Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΘΟΛΟΓΟΑΝΑΤΟΜΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ (ΝΕΚΡΟΤΟΜΗ) ΕΜΒΡΥΟΥ


Recommended Posts

...μάλλον πρέπει να αποχωριστώ και το τικεράκι, όπως με συμβούλεψε μια πολύ γλυκιά κοπέλα εδώ μέσα...

 

 

το μωράκι σου τώρα είναι ένα γλυκήτατο αγγελάκι............ να το έχεις πάντα στην σκέψη και την προσευχή σου

 

Το αν θα προχωρήσεις ή όχι σε νέα προσπάθεια είναι κάτι που εμείς δεν μπορούμε ούτε να εκφέρουμε άποψη αλλά ούτε και να σε επηρεάσουμε!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nτόλη καλημέρα,

Εύχομαι να μη ξανασυμβεί τίποτα κακό απο ΄δω και πέρα και μία νέα εγκυμοσύνη να πάρει μακριά όλους τους παλιούς εφιάλτες σας. Κι εγώ τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου δεν την "απόλαυσα" όπως έπρεπε γιατί είχα στο μυαλό μου το πρώτο μωράκι μου και μονίμως τη σκέψη μήπως συμβεί πάλι κάτι κακό. Χαλάρωσε βάλε στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι συνέβη, γιατί να το ξεχάσεις δεν μπορείς! και απόλαυσε ότι σου έρθει από δω και πέρα. Όπως μου είχε πει ο γιατρός μου: ο Θεός δεν "τιμωρεί" συνέχεια τους ίδιους ανθρώπους!

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου εγώ θα κρατήσω αυτό που σου είπε ο γιατρός σου "το 75% είναι σαφώς μεγαλύτερο ποσοστό από το 25".. και αυτό που σου είπε η Alexele "ο Θεός δεν τιμωρεί τους ίδιους ανθρώπους".

 

Μακάρι τα Χριστούγεννα που μας έρχονται να είμαστε και οι δύο στην ευχάριστη θέση να είμαστε έγκυες και να κυοφορούμε γερά μωράκια!

 

Σε σκέφτομαι πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου, παρακολούθησα την ιστορία σου...

η τελική απόφαση είναι σαφώς δική σου (και του άντρα σου).

Προσωπικά νομίζω ότι θα προσπαθούσα και πάλι για ένα ακόμη μωρό.

Και επειδή πιστεύω στο Θεό, με ένα τάμα, ναι...

Σου εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις ένα ακόμη γερό μωρό!:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου Ντολη

Εμεις τα λεμε και απο αλλου αλλα ηθελα να σου πω οτι αν ημουν στη θεση σου θα συνεχιζα τις προσπαθειες και θα βασιζομουν σε αυτο που ειπε και η Δομινα...

Το 75% ειναι μεγαλυτερο, κατα πολυ, απο το 25%....

Σε σκεφτομαι και σε φιλω

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΤΟΛΗ μου,ποση δυναμη δινεις σε ολες μας εδω...Σειρα μας να σου σταθουμε,ολες μαζι,μια αγκαλια!!!! Διαβασα με προσοχη οσα εγραψες.Φυσικα ειναι αποφαση που θα παρεις σε συνεργασια με το γιατρο,το γεννετιστη κ πανω απ'ολα,τον αντρα σου. Ακου ομως αυτο:

ο ξαδερφος μου στην Αμερικη,εχει παρομοια ιστορια. Φορεας σπανιου γονιδιου,αυτος κ η γυναικα του, λεγεται Cystic Fibrosis (Κυστικη Ινωδης Νοσος το μεταφραζουν στα ελληνικα). Για να μην σε κουραζω,τα ιδια που περιγραφεις τους εχουν πει. 25% πιθανοτητα να γεννηθει το μωρο με σοβαρα μυοσκελετικα προβληματα κ μεγαλες πιθανοτητες θνησιμοτητας. Τσεκαρε εδω: http://www.cfgr.gr/

