Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προγραμμα εοτ ''τουρισμος για ολους''


resident

Recommended Posts

μόλις γύρισα απο τα ΚΕΠ ..τα καταλύμματα θα τα έχουν απο βδομάδα ή την άλλη ΑΚΟΜΑ δεν τους τα μοίρασαν τα βιβλιαράκια (ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΧΑΡΩ!!!)

 

βέβαια σήμερα που πήρα τηλ σε κάποια μέρη που είναι απο την εργατική εστία γιατί πρέπει να παντρέψω και 2 εισητήρια (εργατικη + εοτ=διακοπες) σε κάποιους έλεγα οτι ο σύζηξ είναι με εοτ και μου λεγαν οτι μας δέχονται και κάποιοι άλλοι δεν ήξεραν αν θα δέχονται και περίμενα και αυτοί τα καταλύμματα να δουν αν είναι μέσα...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ...και παρεπιπτόντως η Χαλκιδική ειναι ΦΟΥΛ ΚΛΕΙΣΤΗ!!!

 

αυτά απο μένα...

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 215
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μόλις γύρισα απο τα ΚΕΠ ..τα καταλύμματα θα τα έχουν απο βδομάδα ή την άλλη ΑΚΟΜΑ δεν τους τα μοίρασαν τα βιβλιαράκια (ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΧΑΡΩ!!!)

 

βέβαια σήμερα που πήρα τηλ σε κάποια μέρη που είναι απο την εργατική εστία γιατί πρέπει να παντρέψω και 2 εισητήρια (εργατικη + εοτ=διακοπες) σε κάποιους έλεγα οτι ο σύζηξ είναι με εοτ και μου λεγαν οτι μας δέχονται και κάποιοι άλλοι δεν ήξεραν αν θα δέχονται και περίμενα και αυτοί τα καταλύμματα να δουν αν είναι μέσα...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ...και παρεπιπτόντως η Χαλκιδική ειναι ΦΟΥΛ ΚΛΕΙΣΤΗ!!!

 

αυτά απο μένα...

 

να σαι καλα που μας ενημερωσες

τουλαχιστον να μην ταλαιπωρηθουμε και να παμε την αλλη εβδομαδα να δουμε

Link to comment
Share on other sites

εγω που βρηκα δωματιο κ συμφωνησα με τον ξενοδοχο την τιμη,πρεπει να παω στην τραπεαζα να παρω την προκαταβολη και μετα μετα την αποδειξε και με ολα

τα υπολοιπα χαρτια να παω στα κεπ να μου δωσουν τα κουπονια??

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκατε τα καταλυματα; Στο τελος ειναι. Πατηστε το βελακι προς τα κατω και θα πατε πολυ γρηγορα.Και αποθηκευσε τα στον υπολογιστη σας να μην ταλαιπωρηστε πολλες φορες με το ανοιγμα του ΕΟΤ.

Εγω τηλεφωνησα εκει που ενδιαφερομαι και μου ειπαν το ιδιο με εσας,τελη του μηνα και αρχη του αλλου, δεν εχουν το βιβλιο ακομη. Ομως δεν αρνηθηκαν οτι γνωριζουν πως ειναι μεσα στο προγραμμα. Αλλωστε επικοινωνησα ηδη μεσω e-mail με τον υπευθυνο κρατησεων και περιμενω την δευτερη απαντηση του για να μου πει λεπτομεριες.

 

Αυτο που φοβαμαι ειναι ο αριθμος προτεραιοτητας καθως τα κουπονια ειναι περιορισμενα.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω την παρακάτω παράγραφο να μου την εξηγήσει κάποιος

 

 Μεμονωμένοι δικαιούχοι με ατομικό εισόδημα : ? 18.000,00

 Δικαιούχοι με οικογενειακό εισόδημα : ? 31.000,00

 Τρίτεκνοι με οικογενειακό εισόδημα : ? 45.000,00

Για κάθε προστατευόμενο τέκνο το εισόδημα προσαυξάνεται κατά 1.500,00 ?

