Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η καλλιτεχνική μας φύση!!


Recommended Posts

Τώρα που βρήκα λίγο χρόνο είπα να ανοίξω ένα θεματάκι που το σκέφτομαι καιρό! (αν υπάρχει παραπέμψτε με)

Σκέφτηκα λοιπόν αφού το φόρουμ έχει μανούλες-καλλιτέχνες στην κατασκευή ειδών βάπτισης πιθανότατα να υπάρχουν κάποιοι που φτιάχνουν και άλλα πράγματα με τα χεράκια τους.

Ας πούμε εγώ έχω ασχοληθεί με ψηφιδωτό, μάσκες, τεχνική χαρτοπετσέτας, χαρτοπολτό με μπαλόνια, λίγο ζωγραφική και άλλα διάφορα!

Τι λέτε να βάλουμε φωτογραφιούλες και να ανοίξουμε συζήτηση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραίο θεματάκι!!

Εγω παλιότερα ασχολιόμουν με τη ζωγραφική πάνω σε γυαλί και συγκεκριμένα σε μπουκάλια.Μάλιστα είχα φτιάξει αρκετά και τα είχα μοιράσει σε φίλους μου.Τώρα δεν έχω χρόνο με το παιδάκι μου αλλά είναι κάτι που θα ήθελα κάποια στιγμή να ξανακάνω.

Να σε ρωτήσω κάτι;;;Τι εννοείς "τεχνική χαρτοπετσέτας";;

Link to comment
Share on other sites

φισαλιδα εχουμε το ιδιο ενδιαφερον ζωγραφικη σε γυαλι!και γω ζωγραφιζω σε καθε λογης γυαλι μπουκαλια βαζα ακομη και σε διαφορα πλακε γυαλια οι παραστασεις μου αφορουν βυθο,φυση (πεταλουδες λουλουδια,σαλιγκαρια :lol: )αλλα και καραβια επισης διαφορα σημεια χαρακτηριστικα ενος λαου.

evi mou θα θελα πολυ να βαλω φωτο αλλα ειμαι λιγο σκραπας( στο να βαζω φωτο :oops: ) θα προσπαθησω ομως! :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

φισαλιδα εχουμε το ιδιο ενδιαφερον ζωγραφικη σε γυαλι!και γω ζωγραφιζω σε καθε λογης γυαλι μπουκαλια βαζα ακομη και σε διαφορα πλακε γυαλια οι παραστασεις μου αφορουν βυθο,φυση (πεταλουδες λουλουδια,σαλιγκαρια :lol: )αλλα και καραβια επισης διαφορα σημεια χαρακτηριστικα ενος λαου.

evi mou θα θελα πολυ να βαλω φωτο αλλα ειμαι λιγο σκραπας( στο να βαζω φωτο :oops: ) θα προσπαθησω ομως! :D

 

καλά δεν είναι τέλεια ασχολία;;..αφού τότε σκεφτόμουν να τα παρατήσω όλα και να ασχοληθώ με αυτό επαγγελματικά...αλλά μετα προσγειώθηκα.. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε κορίτσια και πάνω που νόμιζα πως δεν υπάρχει ούτε μια με καλλιτεχνικές ανησυχίες! Λοιπόν τεχνικά χαρτοπετσέτας είναι πολύ ευκολο και διακοσμείς διάφορα αντικείμενα με τα μοτίβα από χαρτοπετσέτες. Πάτα στο google θα σου βγάλει πολλά! Θα προσπαθήσω να βάλω φώτο. και γω ζωγραφίζω λίγο για γυαλί αλλά μην φανταστείτε... με αυτά τα χρώματα από τα jumbo που είναι σν ξεπατικούρα!

Link to comment
Share on other sites

Αντε φυσαλιδα βαλε προγραμμα απο αυριο πιασε γυαλι και χρωμα και ξεκινα!μιση ωριτσα την ημερα :!:

μικροβιο ειναι αυτο και δυνατο μαλιστα!!!τι να κανουμε?? :wink:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλά!Τέλεια ιδέα και τα μικρά πρέπει να ξετρελλάθηκαν!

Λοιπόν τώρα που θα έχω άδεια για τις γιορτές θα αρχίσω το βάψιμο και θα ανεβάσω και φωτό...

Εχω κάτι ειδικές μπογιές για γυαλί αλλά δεν ξέρω αν μετα απο τόσο καιρό που έχω να τις χρησιμοποιήσω, κάνουν.. :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια χαρά ειναι μωρέ και πολύ ωραία η ιδέα σου με τα κορδόνια...έχει και ροδαλά ροδαλά μαγουλάκια :lol::lol::lol:

αν θες θα σου πω μάρκα μπογιών το βραδάκι γιατι δεν την θυμάμαι τώρα..

μου τις είχε πάρει ο άντρας μου απο ένα μαγαζι στο κέντρο...θα ρωτήσω και θα σου πώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι από γάντι, λέγεται γαντόκουκλα γιατί βάζεις μέσα το χέρι σου για να παίξεις....Όσο για το κουκλοθέατρο, δεν ασχολούμαι, αλλά κάποτε είχα κάνει μαθήματα κατασκευής μαριονέτας....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...