Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nai ki emena ayto moy eipe oti apo 3 et;v n kai met;a den maw noiazei se poia kampylh einai arkei να την ακολουθει....

 

βαγκ θα περιμενω με αγωνια νέα για τη μεγαλη σου, ευχομαι να πανε ολα καλα...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΑΣ

 

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 48 ΠΟΝΤΟΥΣ 3300 ΚΙΛΑ

2 ΜΗΝΩΝ 54 ΕΚ

3 ΜΗΝΩΝ 57

6 ΜΗΝΩΝ 63 ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΚΑΛΑ!!!!

9ΜΜΗΝΩΝ 66 ( 3 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΕ 3ΜΗΝΕΣ)

12 ΜΗΝΩΝ 71 (ΠΑΛΙ 3ΜΗΝΕΣ 3 ΠΟΝΤΟΥΣ)

14 ΜΗΝΩΝ 72 (2 ΜΗΝΕΣ 1 ΜΟΛΙΣ ΠΟΝΤΟ)

19 ΜΗΝΩΝ ΕΩΣ 22 ΜΗΝΩΝ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23 ΜΗΝΩΝ ΠΗΡΕ 3 ΠΟΝΤΟΥΣ 82 ΕΚ.

 

ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΗΝ 10.ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ.Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΟΜΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΒΑΖΕΙ 2 ΜΕ 2,5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΟ ΜΗΝΑ. ΑΥΤΟ!! ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 12 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ 2 ΕΤΩΝ!!!!

 

ΦΑΊΝΕΤΑΙ ΔΙΑ ΓΥΜΝΟΎ ΟΦΘΑΛΜΟΥ ΠΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΟΜΉΛΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ!!

 

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΡΩΤΑΩ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ(ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΝΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΟΝΤΟ ΜΠΑΜΠΑ) ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ 2 ΕΤΩΝ? ΨΥΧΩΣΗ ΕΠΑΘΑ!!ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 87 ΠΟΝΤΟΥΣ 2 ΕΤΩΝ!! ΟΧΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 1.70 ΚΑΙ ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ 1.80!!!!

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑΠΑΙΡΝΕΙ 3 ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΟ 6 ΜΗΝΟ Η ΣΤΑΣΙΜΟ ΑΛΛΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ 10 ΚΑΜΠΥΛΗ!!!!

 

ΟΛΕς ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΝΟ Η ΑΥΞΗΤΙΚΗ ΜΕΝΕΙ!!! ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ .. ΝΟΜΙΖΩ

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΛΛΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!

ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕ 1 ΠΟΝΤΟ ΤΟ 2 ΜΗΝΟ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις προχθες που πηγαμε στην παιδιατρο και τον μετρησε ειπε οτι ειναι αρκετα ευχαριστημενη.

18 μηνων

80 εκατοστα.

απο βαρος....

10,600.

εσας πως σας φενεται,που ξερετε απο μετρησεις?

εγω ειμαι λιγο ασχετη απο αυτα!!!!!!

αν και η παιδιατρος μου ειπε σε πια κλίμακα ειμαστε,αλλα

απο το άγχος μου,κολλησα και δεν θυμαμαι:mrgreen:

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!!

 

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ!!

 

Α!!ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΥΜΗΘΥΚΑ!! ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ!! ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΑ 3 ΧΡΟΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.... ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΚΟΠΕΛΙΤΣΕΣ!!Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ........ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΠΕΜΠΑ ΑΚΟΜΑ !!! ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΧΛΩΜΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ 3 ΕΤΩΝ ΕΤΣΙ!!!(ΣΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ)..

Link to comment
Share on other sites

DWAKI MIA ΧΑΡΑ ΠΑΤΕ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΓΩ..ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΨΟΣ!! ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ??

 

 

 

 

μωρε εμενα μου φαίνεται κοντουλης.........:?

αν και ξεχασα να αναφερω οτι ειναι προωρος

32 εβομαδων.......