 

δηλαδή για την δεύτερη περίπτωση αν έχει κάποιος ενα παιδί είναι 32.500,00 και παέι λέγοντας..??και το οικογενειακό επίδομα είναι και των 2 ετσι????..edit να προσθέσω και κάτι ακόμα το οικογενειακό εισόδημα είναι μικτά ή καθαρά???

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πρέπει στη φορολογική δήλωση να έχεις καθαρά εισοδήματα (εκεί που λέει φορολ. εισόδημα .... ευρώ) να είναι μικρότερο ή ίσο με αυτό των προϋποθέσεων.

 

@maspir ναι αυτή είναι η σωστή διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκατε τα καταλυματα; Στο τελος ειναι. Πατηστε το βελακι προς τα κατω και θα πατε πολυ γρηγορα.Και αποθηκευσε τα στον υπολογιστη σας να μην ταλαιπωρηστε πολλες φορες με το ανοιγμα του ΕΟΤ.

Εγω τηλεφωνησα εκει που ενδιαφερομαι και μου ειπαν το ιδιο με εσας,τελη του μηνα και αρχη του αλλου, δεν εχουν το βιβλιο ακομη. Ομως δεν αρνηθηκαν οτι γνωριζουν πως ειναι μεσα στο προγραμμα. Αλλωστε επικοινωνησα ηδη μεσω e-mail με τον υπευθυνο κρατησεων και περιμενω την δευτερη απαντηση του για να μου πει λεπτομεριες.

 

Αυτο που φοβαμαι ειναι ο αριθμος προτεραιοτητας καθως τα κουπονια ειναι περιορισμενα.

 

 

Μα που σκ@τ@ είναι αυτά τα καταλύματα???

 

εγώ γιατί δεν τα βρίσκω???

 

ωχ Παναγία μου...:?

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι βρήκα κατάλυμα. Έστω ότι έδωσα προκαταβολή και ετοίμασα ότι άλλο χρειάζεται για την παροχή δελτίου. ΑΝ τελικά δεν πάρω δελτίο επειδή εξαντλήθηκαν... τι γίνεται; Χάνεται η προκαταβολή; Πώς θα είμαι σίγουρη ότι θα δώσω μεν χρήματα για διακοπές αλλά δε θα μείνω με τη χαρά και με χαμένα χρήματα; Ή το ρίχνουμε στην τύχη;

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι χρησιμοποίησα το πρόγραμμα του ΕΟΤ και πήγα σε συμβεβλημμένο ξενοδοχείο και πληρώσαμε μόνο τη συμμετοχή. Τα κουπόνια τα πήραμε από το ΚΕΠ χωρίς να έχουμε κλείσει το ξενοδοχείο. Στο ΚΕΠ προσκομίσαμε εκκαθαριστικό της εφορίας, τα βιβλιάρια ασθενείας μας (δεν είμασταν στο ΙΚΑ) και ταυτότητες και μας έδωσαν τα κουπόνια επιτόπου. Ξενοδοχείο κλείσαμε πολύ αργότερα. Μάλιστα οι μέρες που πήγαμε την εκδρομή με τα κουπόνια του ΕΟΤ ήταν και οι τυχερές μου. Έμεινα έγκυος μετά από 13 μήνες προσπαθειών. Γουρλίδικος ο ΕΟΤ !!! Φέτος δεν δικαιούμαστε αλλά δεν πειράζει. Πήγαμε μια φορά και καλή !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγαινετε στη παρακάτω σελίδα

http://www.eot.gr/pages.php?pageID=967&langID=1

 

κάντε δεξί κλικ εκεί που λέει: Πληροφορίες για δικαιούχους και επιλέξτε ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ΩΣ, ορίστε θέση (που θα αποθηκευτεί π.χ. στην επιφάνεια εργασίας καθώς και όνομα και πατάτε ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

 

Το αρχείο είναι μορφής pdf δηλαδή ACROBAT READER, αν δεν το έχετε στον υπολογιστή σας θα πρέπει να κατεβάσετε μια δωρεάν έκδοση του και μετά να το κατεβάσετε. (είναι μεγάλο και αργεί)

Αυτό το αρχείο περιλαμβάνει γενικές πληροφορίες για το πρόγραμμα καθώς και όλα τα ξενοδοχεία ανά νομό.

