Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμυγδαλές και τρόποι ατιμετωπισης


Recommended Posts

Προσφατα ανακαλύψαμε ότι ο μικρός μας ηλικίας 3 χρονών έχει μεγάλες αμυγδαλές. Πήγαμε στον Παίδων πεντέλης και μας είπαν για άμεση επέμμβαση για αφαίρεση των αμυγδαλών. Εποικοινώνησα με την παιδίατρο του, και η απάντηση της είταν ότι ναι το είχε δει (μας το είχε πει και ποιο παλια όντως) αλλά δεν καταλαβαίνει την τόσο μεγάλη βιασύνη. Με έστειλε σε ένα δικό της καθηγητή με μεγάλη πειρα ο οποίος μας είπε πάλι το ίδιο. Μετα απο συζήτηση με κάποιον άλλο φίλο γιατρό μας συνέστησε και μια άλλη γιατρό η οποία μας είπε επίσης ότι το παιδι θέλει επέμβαση αλλά λόγω της ηλικίας του καλό θα είταν να κάνουμε μια θεράπεια για μια εβδομάδα να δουμε μήπως έχουμε καποιο αποτέλεσμα. Μετά απο περίπου 1 1/2 μήνα εχουμε κάποιο μικρό αποτέλεσμα το οποίο μας δίνει ελπίδες το παιδί να κάνει την επέμβαση του περίπου όταν γίνει 5 χρονών.

Το πρόβλημα μου είναι οτι ο καθηγητης, ο οποίος μου έδωσε την εντυπωση τα κάνω όλα για τα λεφτά, είπε ότι η θεραπεία δεν θα έχει αποτέλεσμα και να κάνουμε αμέσως την επέμβαση. Η απόφαση μου είταν να ακολουθήσω την θεραπέια και βλέπουμε, αλλα κατι με τρώει μέσα μου, ότι ίσως δεν είταν και η σωστη απόφαση.

 

Σας εχει τύχει κάτι παρόμοιο. Εσεις τι θα κάνατε?

 

Εδω να πω ότι ο καθηγητης δεν μπορώ να πω ότι έδωσε και ιδιαίτερη σημασία στο να εξετασει το παιδί, ενώ η άλλη του έκανε αρκετες εξετάσεις και γενικά μου εμπνεει περισσοτερο εμπιστοσύνη. Δεν θέλω να πάω και σε τεταρτο γιατρό. Η παιδίατρος του, λέει οτι εμπιστευεται περισσότερο τον καθηγητή.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Το κακό με όλα αυτά και με μια αλλεργική ρινίτιδα που βρήκε ο γιατρός του παίδων και η γιατρός με την θεραπεια το παιδι πρεπει να παιρνει ένα χάπι και να του βάζω flixotide στην μύτη μέχρι να γίνει η επεμβαση.

 

Μπορείτε να μου πείτε εαν έχετε δικές εμπειρίες?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είχε και η δική μου κόρη μεγάλες αμυγδαλές και το είχαμε διαπιστώσει από την ηλικία των 10 μηνών. Αργότερα μας παρουσίασε και κρεατάκια αφού ροχαλίζε λες και ήταν μεγάλός άνθρωπος. Η γιατρός μας είπε να μην κάνουμε κάτι μέχρι να πάει το παιδί 4 ετών. Όταν έκλεισε τα 4 την πήγα σε ωτ/γο ο οποίος εργαζόταν και στο ΠΑΙΔΩΝ ΑΓ.ΣΟΦΙΑ. Της έκανε μία θεραπεία ενός μήνα και δεν υπήρξε βελτίωση και έτσι την 3η μέρα των Χριστουγέννων εμείς ήμασταν έτοιμοι για επέμβαση όχι αφαίρεσης αμυγδαλών αλλά ελάττωσης και κρεατάκια.

 

Βέβαια να επισημάνω ότι μετά τα κρεατάκια το παιδί αναπτύχθηκε (ψήλωσε απότομα) και άλλαξε και η φωνή του.

 

Τώρα βέβαια γιατροί δεν είμαστε, τις εμπειρίες μας λέμε....

