Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΕΣ ΜΑΛΛΙΩΝ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

demi... ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΜΑΖΙΙΙ? Κανείς δε δε αντέχει γιατί γυρίζω στα μαγαζιά με τις ΩΡΕΣ!! Και ναι περιμένω να γεννήσω και να επανέλθω... :cry: Θέλω πίσω τους κοιλιακούς μουυυυυυυυυυυυ τα σορτσάκια μου τις μίνι μου τα τακούνια μου τα φορεματάκια μου τα μαγιώ μουυυυυυυ μέχρι και τις μπότες μου :P:P:P

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 425
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πριν γεννήσω σκοπεύω να πάω μόνο για μανικιουρ-πεντικιουρ γιατί με την κοιλούμπα που έχω τώρα μου φαίνεται άθλος να σκύψω (άσχετο τώρα αλλά παρατήρησα πριν λίγο καιρό ότι δυσκολεύομαι να καθησω σταυροπόδι)

 

Κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έλεγα στον άντρα μου όσο πλησιάζαμε προς το τέλος ότι μάλλον εκείνος θα μου έκοβε τα νύχια των ποδιών... αλλά τελικά δεν χρειάστηκε!!!

Τώρα είμαι μόνο στον 6ο (τον κλείνω όπου να ναι) και ήδη είναι δύσκολο να σκύψω (και λόγω της κοιλιάς αλλά και λόγω δύσπνοιας) οπότε μάλλον βλέπω "ειδική" περιποίηση αυτή τη φορά...

 

Επίσης, να προσθέσω (αν και δεν ξέρω από πρώτο χέρι κατά πόσο ισχύει) να μην πάτε με βαμμένα νύχια στο μαιευτήριο γιατί θα σας τα ξεβάψουν (δεν ξέρω γιατί...)

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θελεις κοριτσακι μου ...απλα εσυ θα εχεις την πριγκιπισα στην κοιλιτσα σου και γω τον δικο μου απο το χερακι ...ειναι μαθημενος στο shopping.Παντως απο μενα μια συμβουλη γιατι την πατησα..με το που θα γεννησεις κατευθειαν απεφυγε γλυκα ψωμια αναψυκτικα και θα επανερθεις πολυ γρηγορα.εγω ειχα χαλαρωσει και ετρωγα οτι γλυκα μου φερναν για κερασμα και αργησα να χασω τα κιλα.τωρα επανηρθα αλλα πολυ δυσκολα και αργα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου κάνουν ίσως? :P:P:P Άσε που έχω γίνει στενάχωρη τώρα φοράω μόνο άνετα φορεματάκια δε θέλω τίποτα πάνω στην κοιλίτσα να με ενοχλεί διότι έκανα ραγαδίτσες :cry: Τελικά σκίστηκε όλη η κοιλιά μου είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα ? :cry: Δε μπορώωωωωωωω φφφφφ :cry: Αλλά κοντεύω 8 μηνών είμαι τώρα :oops:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώς από τις βαφες μαλλιών καταλήξαμε να μιλάμε για παγωτά πάλι αυτό που το βάζετε? :shock:

 

Θα σου απαντήσω με την παροιμία "Ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται" :D

 

Πάντως ένα παγωτάκι αυτή την στιγμή θα ήταν τέλειο!!

Link to comment
Share on other sites

demi... ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΜΑΖΙΙΙ? Κανείς δε δε αντέχει γιατί γυρίζω στα μαγαζιά με τις ΩΡΕΣ!! Και ναι περιμένω να γεννήσω και να επανέλθω... :cry: Θέλω πίσω τους κοιλιακούς μουυυυυυυυυυυυ τα σορτσάκια μου τις μίνι μου τα τακούνια μου τα φορεματάκια μου τα μαγιώ μουυυυυυυ μέχρι και τις μπότες μου :P:P:P

 

 

 

ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ντρεπομαι να το πω αυτο αλλα οταν εχεις συνηθισει τον εαυτο σου μια ζωη αδυνατο,γυμνασμενο παθαινεις ενα σοκ!παω για ψωνια και λιγουρευομαι τα σορτσακια τα μαγιω κι ολα τα συναφη....ειμαι σιγουρη ομως πως θα τα ξαναφορεσω καιμ διπλα μου θα εχω εκτος απτον αντρα μου τον γιο μου το ν πιο ΟΜΟΡΦΟ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!!!!!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

demi... ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΜΑΖΙΙΙ? Κανείς δε δε αντέχει γιατί γυρίζω στα μαγαζιά με τις ΩΡΕΣ!! Και ναι περιμένω να γεννήσω και να επανέλθω... :cry: Θέλω πίσω τους κοιλιακούς μουυυυυυυυυυυυ τα σορτσάκια μου τις μίνι μου τα τακούνια μου τα φορεματάκια μου τα μαγιώ μουυυυυυυ μέχρι και τις μπότες μου :P:P:P

 

 

 

ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ντρεπομαι να το πω αυτο αλλα οταν εχεις συνηθισει τον εαυτο σου μια ζωη αδυνατο,γυμνασμενο παθαινεις ενα σοκ!παω για ψωνια και λιγουρευομαι τα σορτσακια τα μαγιω κι ολα τα συναφη....ειμαι σιγουρη ομως πως θα τα ξαναφορεσω καιμ διπλα μου θα εχω εκτος απτον αντρα μου τον γιο μου το ν πιο ΟΜΟΡΦΟ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!!!!!

 

 

 

 

Αχ,κοριτσια το ιδιο και γω, ονειρευομαι την ημερα που θα μπορεσω να φορεσω τις φουστιτσες και τα κολλητα παντελονια και θα εχω διπλα μου τους αντρες της ζωης μου!!!!!

B8xkp2.png 4MTZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω οσον αφορα τα μαλλια,τα εχω βαψει ηδη μια φορα με φυτικη βαφη.

Ρωτησα τη γιατρο μου και μου ειπε αν δεν μπορω να το αποφυγω ας τα βαψω μια φορα μονο.Τωρα αν και τα εχω κανει πολυ κοντα στο φυσικο μου(καστανο ανοιχτο)μου εχει μπει η ιδεα να τα ξαναβαψω κατα το τελος Ιουνιου γιατι εχουμε ενα γαμο,θα δουμε.....

B8xkp2.png 4MTZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια δεν μπορω να διανοηθω οτι επειδη ειμαι εγκυος θα παρατησω τον εαυτο μου. Δε λεω να κανουμε πραγματα που θα βλαψουν το μωρακι αλλα οχι και να ειμαι απεριποιητη! Ειναι και θεμα καλης ψυχολογιας.

 

Εγω ειχα καταξανθες ανταυγειες και επειδη δεν θα αντεχα να κατεβει η ριζα στο αυτι και να γινω σαν κι αυτες που κοροιδευω, τα γυρισα στο καστανο με φυτικη βαφη που δεν επιασε καθολου ριζα. Ο γιατρος μου μου ειπε οτι κι αν κανω να μην πιασει ριζα ειδικα το πρωτο τριμηνο.

 

Και στο κατω κατω επειδη ειμαι εγκυος πρεπει να παραμελω τον εαυτο μου??? Δε μου φτανουν δηλαδη οι ψυχολογικες μεταπτωσεις και τα κιλα που βαζω? Και τα ρουχαλακια μου τα πηρα, και θα φτιαχτω, και θα βαφτω και κομμωτηριο θα παω και μανικιουρ-πεντικιουρ θα κανω γιατι διαφορετικα θα σαλταρω!!! Οχι θα κατσω να γινω σαν μερικες που βλεπω και κοροιδευω αχτενιστες, απεριποιητες με κατι κελεμπιες λες και ειναι ταμενες!!!

 

Θελω να ειμαι trendy εγκυος και να νιωθω καλα και sexy!!! Εγκυος ειμαι οχι αρρωστη!

