Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γλυκο μετα το μυστηριο


mia manoula

Recommended Posts

Tα μπισκοτα τα ειχα σε χαρτινο ροζ κουτι που πηρα απο μαγαζι με ειδη συσκευασιας και τα κεκακια μου τα εστειλε η Νικη σε κουτα,τα κουβαλησα στην εκκλησια και εκει σε καλαθι ιδια στολισμενο με αυτα που ειχαν τις μπομπονιερες,που ηταν σε παρομοιαο χρωματα.

 

Ευχαριστώ Εβίτα μου! Το έξτρα καλάθι για τα κεκάκια το προμηθεύτηκες από κει που πήρες και τις μπομπονιέρες; Πόσα κεκάκια είχες και γέμισες ένα καλάθι;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

basket.jpg

Εσεις ξερετε σας βαζω λοιπον να δειτε και τις υπολοιπες

 

edit admin

 

τέλεια είναι! σε ευχαριστούμε πολύ!

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα για πρωτότυπο γλυκάκι βάφτισης είναι τα donuts!Αν έχετε κάποιο εργαστήριο κοντά σας δείτε το. Θα ζητήσετε να είναι της ημέρας και κοστίζουν 1? περίπου. Δυστυχώς το σκεφτηκαμε αφού είχαμε κλείσει και έτσι δεν αλλάξαμε.

Link to comment
Share on other sites

H kalyteri protasi apo oses exo dei edo mesa! (kai genikos apo edo exo voithithei poly kai se polla!) Apisteuti douleia kai me ta idia lefta pou oi alloi sou fernoun se koutia kai telos! Paidia ego eixa kleisei allous kai aurio tha pao na paro tin prokatavoli mou piso giati pira til autous...mono auto sas leo! Isxyoun pragmati oi stolismoi klp...exei kanei kaneis allos? To mikro sfinaki einai kalo i einai poly mikro? Bravo pantos sta paidia gia tis times...ego tha tous systiso kai filous..etsi pane brosta oi epixeiriseis ki oxi gdernontas ton kosmo! Bravo kai pali bravo...

 

 

εαν πας πες μου τελικα και για την γευση τους γιατι μου αρεσαν πολυ και θα τα κανω για την βαφτιση του γιου μου τον Σεπτεμβριο. Με εντυπωσιασαν και εμενα πολυ πιστευω ολα αυτα τα σφηνακια μεσα σε παγο με στρασ και στολισμο με βαση το θεμα που θα εχω θα ειναι εκπληκτικά. Τα μπισκότα και τα κεικ και τα αλλα μου άρεσαν πολύ αλλά τα θεωρώ πολύ ακριβά για βαφτιση που θέλεςι πολλά κομματια αν ειναι για γενεθλια σκεφτοιμαι να τα κανω αλλα για 100 και πλεον τα θεωρω ακριβα. Περιμένω να μου πεις εντυπώσεις .Ευχαριστώ

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολύ ομορφη δουλειά και σ' ευχαριστούμε για την προσφορά που κανεις μονο που ελπιζω οι διαχειριστές να προβούν εγκαιρα στν κλήρωση ωστε να μπορει αποια μανουλα του forum να τα κερδίσει μιας και ολες οι βαφτισεις γίνονται αυτη την περίοδο. Αναμένουμε με χαρα την κλήρωση. Ευχαριστούμε.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για ναυτικό θέμα θα μπορούσατε να βάλετε cupcakes με καβουράκι επάνω ή αστερίες. Ή και οποιοδήποτε άλλο γλυκό σας αρέσει. Δεν νομίζω ότι και το γλυκό χρειάζεται να εχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δειτε και σ αυτο το site ,ειναι πολυ ωραια τα γλυκακια και σχετικα φθηνα!!!http://www.wix.com/sweetboutique13/sweet-boutique

Επίσης σε αυτό το σάιτ είδα cupcakes με άγκυρες μπλε απάνω.

Link to comment
Share on other sites

εαν πας πες μου τελικα και για την γευση τους γιατι μου αρεσαν πολυ και θα τα κανω για την βαφτιση του γιου μου τον Σεπτεμβριο. Με εντυπωσιασαν και εμενα πολυ πιστευω ολα αυτα τα σφηνακια μεσα σε παγο με στρασ και στολισμο με βαση το θεμα που θα εχω θα ειναι εκπληκτικά. Τα μπισκότα και τα κεικ και τα αλλα μου άρεσαν πολύ αλλά τα θεωρώ πολύ ακριβά για βαφτιση που θέλεςι πολλά κομματια αν ειναι για γενεθλια σκεφτοιμαι να τα κανω αλλα για 100 και πλεον τα θεωρω ακριβα. Περιμένω να μου πεις εντυπώσεις .Ευχαριστώ

