Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ? (ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ)


Recommended Posts

το επίδομα λοχείας είναι οι μισθοί 2 μηνών. τα πήρα αυτά τα λεφτά. η άδειά λοχείας τελειώνει 11 Οκτωβρίου. εγώ μέχρι τότε δεν ξαναπληρώνομαι. στις 12 Οκτωβρίου θα πρέπει να κάνω τα χαρτιά μου για το 6μηνο του ΟΑΕΔ. απ' ότι ξέρω αφού κάνω τα χαρτιά μου θα περάσει σίγουρα 1 μήνας μέχρι να πληρωθώ. άρα πάμε Νοέμβρη. και τελευταία φορά που πληρώθηκα ήταν μόλις γέννησα. 31 Ιουλίου. κατάλαβες τώρα ή σε μπέρδεψα περισσότερο??????

 

αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί λένε ΕΠΙΔΟΜΑ κυοφορίας και λοχείας, όταν αυτά τα λεφτά είναι ο μισθός μου και όχι κάποιο επίδομα.

εγώ μέχρι τώρα ήξερα οτι Επίδομα είναι κάτι εξτρά απο τον μισθό.

τα έχω μπερδέψει όλα...............

 

ναι καταλαβα αλλα μην το βλεπεις ετσι,οτι εχεις να πληρωθεις απο ιουλιο,απλα πληρωθηκες 2 μηνες μαζι(το επιδομα λοχειας).εχεις πληρωθει ουσιαστικα.:wink:αφου 11 οκτωβρη ξεκιναει το 6μηνο 2 νοεμβ1ρη θα πληρωθεις.και εγω πληρωθηκα 27 δεκεμβρη και μετα 2 μαρτιου:wink:.αλλα πηρα τους μισθους μου και αυτο με νοιαζει,αλλο που εφυγαν την ιδια στιγμη:?.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 371
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι καταλαβα αλλα μην το βλεπεις ετσι,οτι εχεις να πληρωθεις απο ιουλιο,απλα πληρωθηκες 2 μηνες μαζι(το επιδομα λοχειας).εχεις πληρωθει ουσιαστικα.:wink:αφου 11 οκτωβρη ξεκιναει το 6μηνο 2 νοεμβ1ρη θα πληρωθεις.και εγω πληρωθηκα 27 δεκεμβρη και μετα 2 μαρτιου:wink:.αλλα πηρα τους μισθους μου και αυτο με νοιαζει,αλλο που εφυγαν την ιδια στιγμη:?.

 

σ'ευχαριστώ Σοφάκι, (αν και δεν με βολεύει αυτό που μου λές...!)

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έτσι νόμιζα:ότι τα επιδόματα είναι επιδόματα και ότι θα πληρώνομαι κανονικά όσο κάθομαι από τον εργοδότη. Όταν κατάλαβα την πραγματικότητα μου ήρθεο ο ουρανός σφοντύλι!!!!!!

Μετά λένε κάντε παιδιά. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει μια γέννα?Ακόμα και στο δημόσιο. Τέλος πάντων, αυτό είναι άλλο θέμα...

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι απο εμένα είμαι εγκυος στον 5ο μήνα κ ήδη εχω ξεκινήσει να αγχωνομαι λίγο σχετικά με το θέμα το οικονομικό.Θα ήθελα λοιπον να μου πει αν γνωρίζει κάποια ποια είναι τα δικαιωματα μου δεδομενου οτι είμαι άνεργη κ πέρνω επίδομα ανεργίας.Η τελευταια πληρωμή από τον ΟΑΕΔ είναι 11/01/2011 και ΠΗΤ εχω 25/01/2011.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

βγαίνω σε 2 μήνες σε άδεια και έχω αρχίσει να ψάχνομαι με τι ικα και τα σχετικά και δεβ κρύβω ότι έχω μπλεξει τα μπούτια μου λίγο.

