Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδεες για το παρτυ της Μαριας!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπεριζω ολες τις μανουλες και ζητω τις πολυτιμες συμβουλες σας!

 

Το μικρο μου Μαρακι, το Φεβρουαριο (καλα διαβασατε, το Φεβρουαριο, απλα εμενα με εχει πιασει μανια απο τωρα :mrgreen:), θα γινει 2 ολοκληρων ετων!!!! :-P

Περυσι, λογω οικονομικων δυσχερειων, τα πρωτα μας γενεθλια περασαν στο ντουκου... :( Δηλαδη απλα κοψαμε μια τουρτα.. Εγω, ο αντρας μου, η μανα μου, η αδερφη μου, η γιαγια του αντρα μου, μια γειτονισσα και ενας συναδελφος του αντρα μου που ετυχε εκεινη την περιοδο και τον φιλοξενουσαμε ημασταν οι "θαμωνες" του παιδικου κατα τα αλλα παρτυ... :( Ουτε ενα πιτσιρικι, ετσι για δειγμα... Πιο πολυ θυμιζε γενεθλια ενηλικου με παιδικη τουρτα, παρα παιδικο παρτυ :(:( Ηταν τα πρωτα μας γενεθλια και ηθελα να ηταν ξεχωριστα αλλα δυστυχως δεν ηταν.. Κι ετσι με εχει πιασει ΑΜΟΚ με τα δευτερα...;)

 

Δεν εχω ιδεα τι θελω να κανω.. Το μονο σιγουρο ειναι πως παρολο που δεν συμπαθω ιδιαιτερα τους παιδοτοπους, θα καταφυγω σε αυτη τη λυση, αφενος γιατι το σπιτι μας ειναι πολυ πολυ πολυ μικρο για παρτυ (να φανταστειτε με εμας και αλλο ενα ζευγαρι με ενα παιδακι, μοιαζει υπεργεματο) και αφετερου γιατι μετακομισαμε Λαγονησι τον Απριλιο που μας περασε αλλα οι περισσοτεροι φιλοι μας ειναι κοντα στην Ηλιουπολη... Οποτε ενας παιδοτοπος καπου στη μεση (δηλαδη Γλυφαδα, Βαρη, Βαρκιζα) πιστευω θα εξυπηρετει και τις δυο μεριες!

 

Τωρα σε ο,τι αφορα το θεμα του παρτυ... Θελω κι εδω τα φωτα σας.. Μου ερχονται καποιες ιδεες που και που αλλα δεν ξερω.. Θελω κι αλλες γνωμες.. Στοιχεια για τον χαρακτηρα μας που ισως σας βοηθησουν να δωσετε καποια ιδεα: Η Μαρια ειναι ενα ανεξαρτητο και πολυ ζωηρο ψαρακι (Ιχθεις).. Ειναι φαγανουλα, αρκετα ευαισθητη αλλα και πολυ απαιτητικη και διεκδικητικη.. Λατρευει το νερο (μπορει να καθεται με τις ωρες μεσα σε αυτο, ειτε στη θαλασσα, ειτε στη μπανιερα που τη γεμιζουμε ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ βραδυ), τη συναστροφη με τα αλλα παιδακια και ειναι πολυ κοινωνικο παιδι! Ιδιαιτερες προτιμησεις σε παιχνιδια δεν εχει, μπορω να πω πως της αρεσει πιο πολυ να ξεφυλλιζει περιοδικα ή παραμυθια. Ηρωα αγαπημενο επισης δεν εχει.. Αφενος γιατι η τηλεοραση ανοιγει σπανια και αφετερου γιατι οταν ανοιγει, ανοιγει μονο για τραγουδακια απο τους mazoo and the zoo ή τα ζουζουνια και τον gummy bear.. Δειχνει να ξετρελαινεται με ολα τα τραγουδακια, δεν εχει καποιο αγαπημενο! Δεν ξερω τι αλλο να γραψω για εμας, αν θελετε κατι πιο συγκεκριμενο, απλα ρωτηστε με!:D

 

Θελω ιδεες λοιπον αγαπημενες μου μανουλες! Καταρχην συστασεις για καποιον παιδοτοπο.. Σιγουρα εχετε παει σε καποιον που σας αρεσε, μεινατε ικανοποιημενες απο το προσωπικο και κυριως ηταν οκ απο κανονες ασφαλειας! Επειτα δωστε μου ιδεες για το θεμα μας, την τουρτα, το βιβλιο ευχων, τα δωρακια που θα δωσουμε στα παιδακια οταν τελειωσει το παρτυ και οτιδηποτε αλλο νομιζετε πως ειναι σημαντικο.

Στο παρτυ καλεσμενα θα ειναι γυρω στα 18 παιδακια...

