Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαφτιση στην Θεσσαλονικη


mariam

Recommended Posts

Κοριτσια απο Θεσσαλονικη μια βοηθεια!!Εμεις βαπτιζουμε τη μικρη το καλοκαιρι και ψαχνουμε απεγνωσμενα για εστιατοριο.Θα ειμαστε περιπου 40 ατομα.Κατι Αν.Θεσσαλονικη εως 25 ευρω το ατομο;Για οινομελι και food plaza που ειπατε ποσο παει;Τα μαγαζια αυτα εχουν εξωτερικο χωρο;Ξερετε τιποτε αλλο;Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ ξετρελάθηκα με τα προσκλητήρια που είδα στο www. .com

αλλά δεν γνωρίζω τι γίνετε με τις τιμές.

 

 

το μύνημα επεξεργάστηκε μετά απο παράκληση της επιχείρισης που αναφέρθηκε edit admin

Link to comment
Share on other sites

Lenav μου και εγω τα ειδα και ξετρελλαθηκα αλλα δεν προλαβα να ρωτησω τιμες κτλ.

 

Επισης βρηκα και αυτο http://www.inspyrus.gr , μου αρεσε γιατι βγαινει προσκλητηριο και μπομπονιερα στο ιδιο στυλ αλλα μαλλον λιγο ακριβα θα βγαινει. Συνεργαζεται με διαφορα τυπογραφεια στην Θεσσαλονικη (τα γραφει στο site)

 

Μπομπονιερα διαβασα εδω στο forum κανει και το Χαμογελο του παιδιου. Θα ρωτησω και εκει για τιμες και σχεδια, να πιασουν και τοπο τα λεφτα :)

 

Ariana μου αφου θα εισαστε 40 ατομα μπορεις να πας σε οποιο εστιατοριο σου αρεσει και να συμφωνησεις τιμη που δεν θα ξεπερναει τα 20€ και οχι τα 25 :P

 

Αναγκαζεσαι να περιορισεις τις επιλογες σου οταν εισαι 100 ατομα και βαλε ... (εμπλεξα εγω με τα σογια :? )

 

Σε τι στυλ θα σου αρεσε να σου προτεινω καποια (ο αντρας μου ειναι καλοφαγας, δεν εχουμε αφησει εστιατοριο που δεν δοκιμασαμε :D )

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

LENAV θα συμφωνήσω ότι είναι εκπληκτικά τα προσκλητήριο στο site που πρότεινες!!!! Μου έδωσες μια πολύ καλή ιδέα. Σκέφτομαι να επιχειρήσω να το κάνω μόνη μου, σε αυτό το στιλ.

 

Κι εμείς κλείσαμε στη Μονή Βλατάδων για το μυστήριο της βάφτισης και για το τραπέζι στο Bon Chateau στο Ωραιόκαστρο. Η τιμή του θεωρώ ότι είναι πολύ λογική, η θέα του εκπληκτική, όσο για το μενού θα σας πω μέσα στην εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ αν τα φτιάξεις τα προσκλητήρια στείλε φωτο να τα δω.

Εμείς θα είμαστε 100-120 άτομα .

Δεν ξέρω αν θα κάνουμε τραπέζι ή catering...

Ακόμη δεν έχουμε καταλήξει στο που θα κάνουμε τη βάφτιση. Ψάχνουμε ανατολικά, καμιά ιδέα?

Γνωρίζει κανείς για την γεωργική σχολή. Λένε ότι είναι ακριβή η εκκλησία εκεί, δηλαδή πόσο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Evi_mik στην Μονη Βλαταδων μου εκλεισαν 1.00 το μεσημερι για τις 22/06. Δεν λεω με βολευει η ωρα αλλα φοβαμαι μηππως εχει αλλη τελετη πιο νωρις και καθυστερησουμε. Εσενα τι ωρα σου εκλεισαν ?

 

Επισης σου ειπε τιποτα ο παπας οπως: να ειναι λευκα τα βαπτιστικα, οχι ζωακια-παιχνιδακια στην λαμπαδα κτλ ?

