Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ


sandy8

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ, Π.Χ. ΚΑΔΡΑΚΙΑ, ΜΠΡΕΛΟΚ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΨΑΡΑΚΙ ΕΔΙΝΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΑΛΗΘΙΝΑ ΨΑΡΑΚΙΑ, ΚΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΔΙΝΑΝ ΑΛΗΘΙΝΑ ΦΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χιονομπαλες που ειχα εγω στην δική μου...

τα γλαστράκια ειναι πολύ ωραια...

στα ψαρλακια δεν συμφωνω αν δεν σε βοηθησει κάποιος που ναναι ειναι απο πετ σοπ γιατι προκειται για ζωντανους οργανισμους...

κλουβάκια μικρά...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xιονομπαλες εννοω μια μπάλα μικρη με υγρο μεσα και μερικά γκλιτεράκια που κάθε φορά που τα κουνάς ανακαταυονται.μπες στις κατηγοριες και πάτα ...κάτσε να δω και θα σου ξαναγράψω γιατι δεν το θυμαμαι που ειναι..

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=317174#317174

αν το εβαλα καλά θα ανοιξει...δεν ειναι χονιου στην κυριολεξια...ετσι τις λένε...ειναι πολύ πιο ομορφες απο κοντά...τους αρεσε πολύ...

Ειναι προς το τελος της σελίδας οπως το ρολαρεται...ειναι και οι σοκολάτες που εδωσα δωρο με τις χιονομπαλες στα παιδάκια...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα aggeloudia απιστευτα!!!!

μου αρεσει η ιδεα αυτη!

εγω για τα παιδακια σκεφτομουν κατι σε μουσικο οργανο αλλα παει περιπου 1,5? το κομματι συγκεκριμενα μαρακες

αλλα η ιδεα παραπανω ειναι καλυτερη

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι το μουσικό οργανο εχει "παιξει" πολύ στις βαπτησεις...

Βασικά υπάρχουν βαπτησεις που δεν παιρνω καν την μπομπονιέρα...Ειναι κάποιες τοσο συνηθισμένες που περνάω χαιρετάω και δεν την πάιρνω...καλύτερα για τους γονεις...

Δεν ειναι σνομπάρισμα αλλά αμα βλέπω μελοδους, κουμπαράδες, και φουρφουρια, αααα και κουπες δεν τα παιρνω...

Θεωρω πως η βαπτηση ειναι ενα γεγονός στην ζωη του μωρου που γινεται απαξ και αξιζει να γινει καλά...Δεν ειναι γεννεθλια να πεις πως ...ασε μωρε φετος μια τουρτιτσα και τιποτα άλλο...

Το λέω αυτό -χωρις να προσβάλω τα οικονομικά της κάθε οικογενειας...και εμεις δεν εχουμε τον πακτολό, μη φανταστεις...-γιατι 34 χρονια μετά σκαλιζοντας τα πράγματα στην αποθηκη της μαμάς μου βρήκα την μπομπονιέρα της αδελφής μου που ηταν ενα αγγελάκι αλαβαστρινο και ειχε διασωθει τοοοοσα χρονια ...η μήτερα μου μου ειπε πως δεν κάνανε καμια μια βάπτηση χωρις τρελό κοστος με πολύ κόσμο-σε χωριο εγινε...κοσμο δεν θα ειχε...-και θαυμάζανε ολοι τις μπομπονιερες οι οποιες ηταν και λίγο πιο ακριβες απο τις συνηθισμενες τιμές του καιρου εκεινου, αλλά υπάρχει ακόμα και αρεσε και πολύ στην μητέρα μου...

Μιλάμε στις σημερινές τιμές πως η καλύτερη απο την καλή μπομπονιέρα θα εχει διαφορά 50 ευρώ το πάρα πολύ...

Κάπως ετσι σκεφτηκα και εγω στην 2η βάπτηση και ειδα πως τελικά ηρθαν και λεφτά απο συγγενεις που με ξαλάσπωσαν σε αυτές μου τις επιλογές...

Οπως λεω και εγω οταν δεν εχω λεφτά και θελω να κάνω κάτι...ενα σουπερ μαρκετ λιγότερο και βγηκα... :D:D:D

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις και αδικο κουκλα!

να σε ρωτήσω, απο που τα πηρες τα καταπληκτικα αυτα πραγματακια και αν επιτρεπεται σε ποια τιμη;

Αν δεν θελεις να γραψεις δημοσια αν μπορεις στειλει pm

ευχαριστω

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Aggeloudia ξετρελλάθηκα με τις μπομπονιέρες σου. Ειδικά η χιονόμπαλα με το αλογάκι είναι πολύ παραμυθένια.

