Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Nαι το βιβλιοπωλειο...Μονο που στην Ερμου πρεπει να εκλεισε,θα πας ή στην Γουναρη ή στην Σταυρουπολη.

 

Οσο για τα κουτια,δεν εχω δει κατι συγκεκριμενο στα jumbo αλλα δεν εχεις να χασεις τιποτα να πας και να δεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί αλλά το nikolisgroup.gr έχει κατάστημα στη Θεσσαλονίκη Βασ. Ηρακλείου 15 απέναντι απο τον Αγ. Μηνά. Έχω εκστασιαστεί αλλά θα σας πω σίγουρα όταν πάω για ν αδω και τιμές :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια!

Αγόρασα τα ρούχα απο τα λαπέν αλλά τα κουτιά του και τα λαδόπανα μου φάνηκαν αρκετά ακριβά...Εχετε να μου προτείνετε κανένα αλλο κατάστημα??

Επειδη ειμαι απο Χαλκιδική θα προτιμούσα να είναι στην ανατολική Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πέρυσι τέτοια περίοδο το prenatal (έχει στο κοσμος) έκανε έκπτωση 50% στα βαπτιστικά.

Εγώ που έγινα νονά πέρυσι το Μάιο τα πήρα από εκεί και συνέφερε πολύ. Ρώτα αν θέλεις μήπως κάνουν και φέτος γιατί κατά τη γνώμη μου, τα λεφτά για λαδόπανα, λαμπάδες κτλ είναι πεταμένα.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάποια στιγμή πέρυσι τέτοια περίοδο το prenatal (έχει στο κοσμος) έκανε έκπτωση 50% στα βαπτιστικά.

Εγώ που έγινα νονά πέρυσι το Μάιο τα πήρα από εκεί και συνέφερε πολύ. Ρώτα αν θέλεις μήπως κάνουν και φέτος γιατί κατά τη γνώμη μου, τα λεφτά για λαδόπανα, λαμπάδες κτλ είναι πεταμένα.

 

 

πηγα το Σαββατο και δεν είχαν εκπτωσεις:(

Για λαμπάδα μου ειπαν 100 ευρω

Για λαδόπανα 50 ευρω

Για πετσετα 40 ευρω

Για κουτί 1οο ευρω και για τα κεράκια με το μποθκαλακι δεν θυμάμαι...

 

Σαν πολλά μου φάνηκαν!

Πήγα και στα στοκ της ραξεβσκι και μου ειπαν 270 ευρω για ολα αυτα!

Με βλεπω να καταληγω εκει αν και δεν με ενθουσιασαν τα σχεδια του...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πράγματα εκ των υστέρων τα εκτιμάς....(εγώ δηλαδή). Για την εν λόγω βάπτιση τη λαμπάδα την πήρα από το prenatal τελευταία μέρα των εκπτώσεων πέρυσι 8? ;);). Τελευταίο κομμάτι...Κατά τύχη μπήκα, και την τσίμπησα γιατί τέτοια ευκαιρία δεν την αφήνεις.... Ήταν και πολύ όμορφη.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη. Πετσέτα (μεγάλη + μικρή) μπορείς να πάρεις μία ουδέτερη από κατάστημα με λευκά είδη. Θα είναι σίγουρα φθηνότερη και ποιοτικά καλύτερη

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες σας!

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες βρήκα σε αυτό το θέμα!

Θα ήθελα όμως και σε κάτι ακόμη τη βοήθειά σας... Χρειάζομαι τη διεύθυνση και το τηλ. του μαγαζιού "Ροζαλίνα" ή και κάποιας άλλης βιοτεχνίας με βαφτιστικά.

 

Και έχω και μια απορία για τα λαδόπανα. Δεν περιλαμβάνουν πετσέτες; Είναι μονο τα εσωρουχάκια και ένα πανί που μπάινει πάνω από την πετσέτα; Τις πετσέςτες τις αγοράζεις ξεχωριστά;

 

Ευχαριστώ!

