Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Θα σας δώσω κι εγώ μια ιδέα που εμένα με βόλεψε πολύ και στην πρώτη και στη δεύτερη εγκυμοσύνη (και την έχω πει πολλές φορές).

Φοράω τα κανονικά μου παντελόνια (τα προ εγκυμοσύνης), ανοιχτά και βάζω ένα στράπλες (καλοκαιρινό) μπλουζάκι σαν ζώνη.

Δείτε για να καταλάβετε:

 

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM1017.jpg

 

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM1018.jpg

 

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM1020.jpg

 

Και φαίνεται αυτό το "Layered look" (σαν να φοράς μια μπλούζα πάνω στην άλλη).

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM1016.jpg

 

Το χειμώνα ειδικά είναι ακόμα καλύτερο... Να φανταστείτε ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 26 κιλά (αλλά ξεκούμπωτα μου έκαναν όλα μου τα παντελόνια μέχρι το τέλος).

Πώς σας φαίνεται η ιδέα;

 

Να, κι άλλη φωτογραφία (7 μηνών έγκυος), με άλλο τζην και με άσπρο κάτω από άσπρο:

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM0952.jpg

 

Το ότι μπορώ να φοράω τα τζην μου (τα κανονικά) με έχει κάνει να λατρέψω τα παλιά μου στράπλες μπλουζάκια (που εννοείται ότι λόγω κιλών έχω να φορέσω κανονικά εδώ και χρόνια... μόνο σα ζώνες τα φοράω πια! χα χα!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

sstamoul πολύ καλή η ιδέα σου.... :wink::wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Θα σας δώσω κι εγώ μια ιδέα που εμένα με βόλεψε πολύ και στην πρώτη και στη δεύτερη εγκυμοσύνη (και την έχω πει πολλές φορές).

Φοράω τα κανονικά μου παντελόνια (τα προ εγκυμοσύνης), ανοιχτά και βάζω ένα στράπλες (καλοκαιρινό) μπλουζάκι σαν ζώνη.

Δείτε για να καταλάβετε:

 

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM1017.jpg

 

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM1018.jpg

 

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM1020.jpg

 

Και φαίνεται αυτό το "Layered look" (σαν να φοράς μια μπλούζα πάνω στην άλλη).

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM1016.jpg

 

Το χειμώνα ειδικά είναι ακόμα καλύτερο... Να φανταστείτε ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 26 κιλά (αλλά ξεκούμπωτα μου έκαναν όλα μου τα παντελόνια μέχρι το τέλος).

Πώς σας φαίνεται η ιδέα;

 

Να, κι άλλη φωτογραφία (7 μηνών έγκυος), με άλλο τζην και με άσπρο κάτω από άσπρο:

http://s142.photobucket.com/albums/r87/sstamoul/?action=view&current=HPIM0952.jpg

 

Το ότι μπορώ να φοράω τα τζην μου (τα κανονικά) με έχει κάνει να λατρέψω τα παλιά μου στράπλες μπλουζάκια (που εννοείται ότι λόγω κιλών έχω να φορέσω κανονικά εδώ και χρόνια... μόνο σα ζώνες τα φοράω πια! χα χα!)

 

Εγώ προβλέπω ότι δεν θα μου κάνουν τα παντελόνια μου σε λίγο, γιατί θα μεγαλώσει και η περιφέρεια μου :( Με το σύστημα σου βέβαια όλο και κάτι θα μπορώ να σουλουπώσω :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραία ιδέα αυτή με τα στραπλες 8) ... Εγώ πάντως ακόμα και στο γάμο μου που ήμουν 4,5 μηνών δεν φαινόταν ακόμα καλά καλα΄κοιλια, από τον 5ο μήνα πήρα 2-3 παντελόνια (όχι εγκυμοσύνης) απλά 1 νούμερο μεγαλύτερο και εγκυμοσύνης πήρα πια από τον 7ο νομίζω... Γενικά μόνο κοιλιά είχα, αφού απο πίσω δεν φαινόμουν καν έγκυος.. Μέχρι το τέλος πήρα 11 κιλά αλλά όλο το βάρος ήταν στην κοιλία και στο στήθος... Αν δε δούλευα κιολας και χρειαζόμουν πούχα να συναλλάζω, θα την έβγαζα με φόρμες όλο τον καιρό... :lol:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ΟΜΟΡ έχει όντως πολύ ωραία ρούχα, όχι πολύ ακριβά. Θα τα βρείτε και στα Λητώ. Ως προς το motherland, δεν είναι πολύ ακριβά και μπορεί να βρεί κανείς κάποια νεανικά κομμάτια. Έχει πρατήριο στη Δάφνη με πολύ καλές τιμές. Επίσης για όποια μαμά πρέπει να είναι πολύ καλοντυμένη λόγω γραφείου ή για κάποια εκδήλωση κ.λ.π. καταπληκτικά (κατά τη γνώμη μου, γιατί είναι και θέμα γούστου) και τρομερής ποιότητας ρούχα έχει το Formes στην Κηφισιά. Βέβαια είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ (περίπου 100 Ευρώ το κομμάτι). Όμως έχει το καλό ότι τα ρούχα του είναι σχεδόν όλα με ελαστικά υφάσματα και μπάσκες, που σημαίνει ότι μπορείς να τα φοράς και μετά. Εγώ 2 φούστες κλασικές που πήρα για το γραφείο μου αρέσουν τόσο πολύ που θα τις φοράς και αφού γεννήσω, γιατί είναι ελαστικές και θα μου μπαίνουν και όταν χάσω τα κιλά.

