Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ονυχομυκητίαση


Recommended Posts

Ειναι πολύ πιθανό να μην ειναι ονυχομυκητίαση αλλά ψωρίαση, θα επανέλθω (δεν έχω χρόνο σήμερα ) θα σας πώ πολλά σημαντικά συμπεράσματα και λύσεις από την δική μου πολύχρονη περίπτωση .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα σας! Το διαπίστωσα εχθές το βράδυ, ενώ πρέπει να το έχω καιρό!!!Και ο λόγος που δεν το κατάλαβα είναι ότι τα είχα βαμμένα! Πρεπει να κόλλησα τους μύκητες είτε από τα λουτρά που πήγα προ διμήνου, είτε από εργαλεία του πεντικιούρ που δυστηχώς δεν τα καθαρίζουν! Ψάχνωντας με το ιντερνετ κατάλαβα ότι πρόκειται για ονυχομηκυτίαση γιατί δεν ήξερα τι ήταν,ενώ τουλάχιστον τώρα ότι θα πάω σε ένα δερματολόγο και θα ακολουθήσω κάποια αγωγή, και μπορώ να πω ότι ησύχασα. Το ερώτημά μου είναι, αν τα δύο μου τα νύχια που παρουσιάζουν φούσκωμα(είναι σχεδόν αποκόλλημένα) πρόκειται να σωθούν ή θα πρέπει να αφαιρεθούν για να βγούνε καινούρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξεχάστε τα χάπια και λοιπές θεραπείες. Το θέμα είναι απλό. Αγοράζετε ένα μπουκαλάκι οξυζενέ, (1 ευρώ), από το φαρμακείο. βάζετε 3 φορές την ημέρα σταγόνες σε όλα τα μολυσμένα νύχια σας, (αλλά και στα υπόλοιπα για να μην μολυνθούν) και στο τέλος βάζετε μερικές σταγόνες στα δάκτυλα ενός χεριού και τρίψτε τις περιοχές ανάμεσα στα δάκτυλα. Αν υπάρχουν μύκητες θα βγει αφρός άσπρος. Σε 2-3 μέρες θα απομακρύνετε εντελώς ους μύκητες και ταυτόχρονα την απαίσια μυρουδιά, (δυσοσμία), (ιδίως των ποδιών). Αν αυτό το κάνετε πότε πότε θα δείτε ότι εκτός από τους μύκητες θα γλυτώσετε και από την δυσοσμία. Στα παπούτσια που βρωμάνε μπορείτε να ψεκάσετε πάλι οξυζενέ και ... όλα καλά. Το οξυζενέ (Η2Ο2), είναι θαυματουργό. Όταν ανοίξετε το μπουκαλάκι, μετά το βάζετε στο ψυγείο και να μην το πιάνουν τα παιδιά.

Απ οπου το έμαθες αυτό;;;;Εάν ήταν τόσο εύκολο θα είχε ξεμπερδέψει πολύς κόσμος.Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω προβλημα με μυκητες στα νυχια των ποδιων. Εμφανιζεται εδω και παρα πολλα χρονια, εχω χασει τα νυχια των μεγαλων δακτυλων αρκετες φορες στη ζωη μου ως τωρα. Πριν 4 χρονια εκανα θεραπεια για μυκητιαση, επαιρνα χαπια επι μια εβδομαδα το μηνα για 6 μηνες, θεραπευτηκαν, δεν ειχα ξαναβγαλει και εβγαλα φετος ξανα. Αγορασα Dactarine tincture αλλα δεν το εβαλα γιατι προσπαθουσα για μωρο και ελεγε να μην χρησιμοποιειται στην διαρκεια κυησης. Τωρα ειμαι εγκυος, το νυχι του ενος δακτυλου αποκολλαται σιγα-σιγα και το εχω μπανταρισμενο με χανζαπλαστ. Θα ρωτησω τη γυναικολογο αν ειναι επικινδυνο ή αν πρεπει να θεραπευτει οπωσδηποτε τωρα που ειμαι εγκυος. Εχει καμμια αναλογη εμπειρια;