Δεν θα σε κουρασω με λεπτομερειες,δεν ξερω εαν ειναι ιδιο η οχι,ωστοσο τα ιδια εχουν ακουσει κ μαλιστα στην Αμερικη που υποτιθεται ειναι πιο εξελιγμενα τα πραγματα στην ιατρικη...Επειδη ομως λατρευουν τα παιδακια, δεν το εχουν βαλει ποτε κατω.Εχουν ταλαπιωρηθει πολυ,κυριως ψυχολογικα,κ καταλαβαινουμε ολες εδω τον πονο της απωλειας, ωστοσο εχουν κανει 2 υγιεστατα μωρακια, εχουν αφησει 2 να φυγουν κ εχουν υιοθετησει αλλα 2 (τα οποια αναφερω οτι υιοθετησαν απο την Κινα,κ ηθελαν να τα βοηθησουν, να τα μεγαλωσουν με αγαπη κ στοργη,επειδη ακριβως λατρευουν τα παιδια κ θελουν ολα τα παιδακια του κοσμου να μεγαλωνουν υγιη κ ευτυχισμενα...)...Δεν σταματουν,χαιρονται την αγαπη τους και ο,τι φερει η ζωη...Δεν ξερω εαν παιρνεις ελπιδα η οχι,ομως με αγαπη, καταφεραν να κανουν τα παιδακια που λαχταρουσαν τοσο πολυ κ ως ενδειξη αγαπης σε αυτα που εφυγαν, εδωσαν στοργη σε αλλα 2 που την ειχαν αναγκη...Κ συνεχιζουν, η ελπιδα δεν χανεται, 75 % πιθανοτητες ειναι πολλες!!!!

 

Δεν θελω να πανικοβαλλεσαι.Ψυχραιμια.

Ο Θεος δεν δινει παραπανω απ'οσα μπορουμε να αντεξουμε (εγω τα λεω αυτα????΄;))

Ολα θα πανε καλα,ειμαι σιγουρη για σενα, το αξιζεις κ θα τα καταφερεις!!!!!!

Μια τεραστια αγκαλιτσα απο μια αλλη πονεμενη μανουλα...Η σκεψη μου ειναι μαζι σου,να το ξερεις

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου, τώρα το είδα.....

Δεν ξέρω τι να πω...

μόνο να σ' ειχα εδώ ήθελα, να σου κάνω μια ζεστή αγκαλιά και πάλι!!

(((((((((((((((((ΝΤΟΛΗ)))))))))))))))))))

 

Ο Θεός μαζί σου!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου Cathy, σ'ευχαριστώ για τα ζεστά σου λόγια και κυρίως για την αγκαλιά...Η ιστορία που αναφέρεις μιλά για δύο ανθρώπους με σπάνια χαρίσματα και ψυχικά αποθέματα...έχω να πω ένα μεγάλο μπράβο τους...η ζωή τους αντάμειψε με τον καλύτερο τρόπο..Διάβασα επίσης με προσοχή το άρθρο για την κυστική ίνωση γιατί ήθελα να καταλάβω λίγο τον μηχανισμό με τον οποίο κληροδοτείται..Εμάς η πρώτη εκτίμηση της παθολογοανατόμου μιλάει για ΑΤΕΛΗ ΟΣΤΕΟΓΕΝΝΕΣΗ ή ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΚΥΦΟΜΕΛΙΑΣ...στην τροφοβλάστη που είχα κάνει,έγινε έλεγχος και για κυστική ίνωση και αποκλείστηκε αυτό το ενδεχόμενο...Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αν είμαστε και οι δύο φορείς, δεν θα υπήρχε ανάλογο γνωστό περιστατικό στις οικογένειές μας? Τόσο "τυχεροί" σταθήκαμε εμείς?

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου, τώρα το είδα.....

Δεν ξέρω τι να πω...

μόνο να σ' ειχα εδώ ήθελα, να σου κάνω μια ζεστή αγκαλιά και πάλι!!

(((((((((((((((((ΝΤΟΛΗ)))))))))))))))))))

 

Ο Θεός μαζί σου

 

Κοριτσάκι μου γλυκό...όταν έχασα το μωρό η αγκαλιά σου με ζέστανε...την ίδια ζεστασιά νιώθω και τώρα... Να προσέχεις το νινί σου...

