περιμένει και το πέμπτο σε λίγο καιρό και τα οφείλει όλα στη Χάρη Της!!!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

οντως η αγια μας ακουει και δεν αφηνει καμια γυναικα παραπονουμενη...αν ζητησει να γινει μανουλα την βοηθαει...μεγαλη η χαρη της...μετα απο τεσσερα χρονια προσπαθειων επιτελους εκανα τον δημητρη χρυσοβαλαντη μου...και τσουπ απο πισω ηρθε και ο ηλιας μου.....τη ζωνη τη φορουσα σε ολη μου την εγκυμοσυνη.πηγα για σπερματεγχυση οταν την πρωτο εβαλα και τον επομενο μηνα εμαθα το χαρουμενο γεγονος...κοριτσια να πιστευετε.

 

manoulina αν πιστευεις θα γινει και κυριως (ξερω ξερω θα πεις δεν γινεται)μην αγχωνεσαι.

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

οντως η αγια μας ακουει και δεν αφηνει καμια γυναικα παραπονουμενη...αν ζητησει να γινει μανουλα την βοηθαει...μεγαλη η χαρη της...μετα απο τεσσερα χρονια προσπαθειων επιτελους εκανα τον δημητρη χρυσοβαλαντη μου...και τσουπ απο πισω ηρθε και ο ηλιας μου.....τη ζωνη τη φορουσα σε ολη μου την εγκυμοσυνη.πηγα για σπερματεγχυση οταν την πρωτο εβαλα και τον επομενο μηνα εμαθα το χαρουμενο γεγονος...κοριτσια να πιστευετε.

 

manoulina αν πιστευεις θα γινει και κυριως (ξερω ξερω θα πεις δεν γινεται)μην αγχωνεσαι.

 

μπραβο μανουλα,πραγματικα η πιστη μας βοηθα απιστευτα!!!

μηπως ξερετε αν υπαρχει Αγια Ειρηνη κ στην θεσσαλονικη,για το μηλο κ την ζωνη,ή μονο Αθηνα?

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...