Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ! συμβουλές, tips & μικρά μυστικά!


Recommended Posts

Κι εγώ θα συμφωνήσω οτι για να μυρίζουν τα ρούχα και να είναι σίγουρα πιο μαλακά το μαλλακτικό πρέπει να μπαίνει προς τέλος.

 

Ακούστε τι έπαθα εγώ η έξυπνη!!! :D:D

Ξεκίνησα την πλύση και είπα να την παρακολουθώ για να βάλω πιο μετά το μαλακτικό σύμφωνα με τις συμβουλές σας και τελικά το ξέχασα τελείως!! :lol::lol:

Τώρα νομίζω πως τελικά βρήκα το πρόγραμμα που έχει μόνο ξέβγαλμα για να βάλω και το μαλακτικό...Όποιος δεν έχει μυαλό... :lol:

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τότε παρατήρησα, ότι όταν ξεχείλιζα τη θήκη του μαλακτικού, αυτό χανόταν μέσα και δεν έμενε στη θέση του. Δοκίμασα λοιπόν να μην βάζω τόσο πολύ, ώστε να μένει στη θέση του (γιατί γίνεται κάτι σαν συγκοινωνούντα δοχεία).

Από τότε, τα ρούχα μύριζαν μαλακτικό.

ειχαμε φερει μια κυρια να μας κανει παρουσιαση του καινουριου μας πλυντηριου και μας το ειχε επισημανει ααυτο. δηλαδη να μην βαζουμε πολυ ποσοτητα απο το μαλακικο γιατι τελικα το τραβαει κατα την πλυση.

αλλα σωθηκα με το αριελ που εχει μεσα μαλακτικο.

μου αρεσει παρα πολυ η μυρωδια του και ειναι το μονο που μενει και για πολυ καιρο μετα.

αριελ αλπιν και αριελ λεβαντερ νομιζω.

 

Εγώ έχω πλυντήριο που παίρνει αυτόματα το μαλακτικό. Μάλιστα είναι η τελευταία ενέργεια που κάνει πριν το τελικό ξέβγαλμα. Επίσης δεν έβαζα ποτέ υπερβολικό μαλακτικό. Παρόλα αυτά δεν είχα μοσχομυριστά ρούχα. Μια φίλη μου είπε για το ARIEL με μαλακτικό. Το πήρα και πραγματικά σώθηκα! Βάζω πλυντήριο και μυρίζει όλο το σπίτι, τα ρούχα δε και μετά το άπλωμα και μετά το σιδέρωμα έχουν υπέροχη μυρωδιά.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδη εξηγηστε και σε μας τις ασχετες, πως ξερεις ποτε ειναι το τελος της πλυσης!???

εμενα το πλυντηριο ειναι στο πλυσταριο που ειναι κατω απο το σπιτι....δηλαδη βγαινω στο μπαλκονι κατεβαινω σκαλες και παω στο πλυσταριο.....πως θα ξερω ποτε ειναι το τελος????("ποτε ειναι το τελος??" σαν απειλη ακουγεται χαχαχ)

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

vereniki κι εγώ ακριβώς το ίδιο έπαθα,μαυτά και με τάλλα ξεχάστηκα και δεν

έβαλα καθόλου μαλακτικό :oops: ααα...δεν είναι για μένα το σπορ..ήθελα να δώσω και συμβουλές τρομάρα μου :D

Link to comment
Share on other sites

vereniki κι εγώ ακριβώς το ίδιο έπαθα,μαυτά και με τάλλα ξεχάστηκα και δεν

έβαλα καθόλου μαλακτικό :oops: ααα...δεν είναι για μένα το σπορ..ήθελα να δώσω και συμβουλές τρομάρα μου :D

 

:D:D:D:D:D

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παραθετω συχνοτατο διαλογο με τη μαμα μου

 

μαμα: αυτα (υφος ξινισμενο) πλυμενα ειναι;

εγω: ναι μανουλα

μαμα: απο ποτε; (υφος καχυποπτο)

εγω: εχθες τα επλυνα

μαμα: μαλακτικο εβαλες;

εγω: ναι μανουλα

μαμα: ναι ε;(υφος παρεξηγημενο)

εγω: soupline εβαλα

μαμα: μμμμμ(υφος "μας δουλευεις ψιλο γαζι")

 

hepl!!!!Τα ρουχα της μαμας μου ειναι μοσχομυριστα και κατασπρα σε αντιθεση με τα δικα μου γμτ....Σε καθε πλυσιμο βαζω skip-soupline-λευκαντικο και αποσκληρυντικο. Τα ρουχα σκατα, τα νευρα τσαταλια!