 

Δεν είμαι σίγουρη αν έχω καταλάβει καλά την σειρά σχετικά με την άδεια μητρότητας:

 

56 μέρες πριν τη ΠΗΤ

63 μέρες μετά το τοκετό

 

Εάν υπάρχει διαφοροποίηση στην ημερομηνία τοκετού με τη ΠΗΤ τι γίνεται?

 

Μετά εάν δεν πάρεις το μειωμένο σε 3,5 μήνες και το πάρεις κανονικά, έχεις από τον οαεδ πρώτα το 6μήνο.

Την άδεια του 2011 πότε την παίρνεις? Πριν το 6μήνο ή μετά?

 

Και τέλος πόσα είναι τα επιδόματα? επίδομα τοκετού, λοχείας, υπάρχει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εαν γεννήσεις πριν την ΠΗΤ δεν αλλάζει τίποτα στις μέρες άδειας. Δηλ, εσύ θα υπολογίζεις 63 μέρες μετά την ΠΗΤ ότι θα γυρίσεις στη δουλειά (εαν ήταν να μην πάρεις το εξάμηνο). Εαν τώρα γεννήσεις μετά την ΠΗΤ θα γυρίσεις 63 μέρες από την ημερομηνία που όντως γέννησες.

Εαν δεν κάνω λάθος (ρώτα και στον ΟΑΕΔ για σιγουριά)την άδεια για το 2011 θα την πάρεις μετά το εξάμηνο.Θα συνεννοηθείς φαντάζομαι με τον εργοδότη σου για το αν θες να την πάρεις ολόκληρη αμέσως μετά το εξάμηνο ή αν θες για πχ να αφήσεις κάποιες μέρες άδειας για τα Χριστούγεννα του 2011.

Πριν γεννήσεις από ΙΚΑ θα πάρεις επίδομα κυοφορίας

Αφού γεννήσεις: από ΙΚΑ επίδομα λοχείας, τοκετού και καισαρικής (αν δεν γεννήσεις φυσιολογικά το τελαυταίο), από τον ΟΑΕΔ συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας (άσχετο με το 6μηνο) και κάποια χρήματα από τον εργοδότη σου, ανάλογα με το αν έχεις πάρει αναρρωτική ή όχι

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, να ρωτήσω και έγω κάτι, είμαι στην 32η εβδομάδα και κοντεύω για να σταματησω απ τη δουλειά (επιτέλους!!!). Εως 31/12/2009 έπαιρνα μικτό μισθό 1100,00€, απο 01/01/2010 εως 31/03/2010 έπαιρνα 1200,00€ και απο 01/04/2010 έκαναν μείωση μισθών σε όλη την εταιρεία και τώρα παίρνω 950,00!!!! (Καλά οτι απαράδεκτοι το ξέρω, αλλά τι να κάνω?!). Από το ΙΚΑ και τον ΟΑΕΔ με βάση ποιόν μισθό θα πληρωθώ? Νωμίζω πως πάει σύμφωνα με τον τελευταίο μισθό του προηγούμενου έτους, δηλαδή την τελευταία ΑΠΔ του 2009, αλλά δεν είμαι σίγουρη. Βοηθήστε με αν γνωρίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, να ρωτήσω και έγω κάτι, είμαι στην 32η εβδομάδα και κοντεύω για να σταματησω απ τη δουλειά (επιτέλους!!!). Εως 31/12/2009 έπαιρνα μικτό μισθό 1100,00?, απο 01/01/2010 εως 31/03/2010 έπαιρνα 1200,00? και απο 01/04/2010 έκαναν μείωση μισθών σε όλη την εταιρεία και τώρα παίρνω 950,00!!!! (Καλά οτι απαράδεκτοι το ξέρω, αλλά τι να κάνω?!). Από το ΙΚΑ και τον ΟΑΕΔ με βάση ποιόν μισθό θα πληρωθώ? Νωμίζω πως πάει σύμφωνα με τον τελευταίο μισθό του προηγούμενου έτους, δηλαδή την τελευταία ΑΠΔ του 2009, αλλά δεν είμαι σίγουρη. Βοηθήστε με αν γνωρίζεται!