Παντως το βαμμα Ντακταριν ειναι πολυ καλο, αν ειναι σε αρχικο σταδιο αναστρεφει την κατασταση, το νυχι ξαναγινεται υγιες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας! Το διαπίστωσα εχθές το βράδυ, ενώ πρέπει να το έχω καιρό!!!Και ο λόγος που δεν το κατάλαβα είναι ότι τα είχα βαμμένα! Πρεπει να κόλλησα τους μύκητες είτε από τα λουτρά που πήγα προ διμήνου, είτε από εργαλεία του πεντικιούρ που δυστηχώς δεν τα καθαρίζουν! Ψάχνωντας με το ιντερνετ κατάλαβα ότι πρόκειται για ονυχομηκυτίαση γιατί δεν ήξερα τι ήταν,ενώ τουλάχιστον τώρα ότι θα πάω σε ένα δερματολόγο και θα ακολουθήσω κάποια αγωγή, και μπορώ να πω ότι ησύχασα. Το ερώτημά μου είναι, αν τα δύο μου τα νύχια που παρουσιάζουν φούσκωμα(είναι σχεδόν αποκόλλημένα) πρόκειται να σωθούν ή θα πρέπει να αφαιρεθούν για να βγούνε καινούρια?

 

 

Δεν ξέρω αν έχεις ήδη πάει σε δερματολόγο, αλλά και εγώ αντιμετωπίσα ακριβώς το ίδιο. Τα είχα βαμμένα και δεν το πρόσεξα με αποτέλεσμα να έχει γεμίσει μύκητες ολόκληρο το μεγάλο μου νύχι.

Ταλαιπωρήθηκα πολύ, έπαιρνα για έξι μήνες χάπια (μέχρι να κοπεί το άρρωστο νύχι) και ένα σπρέι με το οποίο το ψέκαζα μια φορά τη μέρα.

Υπομονή.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σας,

έχω και εγώ εδώ και ένα χρόνο πρόβλημα με τα δύο μεγάλα νύχια των ποδιών μου και δεν ξέρω πώς θα το ξεπεράσω. αρχικά πήρα από φαρμακείο λάκα αργότερα γιατί δεν είδα αποτέλεσμα πήγα σε νοσοκομείο και έκανα καλλιέργεια και βγήκε αρνητική για μύκητες και μου έδωσαν μία άλλη λάκα για δύο μήνες. έκανα την θεραπεία και μετά από ένα μήνα περίπου ξανά τα ίδια. πήγα σε άλλο γιατρό μου έδωσε άλλη λάκα κ πήγα σε μικροβιολόγο έκανα πάλι καλλιέργεια και ξανά αρνητικό. τι κάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

έχω και εγώ εδώ και ένα χρόνο πρόβλημα με τα δύο μεγάλα νύχια των ποδιών μου και δεν ξέρω πώς θα το ξεπεράσω. αρχικά πήρα από φαρμακείο λάκα αργότερα γιατί δεν είδα αποτέλεσμα πήγα σε νοσοκομείο και έκανα καλλιέργεια και βγήκε αρνητική για μύκητες και μου έδωσαν μία άλλη λάκα για δύο μήνες. έκανα την θεραπεία και μετά από ένα μήνα περίπου ξανά τα ίδια. πήγα σε άλλο γιατρό μου έδωσε άλλη λάκα κ πήγα σε μικροβιολόγο έκανα πάλι καλλιέργεια και ξανά αρνητικό. τι κάνω τώρα?

 

 

Στην δική μου περίπτωση η λάκα από μόνη της δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Η δερματολόγος μου έδωσε χάπια. Έπαιρνα ένα χάπι τη μέρα πριν από το φαγητό, για έξι μήνες, μέχρι να κοπεί τελείως το άρρωστο νύχι.

Ταλαιπωρήθηκα πολύ είναι αλήθεια, αλλά όλα καλά.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

να σε ρωτήσω κάτι;

εμένα που η απάντηση από την εξέταση είναι αρνητική τι να κάνω?σήμερα μου είπαν να τα βουτάω σε νερό με betadine. το έκανα και αυτό το μεσημέρι. έχω απογοητευθεί.

