Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ???


elsa00

Recommended Posts

Κανω τη βαφτιση της κορουλας μου το καλοκαιρι και θελω να τη συνδιασω με θεμα τη θαλασσα, ομως ολα τα θεμματα τα θαλασσινα εχουν για χρωμα το μπλε!!!Καμια ιδεα για κοριτσακι???Το γοργονα ειναι ωραιο αλλα δυσκολο νομιζω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω γοργονα κανω....

 

αλλα μονο το στολισμο.

Τα προσκλητηρια και οι μπομπονιερες δεν εχουν κατι θαλασσινο. Μονο χρωματικα ταιριαζουν...

Link to comment
Share on other sites

τελεια!!!!!!!!!!!!μπορεις να μου πεις που τα βρηκες???ειμαι κυπρο και δεν μπορω να κανω μεγαλη ερευνα αγορας.μπορεις να μου στειλεις και φωτο???αν ειναι ευκολο βεβαια. τι χρωματα εχεις?? :D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις που τα βρηκα?

 

τα ποια? τα ποια απόλα δηλαδη?

πες μου γιατι ενδιαφερεσαι και θα τα βρουμε...

 

(παντως, ετσι για αρχη να σου πω οτι εχω φτιαξει τα παντα μονη μου.. -εκτος απο μια μπαλονοκατασκευη γοργονα-)

χρωματα εχω πάρα πολλά!!! φουξια, πορτοκαλι, λαχανι και όπου υποτιθεται θαλασσα εχω μπλε εντονο...

 

ξεκινα με το τι θες να κανεις και εδω ειμαστε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανω τη βαφτιση της κορουλας μου το καλοκαιρι και θελω να τη συνδιασω με θεμα τη θαλασσα, ομως ολα τα θεμματα τα θαλασσινα εχουν για χρωμα το μπλε!!!Καμια ιδεα για κοριτσακι???Το γοργονα ειναι ωραιο αλλα δυσκολο νομιζω.....

και εγώ θαλασσινό θα κάνω με καραβάκια και ψαράκια σε όλα τα χρώματα!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να αποφύγεις το μπλε, μπορείς να χρησιμοποιήσεις άλλα χρώματα (όπως το κόκκινο και το ροζ) σε μοτίβα ριγέ ή καρό. Είναι και αυτά σε ναυτικό ή θαλασσινό στυλ. Και μπορείς να τα ταιριάξεις με γοργόνες, ή παιδικά καραβάκια, σαν αυτά που φτιάχνουμε από χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

Κανω τη βαφτιση της κορουλας μου το καλοκαιρι και θελω να τη συνδιασω με θεμα τη θαλασσα, ομως ολα τα θεμματα τα θαλασσινα εχουν για χρωμα το μπλε!!!Καμια ιδεα για κοριτσακι???Το γοργονα ειναι ωραιο αλλα δυσκολο νομιζω.....

 

κοριτσια καλημερα

καταρχην και ηρεμιστε με τα χρωματα....sorry αλλα λογω επαγγελματος μου σηκωθηκε η τριχα....και φυσικα υπαρχουν χρωματα και υλικα....

ενα απλο και ομορφο ειναι ενας αστεριας σε φουξια χρωμα πλεκτος επισης συνδιαζεις τις παλ αποχρωσεις ακομη και αυτες που λετε τις μπλε...υπαρχουν ουδετερα χρωματα που βγαινουν απο τις μπλε αποχρωσεις...δειτε μια παλετα απο αυτες που εχουν στα χρωματοπωλεια η μεσα στο pc σας στο word ποσα χρωματα μπορουν να προκυψουν...