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο δικός μου είχε κρεατάκια. Ηταν μόνιμα μπουκωμένος από 6 μηνών. Η παιδίατρος με είχε προετοιμάσει για το ενδεχόμενο και όταν έγινε σχεδον διομισι μου ειπε να κοιτάξω το ενδεχόμενο αφαίρεσης. Εκτός από μπούκωμα δεν έτρωγε κανονικ, ροχάλιζε πάθαινε ωτίτιδες και άλλες αρρώστιες. Τον είδε ΩΡΛ στο Χατζηκώστα Ιωαννίνων και κλέισαμε χειρουργείο. Τον Οκτώβριο έγινε η επέμβαση (σύντομη με ολική νάρκωση ,τρεις μέρες νοσηλεία) και τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά. Από το πρώτο βράδυ μου έκανε εντύ[ωση πώς άλλαξε η φωνή του και δεν ακουγώταν καθόλου η ανάσα του ( αφού ξυπνούσα συνέχεια για να δω αν είναι καλά). Και από εκεί και πέρα το παιδί άρχισε να τρώει κανονικά και να παίρνει βάρος. Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού για τον επανέλεγχο.

Τώρα για τις αμυγδαλές ξέρω ότι είναι παρόμοια επέμβαση ( ταυτόχρινα με τον Βασίλη Νοσηλεύονταν ένα αγοράκι για αμυγδαλές). ϊσως με λίγο περισσότερο πόνο από τα κρεατάκια πάντως σωτήρια αν κρίνω απότη δική μου περίπτωση.

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντίσεις.

 

Το παιδί δεν εχει παρει ποτε φαρμακα, εχτος απο depon, αντιβίωση πειρε πρώτη φορα τωρα για το παραπάνω θέμα.

Μου είχαν μιλίσει και εμένα για ελλάτωση αμυγδαλών ώστε να γίνει η εγχείρηση λίγο αργότερα, οταν θα είναι 4 αλλα οι αποψεις ήταν οτι δεν θα κάνουμε τίποτα και θα μπει στο χειρουργείο 2 φορές χωρίς λόγο.

 

Το παιδί έχει καλή αναπτυξη και μπορω να πω ότι τρώει καλά, βεβαια το βάρος του είναι μικρό(στα φυσιολογικα) σε αναλογία με το φαγητό που τρώει.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα με την μεγαλη μου κορη απο πολυ μικρη ηλικια...τεραστιες αμυγδαλες πυωδες και κρεατακια (πολυ ροχαλητο)..5 χρονων την πηγα και εγω στο ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ στον ΣΑΡΑΒΑΚΟ.Τελικα αν και ειχαμε επιπλοκες (αν δεν ηταν ο συγκεκριμενος γιατρος δεν ξερω τι θα ειχε συμβει) ολα πηγαν καλα και η κορη μου απο τοτε (ειναι 9 τωρα )εχει αρρωστησει 3-4 φορες και αυτες χωρις καθολου πυρετο..

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι γω από μωρό έως ενήλικας.Μικρή είχα συνεχείς αμυγδαλίτιδες,με πυρετούς,αντιβιώσεις.Εχω υπερτροφικές αμυγδαλες.Ολοι ελεγαν να τις βγαλω αλλα τελικα η μαμα δεν μου τις εβγαλε.Κ καλα εκανε.Οσο μεγαλωνα,τοσο αραιωναν οι αμυγδαλιτιδες κ τωρα παθαινω 1 φορα/χρονο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