Link to comment
Share on other sites

επίσης θέλω να σε ρωτήσω αν τα χάπια αυτά έχουν παρενέργειες. θέλω να προσπαθήσω για μωρό και θέλω να μάθω σε περίπτωση που πάρω χάπια σε πόσο καιρό θα μπορώ να κάνω παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο βαριά για το στομάχι γι' αυτό τα έπινα πριν το φαγητό. Στο θέμα της εγκυμοσύνης κάνενα χάπι δεν είναι αθώο. Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να μείνεις έγκυος όσο καιρό τα παίρνεις.

Τα χάπια θα τα πίνεις μέχρι να μεγαλώνει το νύχι και να κόβεται το άρρωστο σημείο. Εμένα μου πήρε έξι μήνες για να κοπεί εντελώς και να βγει το καθαρό. Μετά τα σταμάτησα.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα,

να σε ρωτήσω κάτι;

εμένα που η απάντηση από την εξέταση είναι αρνητική τι να κάνω?σήμερα μου είπαν να τα βουτάω σε νερό με betadine. το έκανα και αυτό το μεσημέρι. έχω απογοητευθεί.

Νομίζω ότι κάθε μέρα πρέπει να το κάνεις αυτό.Δεν καθαρίζει αμέσως.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάθε μέρα πρέπει να το κάνεις αυτό.Δεν καθαρίζει αμέσως.

καλησπέρα,

τώρα είδα το μήνυμά σου, σε ευχαριστώ για τις συμβουλές και το χρόνο σου.

καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Για όσους υποφέρουν από μύκητες των νυχιών και δεν επιθυμούν την λήψη φαρμάκων έχει αναφερθεί ότι αντιμετωπίζονται με ομοιοπαθητικά και φυσικά θεραπευτικά μέσα όπως η χρήση ξυδιού ή αιθέριων ελαίων tea tree oil κλπ από πληροφορίες που διάβασα στο Nail Fungus Treatment blog όπως επίσης για μια ακόμα λύση που πολλοί ισχυρλιζονται ότι θεραπεύει το πρόβλημα και γίνεται με την χρήση του γνωστού μας vicks vaporub όπως αναφέρει το Nail Fungus Cure blog. Δυστυχώς είναι στην αγγλική γλώσσα και ίσως κάποιο να χρειαστεί να τα μεταφράσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Για όσους υποφέρουν από μύκητες των νυχιών και δεν επιθυμούν την λήψη φαρμάκων έχει αναφερθεί ότι αντιμετωπίζονται με ομοιοπαθητικά και φυσικά θεραπευτικά μέσα όπως η χρήση ξυδιού ή αιθέριων ελαίων tea tree oil κλπ από πληροφορίες που διάβασα στο Nail Fungus Treatment blog όπως επίσης για μια ακόμα λύση που πολλοί ισχυρλιζονται ότι θεραπεύει το πρόβλημα και γίνεται με την χρήση του γνωστού μας vicks vaporub όπως αναφέρει το Nail Fungus Cure blog. Δυστυχώς είναι στην αγγλική γλώσσα και ίσως κάποιο να χρειαστεί να τα μεταφράσουν.

 

αυτο το διαβασα κ εγω για τι βιξ!το εχει κανει καμια?εχει αποτελεσματα?επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη?

xvt3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην εγκυμοσύνη απέκτησα μύκητα στο νύχι.Σε ένα μήνα μαύρισε φούσκωσε και ξεκόλλησε.Όταν ξεκίνησε να βγαίνει καινούριο ήταν μια από τα ίδια.Κιτρινιάρικο και παχύ.όταν έφτασε στην άκρη άρχισε πάλι να ξεκολλάει.Άρχισα να του ρίχνω κάθε τρεις και λίγο οξυζενέ και μπεταντίν.Τώρα μόνο οξυζενε.ξεκόλλησε και το καινούριο που βγαίνει δείχνει υγιές.Ίδωμεν.Πάντως εγώ το χω μουρλάνει στο οξυζενε.