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω συχνοτατο διαλογο με τη μαμα μου

 

μαμα: αυτα (υφος ξινισμενο) πλυμενα ειναι;

εγω: ναι μανουλα

μαμα: απο ποτε; (υφος καχυποπτο)

εγω: εχθες τα επλυνα

μαμα: μαλακτικο εβαλες;

εγω: ναι μανουλα

μαμα: ναι ε;(υφος παρεξηγημενο)

εγω: soupline εβαλα

μαμα: μμμμμ(υφος "μας δουλευεις ψιλο γαζι")

 

hepl!!!!Τα ρουχα της μαμας μου ειναι μοσχομυριστα και κατασπρα σε αντιθεση με τα δικα μου γμτ....Σε καθε πλυσιμο βαζω skip-soupline-λευκαντικο και αποσκληρυντικο. Τα ρουχα σκατα, τα νευρα τσαταλια!

 

:D Bρε μήπως φταίει το πλυντήριο;

Εγώ ετοιμάζομαι να ενοχοποιήσω το δικό μου - αφού εγώ τα κάνω όλα σωστά μάλλον αυτό φταίει... :evil:

*

Link to comment
Share on other sites

χμχμ, και γω το ίδιο πρόβλημα είχα και αναρωτιόμουν μήπως φταίει το πλυντήριο....τελικά βρήκα το quanto όποιο σχέδιο και να πάρεις είναι φανταστικό!Βάζω 2 καπάκια στο τελευταίο ξέβγαλμα και τα ρούχα μου μυρίζουν πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια εχω βρει το ΤΕΛΕΙΟ μαλακτικο ρουχων ......οταν απλωνω μυριζει ολο το σπιτι και μενει τοσο πολυ που οταν φοραω ενα ρουχο με ρωτανε τι κολωνια φοραω. μονο που τωρα τελευταια εγω το εχω συνιθησει τοσο πολυ και δεν μου μυριζει εμενα αλλα στους αλλους εξακολουθει να μυριζει. το αγοραζω απο ενα κααταστημα που πουλαει ειδη καθαρισμου και χαρτικα δυστυχως δεν υπαρχει στα σουπερ μαρκετ. αν το βρειτε να το αγορασετε οπωσδηποτε και θα με θυμηθειτε ( το μπλε περνω) και λεγεται softer της castel. δυστυχως δεν ξερω που μπορειτε να το βρειτε.

 

ΥΓ. ελπιζω να μη θεωρηθει διαφημιση

an1cEY00g410010MDAwMDkyZHwwMDAwNTU0ZGF8dG8gbG91a291bWFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

αν υπηρχε ενα σπιτι που θα μπορουσε να ονομαστει "μουχλοσπιτο" θα ηταν το δικο μου... σε ολα τα δωματια, στις ντουλαπες... μεχρι στρωμα και μαξιλαρι μουχλιασε και εκανε σταμπες... ασε η μυρωδια και τα ρουχα... ας μην συγχιζομαι παλι και δεν κανει... εμεις και μονωτικο που βαλαμε... αντιδια... τιποτα δεν εκανε... ξανα τα ιδια... το μονο που καθαριζει πανευκολα χωρις καν τριψιμο ειναι το συστηματακι που ειπε και η Νταλια... ψεκασε με χλωρινη και νερο και σχεδον αμεσως το βλεπεις οτι φευγει η μουχλα... αλλα δυστυχως επιστρεφει...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμεις το ίδιο πρόβλημα είχαμε με μουχλα. Καθαρίσαμε το τοίχο με χλωρίνη σπρει και μετά τον έβαψε με μπογία η οποία περιέχει κάτι σαν λάστιχο και δεν επιτρέπει να βγεί η μούχλα .Είναι πρώτη χρονιά που δεν ξανα είδα μούχλα.

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κικνακι το ξερω οτι υγρασια ειναι επιβλαβης γι αυτο και ανυσυχω . Δεν ειναι ευκολο να γινει αλλαγη δωματιου δυστυχως. Οποτε εχω παντα ελαχιστα ανοιχτο το παραθυρο του οταν ειναι μεσα και συνεχεια ανοικτο οταν τον εχω σε αλλο χωρο. Τωρα με αυτες τις υγρασιες ειναι ακομα πιο δυσκολο.

DALIA αυτο το σπρειε χλωρινης που πουλανε κανει? εχω ενα τετoio.