Από που τις πήρες; Ετοιμαζόμαστε και εμείς για τέλος Μαϊου και ψάχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου αρέσει η χιονομπαλα..Οσο για πρωτοτυπες ιδέες..Το εχω δει σε μία μονο βάπτιση και εχω δει και καταστηματα με μπομπονιερες..κατι σαν πορτοφολάκι!Δεν ξερω αν το έχετε ξαναδει ή εχει φορεθει, εγω παντως μονο μια φορα το ειδα!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πορτοφολάκι για πιτσιρικια η για γυναικες...

οχι δεν εχω δει κάτι τετοιο παραμόνο κάποια συμφορουμιτισα ειχε κάνει κάτι τετοιο αλλά απο μια φωτο δεν μπορεις να εχεις την εκπληξη και την αισθηση του ζωντανού...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους πορτοφολάκι δίνανε απλα σε άλλα χρώματα για αντρς γυναικες παιδια..Φαντασου σαν αυτα τα μικρουλια που έχουν το μεταλλικο κουμπωμα απο πανω!Απλά αυτα ειχαν φερμουαρ..Και τώρα που το σκεφτομαι και αυτα με το κουμπωματακι το μεταλλικο (νομιζω καταλαβαινετε ποια λεω :oops: ) σε ωραια χρωματακια δεν θα ηταν πολυ ομορφα?

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερις τι ιδεα μου εδωσες τωρα...;;;

Ειχα πάει προ καιρου στα ΚΕΜ ..ξερις με τις τσάντες και ειχαν βγάλει σε ενα καλαθάκι πορτοφολάκια πολύ σικάτα με 1,5 ευρώ...με την κατάλληλη προετοιμασια και τα δεοντα δεν θα γινοταν ενα μπομπονιεράκι , μουρλια;;;

:D:D

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ομορφα τα κεμ!Μπραβο μου αρεσει πολυ η ιδεα!Ξερεις πως το φανταζομαι?Ανοιχτα απο πανω και να βγαίνει τούλι ή χαρτί!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σάντυ, συμφωνώ και εγώ στο ότι έχουμε γεμίσει το σπίτι μας με ένα σωρό μπομπονιέρες από βαπτίσεις και γάμους, που στην καλύτερη περίπτωση σκονίζονται σε κάποιο ράφι... Δεν σύμφωνω όμως καθόλου στη μπομπονιέρα - ψαράκι, είναι ένα ζωντανό πλάσμα και νομίζω ότι απαιτεί περισσότερο σεβασμό από το να το χρησιμοποιήσουμε σαν μπομπονιέρα. Εξάλλου, φαντάζομαι ότι πολλοί από τους καλεσμένους σου δεν θα θέλουν να αναλάβουν μια τέτοια ευθύνη.

Την ιδέα για γλαστράκι την σκεφτόμουνα και εγώ και είναι πολύ χαριτωμένη, αλλά τελικά την απέρριψα, γιατί φοβάμαι ότι θα δυσκολέψει τους καλεσμένους να κουβαλούν δυο - τρία γλαστράκια, η κάθε οικογένεια, και να πρέπει να φάνε και το γλυκό και να προσέχουν και τα παιδάκια τους κλπ κλπ. Εννοώ ότι δεν είναι κάτι που μπορεί να μπει σε μια γυναικεία τσάντα και να μην σε απασχολήσει ιδιαίτερα. Λεπτομέρειες, αλλά τέλος πάντων...

Μάλλον δεν σε βοήθησα πολύ, αλλά εκεί που ήθελα να καταλήξω είναι το less is more. Επιτέλους, ας μην έχουμε την απαίτηση ο άλλος να κρατήσει για μια ζωή την μπομπονιέρα του παιδιού μας, μπορεί κάλλιστα να κρατήσει την ανάμνηση μιας όμορφης μέρας, με καλούς φίλους, γέλιο, συγκίνηση κ.λ.π. Εγώ αποφάσισα να δώσω λινά πουγκάκια, δεμένα με πολύχρωμες κορδελίτσες. Όχι άλλα made in China μπιχλιμπίδια!

Link to comment
Share on other sites

Marialena κάπως ετσι το εχω και εγω στο μυαλό μου...μπράβο...

Απλώς δεν μπορεις πιστευω να την δωσεις σε αντρα...ισως να χρειαστεις να δωσεις κάτι άλλο σαυτους...

Δύσκολοι και εκει οι άντρες...Ουυυυυυυφ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Οσο για το ψαράκι και γενικως τον ζωντανό οργανισμό...δεν συμφωνω και το προέγραψα...