εχει κανει κανεις αφαιρεση κρεατακια και αμυγδαλες στο παιδων αγλαια?γιατι αυριο μπαινει ο γιος μου χειρουργειο και θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα η αδερφη μου χειρουργησε εκει την κορη της πριν χρονια για ψαλιδισμα αμυγδαλων κ αφαιρεση στα κρεατακια στον κο τσακανικο αναπληρωτη διευθυντη στο αγλαια κυριακου κι εμεινε ευχαριστημενη. Τον ιδιο γιατρο εχω κι εγω και παρακολουθει τον δικο μου που επισης εχει προβληματα με στρεπτοκοκκους και πολλες ιωσεις απανωτες, αλλα ειμαστε ακομη οριακα να μην χειρουργηθει ακομη. Μου τον συστησαν 2 διαφορετικα ατομα ως πολυ πολυ καλο κι ετσι εγινε ο ΩΡΛ μας. Σας ευχομαι καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΛΥΤΡΩΘΗΚΕ!ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΙΑ ΚΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΤΡΕΝΟ ΑΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΙ Η ΟΡΕΞΗ.ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΝΟΙΕΣ.ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΟΝΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Και μένα ο μεγαλός μου γιος που τώρα κλείνει τα 4 φέτος έπαθε 5 φορές αμυγαλίτιδα με στρεπτόκοκκο. Η παιδίατρος μου είπε ότι έχει και μεγάλες αμυγδαλές και καλό θα ήταν να τον δει ένας παιδοωρυλά. Επειδή είμαστε από επαρχία για πείτε κανέναν καλό εκεί στην αθήνα....

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

ο γιος μου που ειναι 4 ετών εχει μεγαλες αμυγδαλες και μας εχουν πει πως πρεπει να τις βγαλει. Στο παιδων εχουμε ωρλ τον κο Κουδουμνακη, τον ξερει κανεις για να μου πει λεπτομέρειες? και για τον γιατρό αλλά και για την επέμβαση γιατι φοβάμαι πολυ..

ο γιατρος μου ειπε πως θα μεινουμε μεσα μονο 3 ωρες μετα την επεμβαση και μετα θα φυγουμε .. μου κανει εντυπωση. δεν θα ποναει μετα ? και πως θα φυγουμε δεν θα εχει αιμοραγια?

επισης ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που λένε πως τα παιδάκια που της βγάζουνε μετα και τρώνε αρκετά και αναπτυσονται περισσότερο, ισχύει???

 

ευχαριστω

popi

Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου που ειναι 4 ετών εχει μεγαλες αμυγδαλες και μας εχουν πει πως πρεπει να τις βγαλει. Στο παιδων εχουμε ωρλ τον κο Κουδουμνακη, τον ξερει κανεις για να μου πει λεπτομέρειες? και για τον γιατρό αλλά και για την επέμβαση γιατι φοβάμαι πολυ..

ο γιατρος μου ειπε πως θα μεινουμε μεσα μονο 3 ωρες μετα την επεμβαση και μετα θα φυγουμε .. μου κανει εντυπωση. δεν θα ποναει μετα ? και πως θα φυγουμε δεν θα εχει αιμοραγια?

επισης ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που λένε πως τα παιδάκια που της βγάζουνε μετα και τρώνε αρκετά και αναπτυσονται περισσότερο, ισχύει???

 

ευχαριστω

 

πριν 10 μερες εκανε η κορουλα μου αφαιρεση αμυγδαλων η αληθεια ειναι πως ποναγε πολυ ολη την βδομαδα και δεν ετρωγε τιποτα η δολια απ τον πονο και δεν την πολυπιανανε τα σιροπια(depon ponstan)η επεμβαση κρατησε μιση ωρα ειναι αναιμακτη(να σημειωσω οτι καναμε με την καινουρια μεθοδο με ραδιοκυμματα.εμας μας κρατησαν μεχρι αργα το βραδυ οσο για το παιδων δεν πολυγνωριζω γιατι την καναμε σε ιδιωτικο.απο οτι μου χουν πει και μενα μετα τρωνε καλυτερα και ψηλωνουν τωρα η πορεια θα δειξει..

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ελπίζω τώρα να είναι καλά η κορούλα σου και να τρώει. Εμένα δεν μου είπε με ποιον τρόπο θα την κάνει. Υποθέτω παραδοσιακά με νυστέρι. Σε ποιο νοσοκομείο την κάνατε και τί είναι τα ραδιοκύματα?

