Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρωτήστε τον ειδικό: Παναγιώτης Χριστόπουλος Μαιευτήρας-Γυν/γος,Ειδικός Γυναικολόγος Παιδιών


Recommended Posts

Kαλησπερα γιατρε και ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.

Θα ηθελα να ρωτησω αν εμεινα εγκυος χωρις να το ξερω και μετα πηρα αντισυλληπτικα για 7 μερες δημιουργειται καποιο προβλημα στο εμβρυο?Ενας υπερηχος αρκει για να δουμε αν ειναι ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 750
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπερα γιατρε και ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.

Θα ηθελα να ρωτησω αν εμεινα εγκυος χωρις να το ξερω και μετα πηρα αντισυλληπτικα για 7 μερες δημιουργειται καποιο προβλημα στο εμβρυο?Ενας υπερηχος αρκει για να δουμε αν ειναι ολα καλα?

 

Οχι, δεν υπαρχει καποιο προβλημα. Δεν εχει αναφερθεί καποια σημαντικη ανωμαλια στο εμβρυο.

 

Ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και ενα καλο και γερό μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα γιατρε και ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.

Θα ηθελα να ρωτησω αν εμεινα εγκυος χωρις να το ξερω και μετα πηρα αντισυλληπτικα για 7 μερες δημιουργειται καποιο προβλημα στο εμβρυο?Ενας υπερηχος αρκει για να δουμε αν ειναι ολα καλα?

 

Οχι, δεν υπαρχει καποιο προβλημα. Δεν εχει αναφερθεί καποια σημαντικη ανωμαλια στο εμβρυο.

Ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και ενα καλο και γερό μωρό.

Πιστευω οτι ο συνηθισμενος ελεγχος καθε εγκυμοσυνης ειναι αρκετος

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να μου έρθει περίοδος μετά από λίγες μέρες που έβαλα σπιράλ: πριν το βάλω δεν είχα, αλλά και δε θα έπρεπε, αφού θηλάζω αποκλειστικά.

 

Η σχεση θηλασμου - περιοδου εχει να κανει με τη συχνοτητα και την ανταποκριση του ορμονικού αξονα σε αυτόν.

 

Το σπιραλ απο μόνο του, εχει ως παρενεργεια καποιες μικροαιμορραγιες για τους πρωτους 3-6 μηνες.

Φυσικά πολλα εξαρτωνται και απο τα συνοδά συμπτωματα, αν υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έκανα απόξεση στις 21/04/2012 λόγω παλλίνδρομης κύησης στην 13η εβδομάδα,έκανα εξετάσεις θυροειδή, καμπύλη σακχάρου και κολπικά υγρά όλα καλά μόνο στο τελευταίο λεέι γαλακτοβάκιλοι ελλατωμένος αριθμός, αυτό είναι πρόβλημα;Επίσης μόλις εχθές έκανα εξέταση για θρομβοφιλία και θα έχω τα αποτελέσματα την επόμενη εβδομάδα,ήθελα να σας ρωτήσω αν μείνω εγκυος αυτον το μήνα και διαπιστωθεί τελικά πρόβλημα την αγωγή θα την αρχίσω με το πρώτο θετικό τεστ ή υπάρχει περίπτωση να πρέπει να την αρχίσω πριν μείνω έγκυος;ευχαριστώ

 

Μία παλινδρομη κυηση ειναι ισως και ενα τυχαιο γεγονος. Επειδη όμως ισως υπαρχει καποιο προβλημα, μπορειτε προληπτικα να ξεκινησετε μια ηπια αγωγη για να αποφυγετε καποια αποβολή ή και να βοηθησετε την εμφυτευση.

 

Ελπιζω ο γιατρος σας να σας εχει ενημερωσει ή και συμβουλευσει σχετικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή μπορεί να έχω πολυκυστικές ωοθήκες και να μην φάνηκαν στους υπέρυχους που έκανα στην εγκυμοσύνη μου σωστά κατάλαβα;Είναι κακό το γεγονός ότι έχω μεγάλό κύκλο;Από 30-45ημέρες...