Μια απλη ιδεα ειναι επισης αν θελουμε να εχουμε κοριτσιστικα χρωματα ο συνδιασμος που φγαινει απο παλ φουξια και παλ λιλα ή μωβ τα οποια ειναι απιθανα χρωματα και εχουν μια ψευδαισθηση οτι βλεπεις και ενα παλ μπλε χρωμα τα οποία τα συνδιαζεις με μεταλλικα ψαρακια αστεριες κοχυλια σε διαφορα χρωματα...γνωμη μου οτι το θεμα θαλασσα ειναι ευκολο

και συγνωμη για τις φωνες :D αλλα ειναι καλο να υπαρχει αρμονια στα χρωματα και ολες οι μαμαδες να κανουν ωραιες επιλογες για τα ζουζουνια τους φιλια πολλα....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλάααααααααααααα...!!!!!!!!!!!!!!τα ωραιοτερα ever που χω δει....απιθανος συνδιασμός ακομη και εν απουσια του μπλέ-γαλαζιου!!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera koritsia,apo 8ema tin "dora"pou eixa kataliksa na kano tin gorgona einai pio eukoli ston sxediasmo..exo skeftei gia stolismo sta trapezia na valo mia giala megali me nero mia gorgona na ka8ete pano se votsala kai 1 i 2xrusopsara ali8ina,pos sas fenete?skeftomai na valo k asteries epano sta trapezia.gia xromata den ksero akoma

Link to comment
Share on other sites

elsa00 δες λιγάκι και εδώ: http://automatic edit admin αυτοδιαφήμιση/B93C4182.el.aspx

 

εγω εχω τρελαθει μ αυτα... λεω να παρω τηλ. την δευτερα αλλα μ εχουν πιασει οι ντροπες μου... λετε να μου πει καμια παλαβη τιμη ??

 

 

 

οντως ειναι ωραια η γυαλα με την γοργονα μεσα και οι αστεριες και το σχοινι που εχει στο site ειναι ωραιο, για δες το.

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως για γοργανα μιλησα ;) τα αληθινα ψαρια ειναι αλλο θεμα στο οποιο δεν εχω αποψη ουτε θετικη ουτε αρνητικη αλλα για να την αναλυσω πρεπει να κανω καταχρηση του τοπικ ;)

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

fimo ειναι χρωματιστος "πηλός" που ψηνεται 30' στον οικιακο φουρνο..

αγορασα κουπ πατ ψαρι και φτιαχνω ψαρακια που θα τα στηριξω πανω σε καλαμακια απο σουβλακι...

 

th_SV101632.jpg

Link to comment
Share on other sites

skeftika pos 8a epernan tis guales meta oi kalesmenoi eixa skopo na kano 10 sto sunolo..mou allaksate gnomi:) themis esu ti apofasises na kaneis telika gia stolismo?vrika gorgones apo a8ina apo tin kurzi an 8en kano la8os to onoma,gia na mou tis steiloun kriti 8eloun 5 euro tin mia,den einai ligo akrives koritsia?

Link to comment
Share on other sites

skeftika pos 8a epernan tis guales meta oi kalesmenoi eixa skopo na kano 10 sto sunolo..mou allaksate gnomi:) themis esu ti apofasises na kaneis telika gia stolismo?vrika gorgones apo a8ina apo tin kurzi an 8en kano la8os to onoma,gia na mou tis steiloun kriti 8eloun 5 euro tin mia,den einai ligo akrives koritsia?

 

μαλλον με το "themis" εννοεις εμενα ;)

πηγα την κυριακη στην εκκλησια στην κερατεα που ηταν διπλα στην θαλασσα και δεν ηταν οπως το ειδα κι οπως το περιμενα οποτε αν δεν βρω κατι κοντα στην θαλασσα δεν ξερω αν θα κανω γοργονες¨(σκετη απογοητευση την κυριακη)

 

κι οσο για τις γοργονες που λες εγω τις βλεπω πανακριβες... εκτος βεβαια αν χρειαζεσαι μονο λιγες

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

xreiazomai mono 10..den kserotheni exo pelagoseis exo kairo mexri tin vaftisi 3/10 alla den ksero ti na kano mono ta prosklitiria exo dialeksi kai auta apo a8ina 8a ta parageilo..tora evlepa tin vaftisi zagoraki-lilli oraia kai apli vaftisi..an mporeis na mpeis na tin deis sto evendi kai na mou peis ti einai auta ta futa pou exoun sta trapezia..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...