Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

girls....εχω προβλημα....SOS!!!!

με τον κινεζο μου:evil::evil::evil:

 

του στειλα χτες να μου πει τι προτιθεται να κανει αλλιως θα ανοιξω κεης(καλα,πιο ευγενικα το πα,του την ειπα κιολας που στο προχτεσινο μηνυμα δεν απαντησε ποτε!:twisted:) σημερα γιατι εχω περιθβριο μεχρι 6/11(απ το εβαυ)

 

αλλα μαλλον πως δεν ιδρωσε τ αυτακι του...

 

για δειτε

 

i feel so sorry, i already asked my post office to track the parcel for me, the truth is i really post the items for you, since it's arrived to your country, your post office should know the details.. could you wait few more days, and if you can not wait, we also can ask eBay to resolve the problem. what do you think?

 

 

τι λετε τσουπρες?

ιδεα μου ειναι ή ο τυπος προσπαθει να με καθυστερησει για να χασω την προθεσμια κ να μεινω με τη χαρα οτι θα ρθουν τα πραγματα????

 

τι του λεω τωρα δαυτου?

πειτε οι εμπειρες,γιατι δεν ξερω απο κεης κλπ....

 

δε θα πρεπε κανονικα με το που ανεφερα κεης να προτεινει ή refund ή εστω να ξαναστειλει τα πραματα?

αυτος στον κοσμο του....

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδα εχεις εκπτωτικο για evans??? Μου εστειλαν εναν σημερα -20% που εληγε προχθες:rolleyes::rolleyes: κι εχω σταμπαρει μποτες!!!

 

Κάτι έχω βρεί, για μπότες και εγώ !!!!

 

Δεν θυμάμαι αλλά νομίζω ότι είναι NEWCUSTOMER3, -20% για αγορές άνω των 40 λιρών σε νέους πελάτες.

 

Youthsclothing και evans είναι καλά;

 

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μάλλον.. έχω ένα θεματάκι..

Αγόρασα αυτά τα crocs http://www.ebay.co.uk/itm/120786928993?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1591wt_1139 και τα πλήρωσα επί τόπου. Ήθελα αλλαγή στο νούμερο (διάβασα εδώ μέσα ότι πρέπει να τα παίρνουμε 1 νουμ. μεγαλυτερα) και στο χρώμα αφού στο 39 υπήρχε το μωβ που ήθελα από την αρχή. Όλα καλά ως εδώ με το πωλητή. Μετά περιμένω μια βδομάδα να τα στείλει κ τίποτα! του στέλνω μνμ κ μου λέει ότι τα έχει στείλει από τις 13/10. Στο e-bay γράφει 20/10, τη μέρα που ρώτησα που βρίσκονται. Μου έδωσε κ tracking number και αυτή τη σελίδα για να το βρώ: http://intmail.183.com.cn/item/itemStatusQuery.do?lan=0 κ όσες φορές κ αν δοκίμασα μου έβγαλε αυτό

departure from outward office of exchange to GREECE στις 2011-10-20

Δηλαδή, είναι ακόμα εκεί. Είναι όντως ή δεν έχει ενημερωθει η σελίδα?

Ο πωλητής έγραφε πως είναι στην Αυστραλία αλλά trucking number είναι Κίνας!

 

Και ρωτώ εγώ τώρα, αν είναι να κάνω κάτι μέχρι πότε έχω το δικαίωμα και.. τι να κάνω???

 

Sorry για το μεγάλο post!

 

Μερικές φορές δεν ενημερώνονται οι σελίδες. Σε έναν κινέζο μου έδειχνε το ίδιο, κολλημένο στην χώρα αποστολής. Του έστειλα μύνημα και μου απάντησε επισυνάπτοντας μου το κείμενο που έβγαζε σε εκείνον, το οποίο ήταν στα ελληνικά και δεν μπορούσε να το καταλάβει αυτός:lol::lol::lol:

 

Δεν τους στέλνεις μυνηματάκι ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

 

Μερικές φορές δεν ενημερώνονται οι σελίδες. Σε έναν κινέζο μου έδειχνε το ίδιο, κολλημένο στην χώρα αποστολής. Του έστειλα μύνημα και μου απάντησε επισυνάπτοντας μου το κείμενο που έβγαζε σε εκείνον, το οποίο ήταν στα ελληνικά και δεν μπορούσε να το καταλάβει αυτός:lol::lol::lol:

 

Δεν τους στέλνεις μυνηματάκι ?

