Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λινατσα για μπομπονιερα βαφτισης


Diamonds

Recommended Posts

Καλησπερα!

 

Ψαχνω να βρω λινατσα για να φτιαξω τις μπομπονιερες για την βαφτιση του μικρου, ομως δεν εχω καταφερει να βρω!!

 

Μηπως ξερει κανενας να μου πει? Μεσω internet ή απο καταστημα!

 

Οταν λεω λινατσα εννοω κατι σαν αυτο στη φωτο (αν εβαλα το λινκ σωστα και φαινεται!) αλλα σε ΛΕΥΚΟ.

 

Και για οσες αναρωτιουνται, τη λινατσα θελω να τη κανω σε σχημα φακελου, με ενα επαργυρο ποδηλατο με μεγαλη ροδα δεμενο πανω με δερματινη κορδελα σε χρωμα μπλε-σταχτί (που θυμιζει ξεπλημενο τζιν) και κερωμενο κορδονι σε χρωμα να θυμιζει αχυρο και καμια χαντρουλα να κρεμεται... Αυτη ειναι η αρχικη ιδεα, στην πορεια θα δω πως θα μου βγει, αρκει να βρω λινατσα!!

 

http://img683.imageshack.us/img683/58/mpompolinatsa.png

 

Θενκ γιου για ο,τι πληροφοριες εχετε!!!

eNortjKzUjI0NDEzM1SyBlwwFXMC0A,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερει κανενας που μπορω να βρω...???

 

Κι εγω ψαχνω το ιδιο υλικο και μου ειπαν οτι θα το βρω στην Αγ. Μαρκου. θα παω την αλλη εβδομαδα να δω, αν δεν εχεις βρει μεχρι τοτε. Πολυ ωραια η ιδεα σου. Δες και εδω για ιδεες:

http://www.zachary.gr/gr/product.php?tm=20100602112716&trgt=108

Εγω θελω να φτιαξω και λαμπαδα και προσκλητηριο και μαρτυρικο από αυτό το υλικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λινατσες εχει παρα πολλες στην Καλαμιωτου σε απιστευτες τιμες.Επισης εκει εχει τουλια γαζες και ολα τα συναφι.

 

Στον Καλυβιωτη εννοεις με τα κουμπια και τα ειδη ραπτικής ή ειναι αλλο η Καλαμιωτου? Που είναι αυτή? Εγω ψάχνω λινάτσα σε καφέ χρώμα σαν αυτό της φωτό. Θέλω να είναι όλα σε γηινες αποχρώσεις χωρίς υπερβολές και από ανακυκλωμένα υλικά όπου αυτό επιτρέπεται.

Επίσης είδα ότι έχει σε ανθοπωλεία λινάτσα και εδώ

http://www.orion-pub.gr/product.php?products_id=149&sess=km5ou23saj49th6fbva2g3jpp4

Κατι τετοιο εχει και εκει που λες και σε αυτες τις τιμες?

Link to comment
Share on other sites

Lia78 ευχαριστω παρα πολυ για λινκ του zachary, αυτο το στυλ ειχα στο μυαλο μου και δεν το εβρισκα!!!!

Θα προσπαθησω να κατεβω στην Αγ Μαρκου να δω τι θα βρω, αν με προλαβεις please πες μου τι βρηκες!!

το orion-pub.gr το ειχα δει, ομως δεν ειδα τιποτα σε λευκο..

 

ΠΓ ολο αναζητηση κανω στο google και τπτ δεν βρισκω...:-( οντως πολυ δυσκολο να βρω λευκο, ομως με το λινκ που εστειλε η Lia78 αρχιζω να σκεφτομαι οτι δεν θα ειναι κ ασχημο να μην ειναι λευκο.... βεβαια θα το ψαξω ακομα κ θα δω πως θα μου βγει...

 

Η Καλαμιωτου και ο Καλυβιωτης που λετε που βρισκονται?

 

Λινατσα σε καφε χρωμα οπως στη φωτο ειχα δει στο agrinvest deco νομιζω, θα ξαναπαω συντομαι οποτε αν εχει θα ειδοποιησω!