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλες τις θεσσαλονικιές μαμάδες που βοήθησαν τόσο πολύ μια μαμά με δυο παιδάκια, που δεν έχει την πολυτέλεια να κάνει έρευνα αγοράς μετις ώρες...Έφτασε λοιπόν και μας η ώρα να βαφτιστούμε...

Έχουμε και λέμε...Το θέμα θα είναι ΚΟΥΝΙΣΤΟ ΑΛΟΓΑΚΙ σε αυτή την απόχρωση. Γλυκά από το σκέτη γλύκα(κεκάκια με το αλογάκι) και μπισκότα από την μπισκοτούλα(αλογάκι φυσικά). Μπομπονιέρες πήρα από το χαμόγελο, μαλλί της γριάς από τον Ναρλή(ηταν ο πιο φθηνός) και θέλω να το κρεμάσω(εξ ου και το δεντράκι) αφού το δέσω μόνη μου.

Από στολισμό, στην εκκλησία θα έχω ένα μεγάλο αλογάκι σαν του προσκλητηρίου με μπαλόνια, αλλα δεν έχω αποφασίσει από που. Κάθε πρόταση δεκτή. Το τραπέζι θα το στολίσω με βάζα(ΙΚΕΑ) με σμαρτις και ζαχαρωτά και για εκεί θέλω την γάζα...α και κανα δυο φαναράκια. Για το εστιατόριο μετά, παρήγγειλα ευχαριστήρια δίπτυχα σαν το προσκλητήριο και ψάχνω μικρα και φτηνα γλαστρακια με φυτα για να τα δωσω μετα στις κυρίες. Στα παιδακια(λιγα θα ειναι δυστυχως) θα δωσω ολα τα μπαλονια απο το μπαλοναδικο...πως σας φαίνονται? ελπίζω να μην σας κούρασα και κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη...Αυτό είναι περίπου(εγώ το έκανα μακρόστενο δίπτυχο δεμένο με κορδελίτσες) το προσκλητήριο που καθορίζει και όλο το θέμα...alogaki.jpg

 

 

πολυ ετοιμασια! μου αρεσει!!!

ποσο σου κοστισε το μαλλι της γριας? για ποσα κομματια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμας στην Ροζαλινα λαμπαδα, τσαντα,τσαντακι με το λαδι και το σαπουνι και λαδοπανα σεταρισμενα με τις πετσετες guy laroche βγηκαν 250 ευρω. Νομιζω δεν ειναι πολλα μα ουτε και λιγα...στα λαπεν τα λαδοπανα μονο ειχαν 70-80, αλλα τοσα οι πετσετες και καμια 200-250 κουτι και λαμπαδα...ενταξει ωραια μα πολλα τα λεφτα...

xxx τ μαλλι το πηρα απο τον Ναρλη 1,56 η μπαλα(και 4 ευρω μεταφορικα γιατι ηθελα μονο 50).

