Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφικα γαλατα HIPP και HOLLE


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

 

Δεν είναι combiotic αφενός, αφετέρου "Ανάλωση κατά προτίμηση πριν 07/2012"

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι combiotic αφενός, αφετέρου "Ανάλωση κατά προτίμηση πριν 07/2012"

 

δεν ειχα δει οτι λενε ποτε ληγει θεωρουσα δεδομενο οτι δεν στελνουν ληγμενα

λεει και το amazon ποτε ληγει το γαλα όταν το αγοράζεις?

παντως αυτο το σαιτ και καποια αλλα συγκρινουν τις τιμες απο διάφορα σαιτ http://www.yopi.de/prd_5382899 , αλλα συγκεκριμενα το hipp που αγοραζεις ειναι μαλλον το πιο φτηνο στο amazon.de

εκτος και αν τα εξοδα αποστολης ειναι πιο ακριβα και καλυπτουν την διαφορα με το

https://ssl.ecola.com/?p=search_result&CityID=-2&filterLocationID=-2&KatName=&filterKategorie1=&query=hipp&suchen=Artikel+suchen

 

δεν εχω αγορασει γαλα ποτέ όμως απο αυτους

 

 

και το δευτερο κακο ειναι ότι σε αφηνουν τα περισσοτερα σαιτ να κανεις την παραγγελια και μπορει να σε ανημερωσουν εκ των υστερων ότι εχουν ελλειψη και θα αργησουνν να τα στειλουν ή θα κανουν επιστροφη χρηματων

 

https://ssl.ecola.com/?p=artdetails&fftl=http%3A%2F%2Fsearch.ecola.com%2FSCIC.ff%3Fid%3D1980009%26channel%3Dde%26sid%3DA3ED251963065A97FBDAE341840C9041%26cookieId%3DA3ED251963065A97FBDAE341840C9041%26userId%3D0%26event%3Dclick%26page%3D1%26origPageSize%3D10%26pageSize%3D25%26pos%3D10%26origPos%3D180%26simi%3D%26query%3Dhipp+bio+1&from_page=search&Artikel=1980009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ από τη στιγμή που έπρεπε να δώσω "ξένο " γάλα προτίμησα αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένη,μάλιστα έχουμε ήδη δοκιμάσει 3 τύπους...HA AR και Νο1 είμαστε 4 μηνών και ποτέ δεν δημιούργησαν κανένα πρόβλημα,μάλιστα το πρότεινα εγώ στην παιδίατρο που ήθελε να δώσει κάποια άλλη δική της μάρκα!τελευταία φορά πήρα από ένα φαρμακείο στην Πάτρα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ευτυχώς πρόλαβα πήρα το hipp το 12+ μέχρι να γίνουμε 2 ετών και μετα το 2+ πουχει βγάλει!απτο babyneo.de εννοώ.

Της έδινα το hipp το 3 μέχρι πριν ένα μήνα και τοπινε με το ζόρι,γιαυτο δεν μου τελείωνε,και μετα δια μαγείας το 12+ το πίνει και με το παραπάνω.αφου το χιλιομετανοιωσα που δεν τοχα πάρει προ καιρού!οντως διαλύεται καλύτερα απτό 3 και ειναι πιο γλυκό στην γευση(μπορεί γιαυτο να το πίνει καλύτερα).

Πάντως τώρα δεν ταχεί αυτά τα γάλατα το babyneo.δεν ξέρω τι έγινε.στειλτε ένα μεηλ,θα σας πουν.εγω αν τα υπολόγισα σωστά πήρα μέχρι να γίνουμε 2,5 ετων!!!εδωσα 234? μαζεμένα όμως!!!!!

δλδ το 12 ειναι παλι απο 1 χρονου??? ειναι σκονη κ αυτο??οχι οτι υπαρχει αλλα ετσι μπας κ εμφανιστει κ το παραγγειλω..

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

δλδ το 12 ειναι παλι απο 1 χρονου??? ειναι σκονη κ αυτο??οχι οτι υπαρχει αλλα ετσι μπας κ εμφανιστει κ το παραγγειλω..

 

Αφού ειναι 12+,δηλ 12 και μηνών κάνει για μετα το χρόνο.σκονη ειναι,πολύ πιο λεπτοκοκκη απτο Χίπ το 3 .τωρα η διαφορα μεταξυ των δυο παράπανω,ουτε και γω την εχω καταλαβει(στην συνθεση εννοω).η μικρή μου πίνει τουλάχιστον 210 κάθε βράδυ και πριν παιδευομουν να πιει έστω 150μλ.παντως χτες το βράδυ που μπήκα babyneo είχε το Χίπ 3,ενώ σημερα εξαφανίστηκε πάλι.κατι έχει γίνει και εχει τόση έλλειψη!!!!

