Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η διατροφη του μωρου-Αμαντα γκραντ


Recommended Posts

Εχει καποια κοπελα αυτο το βιβλιο? Μου το εφερε η μαμα μου πριν λιγο καιρο αλλα δεν με εχει ενθουσιασει ιδιαιτερα.Οι συνταγες που λεει μου φαινοντε καπως...εχει μπεικον στις συνταγες, τσιγαριστα, ζαμπον...λουκανικα!!Ξερω οτι η Κωνσταντινα μου εχει μεγαλωσει πια αλλα...μπεικον?Μηπως ειμαι υπερβολικη?καμια φορα νομιζω πως απο τον φοβο μου μην της δινω ακαταλληλες τροφες τις στερω διαφορα!Κτα την γνωμη σας ενα παιδι απο 1 ετους και πανω τι δεν πρεπει να τρωει?απο τυρια ας πουμε..απο μαγειρεμενα φαγητα δικα μας?

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συμφωνα με τον παιδιατρο μου, οταν χρονισουν το διαιτολογιο ειναι ελευθερο. τρωνε οτι κι εμεις...

αλλα φυσικα προσεχεις, τα πολλα λιπη, γλυκα, γαριδακια κτλ... το να δοκιμασει ενα κομματακι ζαμπον -αν και προτιμω τη γαλοπουλα- ισα για τη γευση δεν νομιζω να το πειραξει, αλλα να το πλακωσεις στα λιπη και στα λουκανικα και την παριζα που αντε βρες τι εχουν μεσα μαλλον δεν ειναι και πολυ καλο. και γιατι να κανεις τις συνταγες αυτου του βιβλιου? μια χαρα μεσογειακη διατροφη εχουμε... στο εξωτερικο το ελαιολαδο ειναι ειδος πολυτελειας, μιας και χρησιμοποιουν λιπος στο φαγητο τους... προφανως με τα δεδομενα αυτα κανουν και τις συνταγες τους...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο μωρε ...απλα για περισσοτερες ιδεες μιας και στερευω που και που και οσο να ναιι το εχω ενα αγχος για την διατροφη της..Απλα μου εκανε πολυ εντυπωση πως στις συνταγες τσιγαριζε κρεμμυδια κτλ

Link to comment
Share on other sites

αφου η διατροφη της θα'ναι ελευθερη μην αγχωνεσαι τοσο. δηλ. και στο δικο σου φαι πχ δεν τσιγαριζεις το κρεμμυδι? ποσο βαρυ θα ειναι στη μεριδουλα της? ενα κρεμμυδι μεσα σε ολοκληρη κατσαρολα χανεται... πχ το σκορδο, ναι ειναι πιο βαρυ...

καποια στιγμη θα το φαει ομως και το κρεμμυδακι... να αποφευγεις τα βαρια φαγητα με λιπη, αλλαντικα αγνωστου ταυτοτητος, κιμαδες εκτος σπιτιου -εχω ακουσει τα απιστευτα για εστιατορια, απο χασαπηδες-, γαριδακια... τετοια πραγματα...

αν στο σπιτι τρωτε σωστα -δηλ. οχι τη χαρα της χοληστερινης!- τοτε μην σε αγχωνει και μην τρελλαινεσαι με τα βιβλια!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...