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου,παρακολουθώ από καιρό την ταλαιπωρία σου!!Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη σκέψη που κάνω για σένα είναι ότι είσαι ευλογημένη που έχεις έναν αγόραρο υγιέστατο!!Για σκέψου να μην είχες κανένα παιδάκι τι πόνος θα ήταν!!Τουλάχιστον τώρα είσαι μανούλα είναι πολύ βασικό!!Βλέπεις πόσες κοπέλες ταλαιπωρούνται μέχρι να συλλάβουν ένα παιδάκι!!

Οι μόνες προτάσεις που θα μπορούσα να σου κάνω είναι δυο:

1.να μείνεις στο ένα παιδάκι σου όσο κι αν σε στεναχωρεί ότι θα μείνει μοναχοπαίδι.

2.να ξεκινήσετε κανονικά προσπάθειες με την ελπίδα ότι θα είστε τόσο τυχεροί όσο την πρώτη φορά με το αγοράκι σας.Αφού συνέβη μία φορά θα ξανασυμβεί.Όσο κι αν κάνουμε εξετάσεις,όσο κι αν κάνουμε αμνιοπαρακεντήσεις,όσο και να τρέχουμε στους γενετιστές αν είναι να συμβεί το μοιραίο θα συμβεί.Είναι κάτι που φωνάζω εδώ και πολύ καιρό για την αμνιοπαρακέντηση που έχει γίνει πια ψωμοτύρι και λύση για όλα και είσαι εσύ τρανό παράδειγμα αφού σου βγήκε καθαρή ενώ το παιδάκι σου είχε πρόβλημα,ότι όσες εξετάσεις και να κάνουμε δεν εξασφαλίζουμε την υγεία του παιδιού μας στο 100%.Σε όλες αυτές τις υποψήφιες μανούλες που τρέχουν πανικόβλητες να κάνουν αμνιοπαρακέντηση γιατί φοβούνται το σύνδρομο ντάουν,γιατί δε λέει κανένας γιατρός ότι δεν μπορεί να αποκλείσει τον αυτισμό που εμφανίζεται με την ίδια συχνότητα με το ντάουν???

Θα μου πεις εσύ εδώ ξέρεις ότι φέρετε συγκεκριμένη μετάλλαξη.Θα σου πω όμως τι μου είπε μία αιματολόγος που παρακολουθεί στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου "αν αρχίσουμε όλοι και ψαχνόμαστε όλο και κάτι θα βρούμε"!!!Γι αυτό σου λέω μην τα βλέπεις τόσο τραγικά και ταλαιπωρείσαι!!!Σκέψου θετικά,σκέψου ότι αυτό δε θα ξανασυμβεί σε σένα!!Ξέρω ότι είναι δύσκολο,αλλά πίστεψέ το!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκιά μου Cathy, σ'ευχαριστώ για τα ζεστά σου λόγια και κυρίως για την αγκαλιά...Η ιστορία που αναφέρεις μιλά για δύο ανθρώπους με σπάνια χαρίσματα και ψυχικά αποθέματα...έχω να πω ένα μεγάλο μπράβο τους...η ζωή τους αντάμειψε με τον καλύτερο τρόπο..Διάβασα επίσης με προσοχή το άρθρο για την κυστική ίνωση γιατί ήθελα να καταλάβω λίγο τον μηχανισμό με τον οποίο κληροδοτείται..Εμάς η πρώτη εκτίμηση της παθολογοανατόμου μιλάει για ΑΤΕΛΗ ΟΣΤΕΟΓΕΝΝΕΣΗ ή ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΚΥΦΟΜΕΛΙΑΣ...στην τροφοβλάστη που είχα κάνει,έγινε έλεγχος και για κυστική ίνωση και αποκλείστηκε αυτό το ενδεχόμενο...Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αν είμαστε και οι δύο φορείς, δεν θα υπήρχε ανάλογο γνωστό περιστατικό στις οικογένειές μας? Τόσο "τυχεροί" σταθήκαμε εμείς?