 

Λες να του στείλω? Και τι να του πω? Αυτό που βλέπω κ αν μπορεί να βρει αυτός που είναι? Τι περιθώριο έχω για παράπονα στο ebay αν δεν έρθουν? Αμάν πια!!! Έχω μείνει κ χωρις παντοφλες φέτος γιατί περιμένω τα crocs!!!!

eNortjKzUjI0NDK1tFCyBlwwFYMC1w,,50.png
Link to comment
Share on other sites

girls....εχω προβλημα....SOS!!!!

με τον κινεζο μου:evil::evil::evil:

 

του στειλα χτες να μου πει τι προτιθεται να κανει αλλιως θα ανοιξω κεης(καλα,πιο ευγενικα το πα,του την ειπα κιολας που στο προχτεσινο μηνυμα δεν απαντησε ποτε!:twisted:) σημερα γιατι εχω περιθβριο μεχρι 6/11(απ το εβαυ)

 

αλλα μαλλον πως δεν ιδρωσε τ αυτακι του...

 

για δειτε

 

i feel so sorry, i already asked my post office to track the parcel for me, the truth is i really post the items for you, since it's arrived to your country, your post office should know the details.. could you wait few more days, and if you can not wait, we also can ask eBay to resolve the problem. what do you think?

 

 

τι λετε τσουπρες?

ιδεα μου ειναι ή ο τυπος προσπαθει να με καθυστερησει για να χασω την προθεσμια κ να μεινω με τη χαρα οτι θα ρθουν τα πραγματα????

 

τι του λεω τωρα δαυτου?

πειτε οι εμπειρες,γιατι δεν ξερω απο κεης κλπ....

 

δε θα πρεπε κανονικα με το που ανεφερα κεης να προτεινει ή refund ή εστω να ξαναστειλει τα πραματα?

αυτος στον κοσμο του....

ω ρε!!!! τωρα επιασα τι μου λεει....

καλεεεεε!

λεει,ή περιμενε,ή αλλιως αντε κανε case !!!!

(απλα στο ευγενικο)

λαθος καταλαβαινω?

 

πειτε τι να κανω ρε κοριτσια κ καιγομαι!!!!

δεν εχω αλλες μερες λεμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιμενε μεχρι 2 μερες πριν τελειωσει το περιθωριο σου!

εμενα ειχε κανει 40 μερες...και στο τσακ δεν ανοιξα κειζ

 

 

εχμμμμμμ δηλαδη σημερα!!!!! :D

Ουπςςςςς

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ωωωχ κοριτσια,προσοχη...περναει κομητης!!!:lol::lol::lol:

 

ευχαριστω γατουλα μου...

του απανταω ωστοσο να του πω τι κ πως?

ή τον γραφω κ απλα σε δυο μερες του μπουμπουνιζω ενα κεης?

(επισης μιλησα με ελτα ΚΑΙ σημερα-δεν εχουν τιποτα λεει:roll:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει κωδικός για foto.com;

Επίσης κάποια από εσάς έχει πάρει ή έχει δει στην πράξη αυτό:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001TH8F0K/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A12AEI8WBBTBPE

λέει τίποτα ή είναι μάπα; Διάβασα τις κριτικές και είναι αντιφατικές

Link to comment
Share on other sites

@pondicaki

 

Mήπως δεν τους εχεις δώσει το νούμερο του παπουτσιου;;;Μερικές φορές θέλουν επιβεβαίωση και στο paypal εκει που λέει send seller a message. Αν τους το εχεις στειλει με Mail ισως να μην το εχουν δει.

 

έστειλα λοιπόν το μήνυμα μου με το νούμερο μου και είπε πάρα μα πάρα πολλά :lol::lol::lol:

απάντησε απλά

"ok"

έχει Λάκωνες και η Ιταλία μάλλον, περιμένω να δούμε θα τα στείλει και σε πόσες μέρες θα περάσουν απέναντι!