 

Οσο για τα νυχια που ξεβαφουν, οποιος τολμησει να αγγιξει το γαλλικο μανικιουρ - πεντικιουρ μου στο μαιευτηριο θα τον παρει και θα τον σηκωσει! :evil: Και γιατι παρακαλω να μου τα ξεβαψουν? Ενοχλουν στο τοκετο η στην παραμονη μου εκει? Αλλο και τουτο.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου συμφωνω με τις αποψεις σας και επαυξανω ειτε ειστε υπερ ειτε κατα της βαφης ..... αλλωστε ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας και μονο!

Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι ζουμε ολοι σε ενα περιβαλλον που ειναι ηδη επιβαρυμενο με πολλες "χημικες ανοησιες" τοσο στον αερα που αναπνεουμε οσο και στην τροφη αλλα ακομα ακομα και στα καλλυντικα και σαμπουαν-αφρολουτρα που χρησιμοποιουμε καθημερινα...

Οποτε καλο θα ηταν να μην "φορτωνουμε" την υγεια του μωρου μας και με αλλους επιβαρυντικους παραγοντες που θα μπορουσαμε να εχουμε ελλατωσει εως αποφυγει!Οπως ας πουμε της βαφες μαλλιων...(εγω για παραδειγμα εκανα το απαραδεκτο αλλα εν αγνοια μου.....εκανα βαφη μαλλιων κανονικοτατη και μετα απο μια βδομαδα διαπιστωθηκε η εγκυμοσυνη μου χωρις ευτυχως δυσαρεστες συνεπειες!!!)

 

Οσο για τα νυχια που ξεβαφουν, οποιος τολμησει να αγγιξει το γαλλικο μανικιουρ - πεντικιουρ μου στο μαιευτηριο θα τον παρει και θα τον σηκωσει! :evil: Και γιατι παρακαλω να μου τα ξεβαψουν? Ενοχλουν στο τοκετο η στην παραμονη μου εκει? Αλλο και τουτο.....

Στην συγκεκριμενη περιπτωση mimika μου δυστυχως θα διαφωνισω μαζι σου μιας και απο οτι ξερω τα νυχια στα ξεβαφουν μονο και μονο για δικη σου ασφαλεια αφου ειναι ο μονος τροπος να διαπιστωσουν(απο το μελλανιασμα των δακτυλων και των νυχιων) οταν κατι δεν παει καλα με το κυκλοφορικο σου συτημα κατα την διακρεια του τοκετου!!

Αλλωστε μετα την γεννα θα εχεις ολο τον χρονο στην διαθεση σου να τα κανεις οπως επιθυμεις!!

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω Renia μου αυτο δεν το εχω ξανακουσει ποτε.

Αν ειναι ετσι παντως και το κανουν στο Μητερα να το ξερω βρε παιδι μου να μην πανε στραφι τα 50€. Κριμα ειναι.....

 

Παντως βρε κοριτσια ακουμε τοσα πολλα ασχημα για τα μαιευτηρια, το προσωπικο και τις μαιες που μας βλεπω με το που μπαινουμε στο μαιευτηριο να πλακωνουμε κοσμο πριν καν μας πειραξουν...!!!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ειναι ετσι παντως και το κανουν στο Μητερα να το ξερω βρε παιδι μου να μην πανε στραφι τα 50€. Κριμα ειναι.....

 

Ναι mimika για το Μητέρα μιλούσα....

 

Όσο για την περιποίηση... είναι κάτι σχετικό που διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο... Εγώ ας πούμε, προτιμώ όταν έχω ελεύθερο χρόνο να τον διαθέσω για να κάνω κάτι που με ευχαριστεί.. Ας πούμε να πάω για έναν καφέ, να διαβάσω ένα βιβλίο... Το να πάω στο κομωτήριο ή για μανικιούρ, προσωπικά το θεωρώ απίστευτο χάσιμο χρόνου... Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι όλοι όσοι δεν πάνε στο κομωτήριο ή δεν αγοράζουν συνέχεια ρούχα, είναι και απεριποιήτοι... Υπάρχουν πολλοί τρόποι να περιποιηθείς τον εαυτό σου (και το σημαντικότερο δεν κοστίζουν).

