Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρεατακια και υγρο στα αυτακια


Recommended Posts

Ο δικός μας ΩΡΛ (στο Παίδων) μας είπε ότι δεν χρειάζεται ακτινογραφία για τα κρεατάκια, και άδικα υποβάλλουμε τα παιδιά σε τέτοια εξέταση..

 

Επειδή αποφάσισα να κλείσω ραντεβού για τη μικρή στο Παίδων για τα αυτάκια της και ψάχνω να βρω γιατρό, θα μπορούσατε να μου πείτε κάποιον που δε συνιστά την ακτινογραφία? (δε θέλω την ακτινοβολία με τίποτα).

 

Απ' ότι είδα εδώ στο πάρεντς υπάρχουν ο κος Παρπούνας κι ο κος Χουλάκης. Άλλος?

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με απασχολει πολυ καιρο αυτο το θεμα... Ολο το χειμωνα....

 

Η κορη μου ειναι 3,5 χρονων και εχει κρεατακια με αποτελεσμα να μαζευει υγρο και στα αυτακια της..

Σε γιατρους ωριλα που εχουμε παει ιδιωτες ολοι μας ειπανε για εγχειρηση. Αλλα στο νοσοκομειο μας ειπανε οτι εγχειρηση σε παιδακια κατω τον 5 δεν κανουν πλεον κρεατακια.

Γιατι τωρα φενονται μεγαλα επειδη η μυτουλα τους ειναι ακομα μικρη. Και μετα τα 5 καταλαβαινουμε αν το παιδι εχει οντως προβλημα ή οχι.

 

Το θεμα ειναι οτι το μωρακι μου ταλαιπωρειται.....και αναπνεει τοσο καιρο με ανοιχτο το στομα....

 

Εχετε αναλογες εμπειριες απο τα παιδακια σας..

η κορη μου εκανε εγχειρηση κρεατακια ιουνιο σχεδον 3.5 ετων.ηταν τοσο μεγαλα που καλυπταν τα τυμπανα κ το παιδι ακουγε λες κ ηταν μεσα σε θαλασσα.μαζεψαν τα τυμπανα υγρο κ γιαυτο εβαλαν δακτυλιους τους οποιους απορροφαει ο οργανισμος σε 6 μηνες.η ακοη αποκατασταθηκε αμεσωσ μετα την εγχειρηση κ το ροχαλητο μετα απο 20 μερες.επισης η χουρχουρα που ειχε απο τη μυτη οταν ηταν ξυπνια εφυγε κ αυτη.η εγχειρηση κρατησε 20 λεπτα κ φυγαμε λιγεσ ωρες μετα

 

Το ότι δεν γίνεται πια τέτοια επέμβαση σε παιδάκια κάτω των 5 ετών πρώτη φορά το ακούω. Εγώ έβγαλα τα κρεατάκια (χωρίς καμία ν΄΄αρκωση παρακαλώ) όταν ήμουν 4, και ο ΩΡΛ είπε ότι θα έπρεπε να τα είχα αφαιρέσει νωρίτερα.

κ για την κορη μου το ιδιο ειπαν πως επρεπε να τα ειχε βγαλει νωριτερα αν κ ηταν 3.5 τοτε.ηταν παρα πολυ μεγαλα.κινδυνευε με μερικη κωφωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα! Πήγαμε στο Παίδον για τη μικρή (2 χρονών) γιατί είναι μόνιμα βουλωμένη η μύτη της και τώρα έβηχε και πολύ και μας είπε ο γιατρός

