Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;  

1.705

  1. 1. ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;



Recommended Posts


Διαφημίσεις


το μάθαμε

[url=http://www.ticker.7910.org/eng][img]http://www.ticker.7910.org/an1cEQc0g411310MTIwZHw3OTc1MTA5MGRhfEJvdWdhdHNha29zIGlzIA.gif[/img][/url]
[url=http://www.ticker.7910.org/eng][img]http://www.ticker.7910.org/an1cJUT0g410010MzAwMTI5NmR8NjgzMDg2MzQ1ZGF8UG9udGlrYWtpIGlz.gif[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο τέλος του 3ου μήνα γιατί έκανα βιοψία τροφοβλάστη! Εκείνη τη μέρα αποφάσισα και το όνομα του παιδιου. Μένει να γεννηθεί με το καλό... σε 4 μήνες.... :D:D:D

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο δεν ηθελα να μαθω και μας το ειπε καταλαθος ο γιατρος της αμνιοπαρακεντισης τελος 6ου μηνα

Στα επομενα απο την αρχη ηθελα να ξερω....πριν την αυχενικη σιγουρα

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω το εμαθα...κοριτσι!

θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος να μην το ξερω...η αγωνια για τον ερχομο του μωρου υπαρχει ετσι κι αλλιως, γιατι να επιφορτιζομαστε με επιπλεον ανησυχιες?

rPs2p2.png
Link to comment
Share on other sites

και μεις το μαθαμε...

 

μπουμπου αν και καλος μου τη λεει "μπαμια" γιατι εχω μια αδυναμια σε αυτο το φαγητο και ειδικα αυτην την περιοδο :lol::lol::lol: τις εχω ταραξει!!! :oops:

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν θέλαμε να μάθουμε αλλα μου έσπασαν τα νεύρα όλοι που έλεγαν το μακρύ και το κοντό τους....και επειδή μου έλεγαν αγόρι θα ειναι οι περισσότεροι αλλα εγω ήθελα κόρη ειπα να μάθω για να τους ταπώσω....και ταπώθηκα!!!!!!!!!!!!!!

Την πρώτη μέρα έπαθα σοκ και δεν μιλιόμουν τώρα όμως δεν μπορώ να φανταστώ καν οτι θα έκανα κοριτσάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς το μάθαμε με επιφύλαξη (μάλλον είπε ο γιατρός) στην αυχενική διαφάνεια. Μετά, μέχρι το β' επιπέδου κάναμε άλλα δύο υπερρηχογραφήματα όπου μας λέγανε πάλι μάλλον, στο β' επιπέδου μας είπαν είναι κορίτσι (χωρίς μάλλον).

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος να μην το ξερω...η αγωνια για τον ερχομο του μωρου υπαρχει ετσι κι αλλιως, γιατι να επιφορτιζομαστε με επιπλεον ανησυχιες?

 

Αυτο πιστευω και εγω. Ετσι και αλλιως πριν μεινεις εγκυος δεν ξερεις τι παιδι θα κανεις οποτε μαθαινοτας το στη διαρκεια της εγκυμοσυνης ειναι εκπληξη.

Αντιθετα εδω στον Καναδα μου σπανε τα νευρα σ'αυτο το θεμα καθως το 90% δεν θελει να μαθει και δεν το μαθαινει!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και εγώ που είμαι και λίγο άσχετη? Σε πιο μήνα μαθαίνεις το φύλο του μωρού? Εγώ πάντως θα έχω πρόβλημα γιατί αν και δεν το έχουμε συζήτηση με τον καλό μου μάλλον δεν θα θέλει να δούμε το φύλο του μωρού μας με αντίθεση με μένα που δεν θα αντέξω να μην το δω θα σκάσω…………… Εγώ πάντως λέω ότι θέλω να είναι ένας ζουζούνος αλλά και μια μικρή τσακπίνα ζουζούνα δεν θα με χαλούσε αλλά πρώτα ο θεός να είναι γερο και υγείες και μετά όλα τα αλλά ..

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αγορακι μπορει να φανει στην αυχενικη διαφανεια που τη κανεις περιπου στο τελος του τρίτου με αρχες του τεταρτου μηνα, πιο σιγουρα στον υπερηχο που κανεις περιπου στον 6ο μηνα

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και γω το έμαθα απ'την αρχή.... θα έσκαγα αν δεν το μάθαινα! Αλλά μεταξύ μας ζηλεύω λίγο τους γονείς που αντέχουνε και δεν το μαθαίνουν... όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί θα έχει πλάκα να το μάθεις την ώρα της γέννας :D

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

το μάθαμε κι εμείς! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Πριν φερω στον κοσμο τον πρωτο μου γιο ειχα δυο αποτυχημενες εγκυμοσυνες και απο την βιοψια των εμβρυων φανηκε οτι ηταν αγορακια,οποτε οταν πηγα για υπερηχο β επιπεδου στο νοσοκομειο το μονο που με ενδιεφερε ηταν να ειναι καλα το μωρο δεν σκεφτομουν καθολου να ρωτησω για το φυλο οταν ξεκινησε ομως η γιατρος του νοσοκομειου τον υπερηχο το πρωτο πραγμα που ειπε ηταν λοιπον ειναι αγορι και ετσι το εμαθα.

 

Στο δευτερο χρειαστηκε να γινει αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας οταν μου τηλ ο γιατρος για τα αποτελεσματα οτι ολα ειναι καλα μου ειπε οτι ειναι αγορι.

.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...