Απο το μετωπο αγορα σημερα...επιτελους καταφερα να κατεβω...πηγα στην Μαριαννα στην Βενιζελου.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα βλακεια πριν και το εστειλα πριν ολοκληρωθει...συγνωμη...λοιπον πηρα τουλι 0,60 το μετρο ενω αλλου(στον Καναδα) μου ειπαν 1,5!!!!!!!!!. Γαζα με 3 ευρω το μετρο και 2 ειδη κορδελας, οργαντζα και καρω με 4 και 8 ευρω τα 50 μετρα παρακαλω...απο τον Καναδα πηρα χαρτι αφης 3,8 τα 25 φυλλα 60*80. Στον Γκογκα στα λουλουδαδικα βρηκα ενα απιθανο καρουζελ με μουσικη για το τραπεζι και μετα για το δωματιο της μικρης 20 ευρω. Τα χωνακια τα ειχε 0,4το ενα και ευτυχως δεν πηρα...στο πακετο ειχαν τα ιδια με 0.24!! Απο κει πηρα και ενα κουτι χαρτινο για τα μπισκοτα μας και απο υλικα ειμαι ετοιμη μαλλον. Συνολικα χωρις το καρουζελ που μου αρεσε και το πηρα για το μωρο πιο πολυ, εδωσα 60 ευρω. Για στολισμο χωρις ζαχαρωτα(απλα τα υλικα και την δουλεια) μου ειπαν το λιγοτερο 100, για να μην αναφερω τα περισσοτερα!!!Οποτε κατι καναμε...για εκεινη την μερα με λιγη βοηθεια θα τα στησω στο αψε σβησε...το ιδιο ειχα κανει και την αλλη βαφτιση, απλα ειχα βρει στρωμενο το τραπεζι με τραπεζομαντηλο απο την κοπελα του ανθοπωλειου. Ουφ ηδη εφυγε ενα βαρος απο πανω μου...

Απο την Ροζαλινα ειπαν θα μου δωσουν δεντρακι με ενεχυρο και θα στοιχισουν 10 ευρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τα δικα μου τα πηρα απο βιοτεχνια

λαμπαδα

τσαντα φερεγκαμο

τσαντακι ιδιο με μπουκαλακι πετσετουλα σαπουνακι

(στολισμενα πολυ ομορφα οπως εγω ζητησα)

λαδοπανα

κοστουμακι

παπουτσια

καλτσακια

πιτζαμακι

εσωρουχα δευτερα

και μια συνθεση ιδια με το στολισμο λαμπαδας τσαντας

ΣΥΝΟΛΟ 450 ΕΥΡΑ

αν σ΄ενδιαφερει να σου στειλω πμ

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΚΙ ΕΓΩ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΟΥΛΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.

 

-ΚΟΜΜΩΤΗ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΠΙΤΙΑ. ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ!

-ΓΛΥΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ (50ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΤΕΜΑΧΙΟ!)

-ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΓΑΜΟ. ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ 700? ΜΕ PHOTO, VIDEO ΚΑΙ 2 ΨΗΦΙΑΚΑ ΑΛΜΠΟΥΜ. ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;

-ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ!

(ΟΠΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ)

 

ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΥΤΕ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ.

Π.Χ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ;,ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ;, ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ; ΡΟΥΧΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ! ΕΤΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και γω για κομμωτρια η κομμωτη να ερχεται στο σπιτι και να ειναι οικονομικος. Ποσο θα παρει για την βαφτιση? ερχεται ανατ. Θεσσαλονικη?

και τωρα στα ερωτηματα σου...για καλες και οικονομικες μπομπονιερες κοιτα στην Ροζαλινα(λεμε αναλυτικοτερα πιο πανω). Εγω πηρα απο το χαμογελο του παιδιου(και κει εχει οικονομικες μα δεν νομιζω να εχει με νεραιδες). Ρουχο για μενα ουτε κι εγω εχω παρει και δεν μπορω να βοηθησω...για τα ρουχαλακια δεν θα παει η νονα? ή θες να πατε μαζι? ριξτε μια ματια στο στοκ του μαραζιλ και του λαπεν στο μεγκα αουτλετ και μετα δες και στην Ροζαλινα(αν και δεν εχει στα ρουχα τρομερη διαφορα-εμεις λαμπαδα και τσαντα πηραμε απο κει...)για στολισμο θα τον κανω κατα βαση μονη μου,αν θες εχει ενα σωρο ιδεες στο φορουμ, πηγαινε στα θεματα με τις νεραιδες και θα τρελαθεις! Με το καλο...