Αλήθεια για πόσο καιρό ακόμη θα μου έχει ανοιχτό δικαίωμα να στείλω feedback;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις έκανα παραγγελία από το EVANS, δέχθηκε τον κωδικό που έβαλα παραπάνω και 0 μεταφορικά !!!!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ελενουφι κρατα αλλη μια μερα αλλα σε βλεπω για κειζ!

εμενα αν δεν ειχα τρακινκ δε θα το εβρισκα με τιποτα!

τους ετριξα τα δοντια εχτες στα ελτα και σημερα ηρθε ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ και μου το παρεδωσε στα χερακια μου ο ταχυδρομος χαχαχχαχχα!

 

 

ψωνισου εσυ πρωτη και βλεπουμε!!!! (χατζικο)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πληρωθηκα και απο τον μαμακογιλεκακια μου! Αει στα κομματια με παιδεψε 2-3 βδομαδες ο παπακιας....τι να του δωσω τωρα?????? αφου μου τα επρηξε....και στο τελος του ειπα εχτες ειμαι μονογονεας με διδυμα 4ων ετων και δε μπορω να ασχολουμαι αλλο με τα 4.76 σου!!!!! ε μα τον παπακια.....περισσοτερο για το μαμωτω με ειχε πιασει να του τα παρω!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

είναι Παρασκευή όμως σήμερα βρε Γατούλα, πόσο ακόμα να περιμένει? αφού λήγει το περιθώριο για case στις 06/11 εάν θυμάμαι καλά.....

 

βρε ελενούφι, μήπως να κάνεις αυτή την ερώτηση στο on-line chat του ebay? το και το, αλλά δεν ξέρω εάν πρέπει να ανοίξω case, καλύπτομαι εάν έχει περάσει η ημεομηνία?

για να δούμε τί θα σου πουν??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθειά σας.

Ψάχνω κάτι για τα Χριστούγεννα για boy 12-18μηνών.

Να έχει Χριστουγεννιάτικο πνεύμα, έτσι?

Σετάκι, φορμάκι, καπελάκι...δεν έχω αποφασίσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελενουφι κρατα αλλη μια μερα αλλα σε βλεπω για κειζ!

εμενα αν δεν ειχα τρακινκ δε θα το εβρισκα με τιποτα!

τους ετριξα τα δοντια εχτες στα ελτα και σημερα ηρθε ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ και μου το παρεδωσε στα χερακια μου ο ταχυδρομος χαχαχχαχχα!

 

 

ψωνισου εσυ πρωτη και βλεπουμε!!!! (χατζικο)

 

ωωωπα!!!ωρε κ γω εχω tracking,αλλα νομιζω οτι ειναι απ αυτα που παρακολουθουν το πακετο μεχρι να φυγει απο κινα...

 

κ στα ελτα που πηρα,το εδωσε σε μια εκει,η οποια ομως αμφιβαλλω αν ηξερε κ πολλα απ τη διαδικασια για να το βρει...

 

εσυ πως ακριβως το βρηκες?

εννοω τους εδωσες το tracking κ το βρηκαν αυτοι στα ελτα,ή το ειχες ηδη βρει μονη σου?

 

καλε,να σου δωσω κ το δικο μου tracking αμα ειναι να τα καταφερνεις τοσο καλα!:oops:

Link to comment
Share on other sites

είναι Παρασκευή όμως σήμερα βρε Γατούλα, πόσο ακόμα να περιμένει? αφού λήγει το περιθώριο για case στις 06/11 εάν θυμάμαι καλά.....

 

βρε ελενούφι, μήπως να κάνεις αυτή την ερώτηση στο on-line chat του ebay? το και το, αλλά δεν ξέρω εάν πρέπει να ανοίξω case, καλύπτομαι εάν έχει περάσει η ημεομηνία?

για να δούμε τί θα σου πουν??

 

σ αυτο εχει κ ενα δικιο,εδω που τα λεμε!

μαλλον πως πρεπει να μιλησω οντως με chat να με κατοχυρωσουν τουλαχιστον αυτοι,αν ψαχτω απο δευτερα(δηλαδη καθυστερημενα) με το tracking που εχω....