ευχαριστω

popi

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ήθελα οι έχουσες εμπειρία να απαντήσετε και σε μένα.H

κόρη μου ηλικίας 1,5 έτους, τον Οκτώβριο έκανε την 1η πυώδη αμυγδαλίτιδα. Η παιδίατρος μου είπε ότι αφού έκανε μια φορά σημαίνει ότι έχει ευαισθησία στις αμυγδαλές και θα μου κάνει συνεχεία. Δυστυχώς δεν έπεσε έξω. Έχει κάνει από τότε 5 φορές και σε όλες εννοείτε παίρνουμε αντιβίωση. Να σημειώσω ότι δεν πάει παιδικό και δεν έρχεται σε επαφή πέρα από τα γνωστά άτομα (γονείς, γιαγιά πάππου.).

Απορίες…στέκουν τα όσα μου λέει η παιδίατρος η να πάρω και 2η γνώμη, μεγάλες αμυγδαλές δεν μου είπε να έχουμε, κρεατάκια ρώτησα δεν έχουμε ειπε. Οταν αρρωσταίνει από αμυγδαλές θα πρέπει να τεστάρουμε εάν είναι από ιογενής ή κάτι άλλο?...Και ότι άλλο έχετε να με συμβουλεύατε θα το διαβάσω με πολλή προσοχή γιατί μιλάμε ότι παίρνει αντιβιώσεις και με προβληματίζει. Επίσης να προσθέσω ότι η ανάπτυξη της είναι πολύ καλή, και πρόβλημα με το φαγητό δεν έχει.

6bMYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου ειναι 24 μηνων,περσι τον χειμωνα ειχε αρρωστησει 6 φορες.

Η παιδιατρος μας εδινε παντα αντιβιωση γιατι ειναι δυσκολο να αναγνωρισει κανεις εαν η αμγδαλιτιδα προερχεται απο μικροβιο η απο ιο.

Με πυρετο και ανορεξια και φυσικα παλη για να πιει την αντιβιωση και το αντιπυρετικο.

 

Φετος κοριτσια ειμαστε σε καραντινα στο σπιτι επειδη εχω και ενα νινακι 3,5 μηνων και η παιδιατρος μου συνεστησε να μην ερχομαστε σε επαφη με αλλα παιδακια λογω γριπης,ενα εχω να σας πω.........

πτου ...πτου....πτου.... να μην ματιαστουμε δεν εχει αρρωστησει ουτε μια φορα..........................

Οσο θυμαμαι περσι τα ξενυχτια τα κλαμματα και το μπανακι για να πεσει ο πυρετος ανατριχιαζω ,................

Θελω να σου οτι δεν ειναι απαραιτητο να εχετε και του χρονου τοσες φορες αμυγδαλιτιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβως τα ιδια και ο δικος μου γιος οταν ηταν μικρος εκανε πυωδης και στρεπτοκοκιακη αμυγδαλιτιδα με συχνοτητα 5 -6 φορες το χρονο το τη αντιβιωση ειχε πιει τοτε δεν μπορεις να φανταστεις.Τις βγαλαμε και ειναι μια χαρα.Πιστευω οτι σωστα τα λεει η παιδιατρος σου,μπορεις ομως να πας να τη δει και ενας ωριλα που ειναι και ειδικος.Περαστικα στη μικρουλα σου.

Link to comment
Share on other sites

Την στρεπτοκοκιακη την καταλαβαίνεις εαν κανεις το τεστ, ετσι δεν ειναι?...Δεν το εχουμε κανει ποτε σε καμια αμυγδαλιτιδα.Μακαρι να το ξεπερασει οσο μεγαλωνει, εγω καποιες φορες ευτυχως την προλαβα στην αρχη και δεν μου εκανε παντα πυρετο.παιδοωρυλα στην πολη επαρχιακη πολη που ειμαι δεν εχει, εχει μονο ΩΡΛ.Οσο για την αφαιρεση γινεται μετα τα 4 μου ειπε η παιδιατρος. Πρεπει να το παρω αποφαση οτι θα κανει αμυγδαλιτιδες.Μαρικακι περισυ την ερχοταν σε επαφη με αλλα παιδακια γιάυτο σου αρρωσταινε συχνοτερα? γιατι εμενα οπως προεγραψα δεν ερχεται σε επαφη με παιδακια και ουτε με πολυ ξενο κοσμο.και λεω μηπως να αρχισει να συναναστρεφεται περισσοτερο κοσμο μπας και "ψηθει"?...

6bMYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου είναι 6 ετών και άρχισε να έχει προβλήματα με συνεχείς αμυγδαλίτιδες (και κρεατάκια) από τα 2. Τα τελευταία χρόνια δεν αρρωσταίνει αλλά οι αμυγδαλές του είναι μεγάλες και τα κρεατάκια τον αναγκάζουν να ροχαλίζει (με άπνοιες τη νύχτα) ακόμα και με το παραμικρό μπούκωμα! Εδώ που μένουμε (επαρχία), μας συμβούλεψε ένας χειρουργός ΩΡΛ να "ψαλιδίσουμε" τις αμυγδαλές και να αφαιρέσουμε τα κρεατάκια σύντομα.

Η αλήθεια είναι ότι δεν εμπιστεύομαι και πολύ τις ιδιωτικές κλινικές στην επαρχία και θα ήθελα να σας παρακαλέσω, να μου δώσετε κάποια ονόματα καλών γιατρών σε δημόσια νοσοκομεία της Αθήνας (τρέμω τη νάρκωση...τουλάχιστον να νιώθω σιγουριά και να μην τρελαθώ περιμένοντας έξω από το χειρουργείο!).

Επίσης, αν έχετε εμπειρία, είναι καλύτερα να αφαιρούνται με λέιζερ ή με τον κλασικό χειρουργικό τρόπο;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Φρόσω και εγώ έχω ξεκινήσει να ψάχνω το θέμα. Και εμείς επαρχία είμαστε...Και αύριο πάμε αθήνα στο παίδων αγία σοφία στον κο Κουδουμνάκη... Μετά μου είπαν για τον κο Σαραβάκο στο Παίδων Πεντέλης... Και στο forum τους έχουν ήδη αναφέρει...Ελπίζω να σε βοήθησα...

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρίσαμε από το Αγία Σοφία και τον κο Κουδουμνάκη. Εξέτασε τον μικρό, βγάλαμε και μια ακτινογραφία που έδειξε υπερτροφία σε αμυγδαλές και κρεατάκια. Ο γιατρός μας είπε ότι έχει υπερτροφία αλλά δεν είναι σε τέτοιο βαθμό που να χρειάζεται επέμβαση. Μας σύστησε επανέλεγχο σε 6 μήνες. Πολύ καλός γιατρός!!!

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

litsar προσπαθησε να κανει πολλα μπανια το ζουζουνι σου το καλοκαιρι.θα βοηθησει στο προβλημα.(αυτο βεβαια αν δεν αποφασισει ο γιατρος να προχωρησετε σε επεμβαση)

εμενα με ...εσωσε η θαλασσα.μεχρι τα 4 ειχα τρελαθει(ημαμα μου να δεις!)με τις αμυγδαλες.απο τα 4 και μετα αυξηθηκαν πολυ τα μπανια και ετσι ξεμπερδεψα.εχουν περασει 30 χρονια και εχω εμφανισει 2 φορες αμυγδαλιτιδα σε ηπια μορφη(στα 25 και 27 μου χρονια),και οι τρεις μετα απο καλοκαιρια που δεν εκανα μπανια.συμπτωση?δε νομιζω...ευχομαι το καλυτερο για τα ζουζουνια σου!

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΓΙΟ. ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΩΡΛΑΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΤΡΟΦΙΚΕΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ,ΥΓΡΟ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ .

ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΡΟΧΑΛΙΖΕΙ ΣΑΝ ΝΤΑΛΙΚΕΡΗΣ ,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΚΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΛΗ ΑΣΧΗΜΗ ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ.ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ,ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΛΑΙΓΕ ,ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΝΟΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ.

ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ.

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΑΛΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΑΥΛΟΣ ΛΕΩΤΣΑΚΟΣ.ΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...