Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικό δωμάτιο και διακόσμηση


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας! Βοηθήστε στην ταλαιπωρία μας. Έχει βρει κανείς σας ωραίες και πρωτότυπες μπορντούρες για το βρεφικό δωμάτιο; Εκτός των μεγάλων βρεφικών και γνωστών καταστημάτων (mothercare, prenatal, Λητώ, ΗΡΑ αλλά και ΙΚΕΑ ) που τα έχουμε δει όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το παιδικό μας δωμάτιο (περ. 12μ2, μέχρι σήμερα, άκρως κοριτσίστικο), θα στεγάσει ένα κοριτσάκι 3,5 ετών και ένα αγοράκι από κάτι μηνών.

Προσπαθώ να βρω κουρτίνες, χαλιά, τοιχογραφία και διακόσμηση γενικά που να ταιριάζει και στους δύο.

Εντωμεταξύ, επειδή έχω την τάση να φορτώνω τους χώρους με διάφορα μπιχλιμπίδια (να μην το κάνω καρακιτσαριό το δωμάτιο με λίγα λόγια), καλό είναι να ταιριάζουν όλα μεταξύ τους από το πάπλωμα μέχρι την ταπετσαρία.

 

Καμία ιδέα βρε κορίτσια;;;;

Μ'αρέσουν τα forever friends, στα οποία βρίσκω παπλώματα, χαλιά, διακόσμηση τοίχοι, αλλά πάει και για αγοράκι; Και μήπως είναι λίγο φορτωμένο;

π.χ.

Με αυτό για χαλί τι γίνεται παρακάτω;

http://www.halia.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1372&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=56

 

Θα κοιτάξω να ανεβάσω και φωτογραφία με τον υπάρχον εξοπλισμό αύριο. Σημειωτέον, 1ον πως δεν πιάνει καθόλου το χέρι μου...

και 2ον πως αποκλείω θέματα με disney, looney tunes, dores κλπ.

 

 

Γιατί πρέπει ντε και καλά να έχει θέμα;

Εμένα, για να είμαι ειλικρινής κουράζεται το μάτι μου όταν όλα μέσα στο δωμάτιο, παπλώματα, κουρτίνες μπορντόυρες στους τοίχους κλπ είναι όπως το παραπάνω χαλί.

Εγώ θα έκανα το εξής: θα διάλεγα ένα ουδέτερο χρώμα για βασικό μέσα στο δωμάτιο, π.χ λαχανί, για κουρτίνες και για χαλί και για τα επιμέρους κάθε παιδιού όπως το πάπλωμα, κάτι που να κυριαρχεί αυτό το βασικό αλλά να έχει και μία δόση ενός άλλου χρώματος π.χ. φούξια στο κορίτσι και σιέλ στο αγόρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας! Βοηθήστε στην ταλαιπωρία μας. Έχει βρει κανείς σας ωραίες και πρωτότυπες μπορντούρες για το βρεφικό δωμάτιο; Εκτός των μεγάλων βρεφικών και γνωστών καταστημάτων (mothercare, prenatal, Λητώ, ΗΡΑ αλλά και ΙΚΕΑ ) που τα έχουμε δει όλα.

 

καλησπερα κοριτσια!ελενα αν θελεις μπορεις να μπεις στο google-παιδικες ταπετσαριες-στο site girgiris.gr.εκει εχει και μπολντουρες.ομως μην μπεις κατευθειαν στο girgiris γιατι δε θα σου βγαλει μονο τα παιδικα και πιστεψε με ειναι ατελειωτα αυτα που εχει και θα βαρεθεις να ψαχνεις....εγω πηρα ιδεες απο κει και απο βδομαδα παρημενω το μπογιατζη να μου ζωγραφισει το δωματιο με θεμα απο μια ταπετσαρια που μου αρεσε αλλα ειναι πολυ ακριβη για τα γουστα μας...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει ντε και καλά να έχει θέμα;

Εμένα, για να είμαι ειλικρινής κουράζεται το μάτι μου όταν όλα μέσα στο δωμάτιο, παπλώματα, κουρτίνες μπορντόυρες στους τοίχους κλπ είναι όπως το παραπάνω χαλί.