Βρε μαργαριταμ σε καταλαβαινω εμενα ενα δωματιο ειναι και εχω τρελαθει φαντασου εσυ.

Και παλι ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

 

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

DALIA αυτο το σπρειε χλωρινης που πουλανε κανει? εχω ενα τετoio.

 

είναι το ίδιο πράγμα μ'αυτο που ανεφερα εγω, μου το ειπε μάστορας.Αυτό που λέει το kiknaki για τις αλλεργιες και την μουχλα εχει απολυτο δικιο.Της κολλητης μου ο γιος ( είχαν πολυ μουχλα στο σπιτι ) συνεχως ηταν άρρωστος, παιδιατροι, πνευμονολογοι, το παιδι συχεχως χαλια.Την τελευταια φορα νοσηλευοτα σε κλινικη με πνευμονια και αποφασισαν να κανουν μεσα στην κλινικη τεστ αλλεργιας και το αποτελεσμα ηταν αλλεργια στη μουχλα. :shock: Με την αποκατασταση της βλαβης οπως ακριβως προανεφερε το kiknaki το σπρευ της χλωρινης και βαψιμο με αντιμουχλιακη μπογια και πλεον θεραπεια για την αλλεργια το παιδι ειναι παρα πολυ καλα.

Δε νομιζω να ειναι τυχαιο ολο αυτο.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Dalia όπως τα λες..Δεν είναι τυχαίο!

Και αυτό γιατί το πρώτο πράγμα που μας ρώτησε ο παιδοαλλεργιολόγος που εξέτασε για πρώτη φορά την κόρη μου ήταν αν έχουμε υγρασία στο σπίτι.Βέβαια τότε δεν είχαμε ούτε για δείγμα αλλά μετά αποκτήσαμε και με το παραπάνω :? .

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Quanto ελληνικα νησια...απαιχτοοοοο

κ μενει στα ρουχα κ μετα το σιδερωμα κ μοσχοβολουν

οι ντουλαπες.......κ ειναι κ οικονομικο :wink:

 

Αυτό χρησιμοποιούσε η μαμά μου και μου έκανε εντύπωση γιατί έμενε η μυρωδιά, όποτε όταν άρχισα να το χρησιμοποιώ και εγώ μου λέει ο γιος μου:Μαμά τα ρούχα μυρίζουν γιαγιά... :!:

Αυτό όμως που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν αφήνω τα ρούχα μου απλώμενα αρκετά αφού έχουν στεγνώσει, η μυρώδιά εξαφανίζεται!!!!!

Οπότε, τα μάζεύω μόλις έχουν στεγνώσει και τα σιδερώνω όσο μπορώ πιο άμεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχως μεχρι ωρας δεν μου εχει παρουσιασει τιποτα γι αυτο και εγω με το πρωτο που ειδα θορηβηθηκα.Το παραξενο ειναι οτι πριν το κανουμε παιδικο ποτε δεν παρουσιασε υγρασια. Σημερα σκευτηκα οτι επειδη ο μικρος ειναι πολυ ζωηρος τον κοιμιζω στο παρκο και για να μην χτυπησει στον τοιχο εβαζα ενα στρωματακι σαν αφρολεξ ενδιαμεσα. Πισω απο αυτο εμφανιστηκε. Ειναι δυνατον αν δεν υπαρχει προβλημα να δημηουργηθηκε εξαιτιας αυτου? Να μην αεριζοταν καλα ο τοιχος?

 