 

Περιμενω ιδεες για να κανουμε τουλαχιστον τα 2α γενεθλια της Μαριας ονειρεμενα!!:D:D:D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Της μπέμπας σου θα της πήγαινε γάντι σαν θέμα η γοργόνα(λόγω ζωδίου και αγάπης για το νερό),αλλά λόγω Φεβρουαρίου δε νομίζω ότι ενδείκνυται.Βασικά μόλις βρεις το θέμα,θα βρούμε και ένα σωρό ιδέες.Να υποθέσω ότι κάτι σε νεράιδες και τα σχετικά δεν σε ενθουσιάζει??Τίνκερμπελ??Μπαλαρίνα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβε υπόψη σου ότι την εποχή των γενεθλίων της μικρής σου αν τα υπολόγισα σωστά ανοίγει και το Τριώδιο ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Cristina112 η Τινκερμπελ δεν με χαλαει καθολου!!

 

Aeriko στις 20/02 εχει γενεθλια η γοργονιτσα μου!! Λες αμα συμπεφτει με το τριωδιο να το κανουμε μασκε το παρτυ????

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα μπορουσατε να κανετε και παρτυ νεμο! αφου ειστε και ψαρακια. αλλα για κοριτσακι ειναι πολυ ωραια η γοργονα αν και λιγο για πιο μεγαλη ηλικια νομιζω...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Aeriko στις 20/02 εχει γενεθλια η γοργονιτσα μου!! Λες αμα συμπεφτει με το τριωδιο να το κανουμε μασκε το παρτυ????

 

Χαίρομαι που το υπολόγισα σωστά :) Είναι η Δεύτερη Κυριακή του Τριωδίου. Του Ασώτου. Και ακολουθεί μετά η Τσικνοπέμπτη...

 

Οπότε ναι... ένα μασκέ δεν θα ήταν καθόλου κακή ιδέα :) Με θεματολογία πάντα... π.χ. ζώα του δάσους (για να είναι και ζεστές οι στολές)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά με τέτοια ημερομηνία σε γενέθλια θα κάνετε πολλά πάρτυ μασκέ :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα... κήπο δεν έχετε; Γιατί θα ήταν ωραία να γίνει και στον κήπο το πάρτι πρωί :) και να το συνδυάσετε και με μπάρμπεκιου.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις ιδεες! :D

Η αληθεια ειναι πως αρχιζω και "ψηνομαι" για μασκε παρτυ.. Νομιζω πως θα το αφησω ελευθερο απο αποψη θεματος. Δηλαδη ναι μεν μασκε παρτυ, αλλα το καθε παιδακι να ντυθει ο,τι θελει!

Οσο για εμας.. Να μωρε.... Μου αρεσε τοσο πολυ η τινκερμπελ που σκεφτομαι να ντυσω το Μαρακι ετσι! Ακομα και η τουρτα μας σκεφτομαι να ειναι με την τινκερμπελ! Βασικα το μυαλο μου εχει την ταση να τα κανει ολα αχταρμα.... Σκεφτομουν δηλαδη τα προσκλητηρια, η τουρτα, η στολη της Μαριας να εχουν την Τινκερμπελ και τα δωρακια των παιδιων (μπλουζακια με την τινκερμπελ και τον Πητερ Παν για τα αγορακια)... Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι πως ισως ετσι του δινω θεμα αυτοματα και αναιρω το παρτυ μασκε..

Aeriko δυστυχως δεν εχουμε ουτε κηπο.. Και το μπαλκονι μας ισα που χωραει δυο ατομα.. Δηλαδη και μεγαλυτερο να ηταν θα φοβομουν να βγαλω παιδακια στο μπαλκονι.

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχουμε πολύ χρόνο μέχρι τότε... θα βρούμε άκρη :) Φαντάσου λέει να μπορούσες να κάνεις το πάρτι σε εκείνον τον πύργο στο δρόμο για το κτεο ε; Σούπερ θα ήταν :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πολύ χρόνο μέχρι τότε... θα βρούμε άκρη :) Φαντάσου λέει να μπορούσες να κάνεις το πάρτι σε εκείνον τον πύργο στο δρόμο για το κτεο ε; Σούπερ θα ήταν :D

Ρε ΄συ Αερικουλι, μενω εδω και 8 μηνες σχεδον Λαγονησι και δεν εχω ιδεα που πεφτει αυτος ο Πυργος!!:lol::lol:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα... κράτα την ιδέα για πιο μεγάλη... γιατί νομίζω ότι είναι ιδιόκτητος :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα... κράτα την ιδέα για πιο μεγάλη... γιατί νομίζω ότι είναι ιδιόκτητος :lol:

Λοιπον.. Τωρα μιλησα με τον αντρα μου!

Αν εννοεις τον πυργο που ειναι κοντα στη λεωφορο Καλυβιων - Αναβυσσου, τοτε ναι, τον εχουμε δει!!

Οντως ειναι ιδιοκτητος αλλα δεν φαινεται να κατοικειται!