Link to comment
Share on other sites

Και επανερχομαι να σας πω νεα απο το μετωπο του στολισμου-μπαλονια. Βρηκα μια εταιρεια στους Αμπελοκηπους που διαθετει μηχανη μιας χρησης για μπαλονια με ηλιον.Μαζι με 50 μπαλονια εχει 55 ευρω + ΦΠΑ. Για στολισμο μου ειπαν 13 ετρω τα μεγαλα (10 μπ.) μπουκετα, 8,5 τα μικρα, 40 η διπλη μαργαριτα και 25 η μονη. Μπαλονια ηδη εχω παρει ενα σωρο απο τα τζαμπο. Τι λετε να το επιχειρησω ή οχι? Ηκοπελα μου ειπε οτι γινονται αναρπαστα και πολλοι τα προτιμουν. Το σπιτι ειναι διπλα στην εκκλησια οποτε με ενα δυο δρομολογια θα τα παμε, θα στολισουμε και το κεντρο....σε αλλο καταστημα μου ειπαν μονο για την μεταφορα απο την εκκλησια στο εστιιατοριο ηθελαν 20 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!

 

 

bebarakos στειλε και σε μενα πμ !

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μη θεωρηθει διαφημιση, αλλα η μαμα μου διατηρει καταστημα με νυφικα και βαφτιστικα στην Θερμη. Οποια ενδιαφερεται να παει συστημενη και να της κανει καλυτερες τιμες ας μου στειλει πμ.

 

Πειτε τιποτα και για τις δεξιωσεις σας, βρε κοριτσια.

Μαγαζια και τιμες κατ' ατομο. Τι παιζει γενικα?

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!σας διαβαζω και χρησιμες πολυ ειναι οι πληροφοριες σας!!!!αργοτερα θα σας ρωτησω και για τις μπομπονιερες που θελω να κανω αλλα τωρα θελω την γνωμη σας για κατι.

το σαββατο ειχα παει στο πρεναταλ στο κοσμος και βρηκα τα ρουχαλακια για τον μπεμπη τα βαφτιστικα και τα πηρα.ειχαν 170ευρω.

απο την δευτερα ειδα διαφημιση ξεκινησαν να δινουν δωροεπιταγες τον 20% της αξιας των αγορων σου.οι πωλητριες δεν υπαρχη περιπτωση να μην δεν το ηξεραν και φυσικα δεν ειπαν τιποτα....

για πειτε μου εγω τωρα τι κανω?παω και τις τραβαω ολες μαζι ενα καλο ξ#%$#@ο?ειναι κριμα θα μπορουσα να παρω κατι ακομα με αυτη τη δωροεπιταγη....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!σας διαβαζω και χρησιμες πολυ ειναι οι πληροφοριες σας!!!!αργοτερα θα σας ρωτησω και για τις μπομπονιερες που θελω να κανω αλλα τωρα θελω την γνωμη σας για κατι.

το σαββατο ειχα παει στο πρεναταλ στο κοσμος και βρηκα τα ρουχαλακια για τον μπεμπη τα βαφτιστικα και τα πηρα.ειχαν 170ευρω.

απο την δευτερα ειδα διαφημιση ξεκινησαν να δινουν δωροεπιταγες τον 20% της αξιας των αγορων σου.οι πωλητριες δεν υπαρχη περιπτωση να μην δεν το ηξεραν και φυσικα δεν ειπαν τιποτα....

για πειτε μου εγω τωρα τι κανω?παω και τις τραβαω ολες μαζι ενα καλο ξ#%$#@ο?ειναι κριμα θα μπορουσα να παρω κατι ακομα με αυτη τη δωροεπιταγη....

 

Άσε, δε λένε τίποτα. Πάντως να ξέρεις, πέρυσι κάποια στιγμή τέτοια εποχή έβαλαν 50% μόνο τα βαπτιστικά. (για λαμπάδες, λαδόπανα κτλ, αξίζει) Κατά τύχη το ανακάλυψα.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξερει καμια απο που μπορω να νοικιασω τεντες ?

 

θελω να το κανω σε παρεκκλησι και φοβαμαι μη μας πιασει καμια βροχη ...

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...