Link to comment
Share on other sites

η ιδέα με τα στράπλες όντως πολύ καλή!

κοριτσια μήπως ξέρετε τι διαφορά έχουν τα σουτιέν εγκυμοσύνης από τα κανονικά? έχουν καλύτερη στήριξη? έχω μικρό στήθος και αν και έχει πρηστεί μου χωράνει ακόμα τα σουτιεν μου. τι θα με συμβουλεύατε? να γοράσω σουτιέν εγκυμοσύνης ή δεν υπάρχει λόγος?

.png
Link to comment
Share on other sites

η ιδέα με τα στράπλες όντως πολύ καλή!

κοριτσια μήπως ξέρετε τι διαφορά έχουν τα σουτιέν εγκυμοσύνης από τα κανονικά? έχουν καλύτερη στήριξη? έχω μικρό στήθος και αν και έχει πρηστεί μου χωράνει ακόμα τα σουτιεν μου. τι θα με συμβουλεύατε? να γοράσω σουτιέν εγκυμοσύνης ή δεν υπάρχει λόγος?

 

Κοίτα, αν τα σουτιέν που φοράς έχουν μπανέλα θα πρέπει να τα καταργήσεις γιατί κινδυνεύεις να πάθεις μαστίτιδα και να έχεις προβλήματα μια ζωή. Δεν είναι απόλυτα απαραίτητο να πάρεις σουτιέν εγκυμοσύνης, μπορείς να βολευτείς και με κάποιο από μαλακό ύφασμα, χωρίς μπανέλα. Εγώ πήρα της Luna που έχει και ωραίο ντεκολτέ και είμαι μια χαρά, γιατί με τα κανονικά μου είχε αρχίσει να με πονάει το στήθος μου.

Link to comment
Share on other sites

Το ΟΜΟΡ έχει όντως πολύ ωραία ρούχα, όχι πολύ ακριβά. Θα τα βρείτε και στα Λητώ. Ως προς το motherland, δεν είναι πολύ ακριβά και μπορεί να βρεί κανείς κάποια νεανικά κομμάτια. Έχει πρατήριο στη Δάφνη με πολύ καλές τιμές. Επίσης για όποια μαμά πρέπει να είναι πολύ καλοντυμένη λόγω γραφείου ή για κάποια εκδήλωση κ.λ.π. καταπληκτικά (κατά τη γνώμη μου, γιατί είναι και θέμα γούστου) και τρομερής ποιότητας ρούχα έχει το Formes στην Κηφισιά. Βέβαια είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ (περίπου 100 Ευρώ το κομμάτι). Όμως έχει το καλό ότι τα ρούχα του είναι σχεδόν όλα με ελαστικά υφάσματα και μπάσκες, που σημαίνει ότι μπορείς να τα φοράς και μετά. Εγώ 2 φούστες κλασικές που πήρα για το γραφείο μου αρέσουν τόσο πολύ που θα τις φοράς και αφού γεννήσω, γιατί είναι ελαστικές και θα μου μπαίνουν και όταν χάσω τα κιλά.

 

100 ευρώ το κομμάτι είναι πολλά λεφτά κατά τη γνώμη μου, ειδικά αν δεν έχεις από προηγουμένως ρούχα που να σου μπαίνουν (που είναι και το λογικό) και ξεκινάς από το μηδέν. Πάντως από ότι είδα στο site τους, είνια όντως καταπληκτικά όπως είπες και ίσως περάσω μια βολτούλα. Προς το παρόν βολεύτηκα με τις εκπτώσεις του Motherland , άντε να συμπληρώσω και μερικά μπλουζάκια ακόμα για να βγάλω το καλοκαίρι και την αρχή του φθινοπώρου μέχρι να γεννήσω. Ούτως ή άλλως το καλοκαίρι είναι πιο εύκολα τα πράγματα με τα ρούχα. Αν έχει κάποια κοπέλα και κάποιο άλλο κατάστημα να συστήσει, είμαστε όλες αυτιά :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τόσο πρόβλημα η μπανέλα? ακόμα και αν είναι ...καλά καλυμμένη με το μαξιλαράκι της ενίσχυσης?