Εγώ πάντως με τα χρήματα που άλλες ξοδεύουν σε κομωτήρια, καλυντικά και ρούχα, προτιμώ να πηγαίνω ένα ταξιδάκι (2ήμερο ή 3ήμερο) με τον άντρα μου και την μικρή... Έτσι αισθάνομαι καλύτερα...

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τη Σοφία...είναι από άνθρωπο σε άνθρωπο το πως περιποιείται τον εαυτό του ή το πώς θέλει να περιποιηθεί τον εαυτό του αν θέλετε. Αλλά και εγω ακόμα που ανήκω στην αντίθετη κατηγορία από αυτή που περιέγραψε η Σοφία (αυτή της κοκεταρίας :D ), ήμουν αρκετά περιποιημένη κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και ας μην έβαψα τα μαλλιά μου. Αν δεν τα βάψεις δηλαδή παραμελείς τον εαυτό σου??? :shock: Δεν νομίζω...Αν πάρεις 500 κιλά τον παραμελείς, αν δεν αθλήσε και δεν περπατάς τον παραμελεις, αν δεν τρως σωστά τον παραμελείς, αν ντύνεσαι σαν να είσαι ταμένο την παραμελείς (όπως είπε και η mimika). Αλλα όλα αυτά δεν βλάπτουν και το ψωμάκι που έχουμε στο φούρνο μας :D σε αντίθεση με κάποια πράγματα που δεν είναι και τόσο πια τραγικά να τα "αποχωριστούμε" για λίγο καιρό, όπως η βαφή, το τσιγάρο, το αλκοολ κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Όντως από γυναίκα σε γυναίκα η έννοια "περιποιημένη" διαφέρει... Και εμένα μου αρέσει να είμαι στην τρίχα στην κυριολεξία ανά πάσα στιγμή.. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κυκλοφορώ με μακιγιάζ μέσα στο σπίτι ή ότι θα κουβαλήσω ρουζ και μάσκαρα π.χ. στη θάλασσα/πισίνα αν πάω... Αλλά μέχρι να γεννήσω το μαλλί δεν το βάφω γιατί δεν ξέρω ακόμα και το χρώμα που θα το κάνω... Κόκκινα όπως πριν ή το φυσικό μου καστανό σκούρο?!

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Niκη μου γενικως πες τα χαρακτηριστικα σου...ματια και χρωμα επιδερμιδας...το κοκκινο sorry δεν μου αρεσει στο μαλλι αν και υπαρχουν γυναικες που τις παει πολυ το κοκκινο εμενα μου θυμιζει...ασε μην το πω καλυτερα.για πες μηπως σε βοηθησουμε μολις γεννησεις να γινεις αστερι ..

Link to comment
Share on other sites

demi μου είμαι γύρω στο 1.73 προ εγκυμοσύνης 58κιλά τώρα πάτησα τα 66... Το δέρμα μου είναι πολύ άσπρο...Το χειμώνα είμαι πολύ χλωμή και το φυσικό μου καστανό σκούρο με κάνει ακόμα πιο χλωμή από ότι είμαι... ΌΜΩΣ... Το καλοκαίρι μαυρίζω πολύ... Χμμμ!!! Μάτια μελί έχω. :P

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνουμε και forum με φωτο των μαμάδων!!! εσύ bizeli ανέβασες μια αλλά ουτε πρόλαβα να τη δω την κατέβασες αμέσως!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

κάνω την αρχή!!! :D

 

Και εγώ ακολουθώ!!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα Νίκη!!! τί θα βλέπει το νινί αύριο-μεθαυριο???Εμείς βγάζαμε εκτός από διάφορες που μπορεί να τύχαιναν και κάθε μήνα όταν άλλαζα μήνα 1 ίδια πόζα σε συγκεκριμένο σημείο. Τις έχω βάλει σε άλμπουμ με τη σειρά και φαίνεται να μεγαλώνει η κοιλιά και έχει πολύ πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...