Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΑΣΩ


emanuela

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!! και γω γενναω σε λιγες μερες στο ιασω το δευτερο και πραγματικα χαιρομαι που θα μπορω πλεον να εχω την μικρη μαζι μου για πργματικα αποκλειστικο θηλασμο. μολισ επιστρεψω θα σας πω και την δικια μου εμπειρια.

5Ikbp3.png

as1cCDx0g411210MTA5bGR8MjIzOTM5ZHxpIHN0YWxpdHNhIG1hcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 319
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!!! και γω γενναω σε λιγες μερες στο ιασω το δευτερο και πραγματικα χαιρομαι που θα μπορω πλεον να εχω την μικρη μαζι μου για πργματικα αποκλειστικο θηλασμο. μολισ επιστρεψω θα σας πω και την δικια μου εμπειρια.

 

Μαζί είμαστε Nanou... :)

Link to comment
Share on other sites

foivi τελικα παω με προκληση την παρασκευη ετσι θα σου πω συντομα τα νεα του ιασω

 

πώς και πας με πρόκληση?

 

γιατι μειωθηκε το αμνιακο υγρο.σημερα ημουν στον γιατρο και ολα πανε κατα τάλλα πολυ καλα. μονο που δεν ξεκουραζομαι αρκετα

5Ikbp3.png

as1cCDx0g411210MTA5bGR8MjIzOTM5ZHxpIHN0YWxpdHNhIG1hcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

foivi τελικα παω με προκληση την παρασκευη ετσι θα σου πω συντομα τα νεα του ιασω

 

πώς και πας με πρόκληση?

 

γιατι μειωθηκε το αμνιακο υγρο.σημερα ημουν στον γιατρο και ολα πανε κατα τάλλα πολυ καλα. μονο που δεν ξεκουραζομαι αρκετα

 

Καλή επιτυχία Nanou! Προσπάθησε μέχρι την Παρασκευή να ξεκουραστείς όσο μπορεις και να πάρεις δυνάμεις...

Περιμένω σχόλια και εντυπώσεις..

Με το καλό το μπεμπάκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα Ιούλιο και είμαι ευχαριστημένη απο το προσωπικό αλλά το μαιευτήριο είναι ίδιο όπως πριν 11 χρόνια. Καμμια αλλαγή ή ανακαινηση με αποτέλεσμα κάποια πράγματα να έδειχναν φαρμένα. Απλώς καλή συντήρηση.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο γραφειο δηλωσεων γεννησεων του Ιασω αφου γινει η δηλωση το χαρτι της βεβαιωσης της δηλωσης βγαινει αμεσως η κανει πολλες μερες?

μετα πρεπει να το παμε οι ιδιοι στο ληξιαρχειο που υπαγεται το μαιευτηριο (Αμαρουσιου??) για να δηλωσουμε το παιδι και να βγαλουμε ληξιαρχικες πραξεις γεννησεως για χρηση σε αλλες υπηρεσιες η τα εκδιδει το ιδιο γραφειο με τη δηλωση του μωρου (δηλαδη να γινει η δηλωση της γεννησης και το γραφειο να εκδιδει τις ληξιαρχικες πραξεις γεννησεως και σε ποσο χρονικο διαστημα?φαναταζομαι οτι αν ισχυει το τελευταιο μπορει ο ανδρας μου να ζητησει την ολη διαδικασια εκδοσης ληξιαρχικων πραξεων χρωις εξουσιοδοτηση μου..ειδαλλως αν ειναι να παει καποιος στο ληξιαρχειο της περιοχης για την καταχωρηση και εκδοση πραξεων θα πρεπει να χει εξουσιοδοτηση..)..

Link to comment
Share on other sites

Στο ΙΑΣΩ υπάρχει γραφείο ληξιαρχείο του Αμαρουσίου και τα χαρτιά εμείς τα πήραμε αμέσως! Σου δίνει 4 αντίγραφα ληξιαρχικής πράξης γεννήσεως.

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα με τη δηλωση του μωρου ο συζυγος ζηταει τα αντιγραφα της ληξιαρχικης πραξης και τα δινουν αμεσως εκει..αρα δεν χρειαζεται να τρεχουμε στο κανονικο ληξιαρχειο της περιοχης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέσα στο μαιευτήριο υπάρχει ληξιαρχείο.

 

Φρόντισε να έχεις μαζί σου και ληξιαρχική πράξη γάμου θα την χρειαστείς. Θα πρέπει όμως να είναι θεωρημένη το τελευταίο εξάμηνο αλλιώς δεν την δέχονται.

 

Θα σας τα πουν βέβαια και στο μαιευτήριο!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Eμενα δεχτηκαν την παλια. Και 2 φωτοτυπιες ταυτοτητας συζυγου και δικη σου. Η Ληξιαρχικη πραξη γαμου εις διπλουν (η μια φωτοτυπια)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρέπει να έχετε μαζί σας και αντίγραφα των ταυτοτήτων για να δηλώσετε τη γέννηση του παιδιού στο Ιασώ .. :!:

 

.. στο ληξιαρχείο στο Μαρούσι θές δε θές θα πάς μόλις γίνει η βάπτιση για να τη δηλώσεις ΕΚΕΙ :?:?:? ..