 

το πως ειναι ενα αλλο θεμα:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη τη ξεχασα! εχω ενα πονοδοντο παραλληλα αχχχχχχ

οποτε ανοιγει κειζ! δε καλυπτεται αν δεν ανοιξει νομιζω

φαγανε 2 ebay-survey οι κυριοι μια χαρα! γιατι σιγα το σαπορτ που μου εκαναν!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

να σε πω εδωσε η αλλη το τρακινκ σου σε μια εκει

και τι εγινε μετα?

 

 

καλε...εγω εδωσα το τρακινκ μου σε μια ,που δεν πολυηξερε,κ αυτη επιτοπου υποτιθεται το εψαξε στο συστημα της,ιντερνετ ,ξερω κ γω που???

 

θα σε γελασω!

 

μαμω το ελτα μου μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααα!

Ήρθαν κι εμένα επιτέλους αρκετά πραγματάκια. Ευτυχώς ο ταχυδρόμος μας είναι αστέρι! Τα βάζει στο ασανσέρ και μου τα στέλνει για να μη μείνουν κάτω στην είσοδο, κι αν λείπω ανεβαίνει και τα αφήνει στην πορτα μου. Φοβερός;;;

 

Ιδού κι αγορές μας:

φορμίτσα Mothercare: http://www.ebay.co.uk/itm/220876373697?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 (λίγο άπλυτο βέβαια, αλλά όχι και βρώμικο, να το σημειώσω ή όχι?)

 

φουστίτσα κιλτ ροζ Pumpkin patch: http://www.ebay.co.uk/itm/220878237950?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 (φοβερήηηη)

 

τζινάκι mini Boden: http://www.ebay.co.uk/itm/260877153812?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

σετακια Gymboree (σχεδόν καινούργια και πεντακάθαρα - μοσχοβολάνε μαλακτικό :-P)

Νο1: http://www.ebay.co.uk/itm/350501069431?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Νο2: http://www.ebay.co.uk/itm/350501072264?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

πουλοβεράκι Gap (μάλλον μουφα όμως ε;;; http://www.ebay.co.uk/itm/140616650191?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

και τα κλασσικά βρακάκια από τον πιτζάμα-πάρτυ http://www.ebay.co.uk/itm/250757411461?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Τέλος μετά από αλλαγή στο νούμερα παράλαβα γούνινα μποτάκια της μικρής ... http://www.ebay.co.uk/itm/180735057669?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Ο πωλητής σκίστηκε να με εξυπηρετήσει για την αλλαγή, τον έπρηξα με τα νούμερα (θυμάστε που ρώταγα συνέχεια...), ευγενέστατος, χίλια ευχαριστώ έλεγε που τα έστειλα πίσω έγκαιρα και ήμουν ευγενική, με ενημερωνε καθημερινά σχεδόν για οτιδήποτε θεωρούσε ότι μπορεί να με βοηθήσει και ... το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ... μου πλήρωσε τα λεφτά της επιστροφήςτου 1ου και αποστολής του 2ου ζευγαριού!

 

Αυτάαααα κι αναμένω κι άλλα πακετάκια...

 

Η χαρά του παιδιού.... τί σου είναι όμως τα ψώνια, εεε; αγχολυτικό, αναζωογονητικό.... shopping therapy πράγματι... :-P

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι. Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

και δε το βρηκε ετσι? οκ, παρε ΤΩΡΑ τα ελτα ΣΟΥ και δωσε το τρακινκ ξανα να δεις τι θα σου πει!!!!! αιντε αλλη μια μπας και πεσεις σε πολυξερη!

 

φυσικα δεν το βρηκε!

κοριτσακι μου...απανταει παντα η ιδια-δεν εχω ελπιδες!

ασε που ουτε να την βρισω δε μπορω γιατι κατα τα αλλα ειναι εξυπηρετικοτατη!

κ οντως,ψαχνει κ κοιταει κ ξανακοιταει κ τις λιστες της ,κ θυμαται κ την περιπτωση μου(τους εχω πρηξει:mrgreen:)

 

θα παρω ομως στο αλλο ελτα,που ναι για πιο βαρια πακετα-μου δωσες ιδεα!!!!

ααααααααν απαντησουν βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...