 

 

Μεγαλο κυκλο ονομαζουμε αυτον που ειναι πανω απο 35 ημερες σταθερά.

Εσας ονομαζεται ασταθης κυκλος και καλο ειναι να βρειτε τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Με απασχολει ενα θέμα με τη περιοδο μου που εχει αλλάξει πολυ το διαστημα μετα τη δευτερη γεννα,,,,,,

 

Συνηθως ενω ο κυκλος μου ειναι ανα 28-29 μερες εχω το προβλημα:

μια να εχω σχεδον σα μητροραγια για τρεις μερες μετα τιποτα και μετα στην 7-9 του κυκλου παλι αιμα και καφε σταγονες μεχρι και τη 15 -18 μερα και ια να εχω περιοδο 4 μερες και παλι μετα απο 2-3 μερεςχωρις αιμα τις γονιμες να το πω απο 8 μεχρι και 16 αναλογα ποτε λιγο καφε καθε μερα ποτε αρκετο αιμα ,,,,σε τεστ παπ που εκανα δεν εδειξε κατι αλλα νομιζω οτι δεν ειναι αρκετο ,,,,θα ηθελα να μου πειτε πως θα πρεπει να κινηθω γιατι δε πρεπει να ειναι φυσιολογικο αυτο,,τι εξετασεις θα πρεπει να κανω

 

να παραθεσω οτι εχω εντονη αιμοραγια κατα της περιοδους μου και πονους και εχω δυο φορες παλιοτερα περιπτωση μητροραγιας (ασταματητο μου φανηκε για πολλες μερες συνεχεια )

 

ευχαριστω πολυ για το χρονο

 

 

Πραγματικά το παπανικολαου ειναι ασχετο με την υποθεση σας.

 

Πρεπει να κανουμε ορμονικες εξετασεις και απεικονιστικό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γιατρε!ηθελα να ρωτησω ο αντρασ μου εχει κρισεις πανικοθ και καποιες φορεσ περνει lexotanil σε σταγονεσ!ετυχε και πηρε,ειχε βαλει τισ σταγονεσ σε ενα καπακι απο μπουκαλακι νερο και μετα ηπιε λιγο νερο απο το μπουκαλι εκεινο!μετα καταλαθοσ ηπια και εγω νερο απο το μπουκαλακι αυτο και μετα απο το στομιο καταλαβα τη γευση!ειμαι τριων μηνων και 10 μερεσ!υπαρχει περιπτβση να εχει παθει κατι το μωρο??

 

Θεωρω οτι η ποσοτητα όπως την περιγραφετε ειναι πολυ μικρη και δεν μπορει να προκαλεσει καποιο σημαντικο προβλημα στο εμβρυο. Συνήθως οι μέλετες και τα προβλήματα αφορουν μητερες που λαμβανουν συστηματικα το φαρμακο. Ακόμα και για αυτες τις γυναίκες, η βιβλιογραφία παραμένει διχασμένη εάν τα φαρμακα αυτά προκαλούν αύξηση στην συχνότητα εμφάνισης προβληματων διάπλασης του εμβρυου.

Link to comment
Share on other sites

γιατρε καλησπερα!ηθελα να ρωτησω ο αντρασ μοθ εχει κρισεισ πανικου και τη τελευταια φορα πηρε lexotan σε σταγονες τισ οποιεσ εβαλε στο καπακι απο ενα μικρο μπουκαλακι νερο,τισ ηπιε απο εκει και μετα ηπιε απο το μπουκαλακι αθτο νερο.Καταλαθοσ εγω μετα ηπια μια γουλια απο το μπουκαλακι αυτο και το καταλαβα απο τη μυρωδια στο στομιο του μπουκαλιου,εχω κλεισει το τριτο μηνα εγκυμοσυνησ στισ 27/06/2012 και το περιστατικο αυτο εγινε στισ 6/07/2012,υπαρχει περιπτωση να επαθε κατι το μωρο μου??