Ντολη μου, πρεπει να σταθεις στα ποδια σου κ να το ψαξεις με ψυχραιμια. Σημειωσε ολες σου τις ερωτησεις,ο,τι απορια εχεις κ απο βδομαδα,ζητησε τις απαντησεις στο γυναικολογο σου,στον παθοανατομο κ σε γενετιστες. (καλο ειναι να ακουσεις κ αλλον , εαν δεν σε καλυπτουν οι απαντησεις που παιρνεις απο τον συγκεκριμενο). Δεν ειμαστε γιατροι εδω στο φορουμ, εμεις σου δινουμε μια μεγαλη αγκαλιτσα,πολλα φιλια κ τη σκεψη μας για να σε ζεστανει κ να σου δωσει κουραγιο.Σιγουρα πρεπει να το ψαξετε κ ως προς την κληρονομικοτητα. Ναι,εισαστε ''τυχεροι'' εσεις, κ ο λογος ειναι μεσα στο σπιτι σου...!Ακομα κ κληρονομικοτητα να υπαρχει,εσεις τα εχετε ηδη καταφερει,οποτε ναι,υπαρχει ελπιδα κ προσωπικα ειμαι πολυ αισιοδοξη για σενα!!!!

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη τωρα μόλις κατάφερα να τελειώσω όλη την ιστορία σου... ευχομαι να σου πάνε όλα καλά. σου στέλνω την αγάπη μου και πολλές ευχές μα πάνω απ΄ολα ευχομαι αυτά τα χριστούγεννα και οι δυο μας να κυοφορούμε δύο υγειή παιδάκια! σε ευχαριστώ για τη δύναμη που δίνεις όχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλες μανουλες ή παρ ολίγον μανουλες που περάσανε δύσκολα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Diabasa thn istoria sou kai esy exeis diabasei th dikh mou sto thema me tis diakopes kuhshs. Poso kairo ekane h eksetash na vgei?Mporeis na mou peis me poion genetisth exeis milhsei? Thn kuria Kwnstantinidou den thn exw akousei ,egw mexri twra exw dei ton Pagkalo kai auto giati synergazetai me to Iasw pou ekana trofovlasth kai amnioparakenthsh. Ta deigmata ta exei ekeinos alla mou eipe oti an ta thelw mporw na ta parw. Esy eisai Athina? Gia liges meres tha leipsw o antroulhs mou kanonise diakopes gia anasyntaksh dynamewv oti exei apomeinei dld apo aytes... Thn allh ebdomada omws tha mpw sto forum kai an mporeis na mou exeis dwsei kapoies plhrofories. ola ayta vevaia mono sthn periptwsh pou den se kourazw h se stenaxwrw... den kserw ti me perimenei ti prokeite na akousw alla den exw kai allh epilogh kai to aggeloudi mou htan to prwto... na eisai kala kai dynath kai an thes ta ksanaleme.

Μπορείς απλά να κάνεις μια ευχή και αυτή θα ρθει μια μέρα ξαφνικά, απλά θα ρθεί στο δρόμο σου μπροστά!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

ντολη καλησπερα...μηπως θυμασαι ποσο καιρο εκαναν να σου βγαλουν την ιστολογικη?κ μενα η ιδια μου την κανει...

Κοριτσάκι μου καλημέρα...Εύχομαι να είσαι γερή και δυνατή και τα επόμενα γενέθλιά σου να τα γιορτάσεις κρατώντας δύο αγγελούδια στην αγκαλιά σου. Διαβάζω τα μηνύματά σου και χαίρομαι όταν διακρίνω μια λάμψη ελπίδας μέσα σε όλη αυτή τη θλίψη.

Εγώ παρέλλαβα την έκθεση 3 μήνες μετά. Η Κωνσταντινίδου θεωρείται κορυφαία, όμως ακριβώς γι αυτόν το λόγο αργεί, επειδή την προτιμούν όλοι. Η έκθεση πάντως ήταν πολύ εξονυχιστική, ακόμη και η γενετίστρια εντυπωσιάστηκε..

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κοριτσια γνωριζει καποια σε ποσο χρονικο διαστημα βγαινουν απαντησεις απο νεκροψια εμβρυου?Εμας μας ειπαν σε 8 εβδομαδες οτι θα εχουνε βγει και ακομα τιποτα.Συγκεκριμενα περιμενουμε απαντησεις απο το ΙΑΣΩ.