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Lenav παντα μου αρεσε ενα εκκλησακι που εχει στον Ιστιοπλοικο Ομιλο στην Σοφουλη. Εκει μου εκανε προταση γαμου ο αντρας μου 8)

 

Νομιζω σε εκεινον τον χωρο (εχει αιθουσες) κανει catering ο ΤΟΤΤΗΣ, μπες στο site του να τα δεις.

 

Επισης ωραια εκκλησια με προαυλιο χωρο ειναι Μεθοδου και Κυριλλου στην παραλιακη. Πιο ανατολικα δυστυχως δεν ξερω αλλη εκκλησια :)

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανόνισα τη βάφτιση 15/06 το απόγευμα στις 6:00.

 

Ως προς τους περιορισμούς της Μονής μου είπαν τα εξής:

1) Λευκά Ρουχαλάκια για το μωρό ή τέλος πάντων ανοιχτόχρωμα αν δεν μπορούμε να βρούμε λευκά, γιατί αυτή είναι η παράδοση της εκκλησίας μας.

2) Δεν επιτρέπετε ο στολισμός του προαύλιου χώρου, επιτρέπεται μόνο ο στολισμός της λαμπάδας με λουλούδια.

3) Ένας νονός και ενήλικας

4) Ένα όνομα στο μωρό

5) Δεν έχει ρεύμα η εκκλησία οπότε φωτογράφος και video πρέπει να έχουν μπαταρίες

Αυτά νομίζω!

 

Από συμβουλή μιας φίλης που δούλευε παλιότερα με κάποιον φωτογράφο, βρες κάποιον που έχει ξανατραβήξει φωτογραφίες στην Μονή και ξέρει τις ιδιοτροπίες του παπά.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και καλη Σαρακοστη!!!!

εχω να σας ενημερωσω οτι τα προσκλητηρια που βλεπετε στο site http://www.prosklitiria.gr τα εχει ενα τυπογραφειο στην καλαμαρια(Πασσαλιδη)και οι τιμες ειναι φανταστικες....εκει εκανα του γαμου και τα ευχαριστηρια καρτελακια-ακριβως οτι ειχα επιλεξει απο το site- όσο για εσας που ψαχνετε εκκλησια για Ανατολικη περιοχή σας προτεινω το εκκλησακι κοντα στο κολυμβητηριο της Καλαμαριας Αγιος Αλεξανδρος ή την Μεταμορφωση του Σωτηρος-εκει παντρευτηκα-εγω παντως θα την κανω στην Αγια Παρασκευη(Κρηνη)

Κεντρο ψαχνω και δεν βρισκω.....εχω και μεγαλο σόι....τι θα κάνω??????

Κάποια προταση για φαγητό???Ακομη και με μουσικη για 150 άτομα.

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Sefi καλημερα!

 

Για τοσα ατομα εγω θα πηγαινα και σε αιθουσα δεξιωσεων πχ privee, kiwi κτλ που θα εχει και μουσικη. Λιγα εστιατορια μπορουν να κλεισουν τοσο μεγαλη βαπτιση. Για τιμες δυστυχως δεν ξερω :?

 

Επίσης για καπου υπαιθρια μπορεις να το κανεις και σε καποιο "κτημα", δες στο http://www.dexiosi.gr

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ξετρελάθηκα με τα προσκλητήρια που είδα στο www. .com

αλλά δεν γνωρίζω τι γίνετε με τις τιμές.

Κορίτσια εγώ πήγα και είδα τα προσκλητήρια από κοντά, του παραπάνω site. Είναι εντελώς ξεχωριστά, οι φωτογραφίες είναι από το δικό σου μωρό και ο σχεδιασμός γίνεται ξεχωριστά με βάση τις δικές σου επιθυμίες, αλλά και οι τιμές του είναι αρκετά εντυπωσιακές. Κοστολογεί ανάλογα με το τι θέλεις και τις φωτογραφίες του μωρού. Εγώ για αυτό που ήθελα μου είπε περίπου 2,7 το κομμάτι. Το σκέφτομαι.....