 

αν κάποιος δεν τα καταφέρνει ας μου στείλει email στο [email protected] για να του το προωθήσω καθώς το έχω κατεβάσει...

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι βρήκα κατάλυμα. Έστω ότι έδωσα προκαταβολή και ετοίμασα ότι άλλο χρειάζεται για την παροχή δελτίου. ΑΝ τελικά δεν πάρω δελτίο επειδή εξαντλήθηκαν... τι γίνεται; Χάνεται η προκαταβολή; Πώς θα είμαι σίγουρη ότι θα δώσω μεν χρήματα για διακοπές αλλά δε θα μείνω με τη χαρά και με χαμένα χρήματα; Ή το ρίχνουμε στην τύχη;

 

τελικά ξέρει κανείς τι γίνεται????

 

nat-left ευχαριστώ...

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξέχασα να πώ οτι έκλεισα στην χαλκιδική μετά απο πολλά τηλέφωνα , πολλά νεύρα και μεγάλη ταλαιπωρία..στο τέλος έλεγα τις μέρες που ήθελα χωρίς καλημέρα - γειά σας και καλησπέρα...

 

εγώ με την εργατική εστία 3,15 ευρώ (παρακαλώ θα δίνω) και ο ανήρ μου με τον εοτ 13 ευρουλάκια :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:...

 

χωρίς σχόλια...χεχε

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

οντωσ ο εοτ χρεωνει πολυ πιο ακριβα αποτην εργατικη εστια...

 

παντωσ οσο αναφορα την διανομη των κουπωνιων μου ειπαν απο τελη του μαιου θα αρχισει.

 

 

δηλαδή αν θα πάω αύριο στα κεπ να καταθέσω τα δικαιολογητικά δεν θα πάρω το εισητήριο..???

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

άρα να μην φορτωθώ τα μωρά να πάω ...άδικα ε???...να σε καλά ρε κοριτσάκι μου...χαμός θα γίνει πάντως!!!.. ε ρε ανοργάνωτη ελλάδα...ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ..λαλα λαλα λαλα

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

οντωσ ο εοτ χρεωνει πολυ πιο ακριβα αποτην εργατικη εστια...

 

παντωσ οσο αναφορα την διανομη των κουπωνιων μου ειπαν απο τελη του μαιου θα αρχισει.

 

πήρα και ρώτησα και μου παν οτι τελη του μήνα γίνεται η διανομή των βιβλίων με τα καταλύματα αλλα αν έχουμε κλείσει ηδη μπορούμε να πάμε να παραλάβουμε τα εισητήρια....:roll::roll:

 

οπότε αυριο θα πάω να κάνω την κατάθεση και να τα πάρω

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

και ήρθε το αυριο που έγινε σήμερα και το επιβεβαιώνω....

 

πήγα στα κεπ (γινόταν ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΑΜΚΑ)..

 

καλά που πήρα τον μικρό μου και τελείωσα πολύ γρήγορα..

 

το άτομο για τα εισητήρια είναι ένα (όλα τα υπόλοιπα για το αμκα + security να κανονίζει τα νουμεράκια)και μου έδωσε τα εισητήρια ..την ρώτησα για βιβλίο και μου πε περίπου τέλη του μήνα με αρχές του αλλου και αυτό δεν είναι σίγουρο αλλα πολύ αργα αν θέλει κάποιος να κλέισει αρα καλά που έχουμε και το νετ και τα βρήκαμε απο εδω και κλείσαμε:roll::roll::roll::roll::roll::roll:

 

α..στα διακαιολογητικά αναφέρει απόδειξη του καταλύματος που κλείσαμε αλλα τελικά θέλουν φωτοτυπία καλά που είμαι οργανωμένη και είχα...

 

ουουφφφφφφφφφφφφ μεγάλη ανακούφιση...αυτά τα νέα απο το μέτωπο..

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...