Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπες οι πολυτεκνοι; που πατε;


Recommended Posts

Ενω θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο!

Σκεφτειται ποσο πολυ χρειαζεται την ξεκουραση που προσφερει ενα ξενοδοχειο πολυτελειας μια πολυτεκνη μαμα!

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενω θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο!

Σκεφτειται ποσο πολυ χρειαζεται την ξεκουραση που προσφερει ενα ξενοδοχειο πολυτελειας μια πολυτεκνη μαμα!

 

Να σου πω, δεν πιστευω οτι τα πολυτελειας ξενοδοχεια πρεπει να λειτουργησουν ως κοινωνικα καταλυματα, δε μας χρωσταν τιποτα στο κατω-κατω. Θα ηταν τελεια, την πρωτη φορα καθισαμε 8 μερες και τη αλλην 6 και ενοιωσα τοτε πληρη ξεκουραση!

 

Εδω οι παιδοτοποι δε μας σκεφτονται και οι τιμες ειναι κανονικοτατες, περιμενουν και αυτοι να βγαλουν απο εμας.

 

Ομως οταν εγω εχω αρκετα μεγαλο οικογενειακο εισοδημα που δεν ειναι και λιγα και παλι δε μας φτανουν να παμε σε τοσο καλο ξενοδοχειο θα μπορουσαν να εχουν μια πολιτικη για τους πολυτεκνους, μια προβλεψη που συμφερει και αυτους, ενω τωρα δεν εχουν τιποτε.

 

Οταν ο τουριστικος πρακτορας με ειχε δειξει την τιμη, γελασα πολυ. προσπαθησα να βρω την προσφορα τους, αν τη βρω θα τη δειξω να γελασετε και εσεις. Φαινεται πως πιστευε και αυτος οτι καθε παιδι αποτελει τεκμηριο και επομενως για να εχουμε πολλα παιδια ειμαστε τεκμηριωμενα πλουσιοι.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Κορίτσια το θέμα έχει ανοίξει παλιότερα η αγαπημένη Κοριτσομάνα..

 

και το επαναφέρω!!

 

Πραγματικά έχω απελπιστεί ..:(

.όπου και να κοιτάω δεν βρίσκω τίποτα σε

καλή τιμή και να μας χωράει όλους...

και να ειναι και κοντά στην θάλασσα για ευκολία..

 

 

Δεν θέλω ξεχωριστά δωμάτια που λένε..αλλά δίχωρα...η κατι σε στυλ διαμερίσματος με κουζινούλα....δεν ξέρω!!!

 

καπου βόρεια!!!

 

 

πείτε καμια ιδέα!!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το θέμα έχει ανοίξει παλιότερα η αγαπημένη Κοριτσομάνα..

 

και το επαναφέρω!!

 

Πραγματικά έχω απελπιστεί ..:(

.όπου και να κοιτάω δεν βρίσκω τίποτα σε

καλή τιμή και να μας χωράει όλους...

και να ειναι και κοντά στην θάλασσα για ευκολία..

 

 

Δεν θέλω ξεχωριστά δωμάτια που λένε..αλλά δίχωρα...η κατι σε στυλ διαμερίσματος με κουζινούλα....δεν ξέρω!!!

 

καπου βόρεια!!!

 

 

πείτε καμια ιδέα!!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:

 

Νεους Πόρους έχεις κοιτάξει? Θα σε βόλευε? :confused:

Δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο, απλά επειδή μου φάνηκε σαν μέρος για οικογένειες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το θέμα έχει ανοίξει παλιότερα η αγαπημένη Κοριτσομάνα..

 

και το επαναφέρω!!

 

Πραγματικά έχω απελπιστεί ..:(

.όπου και να κοιτάω δεν βρίσκω τίποτα σε

καλή τιμή και να μας χωράει όλους...

και να ειναι και κοντά στην θάλασσα για ευκολία..

 

 

Δεν θέλω ξεχωριστά δωμάτια που λένε..αλλά δίχωρα...η κατι σε στυλ διαμερίσματος με κουζινούλα....δεν ξέρω!!!

 

καπου βόρεια!!!

 

 

πείτε καμια ιδέα!!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:

 

Χαλκιδική ίσως ? ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια το θέμα έχει ανοίξει παλιότερα η αγαπημένη Κοριτσομάνα..

 

και το επαναφέρω!!

 

Πραγματικά έχω απελπιστεί ..:(

.όπου και να κοιτάω δεν βρίσκω τίποτα σε

καλή τιμή και να μας χωράει όλους...

και να ειναι και κοντά στην θάλασσα για ευκολία..

 

 

Δεν θέλω ξεχωριστά δωμάτια που λένε..αλλά δίχωρα...η κατι σε στυλ διαμερίσματος με κουζινούλα....δεν ξέρω!!!

 

καπου βόρεια!!!

 

 

πείτε καμια ιδέα!!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:

 

Γεια σου! Ελπιζω να ειστε καλα. Για Αμμουλιανη το σκεφτηκες; ειναι κοντα, εχει πολλες προσβασιμες και με τα ποδια ακομη ή σε μικρη αποσταση ρηχες παραλιες και βρισκεις αν κλεισεις εγκαιρως. Και με κουζινα. Δε θα ειναι οπως με τον κοινωνικο τουρισμο φθηνα πολυ αλλα γυρω στα 50 ευρω το διαμερισμα πιστευω πως θα βρεις. Όμως εγκαιρως. Περσι Ιουλιο ή Αυγουστο που τλφ δε βρηκα. Αν ημασταν τεσσερα ατομα, θα βολευομουν αλλα για 6 ατομα δεν υπηρχε εκεινους τους μηνες διαθεσιμοτητα. Τετοια εποχη ομως, εχει.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

εχεις πμ!!!

 

 

Δεν εχω... Για δες το σε παρακαλω..

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Νέους Πόρους τα νερά είναι ακατάλληλα για μικρά παιδιά, κατά τη γνώμη μου, οι θάλασσες βαθαίνουν απότομα και υπάρχουν ρουφήχτρες. Αν είναι 9-10 το μικρότερο, τότε είναι εντάξει.

 

Πάντως, κατά τη γνώμη μου, το ωραιότερο νησί στα βόρεια για low budget διακοπές, είναι η Λήμνος. Δεν υπάρχουν οι παραλίες της κι οι περισσότερες είναι ρηχές, με ατελείωτες αμμουδιές, χωρίς να είσαι ο ένας πάνω στον άλλον. Και φθηνό φαγητό στις ταβέρνες.

 

Και στη Θάσο έχει οικονομικές λύσεις διαμονής, αν το ψάξεις...για φαγητό όμως δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
εχεις πμ!!!

Να ξερεις, πηγα Αμμουλιανη! Υπεροχα ητανε! Και ιδιες τιμες στα λαχανικα και γενικα στα τροοφιμα (οχι ποικιλια ομως) ετσι ωστε κακως γεμισαμε το αυτοκινητο με τροφιμα, συνηθισμενοι απο την Χαλκιδικη. Να εισαι καλα για την προταση. Εστω και με καθυστερηση, αφου δεν μπαινω εδω συχνα πλεον. Φιλια!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...