Αν γνωριζει καποια κοπελα ας μου απαντησει:cool:

Link to comment
Share on other sites

βετι μου εμενα απο το ιασω εκανε 2 μηνες αλλα βγαινουν πολυ νωριτερα (εγω δεν ηξερα κ δεν με ενημερωσε κανεις κ αργησα)...σε αντιθεση με το πανεπιστημιο που την εκαναν σε 5 ημερες (υπαρχει ημερομηνια επανω που εγινε η νεκροτομη) κ μου στειλαν τα χαρτια μετα απο χιλια παρακαλια του γιατρου μου μετα απο 3 μηνες....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στη τζανατου το εστειλα Valiak και περιμενω ακομα,μακαρι να βγουν συντομα να τελειωνει αυτο το μαρτυριο.

 

Veti μου, θα ήθελα να σου επιστήσω την προσοχή στην πιθανότητα η ιστολογική να μη δείξει κάτι. Κι εγώ περίμενα την ιστολογική και τον καρυότυπο για να δω τι έφταιξε για να το προλάβω πώς και πως την επόμενη φορά... Αλλα η ιστολογική μου έδειξε υπερπλασία του πλακούντα και ο γιατρός μου δεν το αξιολόγησε ως εύρημα που θα μπορούσε να προκαλέσει αποβολή. Οπότε πάλι στο μηδέν βρέθηκα κι απογοητεύτηκα πολύ... :(

Μακάρι να πάρεις γρήγορα τα αποτελέσματα!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Veti μου, θα ήθελα να σου επιστήσω την προσοχή στην πιθανότητα η ιστολογική να μη δείξει κάτι. Κι εγώ περίμενα την ιστολογική και τον καρυότυπο για να δω τι έφταιξε για να το προλάβω πώς και πως την επόμενη φορά... Αλλα η ιστολογική μου έδειξε υπερπλασία του πλακούντα και ο γιατρός μου δεν το αξιολόγησε ως εύρημα που θα μπορούσε να προκαλέσει αποβολή. Οπότε πάλι στο μηδέν βρέθηκα κι απογοητεύτηκα πολύ... :(

Μακάρι να πάρεις γρήγορα τα αποτελέσματα!

 

Valiak η αληθεια ειναι οτι και τα αποτελεσματα να παρω η αγωνια και το αγχος δεν θα φυγουνε ποτε.

Ο γυναικολογος μου στην αρχη οταν εγινε αυτο,μου ελεγε να μην το στειλω για νεκροψια και μου ελεγε συνεχεια τυχαιο γεγονος.

Το κακο ειναι οτι κανενας δεν μπορει να μας εγγυηθει οτι ολα θα ειναι μια χαρα την επομενη φορα.

Απλα θελω να μαθω το γιατι και τι ειχε το μωρακι μου,οχι οτι θα αλλαξει κατι τωρα πια απλα θελω να ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Valiak η αληθεια ειναι οτι και τα αποτελεσματα να παρω η αγωνια και το αγχος δεν θα φυγουνε ποτε.

Ο γυναικολογος μου στην αρχη οταν εγινε αυτο,μου ελεγε να μην το στειλω για νεκροψια και μου ελεγε συνεχεια τυχαιο γεγονος.

Το κακο ειναι οτι κανενας δεν μπορει να μας εγγυηθει οτι ολα θα ειναι μια χαρα την επομενη φορα.

Απλα θελω να μαθω το γιατι και τι ειχε το μωρακι μου,οχι οτι θα αλλαξει κατι τωρα πια απλα θελω να ξερω.

 

Όπως έχω πει πολλές φορές, θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να γίνονται αυτές οι εξετάσεις! Απλά ήθελα να σε προετοιμάσω, μπορεί να μη δείξουν και κάτι. Εγώ στενοχωρήθηκα πολύ όταν δεν έδειξαν τίποτε, έμεινα με ένα τεράστιο "γιατί"... Σκεφτόμουν ότι εάν ήταν κάτι χρωμοσωμιακό, τότε θα ήταν καλύτερα που το μωρό μου έγινε αγγελούδι, περίμενα τις εξετάσεις σαν ένα είδος κάθαρσης... που τελικά δεν ήρθε ποτέ...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.....