 

Ευχαριστω πολυ!! Αντε γτ φοβομουν οτι θα επρεπε να φτιαξω τα ιδια κ τα ιδια που βλεπω παντου κ τα εχω βαρεθει!!

 

Μολις αποφασισω πως θα γινουν οι μπομπονιερες θα πρεπει να βρω κ τα προσκλητηρια...

eNortjKzUjI0NDEzM1SyBlwwFXMC0A,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Η Καλαμιωτου είναι οδός!!! Κάπου πίσω από την Καπνικαρεα και εκει είναι πολλά μαγαζια με υφάσματα. Είχα πάει και εγω και είχα αγορασει τούλι και γάζα και θυμάμαι είχε και λινάτσα αλλά μπεζ. Δεν θυμαμαι ακριβως το μαγαζι ειναι πολλά εκεί με υφάσματα οπότε όλο και κάπου θα βρείτε. Για λευκη δεν ξέρω γιατι δεν με είχε απασχολήσει το θέμα αλλά μπεζ είχε σίγουρα.

Ελπίζω να βοηθησα λίγο..

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου μου αγόρασε και μου έστειλε λινάτσα στο φυσικό χρώμα 1,80?/μέτρο και χρωματιστή 3?/μέτρο. Πρόσεξε όμως γιατί το τελείωμα, δεν είναι πάντα όμορφο. Σε μαγαζιά με είδη συσκευασίας πουλάνε κομμένη και ρελιασμένη λινάτσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αδερφή μου μου αγόρασε και μου έστειλε λινάτσα στο φυσικό χρώμα 1,80?/μέτρο και χρωματιστή 3?/μέτρο. Πρόσεξε όμως γιατί το τελείωμα, δεν είναι πάντα όμορφο. Σε μαγαζιά με είδη συσκευασίας πουλάνε κομμένη και ρελιασμένη λινάτσα.

 

Από που?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγω πως το σκεφτομαι diamonds γιατι από οτι καταλαβαινω εχουμε παρομοια γουστα να παρεις καμια ιδεα:

Μπομπονιερες θα παρω απο το χαμογελο του παιδιου τα σπιτακια τα χαρτινα

μαρτυρικα θα φτιαξω απο σχοινι - λινατσα (σε μπεζ) και θα κρεμονται ενα ανθρωπακι και ενα σπιτακι ξυλινο σε πρασινο χρωμα (για να ταιριαζουν και λιγο με την μπομπο)

προσκλητηρια θα παρω η αυτα με τον αστερια απο το zachary ή θα τυπωσω σε πρασινο ριζοχαρτο και θα τα τυλιξω σε ρολο απο λινατσα καφε και θα τα δεσω με τον ιδιο σπαγγο με τα μαρτυρικα, στον οποιο θα κρεμεται ενα μικρο πρασινο ανθρωπακι

Λαμπαδα θα φτιαξω παλι με καφε λινατσα σαν αυτη που εχει στο zachary

Οταν λεω θα φτιαξω δεν εννοω εγω η ιδια απαραιτητα αλλα μπορει να απευθυνθω σε μαγαζι που κανει τετοιες δουλειες.

Link to comment
Share on other sites

Lia78 μου ακουγονται παρα πολυ ωραια αυτα που γραφεις!! Με το καλο η βαφτιση σας!!

 

Μαρτυρικα η νονα θελει να κανει κατι σε στυλ μπεγλερι/κομπολογακι με σταυρουδακι να κρεμεται, ομολογω πως οταν μου το εδειξε ηταν πολυ ομορφο, τωρα ψαχνω πως θα τα κανουμε να ταιριαζουν με τη λαμπαδα του zachary γιατι εχω παθει πλακα και τη θελωωωωω!!!!!:-D

 

Λεω η λαμπαδα ας ειναι το ενα πραγμα που δεν θα φτιαξουμε εμεις, θα παω μαλλον να την παραγγειλω απο εκει, απλα το πρασινο να γινει μπλε να ταιριαζει με τις μπομπονιερες, και ισως κρεμαστει κ ενα ποδηλατακι πανω της, θα δουμε...