 

Θεωρω οτι η ποσοτητα όπως την περιγραφετε ειναι πολυ μικρη και δεν μπορει να προκαλεσει καποιο σημαντικο προβλημα στο εμβρυο. Συνήθως τα προβλήματα αφορουν μητερες που λαμβανουν συστηματικα το φαρμακο. Ακόμα και για αυτες τις γυναίκες, η βιβλιογραφία παραμένει διχασμένη εάν τα φαρμακα αυτά προκαλούν αύξηση στην συχνότητα εμφάνισης προβληματων του εμβρυου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γιατρε θα ηθελα να με βοηθησετε....λοιπον ειχα περιοδο στις 26/6 στις 29 με 30 με τελειωσε και ειχαμε καποιες επαφες ελευθερες αλλα "τραβιετε" παντα κανα 2 επαφες υπηρξαν γυρω στις 7-8/6 αρχισαν καποιες ενοχλησεις,λεω ξεκινησαν οι γονιμες μερες(γιατι παντα τις καταλαβαινω,λιγα πονακια χαμηλα ορεξη για φαγητο και καφε υγρα για κανα 2 μερες αυτα ομως)μετα 3 με 4 μερες οι πονοι εγιναν πολυ εντονη σε σημειο να πω οτι θα μου ερθει,με πολλα υγρα καφε πρηξιμο στο στηθος και φοβερος πονος στην μεση και η κοιλια μου πολυ πρισμενη.κρατησε αυτο το εντονο καμια 3 μερες μεχρι σημερα βεβαια δεν εχω καφε υγρα αλλα η κοιλια συνεχιζει να ποναει πολυ,σαν να σου δινει την εντυπωση οτι θα ερθει περιοδος,αδιαθεσια πρησενη στην κοιλια το στηθος μου πολυ πρησμενο,οι θηλες πονανε οταν τις ακουμπαω και η μεση μου,αλλες φορες ομωσ εχω αυτα τα οποια ομως κρατανε 3 με 4 μερες και οχι σε εντονο βαθμο και μετα ειμαι καλα για καμια βδομαδα και μετα σιγα σιγα με ξεκινουν που και που μικρο ενοχλησεις μεχρι την αναμενομενη περιοδο.αυτο το πραγμα πρωτη φορα.την παρασκευη υπηρξε αλλη μια επαφη και εχτες που ξανα υπηρξε πονουσα στην μητρα δεν ξερω με την πιεση χτυπουσε χαμηλα στην κοιλια πολυ πονο ομως......τι να ειναι αραγε?να υπαρχει περιτωση εγκυμοσυνης?θα ηθελα πολυ να με βοηθησετε.....σας ευχαριστω που κανατε τον κοπο και το διαβασατε ηθελα πολυ να μιλησω σε καποιον....και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα που εγραψα...περιμενω απαντησεις.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα γιατρε θα ηθελα να με βοηθησετε....λοιπον ειχα περιοδο στις 26/6 στις 29 με 30 με τελειωσε και ειχαμε καποιες επαφες ελευθερες αλλα "τραβιετε" παντα κανα 2 επαφες υπηρξαν γυρω στις 7-8/6 αρχισαν καποιες ενοχλησεις,λεω ξεκινησαν οι γονιμες μερες(γιατι παντα τις καταλαβαινω,λιγα πονακια χαμηλα ορεξη για φαγητο και καφε υγρα για κανα 2 μερες αυτα ομως)μετα 3 με 4 μερες οι πονοι εγιναν πολυ εντονη σε σημειο να πω οτι θα μου ερθει,με πολλα υγρα καφε πρηξιμο στο στηθος και φοβερος πονος στην μεση και η κοιλια μου πολυ πρισμενη.κρατησε αυτο το εντονο καμια 3 μερες μεχρι σημερα βεβαια δεν εχω καφε υγρα αλλα η κοιλια συνεχιζει να ποναει πολυ,σαν να σου δινει την εντυπωση οτι θα ερθει περιοδος,αδιαθεσια πρησενη στην κοιλια το στηθος μου πολυ πρησμενο,οι θηλες πονανε οταν τις ακουμπαω και η μεση μου,αλλες φορες ομωσ εχω αυτα τα οποια ομως κρατανε 3 με 4 μερες και οχι σε εντονο βαθμο και μετα ειμαι καλα για καμια βδομαδα και μετα σιγα σιγα με ξεκινουν που και που μικρο ενοχλησεις μεχρι την αναμενομενη περιοδο.αυτο το πραγμα πρωτη φορα.την παρασκευη υπηρξε αλλη μια επαφη και εχτες που ξανα υπηρξε πονουσα στην μητρα δεν ξερω με την πιεση χτυπουσε χαμηλα στην κοιλια πολυ πονο ομως......τι να ειναι αραγε?να υπαρχει περιτωση εγκυμοσυνης?θα ηθελα πολυ να με βοηθησετε.....σας ευχαριστω που κανατε τον κοπο και το διαβασατε ηθελα πολυ να μιλησω σε καποιον....και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα που εγραψα...περιμενω απαντησεις.........