 

το μύνημα επεξεργάστηκε μετά απο παράκληση της επιχείρισης που αναφέρθηκε edit admin

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι το link συναντήσεις μελών, είχαμε ξεκινήσει μία προσπάθεια για να συναντηθούμε όσες μητέρες μπορούν κάπου στην θεσσαλονίκη. Για ρίξτε μία ματιά για να μπορέσουμε να τα πούμε και από κοντά για κανένα καφεδάκι.......

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες καλημερα !

 

Εδειξα στον αντρα μου αυτα τα προσκλητηρια με τις φωτογραφιες του μωρου και συμφωνησε οτι ειναι πολυ ομορφα αλλα μου ειπε κατι που δεν το ειχα σκεφτει.

 

Μου λεει "θελεις η φωτογραφια της μπεμπας να γυριζει σε τοσο κοσμο?" ή να πεταχτει στα σκουπιδια γιατι οι περισσοτεροι δεν τα κρατανε τα προσκλητηρια ή ακομα χειροτερα να γινει σουβερακι για καποιο πρωινο φραπε ???

 

Προβληματιστικα τωρα ... ...

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχετε δίκιο για τα προσκλητήρια , δεν θα ήθελα και εγώ να δω τη φατσούλα του μπέμπη σουβέρ αν και είναι φανταστικά!!!

Να ρωτήσω κάτι άλλο...

Οι τιμές για βιντεοσκόπηση και φωτογραφίες που κυμαίνονται?

Επίσης βρε κορίτσια όταν λέμε ότι μια εκκλησία είναι ακριβή για πόσα χρήματα μιλάμε?? :?:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Lenav για την εκκλησια: η Μονη Βλαταδων ζητησε €200 απο τον νονο και €30 απο τον μπαμπα για τον νεοκορο.

 

Αν βρειτε καποιο καλο φωτογραφο στειλτε και σε μενα π.μ. :P

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τον άνδρα σου γι΄αυτό δεν θα βάλω φωτογραφίες στο προσκλητήριο. Θα το κάνουμε σαν πρόσκληση σε party έχουμε συμφωνήσει με τον υπεύθυνο.

 

με ποια εταιρία έχεις κλείσει την οργάνωση ? Μπορείς να μας πεις τιμές και που ακριβώς σε βοηθάνε?

:?:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και καλη Σαρακοστη!!!!

εχω να σας ενημερωσω οτι τα προσκλητηρια που βλεπετε στο site http://www.prosklitiria.gr τα εχει ενα τυπογραφειο στην καλαμαρια(Πασσαλιδη)και οι τιμες ειναι φανταστικες....εκει εκανα του γαμου και τα ευχαριστηρια καρτελακια-ακριβως οτι ειχα επιλεξει απο το site- όσο για εσας που ψαχνετε εκκλησια για Ανατολικη περιοχή σας προτεινω το εκκλησακι κοντα στο κολυμβητηριο της Καλαμαριας Αγιος Αλεξανδρος ή την Μεταμορφωση του Σωτηρος-εκει παντρευτηκα-εγω παντως θα την κανω στην Αγια Παρασκευη(Κρηνη)

Κεντρο ψαχνω και δεν βρισκω.....εχω και μεγαλο σόι....τι θα κάνω??????

Κάποια προταση για φαγητό???Ακομη και με μουσικη για 150 άτομα.

sefi που κοντα ειναι η Μεταμορφωση του Σωτηρος και Αγια Παρασκευη(Κρηνης?

επισης τα προοσκλητηρια στην πασσαλιδη σε ποιο υψος? καταστημα?

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσε σαν ιδεα η εκκλησια στο cosmos και μετα φαγητο απεναντι στο εστιατοριο. Οι τιμες ξεκινανε απο 21€/ ατομο. Επισης σαν χωρος μου αρεσε το onera του plaisir, παλιο "νησια" μου εδωσε τιμη 28€/ατομο. παρα πολυ ωραια επισης ειναι το polis προς ταγαραδες. Αλλα λιγο τσιμπιμενα....