 

Το ποδηλατακι ειναι αυτο εδω:

 

http://img31.imageshack.us/i/copyofpodilato.jpg/

 

ειναι μεγαλουτσικο (7εκ Χ 6εκ) αν και τωρα που το σκεφτομαι ισως χαθει πανω στη λαμπαδα...

 

Τα προσκλητηρια θα τα φτιαξω μονη μου, εχω μια ιδεα για να ταιριαζει με τα υπολοιπα, καρτα σε μπλε (τι αποχρωση ακομη δεν ξερω) και πανω θα κολλησω κορδελα απο λινατσα λευκη παχος 8εκ (μεχρι 8εκ βρισκω, πιο μεγαλη δεν βρισκω!!) και απο πανω καποιο φιογκο απο λιναρι και δεμενο με δερματινη κορδελα, ισως και το ονομα του/των καλεσμενων πανω σε καρτελακι. Μεσα το κειμενο τυπομενο ισως σε ρυζοχαρτο... ψαχνομαι ακομα... Κατι τετοιο θα χρειαστει φακελο? Τι λετε?

 

Μεχρι τελος του μηνα πρεπει να εχω φτιαξει τα προσκλητηρια για να τα μοιρασω!

 

Αυριο παω να δω και στο κεντρο για τη λευκη λινατσα για τις μπομπονιερες, αλλιως θα βαλω γαζα, αν και δεν θα δειχνει τοσο ομορφα νομιζω.... Ααααχχχ εχω ακομα ψαξιμο.... και που να τρεχω με το παιδι στο κεντρο :?

 

ΠΓ απο που πηρε η αδερφη σου τη λινατσα που σου εστειλε?

eNortjKzUjI0NDEzM1SyBlwwFXMC0A,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lia78 μου ακουγονται παρα πολυ ωραια αυτα που γραφεις!! Με το καλο η βαφτιση σας!!

 

Μαρτυρικα η νονα θελει να κανει κατι σε στυλ μπεγλερι/κομπολογακι με σταυρουδακι να κρεμεται, ομολογω πως οταν μου το εδειξε ηταν πολυ ομορφο, τωρα ψαχνω πως θα τα κανουμε να ταιριαζουν με τη λαμπαδα του zachary γιατι εχω παθει πλακα και τη θελωωωωω!!!!!:-D

 

Λεω η λαμπαδα ας ειναι το ενα πραγμα που δεν θα φτιαξουμε εμεις, θα παω μαλλον να την παραγγειλω απο εκει, απλα το πρασινο να γινει μπλε να ταιριαζει με τις μπομπονιερες, και ισως κρεμαστει κ ενα ποδηλατακι πανω της, θα δουμε...

 

Το ποδηλατακι ειναι αυτο εδω:

 

http://img31.imageshack.us/i/copyofpodilato.jpg/

 

ειναι μεγαλουτσικο (7εκ Χ 6εκ) αν και τωρα που το σκεφτομαι ισως χαθει πανω στη λαμπαδα...

 

Τα προσκλητηρια θα τα φτιαξω μονη μου, εχω μια ιδεα για να ταιριαζει με τα υπολοιπα, καρτα σε μπλε (τι αποχρωση ακομη δεν ξερω) και πανω θα κολλησω κορδελα απο λινατσα λευκη παχος 8εκ (μεχρι 8εκ βρισκω, πιο μεγαλη δεν βρισκω!!) και απο πανω καποιο φιογκο απο λιναρι και δεμενο με δερματινη κορδελα, ισως και το ονομα του/των καλεσμενων πανω σε καρτελακι. Μεσα το κειμενο τυπομενο ισως σε ρυζοχαρτο... ψαχνομαι ακομα... Κατι τετοιο θα χρειαστει φακελο? Τι λετε?

 

Μεχρι τελος του μηνα πρεπει να εχω φτιαξει τα προσκλητηρια για να τα μοιρασω!