Το γεγονός οτι μια μπομπονιέρα μπορει να την κρατησει κάποιος για μια ζωη αυτό αφορά πιστευω μονο τους γονεις -για ενθυμιο-και καμια γιαγιά σε κανα χωριό που πάνω στο τζάκι τα βλέπεις ολα...μα ΟΛΑ...!!!!!!!!!!!

Για να μεινει κάτι για μια ζωη για τα δικά μου γουστα ειναι μονο ...ΜΟΝΟ...ενα κουτάκι ολο απο ασημι που κάτι τετοιο δεν το πετάς...και βρηκε την θεση του στο σπίτι και ενα πάλι κουτάκι απο κρυσταλο...που και αυτό βρηκε την θεση του στο σπίτι...ολα τα άλλα -οπως προειπα-κάποια δεν τα πήρα καν...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Aggeloudia εχεις απολυτο δικιο, δεν θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσοτερο μαζί σου.

Γενικά ειμαι της αποψης ότι αν ειναι να κανεις κατι καντο καλο ή μην το κανεις καθόλου.

Οπως και στους γαμους, δεν γινεται να φορας νυφικό των χχχχχχ euro να με ταιζεις στο χ κτήμα και να μου προσφερεις μπομπονιέρα του 1euro με το ζόρι....νοιωθω ότι με υποτιμάνε, και στην τελική η μπριζόλα ξερουμε όλοι που θα καταλήξει ....την επομενη μερα το πρωι την μπομπονιέρα σου θα βρω πανω στο τραπεζι, αυτην θα δω και θα θυμηθώ και τον γαμο και την βαπτιση και όταν βλεπω φτηνιαρικα πραγματακια η αναμνηση ξεθωριάζει πολύ γρήγορα ας με εχουν ταισει και φουα γκρα (πως γραφετε αυτο τωρα... :roll: )

Συγγνωμη για την αγανάκτηση αλλα εχω βαρεθεί να βλεπω τα ίδια και τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...καλά το έγραψες το φουά γκρά... :lol::lol:

Και στο γάμο αλλά και στη βάπτηση "παιρνεις"λεφτά απο συγγενεις και κάποιους καλους φιλους.,..

Τωρα θα μου πεις αν ο άλλος δεν εχει και τα 50-100 εύρω κάνουν την διαφορά στο πορτοφόλι του...παω πάσο και δεν λέω τιποτα γιατι τα οικονομικά του καθενός ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΑ...ΠΑΣΟ...!!!!!!

Υπάρχουν και οι βαπτησει με την εκκλησια και μετά τιποτα...και εκει δεν θα πω τιποτα γιατι οτι θεωρει ο καθενας καλλυτερο κάνει...Θα πάω και στην βάπτηση με το πλουσιοπάροχο τραπέζι ...θα πάω και στην βάπτηση με την εκκλησία και μετά το γλυκάκι μου και δρόμο...Φιλη μου η πρωτη .,..φιλη μου η δευτερη που παω για να παραστώ στην μεγάλη τους χαρά ανεξαρτητως τραπεζιού-μη σου πω πως κάποιες Κυριακές βαριέμαι τα τραπέζια...αλλά...σκάψου σπάσιμο στον άλλον να μην πάς στο τραπέζι...δεν λέει...!!-

εκει ομως που διαφωνω ειναι στην φθηνη μπομπονιέρα ή στην μπομπονιέρα που δεν εχει κάτι να σου "πει"...στο φθηνό προσκλητηριο που σε προδιάθετει ακόμα περισσότερο...Παλι πολύ μιλάω...ΑΑυτάαααααα!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να κανω μια ερωτηση;;

ποσες μπομπονιερες εχουμε και κραταμε απο γαμους και βαπτησεις;; τρεχομε ψαχνουμε < μαζη και εγω που ψαχνω για τη βαπτηση της κορης μου >και στο τελοσ τησ πετανε ολοι

εγω εχω μονο απο ολες της βαπτησης μονο κατι μινιατουρες κιροπηγια που μου αρεσας ολες της αλες της εχω πεταξει

σκευτικα κατι μικρα αρκουδακια να κανω με δαντελιτσα φορεματακι αυτεσ τισ βαζεισ και στο μπαμπριζ

το ξερω οτι πολοι θα τησ πεταξουν αλα τη να κανω;; κατι πρεπει να δωσω στη βαπτηση

το ιδιο και το προσλιτιριο

μου εχουν μιρασει πολυ ωραια προσκλιτιρια που τα εχω πεταξει ολα

το ιδιο θα κανουν και στα δικα μου που θα μιρασω

αλα ειπαμε ειναι αναγκεω

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...