Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΑΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ


elachl

Recommended Posts

μεχρι 20/06 εχει για σκοπελο σκιαθο γλωσσα και αλλονησο.μετα μονο για σκιαθο και σκοπελο.αυτα βλεπω εγω.δεν ξερω αν υπαρχουν τοπικα δρομολογια.παρε σε ενα τηλ που εχουν γραψει τακοριτσια πιο πανω.μπελευς τραβελ να ρωτησεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 231
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μεχρι 20/06 εχει για σκοπελο σκιαθο γλωσσα και αλλονησο.μετα μονο για σκιαθο και σκοπελο.αυτα βλεπω εγω.δεν ξερω αν υπαρχουν τοπικα δρομολογια.παρε σε ενα τηλ που εχουν γραψει τακοριτσια πιο πανω.μπελευς τραβελ να ρωτησεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.στελλα μαλλον αυτη η εταιρια εκτελει τοπικα δρομολογια και δεν την βλεπουμε εμεις αλλα οκ οτι σε βολευει.φιλη μου για το ηρακλειο ναι εβαλα αυτες τις ημερομηνιες στην ανεκ.σου κανει εκπτωση στα ατομα και στο αυτοκινητο στο πηγαινε-ελα αλλα βγαινει 263 ευρω οποτε εσυ βρηκες με 242.χωρις καμπινα ομως ετσι?μιλαω για απλα εισητηρια.

Ναι, χωρις καμπινα.

Και παλι σ ευχαριστω για τον χρονο σου

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις για Μυτιληνη λογω εντοπιοτητας κιολας εαν υπαρχει ο Κεντερης

για Αύγουστο μιλαμε παντα ή καποιο γρηγορο και το κοστος για 2 ατομα και 1 παιδι

2,5 ετων & αυτοκινητο μετ" επιστροφης ? Εχω παει σε πρακτορειο αλλα εαν δεν τα

κλεισεις ουτε στο περιπου δεν σου λενε

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ

 

ΑΠΟ 17 ΈΩΣ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΗΝΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΜΕΡΑ

 

ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ?

 

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ?

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ? Η ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ?

Η ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑΞΙ ?

 

ΟΠΟΙΟΙ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΛΕΝΗ………..

 

Ζω στην Τήνο (για λίγο ακόμα).

Για το κόστος των εισιτηρίων δεν μπορώ να σου πω άμεσα γιατί λόγω επαγγέλματος δεν πληρώνω εισιτήριο.

Αν είναι να πάτε μόνο για το τάμα, όχι, μην πάρετε αυτοκίνητο. Δε χρειάζεται να νοικιάσετε κιόλας.

Το πλοίο πιάνει στο έξω λιμάνι και η απόσταση μέχρι την εκκλησία είναι περίπου 15 λεπτά με τα πόδια. Θα έχει ζέστη όμως, είναι και η ανηφόρα, θα έχετε και τον Λευτεράκι... Στο λιμάνι υπάρχουν ταξί κατά τις αφίξεις των πλοίων. Αν δεν βρείτε, πηγαίνετε στον πρώτο λιμενικό που θα συναντήσετε στο λιμάνι και ζητήστε του να καλέσουν ταξί από το λιμεναρχείο. Θα σας εξυπηρετήσουν.

Καλό ταξίδι!

Να σε ξυπνάει ότι ονειρεύεσαι...

8pvzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζουζου.απανταω σε σενα που ρωτησες για τα ταχυπλοα στελνουν το νησος χιος εδω αλλα το στελνουν απο συρο μυκονο χιο οποτε αργει καπως.επιπλεον δεν κανεο εκπτωση στο αλε-ρετουρ.επισης με μια ματια που εριξε για τον αυγουστο δεν βρισκεις δικλινη καμπινα επειδη ειναι μονο 8-10 στο πλοιο και τις εχουν κλεισει.ειναι δυσκολο αυτην την περιοδο να βρεις πηγαινε ελα με αυτοκινητο για αυγουστο.εκτος αν πετυχεις κατι με το λισος της ανεκ που κανει 12-13 ωρες αλλα εχει και εκπτωση.η με το μυτιληνη που κανει 12 ωρες της νελ αλλα ειναι επισης δυσκολο να βρεις.πρεπει να το αναθεσεις σε καπιο πρακτορειο γνωστο σου να ψαχνει συνεχεια.οσο για τα πρακτορεια ειναι υποχρεωμενα να σου κανουν κρατηση ακομα και αν δεν τα παρεις δεν επιβαρυνεσαι τιποτα.η δουλεια τους ειναι να ρωτας και να απαντανε.απλα ειναι τα πραγματα.το κεντερης εψαξα και ειδα οτι κανει ενδωκυκλαδικα δρομολογια οπως συρο σεριφο και σιφνο αλλα οχι απο πειραια.κανει δηλαδη το γυρο των κυκλαδων.ελπιζω να βοηθησα.αλλη κοπελα?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις αγαπη μου.στειλε πμ να μου πεις απο που ξεκινας για κερκυρα να σου πω δρομολογια.μεσα στο πλοιο δεν βγαζουν εισιτηρια.απαγορευετε.συνηθως εχουν απεξω λυομενο η καθε εταιρια.θες να τα βγαλεις τελευταια στιγμη?αν δεν βρεις?γραψε λεπτομεριες για να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βατραχακι συγνωμη που αργησα αλλα μου την επεσε το ερορ.εχει αρκετα δρομολογια αποτι ειδα αλλα πρεπει να εισαι σιγουρη οτι θα βρεις για τη μερα που θες.παντως μεσα στο πλοιο δεν βγαζουν.υπαρχει νομος και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, γεια σου.

Σκεφτόμαστε μέσα Ιουλίου για Μυτιλήνη ή Χίο από Β. Ελλάδα, Θεσσαλονίκη, Καβάλα ή Αλεξανδρούπολη. Τι δρομολόγια υπάρχουν;

Δεν μας πειράζει να ταξιδέψουμε νύχτα σε καμπίνα. Αυτοκίνητο δεν θα έχουμε στο πλοίο, θα νοικιάσουμε εκεί.

Από Μυτιλήνη για Χίο πόση ώρα κάνει, αν πούμε δλδ. να το συνδυάσουμε;

Στη Μυτιλήνη πού προτείνεις παραλία με αμμουδιά για να παίζει η μικρή;

Επίσης σκεφτόμαστε να κάνουμε καμμιά μονοήμερη εκδρομούλα και στην Τουρκία, Σμύρνη κτλ. Αν το γραφείο που δουλεύεις εκδίδει εισιτήρια και για τέτοιες εκδρομές, στείλε μου σε πμ τα στοιχεία του για να σας προτιμήσουμε, μια και προσφέρεις αφιλοκερδώς τις πληροφορίες :)

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παξ.τα δρομολογια θα στα γραψω αυριο.αυτοκινητο εχουμε εμεις αν θες.εκει που δουλευω εννοω εχουμε και αυτοκινητα.για χιο ειναι 3 ωρες.στα βατερα ειναι καλα που ειναι και το ξενοδοχειο του γραφειου και η ταβερνα.θεωρειτε η καλυτερη παραλια .επισης στην πετρα κοντα στο μολυβο ειναι και στον αγιο ισηδωρο στο πλωμαρι.το νοσοκομειο εχει κανει ανακαινιση και ειναι καλο.μην ανυσυχεις.ειναι πολυ καλη η εξυπηρετηση.στελνω πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη, εγώ δεν χρειάζομαι βοήθεια γιατί τυχαίνει να έχω συνάδελφο που ο άντρας της έχει πρακτορείο και με εξυπηρετεί εκείνη. ΄Ηθελα όμως να σε ευχαριστήσω για την προθυμία σου να βοήθήσεις όποια από εμάς το χρειάζεται.

Τέτοιες χειρονομίες σπανίζουν στην εποχή μας.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, Ελένη!

Μπορείς να μου πεις και για επιστροφή τις ώρες, και πότε φτάνει;

Όταν κλείσουμε εισιτήρια θα σου πω τις ημερομηνίες για το αυτοκίνητο. Μικρό θέλουμε, μόνο να έχει και πίσω ζώνη για το καρεκλάκι.