 

Αυριο παω να δω και στο κεντρο για τη λευκη λινατσα για τις μπομπονιερες, αλλιως θα βαλω γαζα, αν και δεν θα δειχνει τοσο ομορφα νομιζω.... Ααααχχχ εχω ακομα ψαξιμο.... και που να τρεχω με το παιδι στο κεντρο :?

 

ΠΓ απο που πηρε η αδερφη σου τη λινατσα που σου εστειλε?

 

 

 

Πολυ ωραια ειναι αυτα που σκεφτεσαι. Εγω μαρτυρικο λεω σαν αυτο του zachary. Θα παω την αλλη εβδομαδα απο εκει. Στο τηλ. που μιλησα με την κυρια ηταν ευγενεστατη και μου ειπε οτι μπορουμε να κανουμε ο,τι θελουμε γιατι τα φτιαχνουνε οι ιδιοι. Δεν μου φαινονται ακριβα για αυτο που ειναι. Τη λαμπαδα θα την παρω κι εγω. Ειναι τελεια συμφωνω. Οταν βρηκα αυτο το site σταματησα να ψαχνω αλλου κι ειπα ή θα παω εκει ή θα αντιγραψω απο εκει τα σχεδια. Και οι μπομπονιερες του ειναι πολυ ωραιες. Ποτε με το καλο η βαπτιση σας. Εμας 19 Σεπτεμβρη. Νομιζω προλαβαινουμε και με το παραπανω.

P.S. Νομιζω οτι εχουν κοντινες ηλικιες αν κρινω απο το ticker σου. 21/12/2009 ειμαστε εμεις.

Link to comment
Share on other sites

 

ειναι τελειο αυτο το σχεδιο!

καλα πως δεν ειχα βρει το zachary τοσο καιρο που ψαχνω???

σ'ευχαριστω παρα πολυ που μου εμαθες το site τους!!!

eNortjKzUjI0NDEzM1SyBlwwFXMC0A,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Η βαφτιση θα γινει 7 αυγ, εχω 2 μηνες να τα κανονισω ολα... θα προλαβω?? μαλλον, αλλα με την ψυχη στο στομα!!

 

P.S. οντως κοντινες ηλικιες, εμεις 15/12/2009

eNortjKzUjI0NDEzM1SyBlwwFXMC0A,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Η βαφτιση θα γινει 7 αυγ, εχω 2 μηνες να τα κανονισω ολα... θα προλαβω?? μαλλον, αλλα με την ψυχη στο στομα!!

 

P.S. οντως κοντινες ηλικιες, εμεις 15/12/2009

 

Θα προλαβεις. Αφου ξερεις τι θελεις μπορεις να πας να τα παραγγειλεις και αυριο. Οταν καταληξεις σε αγορες πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Το edit admin εχει πολυ ομορφα πραγματακια, αλλα πολυ κοριτσιστικα, ειναι μονο νεραιδες!!! (θα μπορουσε να με ειχε προϊδεασει το ονομα, αλλα που να μου κοψει?? χαχαχα)

Μαλλον δεν επισημανα οτι βαφτιζω αγορακι!

eNortjKzUjI0NDEzM1SyBlwwFXMC0A,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος πρέπει να έχει ο ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Αθήνα ΑΓ.ΜΑΡΚΟΥ 11. Τηλ. 210 32 51 263.

Θα σου πρότεινα να έπαιρνες ενα τηλ να ρώταγες ,ελπιζω να βρεις άκρη γιατί όντως θα είναι πολύ πιο ωραία με λινάτσα αντί για γάζα:)

Link to comment
Share on other sites

Sleeping beauty εισαι φανταστικη!!!!! (*ματς*μουτς*ματς*μουτς*)

 

Μολις πηρα τηλεφωνο και εχουν!! Εχουν κολλαριστη λινατσα λευκη κομμενη ετοιμη οπως τη θελω!!

 

Κατεβαινω Αγ Μαρκου με την πρωτη ευκαιρια!!:cool:

eNortjKzUjI0NDEzM1SyBlwwFXMC0A,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...