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιποον!Θεματαρα!!!Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα!!Εκανα διαφορα που προαναφερθηκαν παραπανω!Μεχρι και που εβαζα δευτερη μιση πλυση για να ξαναβαλω μαλακτικο!!Επισης, δεν μπορουσα να αλλαξω πλυντηριο με την δικαιολογια για να μυριζουν τα ρουχα!!Αααα εδω αν πω οτι ειχα siemens και δεν ημουν ευχαριστημενη.Ομως, ως γυναικα κατι σκεφτηκα, εμεινα εγκυος, επρεπε να παρουμε στεγνωτηριο για τα παιδικα ρουχαλακια, μια μερα εβαλα και μια μεγαλη κουβερτα στο πλυντηριο και εβγαλε κατι νερα, εεε λεω θα παρουμε που θα παρουμε στεγνωτηριο δεν παιρνουμε και πλυντηριο μαζι να ειναι ιδια και κανουρια!!Φυσικα πηραμε!!Αρχισαν τα ρουχα να μυριζουν μετα!!Βεβαια μετα απο ερευνες και ερωτησεις στους πλυντηριαδες κατεληξα στα εξης πρωτον στο πως κανει τις πλυσεις του το πλυντηριο και πως παιρνει το μαλακτικο και δευτερον η σκληροτητα του νερου και η ποσοτητα του απορρυπαντικου!Γιαυτο παντα αποσκληρυντικο και μαλιστα στα παιδικα βαζω δυο ταμπλετες και τελος μετα απο ερευνες στα εργαστηρια του σπιτιου μου κατεληξα στο soupline red passion κραταει πολλεεες μεεερες μετα!Σας μιλαω τα δοκιμασα οολααα!!!Επισης παρατηρησα οτι στο στεγνωτηριο η μυωρδια μενει πολυ περισσοτερο αποτι οταν στεγνωνουν εξω!!!Ασχετο αλλα αξιζει να το αναφερω!!!Και ξανα λεω θεματαραααα!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Η κουρτίνες σας γκριζάρουν; Για να πάρουν πάλι την λευκή τους λάμψη ρίξτε απλά μαζί με το απορρυπαντικό ρούχων και μιά κουταλιά του φαγητού ζάχαρη άχνη. :arrow: Δοκιμασμένο και αποτελεσματικό :wink:

 

σαρδελακι ισχυει το ιδιο κολπο και για πετσετες που εχουν γκριζαρει?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως μεχρι ωρας δεν μου εχει παρουσιασει τιποτα γι αυτο και εγω με το πρωτο που ειδα θορηβηθηκα.Το παραξενο ειναι οτι πριν το κανουμε παιδικο ποτε δεν παρουσιασε υγρασια. Σημερα σκευτηκα οτι επειδη ο μικρος ειναι πολυ ζωηρος τον κοιμιζω στο παρκο και για να μην χτυπησει στον τοιχο εβαζα ενα στρωματακι σαν αφρολεξ ενδιαμεσα. Πισω απο αυτο εμφανιστηκε. Ειναι δυνατον αν δεν υπαρχει προβλημα να δημηουργηθηκε εξαιτιας αυτου? Να μην αεριζοταν καλα ο τοιχος?

 

και σ'εμας που ξηλωσαμε 1 χρονου ντουλαπα απο τον τοιχο -το σπιτι δεν ειχε οταν μπηκαμε ουτε ντουλαπα ουτε καλοριφερ, μετα βαλαμε- παλι το ιδιο κανει και μετα απο βαψιμο με μονωτικο... by the way μηπως τα κουφωματα σου ειναι απο αλουμινιο?[/b]

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Εχετε συνειδητοποιησει πως ειμαστε ενα τσουρμο παλαβες που καθομαστε και μυριζουμε τα ρουχα μας και το συζηταμε 3 μερες τωρα;

Αχ δεν παμε καλα λαλησαμε λεμεεεεε :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχετε συνειδητοποιησει πως ειμαστε ενα τσουρμο παλαβες που καθομαστε και μυριζουμε τα ρουχα μας και το συζηταμε 3 μερες τωρα;

Αχ δεν παμε καλα λαλησαμε λεμεεεεε :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

*

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα συμφωνήσω οτι για να μυρίζουν τα ρούχα και να είναι σίγουρα πιο μαλακά το μαλλακτικό πρέπει να μπαίνει προς τέλος.Το θέμα είναι αν ξεβγάλεται από τα ρούχα αρκετά ή μένουν επάνω υπολλείματα απορυπαντικού?

Εγώ χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα το soupline softness&care το υποαλλεργικό(υπέροχο άρωμα) και προχθές αγόρασα για πρώτη φορά το planet το οικολογικό και δεν το χρησιμοποιήσα ακόμη για να ξέρω να σας πω αλλά από ότι διάβασα και από την Afroditi d που το χρησιμοποιεί πρέπει να είναι πολύ καλό.