 

Μπορεί να ειναι ενα μεμονωμενο γεγονός ή να οφειλεται σε καποια ορμονική διαταραχη. Επισης, μπορει να υπάρχει καποια άλλη διαταραχη στην ωοθηκη (όπως μια κυστη). Τέλος, ποτέ δεν μπορει καποιος, χωρις εξετασεις, να αποκλεισει μια εγκυμοσυνη.

 

Για να εχω ποιο συγκεκριμενη αποψη και να σας βοηθησω περισσοτερο πρεπει να σας δω απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο κυκλο ονομαζουμε αυτον που ειναι πανω απο 35 ημερες σταθερά.

Εσας ονομαζεται ασταθης κυκλος και καλο ειναι να βρειτε τι φταιει.[/quote

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!Πως θα πρέπει να ψαχτώ δηλαδή;Ο γυναικολόγος που μου έγραψε τις εξετάσεις μου είπε μόνο για πολυκυστικές ωοθήκες και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο κυκλο ονομαζουμε αυτον που ειναι πανω απο 35 ημερες σταθερά.

Εσας ονομαζεται ασταθης κυκλος και καλο ειναι να βρειτε τι φταιει.[/quote

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!Πως θα πρέπει να ψαχτώ δηλαδή;Ο γυναικολόγος που μου έγραψε τις εξετάσεις μου είπε μόνο για πολυκυστικές ωοθήκες και τίποτα άλλο.

 

Για να πούμε ότι μια γυναίκα έχει σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών πρέπει να πληρεί πολύ συγκεκριμένα κριτήρια που βασίζονται σε πολύ συγκεκριμένες εξετάσεις, υπό συγκεκριμένες συνθήκες και προϋποθέσεις. Δυστυχώς σε πάρα πολλές περιπτώσεις έχω δει ότι η διάγνωση μπαίνει επιπόλαια. Χρειάζομαι τις εξετάσεις σας προκειμένου να σας πω κάτι πιο συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ειναι ενα μεμονωμενο γεγονός ή να οφειλεται σε καποια ορμονική διαταραχη. Επισης, μπορει να υπάρχει καποια άλλη διαταραχη στην ωοθηκη (όπως μια κυστη). Τέλος, ποτέ δεν μπορει καποιος, χωρις εξετασεις, να αποκλεισει μια εγκυμοσυνη.

 

Για να εχω ποιο συγκεκριμενη αποψη και να σας βοηθησω περισσοτερο πρεπει να σας δω απο κοντά.

 

σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια πηγα στο στον γιατρο και εχω μια κυστη 2,5 εκ. και με εδωσε αντισσυλιπτικα και ειπε οτι θα φυγει....