1) Οτι έχει ρινοκολπίτιδα και πρέπει να πάρει αντιβίωση

2) ότι έχει διογκωμένα κρεατάκια (υπάρχουν είπε 3ή 4 στάδια, δε θυμάμαι, εμείς είμαστε στο στάδιο πριν τη φραγη) και ότι πρέπει να συζητήσουμε για αφαίρεση. Το παιδί είναι σχεδόν μόνιμα με βουλωμένη μύτη (πάει και σταθμό βέβαια) και γενικά στον ύπνο της ρουθουνίζει (δε ροχαλίζει όμως πολύ) και έχει ανοιχτό το στόμα (το οποίο έχω κι εγώ όταν κοιμάμαι χωρίς να έχω πρόβλημα). Οξεία ωτίτιδα έχουμε πάθει πέρσυ 2 φορές αλλά υγρό στο αφτί έχουμε συνέχεια (Εκτός από το καλοκαίρι). Είμαι από τη μία προβληματισμένη για το μικρό της ηλικίας της για επέμβαση, από την άλλη με το βιντεάκι που είδα πιο πάνω προβληματίστηκα ... μήπως τελικά θα λυθούν τα προβλήματά μας? Γιατί και υπερκινητική είναι, και καλά δεν κοιμάται και λίγο τρώει και μικρή ανάπτυξη έχει!

 

Επίσης για τον κο Παρπούνα που αναφέρθηκε πιο πάνω έχετε ακούσει καλά? Είναι καμιά που τον έχει?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγαμε και εμείς χθες στο Παίδων στον κο Χουλάκη. Μας είπε ότι έχει μειωμένη ακοή κι από τα 2 αυτάκια κατά 30%, εννοείται υγρό στ' αυτιά και πολύ μεγάλα κρεατάκια (την ακτινογραφία δυστυχώς δεν την γλιτώσαμε:(). Μας έδωσε μια συντηρητική αγωγή και θα την ξαναδεί σε ένα μήνα. Αν δεν έχει φύγει το υγρό θα δούμε μήπως αφαιρέσουμε τα κρεατάκια και το υγρό με παρακέντηση.

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

με παρακεντηση??αυτο πρωτη φορα το ακουω...μην πανικοβαλεσαι ομως γιατι και σε μας ειπαν τα ιδια με 40% απωλεια και αφου καναμε τεραστια υπομονη και σταματησαμε και τον παιδικο φετος δεν εχει αρρωστησει 1 φορα και ακουει αψογα(συμφωνα με το ακουογραμμα)

υπομονη ανοιξη ερχεται και θα ηρεμησετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, γεια σας!!! Χάλια!!!

Είμαι ξάγρυπνη όλο το βράδυ. Έτρεχα στο νοσοκομείο την μπουμπούκα μου με τρελλό πόνο στο αυτί. Τελικά, έχει μέση ωτίτιδα, κάναμε ακουόγραμμα, χάλια βγήκε, και μας είπαν επάναληψη σε 20 μέρες. Τώρα, παίρνουμε αντιβίωση, σταγόνες στη μύτη και ponstan για τον πόνο. Ελπίζω να συνέρθει το ζουζούνι μου. Κι όλα αυτά από τα κρεατάκια. Την τελευταία φορά που την είδαν, είχαν πει ότι είμαστε εντάξει και δεν χρειαζόμαστε προς το παρόν εγχείριση. Τώρα, μετά τη θεραπεία για να δούμε, τι εξέλιξη θα έχουμε.:rolleyes:

Και μέσα σε όλα είχα και το σύζυγο να γκρινιάζει ότι κακώς τρέχω μέσα στη νύχτα στα νοσοκομεία για ένα αυτί. Μόλις, όμως, είπε ο γιατρός μέση ωτίτιδα, ένα βήμα πριν τη ρήξη τυμπάνου, να δείτε πώς μαζεύτηκε. Εντάξει, υστερική ελληνίδα μάνα, αλλά να βλέπω το παιδάκι μου να υποφέρει και να περιμένω να ξημερώσει; Ε, όχι.:confused: Όλη μέρα τηλεφωνεί συνέχεια πώς είναι το παιδί και πώς είναι το παιδί, ας μην είχα φωνάξει και θα τον έβλεπα τώρα. Ναι, ξέρω πάλι εκτός θέματος είμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Έχουμε κι εμείς το δίλημα να τα βγάλουμε τα κρεατάκια ή όχι.