αν δεν έχει μπανέλα έχω την αίσθηση ότι δε θα έχει στήριξη!

 

Δεν είναι το ίδιο, όπως ούτε και τα διαθέσιμα σχέδια είναι εξίσου ωραία, αλλά για το καλό σου θα πρέπει να το υποστείς κι αυτό :D

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ .. ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΣΟΥΤΕΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΑΝΕΛΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ Ή ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ! ΜΕ ΤΙΣ ΡΩΓΕΣ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΜΕΝΑ) ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΠΟΥ ΦΟΥΣΚΩΣΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ! ΑΝ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ! :oops::oops::oops: ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΥΤΙΕΝ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΣΗ;

ΥΓ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΤΡΑΠΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΣΕΧΩ! :?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ .. ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΣΟΥΤΕΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΑΝΕΛΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ Ή ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ! ΜΕ ΤΙΣ ΡΩΓΕΣ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΜΕΝΑ) ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΠΟΥ ΦΟΥΣΚΩΣΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ! ΑΝ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ! :oops::oops::oops: ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΥΤΙΕΝ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΣΗ;

ΥΓ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΤΡΑΠΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΣΕΧΩ! :?

 

Υπάρχουν κάποια που έχουν λίγη περισσότερη ενίσχυση. Δεν εξαλείφουν εντελώς το πρόβλημα, αλλά είναι σαφώς καλύτερα από το απλό πανί

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ .. ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΣΟΥΤΕΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΑΝΕΛΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ Ή ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ! ΜΕ ΤΙΣ ΡΩΓΕΣ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΜΕΝΑ) ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΠΟΥ ΦΟΥΣΚΩΣΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ! ΑΝ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ! :oops::oops::oops: ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΥΤΙΕΝ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΣΗ;

ΥΓ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΤΡΑΠΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΣΕΧΩ! :?

 

Επειδή Μαράκι είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τις ρώγες :? .. έκανα το εξής τρικ... (μη γελάσετε αλλά μόνο έτσι ήμουνα σίγουρη ότι δε θα διαγράφει τίποτα). Μέσα από το σουτιέν το χωρίς ενίσχυση και χωρίς μπανέλα που είχα αγοράσει και πάνω στις ρώγες έβαζα δίσκους ντεμακιγιαζ!!! Ήμουν έτσι σίγουρη ότι δε φαίνεται ΤΙΠΟΤΑ!!!!

(σσ και εγώ μικρό στήθος είχα και έχω... μα καλά μετά τόσο θηλασμό να μη μείνει τίποτα γμτ &%^$#@ )

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλό αυτό με το ντεμακιγιάζ! (δε θα διαγράφονταν όμως οι δίσκοι?!!!!)

αλήθεια μετά το θηλασμό δεν απομένει τίποτα ε? ποσο καιρό θήλασες?

αχ, τίποτα δε θα μου μεινει!

.png
Link to comment
Share on other sites

καλό αυτό με το ντεμακιγιάζ! (δε θα διαγράφονταν όμως οι δίσκοι?!!!!)

αλήθεια μετά το θηλασμό δεν απομένει τίποτα ε? ποσο καιρό θήλασες?

αχ, τίποτα δε θα μου μεινει!

 

Έλενα δε διαγράφονται όχι!!!! Σε κανά άσπρο κολλητό μπλουζάκι ίσως αλλά στα άλλα ΟΧΙ!!!!

Τίποτα δεν έμεινε γμτ! Και μάλιστα τώρα τελαυταία μου φαίνεται σα να... μίκρυνε κιόλας!!!!! :shock::shock::shock:

Θήλασα 10 μήνες... ε, δεν ήταν και λίγο!

:D

 

(Έχω ακούσει πως αν σου μείνουν κιλά μετά τη γέννα... έχεις μια ελπίδα να αυξηθείς και στο στήθος... :?:? )