Οι γονείς μου όταν είχαν πάει Μυτιλήνη νοίκιασαν ένα Daihatsu και πήγαν σ΄ένα εξωκλήσι, και τους λέει ο παπάς: μ' αυτό το νταϊχατσέλι ανεβήκατε εδώ πάνω;!

Τα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

σιγα κοπελια.δεν εκανα τιποτα.παξ καλυτερα μικρο.τι να το κανεις το μεγαλο?οτι δεν καταλαβες για τα εισιτηρια ρωτα με.απλα δεν ξερω αν τελικα θα ερθεις απο καβαλα η θεσσαλονικη.οτι θες ρωτα με παλι..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!επειδη οπως ξερετε δουλευω σε τουριστικο γραφειο και επειδη ξερω οτι αυτην την περιοδο κανονιζετε τις διακοπες σας οτι απορια εχετε σχετικα με δρομολογια μπορειτε να με ρωτατε.παιρνω ενημερωση καθε μερα απο ολες τις ναυτιλιακες εταιριες και μπορω να σας πω και για καινουρια δρομολογια οποτε θα αποφυγετε ασκοπες μετακινησεις και χιλιομετρα.θα χαρω να σας βοηθησω καπου αν μπορω.περιμενω ερωτησεις σας!:-P

 

kalhmera!!!

ψαχνω καμπινα απο πειραι για σαμο στις 3 αυγούστου με το πλοιο νησος μυκονος. εχω δυο μικρα παιδακια και χωρις καμπινα δεν νομιζω να τα καταφερω να παω διοτι που θα τα κυνηγαω τοσες ωρες. μηπως μπορεις να με βοηθησεις. δεν βρισκω τιποτα!! ειναι μονο ενα καραβι που παει σαμος και εχουν ολα κλειστει!!! αλλα ξερω παντα καποιες τις κρατανε για δικους τους ανθρωπους. μηπως ξερεισ κατι!!! σε ευχαριστω πολυ οτι και αν γινει |!!!!

 

 

angels

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ Η ΒΑΘΥ?λοιπον ειτε για καρλοβασι ειτε για βαθυ υπαρχουν ακομα κρατησεις.μεχρι τις 26/06 θα υπαρχουν μετα ακυρωνονται.το πιθανοτερο ειναι να βρεις κατι αλλα θα πρεπει να πας σε καποιο πρακτορειο που να εισαι πελατισσα και να εμπιστευεσαι και να τους πεις να κοιτανε συνεχεια απο σημερα μεχρι την παρασκευη μηπως πεσει καποια κρατηση,οταν λεω συνεχεια εννοω συνεχεια.να εχουν το δρομολογιο στο κομπουτερ και μολις ακυρωθει κατι να το αρπαξουν αμεσως.θα το βλεπω και γω αλλα γραψε μου ενα τηλεφωνο να σε παρω αμεσως,και πες μου τι ακριβως ζητας.δικλινο η τερτακλινο?ελπιζω να γινει κατι..

Link to comment
Share on other sites

elachl σ ευχαριστουμε.

Εγω θελω να σε ρωτησω το εξης:θα παμε κρητη(λιμανι Ηρακλειο) στις 29/08 κ θα γυρισουμε 04/09.Βρηκα οτι η minoan με ημερησια δρομολογια πηγαινε ελα με αυτοκινητο κ 2 μικρα παιδια (ο ενας 3 κ ο αλλος 5 μηνων) κοστιzει γυρω στα 242e.Ξερεις αν το κανουν(προσφορα δηλαδη) κ αλλες εταιρειες?πχ η ανεκ?

 

Και παλι σ ευχαριοστω!!

 

 

Η ΑΝΕΚ εχει στα ημερησια δρομολογια το αυτοκινητο στη μια διαδρομη δωρεαν,νομιζω οτι θα σου βγει πιο οικονομικα με ΑΝΕΚ

Ριξε μια ματια εδω http://www.anek.gr/greek/offers/eso_imer_her.html

4

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...