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας, έχω και εγω μύκητα στο ποδι αλλά όχι στο νύχι στην πατούσα, ξεκίνησε ανάμεσα από τα δακτυλα τον Ιούλιο έβαλα dactarin αλοιφή τον Σεπτέμβριο δεν είχα τίποτα, έχει λίγες μέρες όμως που εμφανίστηκε πάλι, το θέμα είναι ότι προσπαθώ για μωράκι και φοβάμαι να βάλω dactarin και να το αφήσεις όμως που θα φτάσει,υπαρχει κάτι που να μην πειράζει κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, έχω και εγω μύκητα στο ποδι αλλά όχι στο νύχι στην πατούσα, ξεκίνησε ανάμεσα από τα δακτυλα τον Ιούλιο έβαλα dactarin αλοιφή τον Σεπτέμβριο δεν είχα τίποτα, έχει λίγες μέρες όμως που εμφανίστηκε πάλι, το θέμα είναι ότι προσπαθώ για μωράκι και φοβάμαι να βάλω dactarin και να το αφήσεις όμως που θα φτάσει,υπαρχει κάτι που να μην πειράζει κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης?

 

αυτο ψαχνω και εγω....πηγα σε δερματολογο και μου ειπε να κανω καλλιεργεια.μετα απο ενα μηνα θα βγουν ομως λεει τα αποτελεσματα...ψαχνω κατι βιολογικο να μην ενοχλησει το μικρουλι μου.

xvt3p3.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera..dustixws talaiproume kai egw apo mukhtes sta duo megala daxtula twn podiwn panw apo ena xrono ,epeidi eimai polu arnitiki me ta xapia genikotera prospathisa ws twra me nailner kai me tee tree,na sas pw thn alitheia me to tee tree eida kapoia diafora me to nailner oxi...thn proigoumeni deutera edwsa deigma gia kaliergia kai aurio tha paw se ena dermatologo gia sumboules genikotera!!na sas pw thn alithia panikoblithika otan mou eipan oti mexri kai gagraina mporeis na patheis apo mukites,den kserw an isxuei kai tha ithela na rwtisw an kserei kapoia kati sxetika??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κολησα μυκητες απο pentikiour πρωτη φορα περυσι και χερια και ποδια ενας εφιαλτης.κοριτσια προσοχη δεν κανουμε οπου να ναι τα νυχια μας!!!εκανα καλλιεργεια η οποια εδειξε candida και πηρα για 3 μηνες χαπια stabilanol ενα χαπι για καθε βδομαδα και καθαρισα εντελως σε συνδυασμο με λακα loceryl,αντυσυπτικο octanicept και σαπουνι abitasol και τωρα μετα απο 6 μηνες να σου ξανα εμφανιστηκαν ελεος!!!!! υποτροπιασα ενω προσεχα τοοοοοσο πολυ... τελικα δε θα απαλαχτουμε ποτε απο τους μυκητες?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εκτός από μύκητες υπάρχουν ένα σωρό παθήσεις στα νύχια.εμένα βγαίνει το καινούργιο κάτω απο το παλιό με ραβδώσεις με αποτέλεσμα να γίνεται παχύ και σκληρό ενώ το χρώμα γίνεται κιτρινωπό 9 χρόνια παιδεύομαι Χριστίνα και είμαι 28..στην αρχή μου είπαν μύκητες μετά από καλλιέργεια οτι δεν είναι τελικά..σίγουρα η αρχή έγινε απο μανό,.. και μάλιστα απο κόκκινο επειδή το άφησα μέρες χωρίς προστασία απο κάτω.. λίγο και οι ραφές απο τις κάλτσες τον χειμώνα που αγγίζουν την ρίζα.. και τα "κακά' υποδήματα,μακριά από αυτά.. μετά το έψαξα μόνη μου και διαπίστωσα οτι έχω ονυχογρύπωση.Στο internet βέβαια οι φωτογραφίες είναι και από άλλου τύπου.. δεν σημαίνει οτι είναι σε όλους η ίδια μορφή.πήγα σε χειρούργο και μου αφαίρεσε μισό νύχι ενώ με μια λεπίδα το καθάρισε από πάνω..του είπα οτι έκανα καλλιέργεια και οτι βγήκε αρνητικό..και μου είπε πως όντως έχω ονυχογρύπωση αλλά και οτι υπάρχουν πολλά είδη μυκητιάσεων που μπορεί να μήν τα δείξει η καλλιέργεια.. αυτός μου είπε πως με κουράγιο θα θεραπευτεί αλλιώς θα γίνει ολική αφαίρεση..κάποια άλλη γιατρός απο το ποδολογικό μου είπε οτι δεν θεραπεύεται..εύχομαι να έχει δίκαιο ο χειρούργος..εύχομαι να γίνουν τα νυχάκια σου καλά..καταλαβαίνω το ζόρι σου..