για 25/5 που εψαχνα, δεν βρηκα τιποτα...μαλλον πρεπει να παμε για 18/5 αλλα δεν ξερω αν θα εχει ζεστανει ο καιρος ακομα... πρεπει να δουμε ποτε πεφτει και η εκθεση βιβλιου!!! τρελη βροχη καθε χρονο..

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Η Μεταμόρφωση του Σωτήρος - Μητρόπολη είναι στον πεζόδρομο της Καλαμαριάς (πιάτσα ΤΑΧΙ) και η Αγία Παρασκευή είναι στην Κρήνη στον κεντρικό δρόμο που περνάει το λεωφορείο 5. Ταβέρνα για φαγητό δεν έχω βρει και ανησυχώ......

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

με ποια εταιρία έχεις κλείσει την οργάνωση ? Μπορείς να μας πεις τιμές και που ακριβώς σε βοηθάνε?

:?:

 

Όταν μιλάω για τον υπεύθυνο αναφέρομαι στον γραφίστα για το προσκλητήριο όχι σε κάποια εταιρεία που αναλαμβάνει την οργάνωση της βάφτισης. Για αυτό έψαξα αλλά με τις τιμές που ζητούσαν τελικά θα τα κάνω όλα εγώ μόνη μου, με βοήθεια από τη νονά του μπέμπη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

 

Σχετικα με τις τιμες. Το Polis οπως και το Terra di Totti ειναι πανεμορφα αλλα πανακριβα. Καναμε περισι τον Μαιο τον γαμο του αδελφου μου στο Terra και μας εκανε φιλικη τιμη λογω της νυφης μου που ειναι συγχωριανοι και την ξερει απο μικρουλα €45/ατομο.

 

Ο Βυσσινοκηπος που ρωτησα πριν απο ενα μηνα μου εδωσε τιμη απο €20 εως €27 ανα ατομο αναλογως το μενου. Μιλαμε παντα για καθιστοι (οχι μπουφε) και συγκεκριμενα πιατα.

 

Τηλεφωνικα το Κτημα Λικνο και το Skaras Village μου εδωσαν τιμη απο €18-25/ατομο. Φανταζομαι καπου εκει θα ειναι και το Χωριο της Ειρηνης.

 

Τελικα στην Κορυφη που εκλεισα μου εδωσε τιμη €16/ατομο. Την ταβερνα την ξερω χρονια, ειναι λιγο οικογενειακη και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο αλλα ρε κοριτσια τα λυπαμαι τα επιπλεον χρηματα. Προτιμω να τα διαθεσω καπου αλλου για την μπεμπουλα.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

εγώ έκλεισα για την μπεμπούλα μου, το παρεκκλήσι της Αγ. Παρασκευής στο Παλαιόκαστρο, (Ωραιόκαστρο), 31/08, στις 12.00. Ψάχνω και γω ΄κάτι σε οικονομικό τύπου ταβέρνα, στη Δυτική πλευρά, μιας και μένω /Εύοσμο. evi_mik πόσο σου είπαν στο Bon Chateau αν επιτρέπεται?

 

Καλά, εκεί που κουφάθηκα, είναι με τις τιμές "ταρίφα" τησ Μονής Βλατάδων... :evil::evil:

Δεν είπε ο αρχιεπίσκοπος κομμένα τα τυχερά των ιερέων? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Η Μεταμόρφωση του Σωτήρος - Μητρόπολη είναι στον πεζόδρομο της Καλαμαριάς (πιάτσα ΤΑΧΙ) και η Αγία Παρασκευή είναι στην Κρήνη στον κεντρικό δρόμο που περνάει το λεωφορείο 5.

 

Καμια σχεση ομως η μια με την αλλη εκκλησια ετσι? Η Αγ. Παρασκευη ειναι η πιο σκοτεινη εκκλησια που εχω δει σε βαφτιση που πηγα προσφατα δεν βλεπαμε την τύφλα μας ασε που δεν εχει καγκελα και στριμωχνονται ολοι γυρω απο την κολυμβηθρα και δεν βλεπει κανενας τιποτα... :?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...