Το μωρό είναι 14 μηνών αλλά έχει άρρωστο από τις 20 Σεπεμβρίου.

Ταλαιπωρείται παρα πολύ. Δεν μπορεί να κοιμηθεί καλά, κάνει άπνοιες, η μύξα δε αφήστε τα..... και πράσινη και ασταμάτητη.

Σήμερα μας είπαν να τα βγάλουμε. Λέμε να τον πάμε και στον χουλάκη και βλέπουμε.

ΜΑς κανόνισαν και χειρουργείο για αύριο! αλλά τους είπαμε να περιμένουν.

Τί να κάνω; Έχω μπερδευτεί και με τους γιατρούς και με αυτά που διαβάζω....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη εννοείται.

Το βράδυ όμως πνίγεται με τις μύξες του, βήχει και κάνει εμμετό.

Κι αυτό κάθε βράδυ!

Δεν μπορεί να φάει καλά γιατί του κόβεται η ανάσα. Ο καημενούλης έχει μάθει και σκουπίζει μόνος του τη μύτη του πλέον.

Έχασε 1,5 κιλό και δεν περπατάει. Ενώ περπάτησε κανονικά, σταμάτησε. Δεν έχει δυνάμεις.

Μιλάμε για πολύ άσχημη κατάσταση.

Να μην τα βγάλουμε εντάξει, αλλά πώς θα τον βοηθήσουμε; Οι αντιβιώσεις ΔΕΝ του κάνουν τίποτα.

Επίσης επειδή η μύτη του είναι μόνιμα υγρή αναπτύσσεται και στρεπτόκοκκος.

Η αντιβίωση το μόνο που κάνει είναι να εξοντώνει το στρεπτόκοκκο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Απλά για την ιστορία....

Το μωρό χειρουργήθηκε προχθές στο Παίδων Αγία Σοφία.

Όλα πήγαν περίφημα! Τέλεια!

Μισή ώρα τραβούσαν με αντλία φλέγματα από τα πνευμόνια του!

Τα κρεατάκια του είχαν γίνει τάπα μέσα στη μυτούλα του.

Μόλις μου τον έφεραν ήταν ροδοκόκκινος, με αλλαγμένη φωνή και κλάμα!

Έχουν περάσει 2 μέρες και ο μικρούλης μας είναι άψογος.

Αναπνέει κανονικά αν και ακόμα ανοίγει το στόμα γιατί δεν έχει μάθει να αναπνέει σωστά.

Τρώει με πολύ όρεξη πλέον.

Ήρθαμε σπίτι και έχει ...αγριέψει :D. Σκαρφαλώνει, περπατάει, γελάει, παίζει...

Είναι πολύ συγκινητικό. Δεν είναι πλέον το νωχελικό μωράκι με την απίστευτη μύξα.

Κορίτσια μην το σκέφτεστε. 15 λεπτά ήταν η ιστορία.

Αξίζει το χειρουργείο ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

παιδια σος

4 χρονω ο μεγαλος

ροχαλιζει σαν τρενο

μετα τη θαλασσα φετος ολο το αυτι μου το αυτι μου

ξεραμε οτι εχει κρεατακια αλλα ο παιδιατρος λεει δεν τα πειραζουμε μεχρι τα 6

και αν τα πειραξουμε ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!!

σημερα πηγαμε σε ΩΡΛ λεει κοντευει να του σπασει το τυμπανο

μαζευει υγρο

ωτιτιδα

κινδυνος βαρηκοιας...

εγχειρηση λεει

τωρα τι κανουμε??????

ο παιδιατρος μου το ειχε πει βεβαια οτι αμα παω σε ΩΡΛ θα πει χειρουργειο

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος

4 χρονω ο μεγαλος

ροχαλιζει σαν τρενο

μετα τη θαλασσα φετος ολο το αυτι μου το αυτι μου

ξεραμε οτι εχει κρεατακια αλλα ο παιδιατρος λεει δεν τα πειραζουμε μεχρι τα 6

και αν τα πειραξουμε ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!!