Link to comment
Share on other sites

εκτός από μύκητες υπάρχουν ένα σωρό παθήσεις στα νύχια.εμένα βγαίνει το καινούργιο κάτω απο το παλιό με ραβδώσεις με αποτέλεσμα να γίνεται παχύ και σκληρό ενώ το χρώμα γίνεται κιτρινωπό 9 χρόνια παιδεύομαι Χριστίνα και είμαι 28..στην αρχή μου είπαν μύκητες μετά από καλλιέργεια οτι δεν είναι τελικά..σίγουρα η αρχή έγινε απο μανό,.. και μάλιστα απο κόκκινο επειδή το άφησα μέρες χωρίς προστασία απο κάτω.. λίγο και οι ραφές απο τις κάλτσες τον χειμώνα που αγγίζουν την ρίζα.. και τα "κακά' υποδήματα,μακριά από αυτά.. μετά το έψαξα μόνη μου και διαπίστωσα οτι έχω ονυχογρύπωση.Στο internet βέβαια οι φωτογραφίες είναι και από άλλου τύπου.. δεν σημαίνει οτι είναι σε όλους η ίδια μορφή.πήγα σε χειρούργο και μου αφαίρεσε μισό νύχι ενώ με μια λεπίδα το καθάρισε από πάνω..του είπα οτι έκανα καλλιέργεια και οτι βγήκε αρνητικό..και μου είπε πως όντως έχω ονυχογρύπωση αλλά και οτι υπάρχουν πολλά είδη μυκητιάσεων που μπορεί να μήν τα δείξει η καλλιέργεια.. αυτός μου είπε πως με κουράγιο θα θεραπευτεί αλλιώς θα γίνει ολική αφαίρεση..κάποια άλλη γιατρός απο το ποδολογικό μου είπε οτι δεν θεραπεύεται..εύχομαι να έχει δίκαιο ο χειρούργος..εύχομαι να γίνουν τα νυχάκια σου καλά..καταλαβαίνω το ζόρι σου..

 

 

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω....βγαινει το ενα νυχι πισω απο το αλλο.....εδω και πολλα χρονια, για ενα διαστημα ειχα ησυχασει αλλα παλι τα ιδια...πριν λιγους μηνες πηγα δερματολογο και μου εδωσε σιροπακι για εφτα ημερες και 28 ημερες για 2 μηνες...το πηρα και τωρα περιμενω να βγει το παλιο ολοκληρωτικα και να δω το νεο αν ειναι υγιες.......

 