Πριν δυο ωρες μου τηλεφωνησε ο γυναικολογος μου και μου ειπε οτι βγηκαν τα αποτελεσματα απο την παθολογοανατομικη του εμβρυου.

Απο το τηλεφωνο δεν μπορεσα να καταλαβω και πολλα πραγματα,το μονο που μου ειπε ειναι οτι δεν βρηκανε συγκεκριμενο συνδρομο να μου πουν,αλλα μου ειπε οτι ειχε πολλες ανωμαλιες,οπως μικροκεφαλια προβλημα στους πνευμονες,στα νεφρα μικρη γναθο και αλλα που απο την ταραχη μου δεν θυμαμαι.

Αυτο που μου προτεινει ειναι να επισκευτουμε γενετιστη για να βγαλουμε ακρη στο τι συνδρομο μπορει να ειναι αυτο.

Αν γνωριζει καποια ας μου απαντησει,αν της εχει τυχη κατι παρομοιο και δεν εδειξε η παθολογοανατομικη τιποτα,και αν σε γενετιστη θα παρω καποιες απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.....

Πριν δυο ωρες μου τηλεφωνησε ο γυναικολογος μου και μου ειπε οτι βγηκαν τα αποτελεσματα απο την παθολογοανατομικη του εμβρυου.

Απο το τηλεφωνο δεν μπορεσα να καταλαβω και πολλα πραγματα,το μονο που μου ειπε ειναι οτι δεν βρηκανε συγκεκριμενο συνδρομο να μου πουν,αλλα μου ειπε οτι ειχε πολλες ανωμαλιες,οπως μικροκεφαλια προβλημα στους πνευμονες,στα νεφρα μικρη γναθο και αλλα που απο την ταραχη μου δεν θυμαμαι.

Αυτο που μου προτεινει ειναι να επισκευτουμε γενετιστη για να βγαλουμε ακρη στο τι συνδρομο μπορει να ειναι αυτο.

Αν γνωριζει καποια ας μου απαντησει,αν της εχει τυχη κατι παρομοιο και δεν εδειξε η παθολογοανατομικη τιποτα,και αν σε γενετιστη θα παρω καποιες απαντησεις.

 

Καλημέρα veti! Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι για όσα γράφεις, αλλά θα κάνω ένα ψάξιμο. Νομίζω ότι ο γενετιστής είναι ο πιο κατάλληλος για απαντήσεις...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.....

Πριν δυο ωρες μου τηλεφωνησε ο γυναικολογος μου και μου ειπε οτι βγηκαν τα αποτελεσματα απο την παθολογοανατομικη του εμβρυου.

Απο το τηλεφωνο δεν μπορεσα να καταλαβω και πολλα πραγματα,το μονο που μου ειπε ειναι οτι δεν βρηκανε συγκεκριμενο συνδρομο να μου πουν,αλλα μου ειπε οτι ειχε πολλες ανωμαλιες,οπως μικροκεφαλια προβλημα στους πνευμονες,στα νεφρα μικρη γναθο και αλλα που απο την ταραχη μου δεν θυμαμαι.

Αυτο που μου προτεινει ειναι να επισκευτουμε γενετιστη για να βγαλουμε ακρη στο τι συνδρομο μπορει να ειναι αυτο.

Αν γνωριζει καποια ας μου απαντησει,αν της εχει τυχη κατι παρομοιο και δεν εδειξε η παθολογοανατομικη τιποτα,και αν σε γενετιστη θα παρω καποιες απαντησεις.

Veti μου,

Η δική μας παθολογοανατομική έδειξε μια σειρά προβλημάτων όπως και η δική σου..Η γιατρός πιθανολογεί δυο γενετικά σύνδρομα, αλλά πλέον κατάλληλος για να ταυτοποιήσει το υπεύθυνο γονίδιο και να ονομάσει το σύνδρομο είναι ο γενετιστής..Εμάς από την αρχή μας έδωσαν το ποσοστό επανεμφάνισης. Εγώ πήρα μια εικόνα για το τι συνέβη αλλά ακόμη περιμένω απαντήσεις...Εύχομαι να πάρει γρήγορα τέλος αυτός ο γολγοθάς.

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...