 

ετσι ξερω,οτι ειναι ο τελευταιος μισθος του προηγουμενου ετους(για τα επιδοματα του ικα).απο τον οαεδ με τον τωρινο μισθο σου(κακο αυτο:?).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ, και εγώ αυτό νομίζω! Απ τον ΟΑΕΔ θα είναι σύμφωνα με τον τωρινό μου μισθό ε?! Τι να κάνουμε, αφήστε τα και με τον σύζυγο σε ταμείο ανεργείας μας εχουν έρθει όλα ανάποδα!!! Το μωράκι μας να είναι γερό μόνο και τίποτα άλλο!!!1

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ..ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ ΗΜΙΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΡΚΕΙ 1 ΧΡΟΝΟ.Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 12/10 ΚΙ ΕΧΩ ΠΗΤ ΣΤΙΣ 18/10..Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑΠ-ΟΤΕ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΩ,ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2000 ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ..ΒΓΗΚΑ ΣΕ ΑΔΕΙΑ 56 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ ΚΑΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΙΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ..ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΡΑ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΣΦΑΛΙΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΑΠ -ΟΤΕ..Η ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΩ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ?(ΙΚΑ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

συγνωμη βρε κοριτσια να κανω μια χαζη απορια?

οταν γεννησουμε στο δημοσιο νοσοκομειο με φυσιολογικο τοκετο πληρωνουμε το δωματιο μας κανονικα η το δικαιολογει το ικα? γιατι για την καισσαρικη ξερω οτι ολες τις μερες τις δικαιολογει το ικα μπορει καποια να μου λυση την απορια ευχαριστω 00020143.gif

Link to comment
Share on other sites

αν διαλεξεις δωματιο που δεν δικαιολογει το ταμειο σου θα σου καλυψει ενα ποσο.π.χ αν γεννησεις στο ελενα με καισαρικη και επιλεξεις μονοκλινο θα πληρωσεις για 5 νυχτες 260 ευρω.εαν αντιθετα γεννησεις φυσιολογικα θα πληρωσεις 527 ευρω για 4 νυχτες.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, ήθελα κ εγώ να σας πω για την περίπτωσή μου, μήπως με βοηθήσετε να ξεδιαλύνω τα πράγματα. Γέννησα 6 μήνες πριν και στη δουλειά μου δεν είχα ένσημα, κατα συνέπεια γράφτηκα στο βιβλιάριο ικα του άντρα μου. Αφού γέννησα και γυρίσαμε σπίτι πήγε ο άντρας μου με κάποια δικαιολογητικά ,αποδείξεις μαιευτηρίου, φάρμακα κ τα λοιπα στο ικα αμαρουσίου οπου ανήκει η κλινική και του ειπαν οτι τα χρήματα θα βγουν σε περίπου 3 μήνες.

Εγώ λοιπον θεώρησα οτι μιλάμε για το εφάπαξ βοήθημα τοκετου. Διαβάζω όμως απο εσάς ότι αυτό το παίρνεις αμέσως. Δεν εχω καταλάβει λοιπόν: Τα χαρτιά, που καταθέσαμε τότε ήταν για το επίδομα καισαρικής?

Το βοήθημα τοκετού απο πού το παίρνουμε και πότε?

Σαν έμμεσα ασφαλισμένη τα δικαιούμαι και τα δύο?

Εχω χαθεί και αγχωθεί πως έχασα το βοήθημα τοκετού, που είναι και τα περισσότερα χρήματα. Παρακαλώ για τη βοήθειά σας.....