 

Aχ, με βλέπω να τρέχω στη νίκαια...καταπληκτική ιδέα, θα πάω να δω για τη βάπτισή της κόρης μου, τώρα το Μάιο. Μακάρι και η ποιότητα να είναι καλή!!! Οσο για τα μπισκότα μου φαίνονται πολύ ακριβά και πολύ "φτωχά". Σόρρυ κορίτσια!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Aχ, με βλέπω να τρέχω στη νίκαια...καταπληκτική ιδέα, θα πάω να δω για τη βάπτισή της κόρης μου, τώρα το Μάιο. Μακάρι και η ποιότητα να είναι καλή!!! Οσο για τα μπισκότα μου φαίνονται πολύ ακριβά και πολύ "φτωχά". Σόρρυ κορίτσια!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

και εγω θα συμφωνησω μαζι σου 2 ευρω για ενα κεκικ που απλα εχει πανω ενα σχεδιο μου φαινονται πολλά. Στην ουσια ολη η δουλεια γινεται για το σχέδιο. Τα γυαλινα σφηνακια μεσα σε παγο και στολισμενα οπως στις φωτο του σαιτ θα ειναι πολυ ποιο εντυπωσιακα αν και εμενα θα μου άρεσε να μου προσφεραν σε βαφτιση σοκολατες εαν το επετρεπ η εποχη με περιτυλιγμα κορδελες και μεσα σε πουγκι θα ειναι σουπερ ασε που τις τρωνε ολοι και μπορεις να την κρατησεις να την φας οποτε θελεςι γιατι εαν πας μετα για φαγητο ξερω εγω θα φας γλυκο και μετα θα πας για φαγητό? Και επισης εαν ειναι κτημα με κετερινγκ εχει μεσα τουρτα και παγωτα οποτε θα ταιριαζε κατι αλλο σε αυτην την περιπτωση οπως ενα μεγαλο γλυφιντζουρι με κορδελες και κρεμασμενο αντικειμενο στο θεμα της βαφτισης η σοκολατες.

Σοκολατες μια που το θυμηθηκα τωρα βρηκα εκπληκτικες στα ΙΚΕΑ με 0,50 και ειναι και τεραστιες και νοστιμες.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ κοριτσια έκανα τα κλασσικά προφιτερολάκια και όλοι έγλυψαν και τα δάχτυλά τους.

Μπορεί να είναι ντεμοντέ, αλλά είναι κάτι που αρεσει σε όλους, και τρωγεται με ευχαριστηση... Επίσης απο όλους άκουσα θετικά σχόλια!

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Εβίτα μου! Το έξτρα καλάθι για τα κεκάκια το προμηθεύτηκες από κει που πήρες και τις μπομπονιέρες; Πόσα κεκάκια είχες και γέμισες ένα καλάθι;

Τα καλαθια τα ειχα και τα στολισα μονη μου. Αλλα ολα τα μαγαζια που κανουν μπομπονιερες εχουν και θα σου δωσουν!

Τωρα για το ποσα κομματια πηρε μεσα δεν ξερω μα ξερω οτι αφου το γεμισαν μια φορα ειχαν διπλα την κουτα και εβγαζαν οταν τελειωναν,οποτε ενα καλαθι αρκει!

Link to comment
Share on other sites

εγώ κοριτσια έκανα τα κλασσικά προφιτερολάκια και όλοι έγλυψαν και τα δάχτυλά τους.

Μπορεί να είναι ντεμοντέ, αλλά είναι κάτι που αρεσει σε όλους, και τρωγεται με ευχαριστηση... Επίσης απο όλους άκουσα θετικά σχόλια!

Το χω ξαναπει...αν και εγω δεν το εκανα,θεωρω το προφιτερολ το καλυτερο γλυκο και κλασικη αξια στην βαφτιση! Και αν ειναι απο καλο ζαχαροπλαστειο το αποτελεσμα ειναι απλα...ΤΕΛΕΙΟ. Ειναι καλο να γραφουμε τι εκανε καθεμια και την εμπειρια της γιατι βοηθαμε η μια την αλλη! Εγω τα μπισκοτακια τα εδωσα στα παιδακια και ξετρελαθηκαν,τα εφαγαν οσοι ηθελαν επιτοπου και δεν φανηκε καθολου λιγο(τους εδινα και μαι μπαλα μαλλι της γριας).