Link to comment
Share on other sites

Ax γιατρε μου βασανιζομε με συνδρομο πολυκυστικων ωοθυκων δεν αντεχω αλλα χαπια περιοδο δεν εχω καθολου ηρθα απο λαρισα κ ζω αθηνα πλεον κ δεν εχω εναν γιατρο που πανω απο ολα να σταθει στο προβλημα μου ολοι μου δινανε χαπια εχω παχυνει χωρις να τρωω δεν μπορω αλλο ψυχολογικα εχω γινει ρακος θελω να κανω παιδακι κ δεν μπορουμε λογο συνδρομου κ αγχους τα οικονομικα μου θελω εναν γιατρο να βοηθησει σε αυτο το θεμα εχω κ ανδρογονα ανεβασμενα ευτυχως κανω λειζερ εχω κ θυρεοειδη εχω απο ολα δλδ τι αλλο πια να κανωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Για να πούμε ότι μια γυναίκα έχει σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών πρέπει να πληρεί πολύ συγκεκριμένα κριτήρια που βασίζονται σε πολύ συγκεκριμένες εξετάσεις, υπό συγκεκριμένες συνθήκες και προϋποθέσεις. Δυστυχώς σε πάρα πολλές περιπτώσεις έχω δει ότι η διάγνωση μπαίνει επιπόλαια. Χρειάζομαι τις εξετάσεις σας προκειμένου να σας πω κάτι πιο συγκεκριμένο.

 

θα ηθελα επισης να σας πω πως εχω παρα πολυ καιρο αστατο κυκλο οποτε προφανως γιαυτο να μου εδωσε τα χαπια,ειναι ομως σωστο αυτο?μια κοπελα το αποροφησε ο οργανισμοσ της μιπως ειναι κριμα να παρω ετσι χαπια?λετε να παω και σε αλλον γιατρο να παρω μια δευτερη γνωμη?δεν ζω στην αθηνα γιαυτο δεν μπορω να ερθω σε εσας.βεβαια αν ηταν δεν θα το αποροφουσε αν πουμε οτι το ειχα καιρο?θα ηθελα να μου απαντησετε πολυ :-( περιμενω με αγωνια

Link to comment
Share on other sites

Γιατρε ξεχασα να σας πω τα χαπια aldacton mercilon glucophage T3 k ola ayta apo duo treis fores a meta nuxtoloulouda se kapsoula lugaria semtsai louiza se tsai ayta k meta gynofen apapapapa den thelw ksana kati tetoio

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια πηγα στο στον γιατρο και εχω μια κυστη 2,5 εκ. και με εδωσε αντισσυλιπτικα και ειπε οτι θα φυγει....

 

Δεν θελω να παρεμβω αναμεσα σε σας και στο γιατρο σας, αλλά πρεπει να σας ενημερωσω (με σκοπό να πληροφορουνται σωστά και οι υπολοιποι χρηστες του parents και να μην περναμε λάθος μηνυματα) οτι:

 

α) εχει αποδειχθει περιτρανα οτι η χρηση αντισυλληπτικων για να φυγουν οι κυστες των ωοθηκων δεν βοηθα σε τιποτα. Αν ειναι να σπασει ή απορροφηθει η κυστη αυτο θα γινει ειτε παρει η γυναικα χαπια ειτε όχι. Αποτελει λοιπον ιατρικη πρακτικη της περασμενης δεκαετιας οτι στις κυστες δινουμε αντισυλληπτικα.

 

β) μεχρι τα 2,5 εκατοστα δεν ειναι κυστη αλλά ενα μεγαλο ωοθυλακιο που δεν εσπασε για να απελευθερωθει ωαριο. Κυστη ειναι οταν ειναι πανω απο 2,5 εκατοστα.

 

Ευχομαι το καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

 

θα ηθελα επισης να σας πω πως εχω παρα πολυ καιρο αστατο κυκλο οποτε προφανως γιαυτο να μου εδωσε τα χαπια,ειναι ομως σωστο αυτο?μια κοπελα το αποροφησε ο οργανισμοσ της μιπως ειναι κριμα να παρω ετσι χαπια?λετε να παω και σε αλλον γιατρο να παρω μια δευτερη γνωμη?δεν ζω στην αθηνα γιαυτο δεν μπορω να ερθω σε εσας.βεβαια αν ηταν δεν θα το αποροφουσε αν πουμε οτι το ειχα καιρο?θα ηθελα να μου απαντησετε πολυ :-( περιμενω με αγωνια

 

Δεν ειναι θεμα απορροφησης ή μη... το βασικο θεμα ειναι να υπαρχει σωστη και τεκμηριωμενη διαγνωση!