σημερα πηγαμε σε ΩΡΛ λεει κοντευει να του σπασει το τυμπανο

μαζευει υγρο

ωτιτιδα

κινδυνος βαρηκοιας...

εγχειρηση λεει

τωρα τι κανουμε??????

ο παιδιατρος μου το ειχε πει βεβαια οτι αμα παω σε ΩΡΛ θα πει χειρουργειο

Στέλλα ο αρμόδιος γιατρός είναι ο ωρηλάς κι όχι ο παιδίατρος.

Αν εκείνος κρίνει ότι πρέπει να βγουν τότε να τα βγάλετε.

Όσο απλή είναι η εγχείριση τόσο επικίνδυνο είναι να τα αφήνετε.

Διάβασε τα πιο πάνω μηνύματά μου.

Εμάς ο μικρός είναι τέλειος αν και κάνει κάποιες αλλεργικές ρινίτιδες λόγω αλλεργιών.

Μπήκαμε το πρωί στο Πάιδων. του έκαναν εξετάσεις, φύγαμε, πήγαμε το πρωί τα έβγαλαν και το απόγευμα είμασταν στο σπίτι μας και όλα καλά.

Δεν αξίζει να ταλαιπωρείται το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολες τις ιατρικες σελιδες

λεει οτι κανουμε εγχειρηση οταν εχουμε

-πολυ καιρο ωτιτιδες που δεν υποχωρουν με αγωγη

- συνδρομο απνοιας τη νυχτα

- επιμολυνσεις με πυον

- προβλημα στην αναπνοη και τη μασηση

 

εμεις δεν εχουμε τιποτα τετοιο

απλα πονεσε πρωτη φορα το αυτακι μας

θα παρω την augmentin και θα δω πως παει

με ενα περιστατικο δεν κανω χειρουργειο

 

αμα πας σε χειρουργο ΩΡΛ, χειρουργειο θα πει

τι θα πει??? οσα διαβασα ειναι πολυ σοβαρα περιστατικα των παιδιων σας

εμεις ουτε μυξες εχουμε, ουτε αρρωστησαμε ολο το χειμωνα, ουτε απνοιες κανουμε, ροχαλιζει απλα και με τις βουτιες στη θαλασαα τωρα τον ποναει ....

αχ παιδια δεν ξερω......θα περιμενω και θα κανω εννοειται ακτινογραφια

 

αλλα ο παιδιατρος εχει ενα δικιο

αδενοειδεις εκβλαστησεις λεγονται

εκβλαστησεις---με λιγα ελληνικα καταλαβαινω οτι βλαστησεις= ξαναβγαινουν

 

http://www.e-child.gr/node/71

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος

4 χρονω ο μεγαλος

ροχαλιζει σαν τρενο

μετα τη θαλασσα φετος ολο το αυτι μου το αυτι μου

ξεραμε οτι εχει κρεατακια αλλα ο παιδιατρος λεει δεν τα πειραζουμε μεχρι τα 6

και αν τα πειραξουμε ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!!

σημερα πηγαμε σε ΩΡΛ λεει κοντευει να του σπασει το τυμπανο

μαζευει υγρο

ωτιτιδα

κινδυνος βαρηκοιας...

εγχειρηση λεει

τωρα τι κανουμε??????

ο παιδιατρος μου το ειχε πει βεβαια οτι αμα παω σε ΩΡΛ θα πει χειρουργειο

 

στελλα αυτο που ειπε ο παιδιατρος δεν ισχυει.η κορη μου τα εβγαλε 3.5 ετων και δεν ξαναβγηκαν! 15-20 λεπτα υποθεση ειναι και σε 3 ωρες ημασταν σπιτι!το παιδι πηρε τα πανω του απο τοτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