Παντως, οντως ειναι καταπληκτικη ιδεα για παρτυ μεγαλυτερου παιδιου!:D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτόν εννοώ :D Έχουμε εξοχικό Ανάβυσσο και όποτε πάμε περνάμε και από τα ξαδέρφια μου... τον έβλεπα (προ γάμου) και του έλεγα "μωρό μου αυτό είναι το σπίτι που θα μου δώσεις προίκα όταν θα σε παντρευτώ"; :lol: αλλά φευ! δεν ήταν :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν πειραζει Αερικο μου! Για εκδηλωσεις καλος ειναι.. Για μονιμη κατοικια δεν νομιζω πως θα τον προτιμουσα!! :lol:

Την επομενη φορα που θα ερθετε κατα 'δω, ελατε και απο εμας καμμια βολτα! Ή ακομα καλυτερα να συναντηθουμε στις κουνιες στην Αναβυσσο που ειναι διπλα στη θαλασσα! Εμεις εκει παμε πολλες φορες! :D

 

Και κατι αλλο: Θα βρω στολη Τινκερμπελ για 2χρονο ή θα καταφυγω σε μοδιστρα? :roll:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φαίη μου,αφού σου άρεσε η Τίνκερμπελ σαν θέμα,προχώρα το.Μασκέ πάρτυ μπορείς να κάνεις και ασχέτως γεννεθλίων,ενώ αυτά τα γιορτάζεις μια φορά.Ή κράτα το σαν ιδέα για του χρόνου,που θα είναι και πιο μεγάλο το κοριτσάκι σου και θα το ευχαριστηθεί πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...

Ενθουσιαστηκα τοσο πολυ με τη Μαρια ντυμενη Τινκερμπελ που θελω να κρατησω και το μασκε αλλα και την Τινκερμπελ!! :lol:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτόν εννοώ :D Έχουμε εξοχικό Ανάβυσσο και όποτε πάμε περνάμε και από τα ξαδέρφια μου... τον έβλεπα (προ γάμου) και του έλεγα "μωρό μου αυτό είναι το σπίτι που θα μου δώσεις προίκα όταν θα σε παντρευτώ"; :lol: αλλά φευ! δεν ήταν :lol:

 

 

2 γιους έχει ο Κάρολος της Αγγλίας και ο καθένας έχει 20 πύργους!Άντε,τί κάθεσαι??:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω τους ξένους! Τον ελληνικό θέλω και μάλιστα τον συγκεκριμένο:P

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον: Για να το "μαζεψω" λιγακι και να μη φαινεται αλλα ντ' αλλων!

Σκεφτηκα οι προσκλησεις να ειναι οι κλασικες προσκλησεις που αφορουν παρτυ μασκε (με αποκριατικες μασκες, κομφετι κλπ.). Η Μαρια θα ειναι ντυμενη Τινκερμπελ και η τουρτα μας επισης θα ειναι Τινκερμπελ.. Το βιβλιο ευχων επισης θα εχει επανω τη νεραϊδουλα. Τα υπολοιπα παιδακια ας φορεσουν ο,τι στολη θελουν! Απλα τωρα με μπερδευουν τα δωρακια που θα δωσουμε στα παιδακια.. Π.χ. για τα μπλουζακια που εχω σκεφτει, τι σταμπα θα ταιριαζε?

 

Επισης να ρωτησω μηπως ξερει κανεις τον παιδοτοπο "φατσουλες" στην Ανω Γλυφαδα?

Δεν εχω παει ποτε, απλα επεσα επανω του σε μια τυχαια αναζητηση που εκανα στο google και ειδα πως εχει προσφορα στα παιδικα παρτυ εως 50 ατομα!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στα παιδάκια θα μπορούσες να δώσεις ένα σακουλάκι με διάφορα αποκριάτικα είδη.Μια μάσκα,κονφετί,σερπαντίνες και επίσης στα jumbo έχει πολλά πράγματα με την Τίνκερμπελ,τετράδια,αυτοκόλλητα,κλπ.Το ξέρω γιατί τα πήρα πριν λίγες μέρες...για μένα!!Μου έχει κολλήσει τρελά τελευταία η άτιμη και γυρίζω στην παιδική μου ηλικία που έκανα συλλογές!!Είναι σοβαρό γιατρέ????:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στα παιδάκια θα μπορούσες να δώσεις ένα σακουλάκι με διάφορα αποκριάτικα είδη.Μια μάσκα,κονφετί,σερπαντίνες και επίσης στα jumbo έχει πολλά πράγματα με την Τίνκερμπελ,τετράδια,αυτοκόλλητα,κλπ.Το ξέρω γιατί τα πήρα πριν λίγες μέρες...για μένα!!Μου έχει κολλήσει τρελά τελευταία η άτιμη και γυρίζω στην παιδική μου ηλικία που έκανα συλλογές!!Είναι σοβαρό γιατρέ????:lol::lol:

Ωραια η ιδεα σου για τα δωρακια, θα την εχω στα υπ' οψιν!;)

Οσο για την Τινκερμπελ, μην το γελας καθολου.. Εγω εχω ηδη επισκεφτει μαγαζι με τατουαζ και θα τη χτυπησω.. Αλλα οχι σκετη, διπλα της θα γραψω το ονομα της κορης μου! Δεν εισαι μονη!!!:lol:

 

Ηδη μιλησα με μια συγγενη μου γραφιστρια και της ανεθεσα τα προσκλητηρια και το βιβλιο ευχων... Εχει κι εκεινη πολυ ομορφες ιδεες και περιμενω και δικες της ιδεες για τα δωρακια των παιδιων!

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια!!:D:D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...