Link to comment
Share on other sites

στο ικα αμαρουσιου καλως πηγατε για το επιδομα καισαρικης.αλλα επρεπε να πατε και στο ικα που ανηκει ο αντρας σου για το επιδομα τοκετου.δεν ξερω ομως ποιο ειναι το περιθωριο για να παρεις αυτα τα χρηματα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα!!!στα θεματα ασφαλισης ειμαι τελειως ασχετη αν μπορειτε βοηθειστε με please!!!εγω αυτη τη στιγμη ειμαι ασφαλισμενη στο ικα αλλα δεν δουλευω αυτη τη στιγμη δουλευα το 2009 με συμβαση σε δημοσια υπηρεσια και δικαιουμαι να με ασφαλισει το ικα ακομα ενα χρονο δηλ το 2010 εως το φεβρουαριο του 2011.αν σε αυτο το διαστημα δεν βρω δουλεια πρεπει να με ασφαλισει ο αντρας μου στο τεβε ή να ρωτησω αν παρεχει καποια ασφαλεια ο οαεδ??(εχω καρτα ανεργειας)επισης σε περιπτωση εγκυμοσυνης τι παρεχει το τεβε ή το ικα?εχω πληρη μεσανυχτα απ'οτι καταλαβατε!!:confused::confused::confused::confused:ευχαριστω πολυ εκ των προτερων:):):):)!!!!

nQjip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα.

Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα αυτό που θέλω. Είμαι 6,5 μηνών με ΠΗΤ 15/2/2010. Είμαι σε καλή κατάσταση και θέλω να βγω σε άδεια όσο γίνεται αργότερα (και όχι 15/12) για να κρατήσω τις μέρες για μετά τον τοκετό. Σκεφτόμουν να κρατήσω τις 56+63 μέρες συνολικά για μετά τον τοκετό και να πάρω αναρρωτική 1 μήνα, τον τελευταίο πριν γεννήσω. Το 1ο τρίμηνο επίσης είχα πάρει 1,5 μήνα αναρρωτική λόγω επιπλοκών. Οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

  • Αλλάζοντας χρόνο, το 2011 προφανώς δικαιούμαι εξ αρχής άλλες 25 ημέρες αναρρωτικής χωρίς περικοπές μισθού και χωρίς επιτροπές, σωστά?
  • Θα υπάρχει πρόβλημα αν ο γιατρός μου δηλώσει ΠΗΤ 2 μήνες αργότερα από την κανονική? Υπάρχει περίπτωση να μην πληρωθώ από το ΙΚΑ όταν καταθέσω μετά τα χαρτιά για τα επιδόματα?

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια.

Μαρία

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα αυτό που θέλω. Είμαι 6,5 μηνών με ΠΗΤ 15/2/2010. Είμαι σε καλή κατάσταση και θέλω να βγω σε άδεια όσο γίνεται αργότερα (και όχι 15/12) για να κρατήσω τις μέρες για μετά τον τοκετό. Σκεφτόμουν να κρατήσω τις 56+63 μέρες συνολικά για μετά τον τοκετό και να πάρω αναρρωτική 1 μήνα, τον τελευταίο πριν γεννήσω. Το 1ο τρίμηνο επίσης είχα πάρει 1,5 μήνα αναρρωτική λόγω επιπλοκών. Οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

  • Αλλάζοντας χρόνο, το 2011 προφανώς δικαιούμαι εξ αρχής άλλες 25 ημέρες αναρρωτικής χωρίς περικοπές μισθού και χωρίς επιτροπές, σωστά?
  • Θα υπάρχει πρόβλημα αν ο γιατρός μου δηλώσει ΠΗΤ 2 μήνες αργότερα από την κανονική? Υπάρχει περίπτωση να μην πληρωθώ από το ΙΚΑ όταν καταθέσω μετά τα χαρτιά για τα επιδόματα?

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια.

Μαρία

 

 

πολυ με μπερδεψες....κανονικα βγαινεις σε αδεια κυοφοριας 15/12 (56 μερες)οπως γραφεις???αλλα θελεις να δουλεψεις παραπανω?αυτο κανονικα ειναι παρανομο αλλα γινονται και τετοια επειτα απο συνεννοηση με τον εργοδοτη.σε αδεια αναρρωτικη ομως πως θα βγεις????????αφου απο το ικα θα εισαι σε αδεια κυοφοριας.

