Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγ.Γεωργιος Καβούρι.Στολισμός???


madrid05

Recommended Posts

Εχει βαφτίσει κανένας πρόσφατα στην εκκλησία αυτή?

Βαφτίζεται ο μικρός μου στις 21/5 και δεν έχω κανινισει ακόμα στολισμό.Ο παπάς μας έδωσε γραπτώς οδηγίες όπου αναφέρει οτι δεν επιτρέπει στολισμό μέσα?

Τι μπορώ να κάνω?

Τι κάνατε?

Μέσα στην εκκλησία δεν βάλατε καθόλου λουλουδάκια??

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την κολυμπήθρα σίγουρα οχι!!!! Σε αυτό ήταν ξεκάθαρος...

Μου ερχετε να παω (ακάλεστη) σε καμια βαπτιση εκει να δω.

Ειναι καμια μανούλα/νονά που να εχει βαπτίσει εκει???

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε βάφτιση εκεί την προηγούμενη Κυριακή. Πράγματι δεν υπήρχε τίποτα από στολισμό πέρα από κάτι κορδέλες δεμένες στα γύρω πέυκα. Όλο τον στολισμό τον κάναν στο πάρτυ μετά. Έχω πάει και σε άλλη βάφτιση εκεί πέρισυ και ούτε εκείνοι είχαν τίποτα πέρα από ένα καβαλέτο με μία ζωγραφιά και το όνομα του μωρού.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε βάφτιση εκεί την προηγούμενη Κυριακή. Πράγματι δεν υπήρχε τίποτα από στολισμό πέρα από κάτι κορδέλες δεμένες στα γύρω πέυκα. Όλο τον στολισμό τον κάναν στο πάρτυ μετά. Έχω πάει και σε άλλη βάφτιση εκεί πέρισυ και ούτε εκείνοι είχαν τίποτα πέρα από ένα καβαλέτο με μία ζωγραφιά και το όνομα του μωρού.

Χμμμμμμ....Αρα -όντως- δεν αφήνουν τίποτα μέσα στην εκκλησία. Οχι μόνο στην κολυμπήθρα.

Καλά κι εγώ δεν είμαι των μπαλονιών και των αρκουδιών, αλλά είχα ελπίδα μήπως κανένα λουλουδάκι το έβαζα...

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχει βαφτίσει κανένας πρόσφατα στην εκκλησία αυτή?

Βαφτίζεται ο μικρός μου στις 21/5 και δεν έχω κανινισει ακόμα στολισμό.Ο παπάς μας έδωσε γραπτώς οδηγίες όπου αναφέρει οτι δεν επιτρέπει στολισμό μέσα?

Τι μπορώ να κάνω?

Τι κάνατε?

Μέσα στην εκκλησία δεν βάλατε καθόλου λουλουδάκια??

Επειδή είμαι κι εγώ των νοτίων προαστείων, στη βάπτιση της μικρής μου απευθύνθηκα εδώ www.styleconcept.gr . Είναι εταιρεία οργάνωσης εκδηλώσεων με έδρα στη Βούλα και η υπεύθυνη ξέρει απ' έξω και ανακατωτά όλα τα "χούγια" που έχουν οι παπάδες της περιοχής. Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από τη βάπτιση και από τα πάρτυ που οργανώνω της μικρής κάθε χρόνο και μου έρχεται και πιο οικονομικά απ' ό,τι αν έψαχνα μόνη μου. Η υπέυθυνη έχει συγκροτήσει μια δική της ομάδα και κάνουν φοβερές κατασκευές και συνθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κι εγώ των νοτίων προαστείων, στη βάπτιση της μικρής μου απευθύνθηκα εδώ www.styleconcept.gr . Είναι εταιρεία οργάνωσης εκδηλώσεων με έδρα στη Βούλα και η υπεύθυνη ξέρει απ' έξω και ανακατωτά όλα τα "χούγια" που έχουν οι παπάδες της περιοχής. Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από τη βάπτιση και από τα πάρτυ που οργανώνω της μικρής κάθε χρόνο και μου έρχεται και πιο οικονομικά απ' ό,τι αν έψαχνα μόνη μου. Η υπέυθυνη έχει συγκροτήσει μια δική της ομάδα και κάνουν φοβερές κατασκευές και συνθέσεις.

Πολύ χρήσιμο (και όμορφο)! Ευχαριστώ πολύ!

Θα επικοινωνίσω μαζί τους...μόνο φοβάμαι μήπως δεν αναλαμβάνουν τόσο "μικρό" πακέτο (μιας και ο στολισμός θα είναι εκ των πραγμάτων περιορισμένος και όλα τα υπολοιπα τα έχω ήδη κανονίσει!)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο (και όμορφο)! Ευχαριστώ πολύ!

Θα επικοινωνίσω μαζί τους...μόνο φοβάμαι μήπως δεν αναλαμβάνουν τόσο "μικρό" πακέτο (μιας και ο στολισμός θα είναι εκ των πραγμάτων περιορισμένος και όλα τα υπολοιπα τα έχω ήδη κανονίσει!)

Πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα γιατί αναλαμβάνουν από τα μικρότερα πακέτα μέχρι όλη τη διοργάνωση. Αυτή είναι άλλωστε η δουλειά τους. Πάντως, δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένη.

Link to comment
Share on other sites

εγω βαπτισα την κορη μου 05/09/2010 εκει!οντως δεν στολιζεις αλλα εμενα δεν με ενοιαζε γιατι δεν ηθελε να στολισω!ειναι τοσο ομορφος ο χωρος μεσα στα πευκα,εχει και δεξια αριστερα στην εισοδο αυτα τα ωραια κασπω με τα φυτα μεσα που πιστεψε με δεν χρειαζεται!και ολοι ελεγαν ποσο πολυ τους αρεσε που δεν υπηρχε στολισμος και ηταν ολα απλα!στολισα στο τραπεζι μετα τα τραπεζια εκανα ενα ωραιο τραπεζι ευχων κλπ.μην νομιζεις ο κοσμος τα εχει βαρεθει οοοοολα αυτα!

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...