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To hipp από άμαζον ή babyneo έρχεται με ημερομηνία λήξης περίπου ένα χρόνο μετά. 11-12 μήνες δηλαδή.

 

Aν είδες αυτό που είχε ποστάρει παραπάνω η nataalex είχε ήδη λήξη. Και μετά λένε για τα ληγμένα εδώ. Είδαμε και την υψηλού βιοτικού επιπέδου Γερμανία.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

το είδα.και μάλιστα το λένε φόρα παρτίδα πως είναι ληγμένο, έλεος!

Δεν εμπιστεύομαι άλλα σάιτ εκτός από άμαζον. Το babyneo το δοκίμασα κι έμεινα ικανοποιημένη, νομίζω όμως πως στο parentscafe διάβασα πως μιας κοπέλας της ήρθαν όλα χτυπημένα τα κουτιά. babyneo ή aporot όμως δεν θυμάμαι. Από άμαζον ό,τι και να γίνει είσαι εξασφαλισμένος. Μήνες μετά είχα ανοίξει ένα σφραγισμένο κουτί, μέσα το σακουλάκι δεν ήταν καλά κλεισμένο και είχε χυθεί σκόνη έξω, επικοινώνησα μαζί τους και μου έκαναν επιστροφή χρημάτων.Άμαζον. Σε σκλαβώνει.

Αν γινόταν αυτό Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Moυ αντικαθιστούν τις λάθος συσκευασίες με τις σωστές και μου επιστρέφουν τα χρήματα της διαφοράς.

Επίσης ΣΠΕΥΣΤΕ! Το amazon.de μόλις μου έστειλε 2 τετράδες hipp bio combiotik 1. Mέχρι 2 τετράδες στέλνει. Η διαφορά με Ελλάδα 1 ευρώ τα 600 γραμ.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Για τα πρακτικά μόλις μου έφεραν το σωστό γάλα και θα μου επιστρέψουν και την χρηματική διαφορά. Επιπλέον, και προφανώς ως δείγμα συγγνώμης για την αναστάτωση, μου έφεραν 2 κουτιά μπισκοτόκρεμες hipp και μια διαφημιστική τσάντα. Eντάξει, μπορεί να με κάνανε τούρμπο χθες αλλά και μόνο που υποσχέθηκαν πως θα διορθώσουν το λάθος τους άμεσα στο site είμαι ευχαριστημένη!

 

Από μένα 10 points για το customer service τους.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Moυ αντικαθιστούν τις λάθος συσκευασίες με τις σωστές και μου επιστρέφουν τα χρήματα της διαφοράς.

Επίσης ΣΠΕΥΣΤΕ! Το amazon.de μόλις μου έστειλε 2 τετράδες hipp bio combiotik 1. Mέχρι 2 τετράδες στέλνει. Η διαφορά με Ελλάδα 1 ευρώ τα 600 γραμ.

ταμαρακι το νουμερο 1 υπαρχει σαν στοκ στο αμαζον??γιατι το 3 δεν υπαρχει καθολου..εννοω πως εκανες παραγγελια κ στο εστειλαν εαν δεν υπηρχε σαν στοκ

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

ταμαρακι το νουμερο 1 υπαρχει σαν στοκ στο αμαζον??γιατι το 3 δεν υπαρχει καθολου..εννοω πως εκανες παραγγελια κ στο εστειλαν εαν δεν υπηρχε σαν στοκ

 

Ναι, την Παρασκευή ήταν διαθέσιμο, παρήγγειλα και ήδη τα έχουν αποστείλει. Να κοιτάς κάθε μέρα....

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βρε κορίτσια, τι γίνεται με το Hipp;;; Ψάχνω να παραγγείλω το 1 και το 2 από babyneo και εδώ και ένα μήνα είναι άφαντο!!! Κανένα άλλο site, εκτός από amazon.de; Επίσης, βρίσκω το Hipp 2 Hungry baby formula στο chemistdirect.co.uk αλλά δεν νομίζω να είναι ίδιο με το απλό Hipp 2 Combiotik. Κάνω λάθος;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, τι γίνεται με το Hipp;;; Ψάχνω να παραγγείλω το 1 και το 2 από babyneo και εδώ και ένα μήνα είναι άφαντο!!! Κανένα άλλο site, εκτός από amazon.de; Επίσης, βρίσκω το Hipp 2 Hungry baby formula στο chemistdirect.co.uk αλλά δεν νομίζω να είναι ίδιο με το απλό Hipp 2 Combiotik. Κάνω λάθος;;;

Tώρα βλέπω ότι δεν υπάρχει το hipp combiotic 1 στο babyneo και θα το χρειαστώ λίαν συντόμως!

 

Μόνο στο amazon.de υπάρχει τώρα? Άλλη επιλογή?

Ακόμα και για amazon.de, μπορείτε να δώσετε κάποιο link?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...