Link to comment
Share on other sites

Ax γιατρε μου βασανιζομε με συνδρομο πολυκυστικων ωοθυκων δεν αντεχω αλλα χαπια περιοδο δεν εχω καθολου ηρθα απο λαρισα κ ζω αθηνα πλεον κ δεν εχω εναν γιατρο που πανω απο ολα να σταθει στο προβλημα μου ολοι μου δινανε χαπια εχω παχυνει χωρις να τρωω δεν μπορω αλλο ψυχολογικα εχω γινει ρακος θελω να κανω παιδακι κ δεν μπορουμε λογο συνδρομου κ αγχους τα οικονομικα μου θελω εναν γιατρο να βοηθησει σε αυτο το θεμα εχω κ ανδρογονα ανεβασμενα ευτυχως κανω λειζερ εχω κ θυρεοειδη εχω απο ολα δλδ τι αλλο πια να κανωωωωωω

 

Όπως εγραψα και παραπανω, για να πούμε ότι μια γυναίκα έχει σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών πρέπει να πληρεί πολύ συγκεκριμένα κριτήρια που βασίζονται σε πολύ συγκεκριμένες εξετάσεις, υπό συγκεκριμένες συνθήκες και προϋποθέσεις. Δυστυχώς σε πάρα πολλές περιπτώσεις έχω δει ότι η διάγνωση μπαίνει επιπόλαια. Χρειάζομαι τις εξετάσεις σας προκειμένου να σας πω κάτι πιο συγκεκριμένο. Οι θεραπειες πρεπει να εχουν συγκεκριμενο στοχο και σκοπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γιατρε.Την παρασκευη κλεινω 40 ημερες απο τοτε που γεννησα(με καισαρικη) και την αλλη εβδομαδα θα παω στο γιατρο μου να με δει.Θα ηθελα να μου πειτε τι εξεταση ακριβως θα κανω?Εκτος απο υπερηχο στη κοιλια θα κανω και κολπικο υπερηχο?Και κατι αλλο επαφες και γυμναστικη απο ποτε μπορω να ξεκινησω?Και η κοιλια μου χαμηλα πανω απο την τομη δεξια και αριστερα νιωθω σαν να με τσουζει οταν την ακουμπαω και δεν την νιωθω ακομα καλα ειναι λιγο μουδιασμενη γιατι?Ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

Γιατρε σας ζαλισα χιλια συγνωμη μια ερωτηση πως μπορουν να φυγουν οι κυστες...με λαπαροσκοπηση?αν ναι ποσο κοστιζει λογο ανεργιας ειμαι ανασφαλιστη πολυ θα ηθελα να εχω μια απαντηση σας:-(:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γιατρέ μου,στις 26 Νοεμβρίου 2011 γέννησα με καισαρική ένα κοριτσάκι λογω ισχιακής προβολής κι λόγω ότι γέρασε ο πλακούντας μου grade 3,γέννησα 36 εβδομάδων κι 3 ημερων ,2570 γρ.Δεν έκανα διαβήτη κύησης,ούτε πίεση είχα κι γενικά η εγκυμοσύνη μου ήταν τέλεια,

Σκεφτομαι να αρχίσω να προσπαθώ για δεύτερο ,υπάρχει περίπτωση να γεράσει πάλι πρόωρα ο πλακούντας μου???,παρεπιμπτόντως δεν έχω καπνίσει ποτέ κι γενικά κάνω υγεινή ζώή..

Τι θα πρέπει να κάνω για να μην μου γεράσει ο πλακούντας μου???

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κοστιζουν γιατρε αυτες οι εξετασεις λογο που ειμαι ανασφαλιστη

 

Χωρις ασφάλεια κοστιζουν λιγες εκατονταδες ευρω (ειναι ακριβες). Το ποσο εξαρταται αναλογα με το κοστολογιο του καθε εργαστηριου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...