Εγώ θα έκανα το εξής: θα διάλεγα ένα ουδέτερο χρώμα για βασικό μέσα στο δωμάτιο, π.χ λαχανί, για κουρτίνες και για χαλί και για τα επιμέρους κάθε παιδιού όπως το πάπλωμα, κάτι που να κυριαρχεί αυτό το βασικό αλλά να έχει και μία δόση ενός άλλου χρώματος π.χ. φούξια στο κορίτσι και σιέλ στο αγόρι.

 

Συμφωνό και επαυξάνω!!! Βέβαια γούστα είναι αυτά

Εγώ θα ταίριαζα χρωματικά όπως είπε και η Εβίτα χαλί κουρτίνες ίσως και φωτιστικό όπως έχω κάνει και στης μικρής το δωμάτιο και μετά τα αξεσουάρ και τα υπόλοιπα ας είναι στο γούστο για το κάθε παιδί!

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!ελενα αν θελεις μπορεις να μπεις στο google-παιδικες ταπετσαριες-στο site girgiris.gr.εκει εχει και μπολντουρες.ομως μην μπεις κατευθειαν στο girgiris γιατι δε θα σου βγαλει μονο τα παιδικα και πιστεψε με ειναι ατελειωτα αυτα που εχει και θα βαρεθεις να ψαχνεις....εγω πηρα ιδεες απο κει και απο βδομαδα παρημενω το μπογιατζη να μου ζωγραφισει το δωματιο με θεμα απο μια ταπετσαρια που μου αρεσε αλλα ειναι πολυ ακριβη για τα γουστα μας...

p-kassiani σ΄ευχαριστούμε πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να μας απαντήσεις. Μας έσωσες!!! Ο Γκιργκίρης στην Θεσαλλονίκη έχει πράγματι ό,τι ζητούσαμε. Τέλειες ταπετσαρίες και μπορντούρες. Βέβαια δεν έχω πάρει τηλ. να δω τιμές. Το κόβω λίγο τσουχτερό το μαγαζί. Αξίζει όμως! Ό,τι έχει είναι ονειρεμένο. Όπως και να΄χει, να΄ σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οντως κοριτσια ο Γκιργκιρης στον Ευοσμο εχει απιστευτα σχεδια, μεγαλη ποικιλια, πηγα απο το μαγαζι κ τρελαθηκα αλλα σας λεω οτι οι τιμες του ειναι αρκετα τσουχτερες σε συγκριση με καποια αλλα μαγαζια που ειδα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ με αγόρι και κορίτσι στο ίδιο δωμάτιο έκανα κάτι απλό.. άφησα το χρώμα του τοίχου όπως ήταν Σωμόν…

(και από την μια πλευρά έβαλα την κούνια τις κόρης μου , στον τοίχο έβαλα αυτοκόλλητα τις barbie από το jumbo, κουρτίνα εκρού με την barbie πάνω και πατάκι με την barbie

από την άλλη μεριά έβαλα κουρτίνα πάλι εκρού ιδiα ποιότητα με τον μπατμαν, αυτοκινητάκια και μπαντμαν στον τοίχο αυτοκόλλητα και χαλάκι αυτοκινητάκια και έτσι μοιράστηκαν το ίδιο δωμάτιο με δικά του στοιχειά το καθένα…)

(παντός τα αυτοκόλλητα τα βγάζουν συνέχεια )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

 