 

φυσικα και δεν γινεται να γραψεις πητ 2 μηνες μετα.οι περισσοτεροι γυναικολογοι ζητανε τους υπερηχους β επιπεδου και αυχενικης που γραφει επανω την πητ.και το πιο βασικο...........αν το κανεις στα χαρτια θα ειναι σαν να γεννησες 2 μηνες πριν.που σημαινει προωροτητα και θα σου ζητησουν χαρτι της κλινικης που θα λεει σε ποια εβδομαδα γεννησες. και σε αυτη την περιπτωση επιδοματα δεν θα παρεις.διαβασε εδω,ειναι η περιπτωση σου

 

 

http://parents.org.gr/forum/archive/index.php/t-48546.html

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια θελω την βοηθεια σας....

 

δεν εχω τα 200 ενσημα...αν βαλω ημερομηνια τοκετου τελη ιουλιου 2011 τοτε εχω μονο 20 ενσημα...(μετα ειχα ταμειο)

 

αν κολλησω τα ενσημα προλαβαινω;;;

αν ξεκινησει προσληψη απο 1-12-10 μεχρι τελη ιουλιου ειναι 7 μηνες αλλα παντα στο ικα δεν φαινονται οι δυο τελευταιοι μηνες αρα εγω θελω αλλους δυο μηνες δηλαδη 9 μηνες και 5 μερες...δεν προλαβαινω ε;;;;

ξερεις κανεις αν μπορει να γινει προσληψη ενα μηνα πισω;;;;εγω ξερω μεχρι 8 μερες

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα θελεις να σου κανει καποιος εικονικη προσληψη?αν ναι σε συμφερει οικονομικα να το κανεις?αλλα και παλι οπως τα γραφεις δεν βλεπω να προλαβαινεις:?:???::?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα θελεις να σου κανει καποιος εικονικη προσληψη?αν ναι σε συμφερει οικονομικα να το κανεις?αλλα και παλι οπως τα γραφεις δεν βλεπω να προλαβαινεις:?:???::?

 

 

ναι εικονικη,με συμφερει, δεν μενουν πολλα απο το ικα αλλα μετα θα εχω ταμειο παλι.....

το κακο ειναι οτι θελω δυο μηνες παραπανω απο τα κανονικα γιατι οι δυο τελευταιοι δεν φαινονται....να παρει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!

Θελω τη βοηθεια σας....αν προσληφθω σε εταιρεια του ιδιωτικου τομεα εχοντας ενα μωρακι 5 μηνων δικαιουμαι το μειωμενο ωραριο? Αν ναι για ποσους μηνες? Μπορω να ζητησω να μη δουλευω μια μερα αντι για το μειωμενο?

Σας ευχαριστω πολυ.

65nOp2.png

scMHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!

Θελω τη βοηθεια σας....αν προσληφθω σε εταιρεια του ιδιωτικου τομεα εχοντας ενα μωρακι 5 μηνων δικαιουμαι το μειωμενο ωραριο? Αν ναι για ποσους μηνες? Μπορω να ζητησω να μη δουλευω μια μερα αντι για το μειωμενο?

Σας ευχαριστω πολυ.

 

 

δεν καταλαβα τι λες....:confused::confused: γιατι να το κανεις αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!

Θελω τη βοηθεια σας....αν προσληφθω σε εταιρεια του ιδιωτικου τομεα εχοντας ενα μωρακι 5 μηνων δικαιουμαι το μειωμενο ωραριο? Αν ναι για ποσους μηνες? Μπορω να ζητησω να μη δουλευω μια μερα αντι για το μειωμενο?

Σας ευχαριστω πολυ.

 

 

ναι το δικαιουσαι αλλα αυτο στον ιδιωτικο τομεα δεν σημαινει οτι θα στο δωσει κιολας :?:???::?.τωρα σε τι κατασταση εισαι?δουλευεις?εισαι στο 6μηνο?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...