 

Για να μην έχουμε τον φαύλο κύκλο το μαλακτικό να καθαρίζει τα υπολείμματα του απορρυπαντικού και το απορρυπαντικό τα υπολείμματα του μαλακτικού (στην επόμενη πλύση), χρησιμοποιούμε λευκό ξύδι. Εμείς βάζουμε σκέτο ξύδι στην θήκη του μαλακτικού και τα ρούχα κρατάνε τη μυρωδιά του απορρυπαντικού πολύ πιο έντονα (αν και μόλις τα βγάζεις, μυρίζει το ξύδι, αλλά αυτό εξατμίζεται και μένει η μυρωδιά του απορρυπαντικού). Μερικοί βάζουν και 1-2 σταγόνες από το αγαπημένο τους αιθέριο έλαιο για μυρωδιά ή αιθέριο έλαιο τεϊόδεντρου, που είναι αντιβακτηριδιακό. Και αποτελεσματικό και οικολογικό :wink:

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα συμφωνήσω οτι για να μυρίζουν τα ρούχα και να είναι σίγουρα πιο μαλακά το μαλλακτικό πρέπει να μπαίνει προς τέλος.Το θέμα είναι αν ξεβγάλεται από τα ρούχα αρκετά ή μένουν επάνω υπολλείματα απορυπαντικού?

Εγώ χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα το soupline softness&care το υποαλλεργικό(υπέροχο άρωμα) και προχθές αγόρασα για πρώτη φορά το planet το οικολογικό και δεν το χρησιμοποιήσα ακόμη για να ξέρω να σας πω αλλά από ότι διάβασα και από την Afroditi d που το χρησιμοποιεί πρέπει να είναι πολύ καλό.

 

Για να μην έχουμε τον φαύλο κύκλο το μαλακτικό να καθαρίζει τα υπολείμματα του απορρυπαντικού και το απορρυπαντικό τα υπολείμματα του μαλακτικού (στην επόμενη πλύση), χρησιμοποιούμε λευκό ξύδι. Εμείς βάζουμε σκέτο ξύδι στην θήκη του μαλακτικού και τα ρούχα κρατάνε τη μυρωδιά του απορρυπαντικού πολύ πιο έντονα (αν και μόλις τα βγάζεις, μυρίζει το ξύδι, αλλά αυτό εξατμίζεται και μένει η μυρωδιά του απορρυπαντικού). Μερικοί βάζουν και 1-2 σταγόνες από το αγαπημένο τους αιθέριο έλαιο για μυρωδιά ή αιθέριο έλαιο τεϊόδεντρου, που είναι αντιβακτηριδιακό. Και αποτελεσματικό και οικολογικό :wink:

 

Αυτό με το αιθέριο έλαιο μου άρεσε. Θα το δοκιμάσω. Έτσι μου έρχεται να βάλω τώρα το πλυντήριο που ετοίμασα για αύριο αλλά ποιος τα απλώνει μετά;

*

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα συμφωνήσω οτι για να μυρίζουν τα ρούχα και να είναι σίγουρα πιο μαλακά το μαλλακτικό πρέπει να μπαίνει προς τέλος.Το θέμα είναι αν ξεβγάλεται από τα ρούχα αρκετά ή μένουν επάνω υπολλείματα απορυπαντικού?

Εγώ χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα το soupline softness&care το υποαλλεργικό(υπέροχο άρωμα) και προχθές αγόρασα για πρώτη φορά το planet το οικολογικό και δεν το χρησιμοποιήσα ακόμη για να ξέρω να σας πω αλλά από ότι διάβασα και από την Afroditi d που το χρησιμοποιεί πρέπει να είναι πολύ καλό.

 

Για να μην έχουμε τον φαύλο κύκλο το μαλακτικό να καθαρίζει τα υπολείμματα του απορρυπαντικού και το απορρυπαντικό τα υπολείμματα του μαλακτικού (στην επόμενη πλύση), χρησιμοποιούμε λευκό ξύδι. Εμείς βάζουμε σκέτο ξύδι στην θήκη του μαλακτικού και τα ρούχα κρατάνε τη μυρωδιά του απορρυπαντικού πολύ πιο έντονα (αν και μόλις τα βγάζεις, μυρίζει το ξύδι, αλλά αυτό εξατμίζεται και μένει η μυρωδιά του απορρυπαντικού). Μερικοί βάζουν και 1-2 σταγόνες από το αγαπημένο τους αιθέριο έλαιο για μυρωδιά ή αιθέριο έλαιο τεϊόδεντρου, που είναι αντιβακτηριδιακό. Και αποτελεσματικό και οικολογικό :wink:

 

 

οπα! αυτο με το ξυδι και τα ελαια δεν το καταλαβα ...αλλη μια παρακαλω!!

 

Να ριξω και μια "βομβα" που μολις σκεφτηκα??

Ειμαστε βεβαιοι οτι ολες αυτες οι μυρωδιες δεν ειναι βλαβερες για τον οργανισμο μας??? ξερ γω? χημικα ειναι ρε γαμωτο????

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...