Είδα μια καταπληκτική ταπετσαρία τοίχου στο site http://www.muralsyourway.com με κάστρα και τοπία κι η κόρη μου ξετρελλάθηκε, αλλά είναι από Αμερική. Έχει ψωνίσει κανείς από' κει γιατί φοβάμαι ότι έχει τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είσαι σίγουρη ότι στέλνει ελλάδα? γιατί εγώ από το λίγο που το βλέπω τώρα δεν νομίζω ότι εννοει ευρώπη όταν λεει international....γιατί δείχνει τις σημαίες δίπλα της αγγλίας ,του καναδά και της αυστραλίας....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,

 

Είδα μια καταπληκτική ταπετσαρία τοίχου στο site http://www.muralsyourway.com με κάστρα και τοπία κι η κόρη μου ξετρελλάθηκε, αλλά είναι από Αμερική. Έχει ψωνίσει κανείς από' κει γιατί φοβάμαι ότι έχει τελωνείο...

 

υπαρχει κ στην ελλαδα! http://wallies.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δε στέλνει Ελλάδα, αλλά έχω φίλους στην Αγγλία που ,μπορούν να παραγγείλουν, όμως μάλλον έχει τελωνείο, οπότε...

 

Δεν βρίσκω κάτι τόσο ωραίο για ολόκληρο τοίχο παρότι ψάχνω πολύ καιρό. Το http://www.wallies.com το έχω δει, δεν είναι όμως το ίδιο... Αν έχετε καμιά ιδέα, ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Εγω στης κορης μου το δωματιο εχω αυτα τα αυτοκολλητα στα οποια μπορεις να ζωγραφιζεις και να γραφεις οτι θελεις!!Η κορη μου αλλα και οι φιλες της τα καταευχαριστηθηκαν,χωρια που στολιζουν και το δωματιο!!Και η τιμη του wallies.gr πολυ καλη,εγω τα πληρωσα πολυ ακριβοτερα!

http://wallies.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=40&theid=40&open1=40&open2=&thepid=507&page=1

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω στης κορης μου το δωματιο εχω αυτα τα αυτοκολλητα στα οποια μπορεις να ζωγραφιζεις και να γραφεις οτι θελεις!!Η κορη μου αλλα και οι φιλες της τα καταευχαριστηθηκαν,χωρια που στολιζουν και το δωματιο!!Και η τιμη του wallies.gr πολυ καλη,εγω τα πληρωσα πολυ ακριβοτερα!

http://wallies.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=40&theid=40&open1=40&open2=&thepid=507&page=1

 

σκεφτομαι να παρω.οντως φαινονται σαν ζωγραφια;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν ζωγραφια και τα παιδια μπορουν με κιμωλιες να την αλλαζουν καθε φορα.Οσοι παντως εχουν μπει στο δωματιο γι αυτα ρωτανε!Εχω στειλει πελατες......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!υπαρχει καποιος που να γνωριζει απο παιδικες τοιχογραφιες????θα ηθελα να ζωγραφισω το δωματιο της μικρης μου που ερχεται σε λιγους μηνες!!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

http://www.crazypaint.gr/contact.php ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!!!!Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!!

 

Εγω γιατι δεν μπορω να δω τη σελιδα? Δε μου ανοιγει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα πήγα μια βόλτα στα τζάμπο και τυχαία βρήκα εγάλα αφρώδη αυτοκόλλητα με ζωάκια (λιοντάρι, καμηλοπάρδαλη κτλ), μεγάλα δέντρα, ήλιο, λουλούδια κτλ μόνο 4,99 ευρώ.

Είναι φανταστικά !!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.crazypaint.gr/contact.php ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!!!!Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!!

οντως πολυ ωραια ολγα αλλα τιμες δεν ειδα πουθενα να εχει...

Link to comment
Share on other sites

Κιριακάκη έχει και πολύ ωραία πλαστικά αυτοκόλλητα με 2 ευρώ την καρτέλα αν θες να σου βγάλω φωτο πες μου τα έχω 1.5 χρόνο κοντά και δεν έχουν ξεκολλήσει!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...