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους,:D MIR 1978 θα ηθελα να σε ρωτησω στο (www.sweet-corner.gr)

πως ακριβος εκανε το στολισμο οπως στην φωτο του σιτε...???μου αρεσε παρα πολυ στο παγο τα σφηνακια μιας και η βαπτιση θα γινει ιουλιο μηνα...οποτε εκει θα παω...:P:p

Link to comment
Share on other sites

kalimera !!! den mporoysa stin vaptisi tis koris moy na tin parakoloythisw poy stine tin paroysiasi alla otan me fwnakse na dw to apotelesma den eixe kamia diafora me ayto poy eixa dei sto site.to thema einai oti ektos apo mostra poylane kai poiotita.oi geyseis poy xan kanei itan katapliktikes.geyseis poy tis vriskeis ypoteithetai se "kala" magazia sta v.proasteia kai tis kanoyn kai ekei me times poy den exoyn kamia sxesi.epeidi eixame piasei kai tin koyventa me tin kopela poy analamvanei tis vaptiseis thelei kai to kanei giati agapaei tin doyleia tis kai thelei na exoyn ta glyka tis mia wraia paroysiasi.poios allos tha kathotan stin ekklisia tosi wra !! egw toys ektimisa idietaira toys anthrwpoys.agapoyn ayto poy kanoyn.apo tote kai oles tis toyrtes ekei tis kanoyme.eimaste eyxaristimenoi !!! me to kalo na ginei i vaptisi toy paidioy soy.kalimera !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ για της πληροφοριες.:D:D..ειναι πραγματικα πολυ ωραια η ιδεα τους:) και εχεις δικιο εδω δεν βρισκεις κατι τετοιο σε τετοιες τιμες!!!! 1 ευρο!!!η 1.2!!! ειναι.....τους πηρα τηλ χθες και μου ειπε οτι τα κανουν ολα αυτοι..απλως να εχω τραπεζι και παγο ειναι αυτα που με προβληματισαν που πρεπει να εχω ολοκληρο τραπεζι μαζι μου...

Και κατι αλλο της μπομπο που της ειχες στο ιδιο τραπεζι??? αν ναι..ποιος της εβαλε εκει?? εσυ..??!!!!!!συγνωμη αν σε κουρασα...ευχαριστο παρα πολυ και παλι ΜΠΡΑΒΟ....:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! ειμαι καινουργια κι εγω και ελπιζω να βοηθησω

λοιπον τα σφηνακια στον παγο φαινονται ΤΕΛΕΙΑ και πολυ πρωτοτυπη ιδεα. σε συνδιασμο με την τιμη τα βρισκω σουπερ. μια εναλλακτικη πρόταση ειναι και τα μικρα παγωτακια σε χωνακι ή ξυλακι τυπου χυμα τα οποια σερβιρονται με χαρτακι για να μη λερωθείς και με μια κορδελιτσα με το ονομα του παιδιου.. τιμή 0,60/κομμάτι και στα φερνουν στην εκκλησια την ωρα που θα τους ορισεις. (νομιζω μεσα σε ψυγειακι)..

τα πιτσιρικια ξετρελαινονται..!

συγχωρεστε με αν προηγηθηκε η ιδια ιδεα, δεν μπορεσα να διαβασω ολους τους διαλογους. Με το καλο και η βαπτισή σας !!!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια και αυτα .... για πες εχεις το σιτε τους....ειμαι σε αναζητηση για γλυκο..μου αρεσαν παρα πολυ τα σφυνακια ομως το προβλημα ειναι το τραπεζι...θα ηθελα να δω και τα παγωτα:):)

Link to comment
Share on other sites

ναι!! με ρωτησαν στο ζαχαροπλαστειο τι τραπεζι εχει η εκκλησια ... ομως στην εκκλησια μας εχει ενα μεγαλο παγκο πως ειναι της κουζινας ενα τετοιο πραγμα που δεν μετακινειται ευκολα... αυτο που θελω να κανω ειναι να ρωτησω αν εχουν ενα εκει αλλο, η αν μπορω να φερω δικο μου μια μερα πριν και να το παρω μια μερα μετα, για να μην μπλεκω με τραπεζια εκεινη την ημερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και τα είδα αλλά δεν έκλεισα.

Τα σφηνάκια είναι απίστευτα μικρά. Εντάξει λίγη γάζα βάζω κι εγώ για να στολίσω.

Ωραίοι και οι καθρέπτες αλλά τόοοοσο μικρά γλυκά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και τα είδα αλλά δεν έκλεισα.

Τα σφηνάκια είναι απίστευτα μικρά. Εντάξει λίγη γάζα βάζω κι εγώ για να στολίσω.

Ωραίοι και οι καθρέπτες αλλά τόοοοσο μικρά γλυκά;

 

Και αυτά που αναφέρει σαν μεγάλα (1,20 ευρώ)?? :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...