Δεν μπορει να μην υπαρχει λυση για αυτο τοθεμα...παντωσο δερματολογος μου ειπε θελει ιδιαιτερηπροσοχη ιατι μπορει να γινει σοβαρο το προβλημα...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έδωσε λάκα νυχιών loceryl και κρεμα terbin κοραλακι.Παρατηρώ οτι στην μέση μεγαλώνουν γρηγορα ενώ στο πλάι δυσκολεύονται γιατί δεν λιμάρεται εύκολα εκεί..επίσης νομίζω οτι κάποια παπούτσια που φορούσα με γυμνό πόδι πρέπει να πεταχτούν..δύσκολη φάση και είναι και καλοκαιράκι..δεν λέω την υγεία μας να έχουμε αλλά θέλω να γίνουν καλά..το σιροπάκι είναι για ενδυνάμωση των νυχιών? μπορεί να φταίει κι αυτό..γιατί σκουντάει κάτι χοντρό τώρα το καινούργιο νύχι αλλά μπορεί να είναι πολύ αδύναμο και να περνά από κάτω..κουράγιο.. εύχομαι να στρώσουν τα νυχάκια σου πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έδωσε λάκα νυχιών loceryl και κρεμα terbin κοραλακι.Παρατηρώ οτι στην μέση μεγαλώνουν γρηγορα ενώ στο πλάι δυσκολεύονται γιατί δεν λιμάρεται εύκολα εκεί..επίσης νομίζω οτι κάποια παπούτσια που φορούσα με γυμνό πόδι πρέπει να πεταχτούν..δύσκολη φάση και είναι και καλοκαιράκι..δεν λέω την υγεία μας να έχουμε αλλά θέλω να γίνουν καλά..το σιροπάκι είναι για ενδυνάμωση των νυχιών? μπορεί να φταίει κι αυτό..γιατί σκουντάει κάτι χοντρό τώρα το καινούργιο νύχι αλλά μπορεί να είναι πολύ αδύναμο και να περνά από κάτω..κουράγιο.. εύχομαι να στρώσουν τα νυχάκια σου πραγματικά

 

Για 7 μερες καθε 28μερες για 2 μηνες...ηθελα να γραψω...

Το σιροπακι μου το εδωσε καθαρα για να εξαλειφθουν οι μυκητες....κατι σαν αντιβιωση ηταν...αισχος γευση!!!!

Παντως πολλα χρονια ταλαιπωριεμαι και εγω...και τωρα το ενα μεγαλο νυχι μου εχει βγει, εχει καθαρισει ενω απο το αλλο ποδαρακι εχει εδω και πολλους μηνες που δεν λεει να μεγαλωσει με τιποτα...βαφτιζω και την κορη μου και να δω τι θα κανω με τα κακα νυχακια....ιταν ειχα ρωτησει τον δερματολογο αν μπορουμε να παρεμβουμε ειπε οχι...παιρνουμε σιροπακι και το αφηνουμε να μεγαλωσει και να βγει απο μονο του!!!!!! Το παλιο ειναι κιτρινακι και το νεο που εχει μισοβγει ειναι σαφως πιο καθαρο σε χρωμα και οψη....

 

Οπως και να εχει σε ευχαριστω για τις ευχες και ανταποδιδω!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ποσες φορες το βαζετε? τριβετε πρωτα το νυχι καθε φορα? Και ποσο γρηγορα ειδατε αποτελεσματα? Το ξεκινησε ο αντρας μου αλλα βαζουμε παραλληλα καο tea tree oil.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω εχω πολυ σοβαρο θεμα με τους μυκητες....στα 2 μεγαλα δαχτυλα των ποδιων πλεον δεν μπορω να δεχθω ουτε πατημα απο το 10 μηνων μωρακι μου.....με παταει και ουρλιαζω απο τον πονο....βαζω παπουτσι το ιδιο...

Βγαινει το ενα νυχι πανω απο το αλλο με αποτελεσμα να ειναι χοντρο σε παχος και εγω να ποναωωωωωωωω. Και κανει το ενα νυχι να φυγει ενετλως πανω απο ενα χρονο....ημουν εγκυος, γεννησα το μωρο μου ειναι 10 μηνων και ακομα προσπαθει να φυγει το νυχι για να εμφανιστει το αλλο ολοκληρο εαν προλαβει και δεν εμφανιστει και τριτο....

 

Τι θα κανω????????

Να παρω αυτο το τζελ???????

Εχω πιει και αντιβιωση αλλα τιποτα....

Μια φαρμακοποιος μου ειπε οτι θα πρεπει να παιρνω φαρμακα μεχρι να φυγει εντελως ο μυκητας....δλδ το χαλασμενο νυχι...και εγω σκεφτομαι αν κανει οανω απο χρονο να βγει εντελως και να καθαρισει τοτε θα γεμισω το στομαχι μου με φαρμακα και μετα με βλεπω να τρεχω για το στομαχι....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...