και καλό θα είναι να πάς αμέσως διότι μετά πληρώνεις και παράβολα εάν αργήσεις .. :?:?:?

και μετά πάς και δηλώνεις το παιδί στη μερίδα που ανήκετε ..

άν κι εμάς που μας δώσανε ένα χαρτί στο Μητέρα, λέει ότι τοπαιδί είναι ΔΗΜΟΤΗΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ και ότι ΔΕΝ μπορούμε να το ξεγράψουμε απο εκεί .. :?:mad::evil: τι να πώ ..

εγώ πάντως τη δήλωσα στη μερίδα μου που έχω εδώ στο Φάληρο .. τώρα δεν ξέρω εάν είναι δημότισσα Αμαρουσίου ή Φαλήρου :?:roll:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχετε μαζί σας και αντίγραφα των ταυτοτήτων για να δηλώσετε τη γέννηση του παιδιού στο Ιασώ .. :!:

 

.. στο ληξιαρχείο στο Μαρούσι θές δε θές θα πάς μόλις γίνει η βάπτιση για να τη δηλώσεις ΕΚΕΙ :?:?:? ..

και καλό θα είναι να πάς αμέσως διότι μετά πληρώνεις και παράβολα εάν αργήσεις .. :?:?:?

και μετά πάς και δηλώνεις το παιδί στη μερίδα που ανήκετε ..

άν κι εμάς που μας δώσανε ένα χαρτί στο Μητέρα, λέει ότι τοπαιδί είναι ΔΗΜΟΤΗΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ και ότι ΔΕΝ μπορούμε να το ξεγράψουμε απο εκεί .. :?:mad::evil: τι να πώ ..

εγώ πάντως τη δήλωσα στη μερίδα μου που έχω εδώ στο Φάληρο .. τώρα δεν ξέρω εάν είναι δημότισσα Αμαρουσίου ή Φαλήρου :?:roll:

 

κοιτα..στην ερωτηση ΤΟΠΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ παντα θα απαντας Αμαρουσιον αλλα στο ερωτημα ΔΗΜΟΤΗΣ θα λες το μερος οπου ειναι η μεριδα του..στο Φαληρο τοτε Δημοτης Παλαιου Φαληρου..και ο αδελφος μου ειναι γεννημενος στον Χολαργο (πρωην μαιευτηριο ΗΡΑ) αλλα ειναι στην οικογενειακη μεριδα των γονιων μου στον Πειραια ΑΡΑ δημοτης Πειραιως..

συνεπως μου λες οτι κατα τη γεννηση εξυπηρετουμαι καθ ολα απο το λεξιαρχικο γραφειο του μαιευτηριου (δηλωση και εκδοση πιστοποιητικων απο το ιδιο γραφειο) αλλα μετα τη βαπτιση θα πρεπει να παω στο κανονικο ληξιαρχειο στο Μαρουσι για τη δηλωση του ονοματος καθως μεχρι τοτε θα ανι δηλωμενο ως αβαπτιστο..

μαλιστα..γραφειοκρατια αθανατη..

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν χρειάστηκε να πάμε ξανά μετά την βάπτιση στο ληξιαρχείο στο Μαρούσι.

 

Πήγαμε στο Δήμο όπου είναι η μερίδα μας και αυτό ήταν!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει πριν απο κανα δυο βδομαδες αν θα γινει η αυξηση και μου παν οτι αν γινει θα ειναι τελη Δεκεμβρη..βεβαια εχω στα χερια μου τιμοκαταλογο απο φιλη που τον ειχε παρει τον Μαιο του 2008 και πανω ψηλα αναγραφει οτι οι τιμες αυτες ισχυουν απο 12/12/2007 (καπου εκει αν θυμαμαι) αρα και το οτι η αυξηση θα γινει τελη Δεκεμβρη (αν τελικα γινει) μαλλλον ειναι ανακριβεια..παντως εσυ αν ενδιαφερεσαι αμεσα οπως εγω υπολογιζε παραπανω λεφτα να σαι μεσα.. (φανταζομαι και ελπιζω ενα 5-10% οχι παραπανω..ε! ξεφτιλα!!)

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ Κ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΠΗΤ 9-15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ. ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΙΜΕΣ ΚΛΠ?ΕΓΩ ΑΝ Κ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΥΨΗΛΗΣ ΜΕΙΩΠΙΑΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ Κ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΚΕΙ ΤΙ ΞΕΡΕΙ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Ετσι θα κάνω και βλέπουμε...

Σε λίγες μέρες θα μπορώ να σας πω και με σιγουριά τελικα τι ισχύει καθότι τερματίζω...

 

αντε με το καλο, με ενα πονο και οπου να ναι στα δικα μας!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι θα κάνω και βλέπουμε...

Σε λίγες μέρες θα μπορώ να σας πω και με σιγουριά τελικα τι ισχύει καθότι τερματίζω...

 

αντε με το καλο, με ενα πονο και οπου να ναι στα δικα μας!!

 

άντε κι εσύ μ'ένα πόνο! (βάλε ένα tickeraki να βλέπουμε σε τι φάση είσαι)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...