διαβασα ολες τις ιατρικες σελιδες

λεει οτι κανουμε εγχειρηση οταν εχουμε

-πολυ καιρο ωτιτιδες που δεν υποχωρουν με αγωγη

- συνδρομο απνοιας τη νυχτα

- επιμολυνσεις με πυον

- προβλημα στην αναπνοη και τη μασηση

 

εμεις δεν εχουμε τιποτα τετοιο

απλα πονεσε πρωτη φορα το αυτακι μας

θα παρω την augmentin και θα δω πως παει

με ενα περιστατικο δεν κανω χειρουργειο

 

αμα πας σε χειρουργο ΩΡΛ, χειρουργειο θα πει

τι θα πει??? οσα διαβασα ειναι πολυ σοβαρα περιστατικα των παιδιων σας

εμεις ουτε μυξες εχουμε, ουτε αρρωστησαμε ολο το χειμωνα, ουτε απνοιες κανουμε, ροχαλιζει απλα και με τις βουτιες στη θαλασαα τωρα τον ποναει ....

αχ παιδια δεν ξερω......θα περιμενω και θα κανω εννοειται ακτινογραφια

 

αλλα ο παιδιατρος εχει ενα δικιο

αδενοειδεις εκβλαστησεις λεγονται

εκβλαστησεις---με λιγα ελληνικα καταλαβαινω οτι βλαστησεις= ξαναβγαινουν

 

http://www.e-child.gr/node/71

Πιο πάνω έγραψες ότι ροχαλίζει συνέχεια, υπάρχει κίνδυνος βαρηκοϊας και ότι ξέρετε ότι έχει κρεατάκια. Πώς το ξέρετε; Δεν έχει κάποιο σύμπτωμα;

Γιατί αυτά δεν είναι επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που συμβαινει ειναι οτι ροχαλιζει- τιποτε αλλο απο οσα θεωρουνται συμπτωματα

(τα αλλα τα ειπε η ΩΡΛ)

παντου λεει να γινει επεμβαση αν υπαρχει εντονο και συχεχομενο προβλημα (οχι ροχαλητο απλο) διαβαζω ολο το πρωι παιδια.....

δεν ξαναβγαινουν σε ολους μητσομ, ο κουμπαρος μου εχει κανει 3 φορες ως τωρα επεμβαση

παντου λεει οτι ειναι απαραιτητα για την αμυνα και το ανοσοποιητικο και αν δεν κανει κατι απο αυτα που προανεφερα μεχρι τα 5 δεν τα πειραζουμε γιατι τοτε παιρνει το εσωτερικο ρινικο συστημα την τελικη του μορφη

 

θα κανω την ακτινογραφια να δουμε το μεγεθος

αν ειναι μεγαλα εννοειται δε θα τα αφησω ρε παιδια

αλλα με τη μια χειρουργειο δεν κανω

θα παρω πολλες γνωμες γιατρων

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας!

 

Από χθες ξεκινήσαμε για άλλη μια φορά αντιβίωση λόγω ωτίτιδας:(

Η μικρή είναι 2, 5 χρονών και κάθε χειμώνα ταλαιπωρούμαστε από ωτίτιδες.

Και δεν έχουμε συμπτώματα εκτός απο πυρετό.

Πλέον και μύξες δεν έχει και όταν ανεβάζει πυρετό 7 στις 10 είναι ωτίτιδα

Φίλος μας ΩΡΛ είπε μετά τα 5 θα δούμε τι θα κάνουμε.

Κι εγώ είμαι της άποψης να βγάλουμε τα κρετάκια όταν μας δώσει το οκ ο ΩΡΛ και ο παιδίατρος.. πολύ ταλαιπωρία η καυμένη..

και από ροχαλητό καλά πάμε

Link to comment
Share on other sites

της κορης μου παντως ηταν παρα πολυ μεγαλα αν κ ηταν μονο 3.5 ετων.χρειαστικε κατι δακτυλιους στα τυμπανα οι οποιοι απορροφουνται απο τον οργανισμο ωστε να φυγει ολο το υγρο που ειχε μαζευτει μεσα.