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό με τα σουτιέν κατά την εγκυμοσύνη είναι αφενός μεν να μην έχουν μπανέλα γιατί πιέζονται οι γαλακτοφόροι αδένες και αφετέρου να έχουν καλή στήριξη, γιατί ακόμη και το μικρό στήθος βαραίνει δυσανάλογα και είναι κρίμα να κρεμάσει. Νέες κοπέλες είμαστε. Ωστόσο, θεωρώ ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρει κανείς εγκυμοσύνης σουτιέν (εγώ πήρα 1 και το σκυλομετάνιωσα). Μπορείτε να φοράτε είτε αθλητικά είτε μπουστάκια(που δεν τα προτείνω γιατί δεν έχουν πολύ καλή στήριξη) ή είτε απλά χωρίς μπανέλα (έχουν σίγουρα η triumph, luna και νομίζω και το intimissimi που είναι πιο γουστόζικα και νεανικά, αλλά δεν κάνουν για κοπέλες που είχαν από πρίν μεγάλο στήθος. Εγώ βρήκα και κάποια συμπαθέστατα (και με αρκετά μεγάλο ντεκολτέ, που είναι ένα πρόβλημα γιατί όλα φαίνονται μέσα από πουκάμισα κ.λ.π.) στο ΑΒ Βασιλόπουλος και σοτ Σκλαβενίτη που έχουν τα εσώρουχα.

Link to comment
Share on other sites

annastasia όχι δεν είναι καθόλου λίγο δέκα μήνες, μπράβο! Μίκρυνε? Να σου πω, ας χάσω όλα τα κιλά και τι να πω... ας μικρύνει..!!!

 

Είμαι στην 11η και έχω ήδη πάρει 2,5 κιλά. όλως τυαίως πρινμ μείνω έγκυος είχα πάρει άλλα 2,5 (από τα πολλά μελομακάρονα) και τώρα είμαι ένα βαρελάκι...

.png
Link to comment
Share on other sites

καλά φοβερή η ιδέα με το στράπλες σαν ζώνη!!!

 

σουτιέν εγώ πήρα αρχικά ένα της triumph χωρίς μπανέλες,μαλακό αλλά όχι εγκυμοσύνης με ωραίο σχεδιάκι.τελευταία πήρα 2 σουτιέν εγκυμοσύνης της mothercare αλλά δε με πολυβολεύουν..Ενώ το πρώτο που πήρα το φοράω ακόμα στον 5ο μήνα και το καταφχαριστιέμαι.

Χθες πήρα ένα μπουστάκι της sloggi για μέσα στο σπίτι σκέφτηκα,για να μη φοράω όλη μέρα το σουτιέν αλλά να μην κρεμάσω κι όλας.Πράγματι δεν έχει σχεδόν καθόλου στήριξη..

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ .. ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΣΟΥΤΕΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΠΑΝΕΛΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ Ή ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ! ΜΕ ΤΙΣ ΡΩΓΕΣ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΜΕΝΑ) ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΠΟΥ ΦΟΥΣΚΩΣΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ! ΑΝ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ! :oops::oops::oops: ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΥΤΙΕΝ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΣΗ;

ΥΓ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΤΡΑΠΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΣΕΧΩ! :?

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα πάντα και πριν την εγκυμοσύνη :cry: Απλά σουτιέν δεν φορούσα ποτέ γιατί ξεχώριζαν απάισια οι ρώγες μου μέσα από τα μπλουζακια :oops: Πήρα ένα σουτιέν εγκυμοσυνης και το ίδιο πρόβλημα... Μέχρι και επίθεματα έβαζα από μέσα αν και δεν έιχα ιδιαίτερο προβλημα με το γάλα, αλλά τα ίδια (ασε που φαινόταν)...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως τα επιθέματα είναι τεράστια!!!!!

Στο θηλασμό δε μπορείς να τα αποφύγεις βέβαια, αλλά στην εγκυμοσύνη μετα τους δίσκους ντεμακιγιαζ τα απέφυγα ναι!

Όσο για τα κιλά Έλενα και εγώ πήρα απότομα στην αρχή αλλά στο τέλος της εγκυμοσύνης δεν ξεπέρασα τα 13. Α! Και με το θηλασμό θα τα χάσεις σουμπιτι!!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ 1 ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ.ΟΝΤΩΣ ΤΑ OMOR ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΡΟΥΧΑ,ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΑ 1 JEAN ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ & 1 ΦΟΡΜΑ JEAN ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ 150E!!!!!ΕΧΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!ΕΠΙΣΗΣ ΠΕΡΑΣΑ 1 ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ BENETTON,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΧΕΔΙΑ,ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΚΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΜΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ.ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΡΜΟΥ-ΑΘΗΝΑ ΕΧΕΙ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΤΕ.ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΤΑ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ,15Ε & ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ 25Ε.ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΑΡΚΕΤΑΑΑΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.....!ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΓΑ ΑΠΟ MOTHERCARE ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΣΟΥΤΙΕΝ,ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΚΡΙΒΑ.ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ...ΞΕΚΙΝΗΣΑ 52 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ (18Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ)ΕΙΜΑΙ 57!!!ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ...ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΡΑ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΚΑΑΑΑΑΘΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΨΩ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...