Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΤΥΠΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ-ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, τώρα μόλις είδα την ερώτησή σου. Από ότι ξέρω τα αδελφάκια μπαίνουν και αυτά στην κλήρωση και άν δεν κληρωθούν ξαναμπαίνουν σε μία δεύτερη κλήρωση για 10 νομίζω αδελφάκια. Τώρα άν δεν κληρωθούν φαντάζομαι πως ίσως μπορεί να γίνει κάτι από την διεύθυνση. Όταν κληρώθηκε η κόρη μου ήταν ο άντρας μου εκεί και μου είχε πει πως 2 αδελφάκια που δεν μπήκαν έκλαιγαν και κάποιος τους είπε ότι μπορεί να γίνουν ακυρώσεις άν όχι κάτι θα γίνει. Αυτά ξέρω, φαντάζομαι πως δεν αφήνουν απ'έξω τα αδελφάκια όμως δεν ξέρω σε περίπτωση που είναι πολλά τί γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Ποιές μαμάδες ξέρετε το ΜΑΡΑΣΛΕΙΟ;

Θα ήθελα να μάθω κάθε πληροφορία που σχετίζεται με το Μαράσλειο αρνητική ή θετική.

Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν που να ξέρει :(

Ευχαριστώ πολύυυυυυ

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μαράσλειο δημοτικό γυμνάσιο ή λύκειο;;;;γιατί αν πρόκειται για γυμνάσιο και λύκειο οι εντυπώσεις είναι οι χειρότερες.Εκτός του ότι το κτίριο είναι αρχαίο. οι συνθήκες εκεί είναι απαίσιες και επίσης υπάρχει πολύ ''αλητεία'' σε σχέση με άλλα συνοικιακά σχολεία.Για το δημοτικό δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αν και πριν μερικά χρόνια είχα ακούσει καλά λόγια-ίσως το δημοτικό να είναι και πρότυπο ή πειραματικό.Δεν είμαι σίγουρη όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες . Ενδιαφέρομαι για το δημοτικο:D

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για το δημοτικό ενδιαφέρομαι, αν και δεν ξέρω τελικά τι θα κάνω.

Το Μαράσλειο δημοτικό είναι πειραματικό. Το γυμνάσιο και το λύκειο, όπως και το άλλο δημοτικό που βρίσκεται δίπλα, όχι.

Συγκεκριμένες πληροφορίες δεν έχω και εγώ, μόνο κάποια "σκόρπια" θετικά σχόλια, από γνωστούς, που έχουν ακουστά από άλλους γνωστούς που στέλνουν τα παιδιά τους εκεί κλπ.

Ξέρω ότι κάπου μέσα στον Μάιο θα γίνουν οι αιτήσεις για εγγραφές στην πρώτη δημοτικού και μέχρι αρχές Ιούνη η κλήρωση. Σκέφτομαι μήπως κάνω αίτηση, αλλά το "πρόβλημά" μου είναι το δεύτερο μου παιδί, που ακολουθεί δυο χρόνια μετά.

Πες ότι το πρώτο κληρώνεται, εντάξει. Υποτίθεται ότι για το δεύτερο παιδί δεν είναι "αυτονόητο" ότι θα πάει στο ίδιο σχολείο, αλλά πρέπει να μπει σε διαδικασία κλήρωσης. Και λέω εγώ, αν δεν κληρωθεί, τι θα γίνει; Είναι αδύνατο να έχω δύο παιδιά δημοτικού, σε δύο διαφορετικά σχολεία, που δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Εκτός αν "διακτινιζόμαστε" για να τα καταφέρουμε...

Γι' αυτό προβληματίζομαι και δεν ξέρω τελικά αν θα κάνω αίτηση ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 8 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα γνωρίζει για το Μαράσλειο δημοτικό που είναι πειραματικό. Αν είνα καλό αν είναι ευχαριστημένη;; Και αν ισχύει ότι προαυλίζονται την ίδια ωρα  με το γυμνάσιο λύκειο που είναι και αυτο πειραματικό. Σας ευχαριστώ πολυ   😊

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...