η ακοη της μετα την εγχειρηση επανηλθε στα κανονικα ενω πριν ακουγε με βοη

Link to comment
Share on other sites

με ακοογραμμα μονο. πριν βγαλει τα κρεατακια η μεγαλη μου ο γιατρος ειχε πει πως ακουγε σα να ειναι μεσα στη θαλασσα. αφου μετα την εγχειρηση η ακοη αμεσως επανηλθε και μολις ξυπνησε απο τη ναρκωση παραπονιοταν οτι ολοι μιλανε δυνατα και εκλεινε τα αυτια της.

το ροχαλιτο φευγει μετα απο 15-20 ημερες γιατι υπαρχει ξεραμενο αιμα στο εσωτερικο της μυτης αλλα η ακοη επανερχεται αμεσως

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Εχω και εγω τον γιο μου με κρεατακια βαριας μορφης.

διαβασα οτι απ τα κρεατακια μπορει να εχει πολυ σοβαρες επιπτωσεις στην αναπτυξη του οπως(να μην περνει κιλα,ορθοδοντικα προβληματα,κακη οξυγονωση εγκεφαλου με συνεπεια ζωηραδα και ανυπακοη).

μονο και μονο απο αυτα εχω πανικοβληθει και εφοσον διαπιστωσα οτι ετσι ειναι οφειλω να ομολογησω οτι τα κρεατακια (κακη οξυγονωση)ειναι ενα πολυ σοβαρο προβλημα.

Τωρα ειμαστε σε φαση να βρουμε τους καλυτερρους ΩΡΛ να δουμε τι θα κανουμε.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΟΝΕΙΣ ΑΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ .

Συγχαρητηρια σε οσους βοηθανε με οπιονδηποτε τροπο συνανθρωπους και ειδηκα τους γονεις!!! :):):)

 

ΑΥΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΑΠΝΟΙΕΣ περα απο το ροχαλητο ετσι?εχθες πηγαμε κ εμεις κ μας ειπαν επειγοντως επεμβαση.αν δεν ηταν αρρωστη ακομα κ αυριο ειπε κ σε καμια περιπτωση να μην περιμενουμε.το θεμα ειναι που κ σε ποιον να την κανουμε?στο παιδων μας ειδε ο διευθυντης ο καραμπινος.τον ξερει κανεις?κ στο ευρωκλινικη παιδων μας ειπε η παιδιατρος πως ξερει καλα λογια για τον χριστοφοκατι ειμαι στο γραφειο κ εχω τα χαρτια σπιτι.εχετε να προτεινεται κανεναν πολυ πολυ καλο? α εμεις ειμαστε ουτε 2,5ετων.

Link to comment
Share on other sites

Απλά για την ιστορία....

Το μωρό χειρουργήθηκε προχθές στο Παίδων Αγία Σοφία.

Όλα πήγαν περίφημα! Τέλεια!

Μισή ώρα τραβούσαν με αντλία φλέγματα από τα πνευμόνια του!

Τα κρεατάκια του είχαν γίνει τάπα μέσα στη μυτούλα του.

Μόλις μου τον έφεραν ήταν ροδοκόκκινος, με αλλαγμένη φωνή και κλάμα!

Έχουν περάσει 2 μέρες και ο μικρούλης μας είναι άψογος.

Αναπνέει κανονικά αν και ακόμα ανοίγει το στόμα γιατί δεν έχει μάθει να αναπνέει σωστά.

Τρώει με πολύ όρεξη πλέον.

Ήρθαμε σπίτι και έχει ...αγριέψει :D. Σκαρφαλώνει, περπατάει, γελάει, παίζει...

Είναι πολύ συγκινητικό. Δεν είναι πλέον το νωχελικό μωράκι με την απίστευτη μύξα.

Κορίτσια μην το σκέφτεστε. 15 λεπτά ήταν η ιστορία.

Αξίζει το χειρουργείο ;)

σε ποιον γιατρο πηγατε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...