1,630 και 42 εκατοστα!!!!!!!

αρκετα μικρουλης,δεν συμφωνεις?????

εσεις ποσο ειστε???

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα που ειδα στον πινακα τις μετρησεις σας είστε και εσεις στην 10 καμπυλη τα ιδια με εμενα!οταν ειδα το ογδοντα ενθουσιαστηκα, γιατι εμενα μεχρι 22 μηνων ηταν 79!!!!!!!!!!στασιμη 3 μηνες!!

18 μηνων 80 δεν ειναι πολυ ασχημο νομιζω αρκει να προχωρησει ετσι και τους αλλους μηνες!!

 

εμενα 23 μηνων και μολις 82!!γι αυτο σου λεω!!εμενα οχι προωρη !!απλα απο 7,5 μηνων και μετα σταματησε η ομαλη αναπτυξη 1 ποντο κανεναν πολυ αργα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πήγαμε χθες στην παιδονδοκρινολόγο.

Ολες οι μέχρι τώρα εξετάσεις είναι ΟΚ. Η συνολική εικόνα των παιδιών, μας δίνει περιθώρια αναμονής. Τη ρώτησα μήπως χάνουμε χρόνο και μου είπε ότι έχει και παιδάκι 2,5 ετών που κάνει αυξητική αλλά στη δική μας περίπτωση έχουμε χρόνο. Επανεξέταση (ουσιαστικά μέτρημα) σε ένα 6μηνο και βλέπουμε...

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και να αλλαξουμε και κανα νουμερο χαχαχχαχχαα

μου λεγε εχτες μια φιλη...αχ τη κυνηγαω να φαει......

ποσο ειναι?

2 χρονων, 12,5 και 87π

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονιά σε όλες και πολλά φιλάκια σε όλα τα παιδάκια μας.

Λοιπόν άργησα να σας γράψω τα νέα μας διότι είχαμε πρόβλημα με τον Η/υ του σπιτιου (από τη δουλεία απαγορεύεται η πρόσβαση σε forum)

Τι νέα δηλαδή τα ίδια και τα ίδια..

βάρος 13κιλά

ύψος 98πόντους

μας έδωσε νέα σειρά εξετάσεων (αιματολογικές και ξανά ακτινογραφιά για οστική ηλικία) και μας είπε ότι εφόσον είναι στα κατώτατα απλά θα συνεχίσουμε την παρακολούθηση

επαναλαμβάνοντας οτι συνεχίζει να την ανησυχεί το γεγονός ότι το ύψος το δικό μου (1.688) και του άντρα μου (1.85) δεν δικαιολογούν τόσο χαμηλό ύψος στο παιδί

παιδιά απογοητεύτηκα δεν ξερω λύση καμιά δεν βλέπω, εδώ και δύο χρόνια όλα θα το παρακολουθούμε και θα το παρακολουθούμe

ευχαριστω vag που με θυμήθηκες δεν μπορείς να φανταστείς πόσο παρηγορήθηκα όταν είδα να μου γράφεις, σε ευχαριστώ από την καρδιά μου ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΤΟΥΛΑ

έχουμε πάει τόσο στο τμήμα αύξησης και ανάπτυξης του Αγλαία Κυριακού (εκεί μας παρακολουθούν)

όσο παλαιότερα και στο Χωρέμειο του Αγία Σοφία

η αντιμετώπιση η ίδια απλά παρακολούθηση

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

παντως απο υψος δε ειναι πολυ ασχημα λογικα, ο δικος μου ειναι ενα χρονο μικροτερος και 96 και ειναι στο ΜΟ, με τα βιας α πιασουμε το 103 στη ηλικια σας χαχαχαχχαχα

παθαινω οταν ειμαστε με μια φιλη μας διδυμομανα, 8 μηνες μεγαλυτερα, η δικια μου 90 με τη βια (αντε να της χαριζω το 1 ποντακι) και η δικια της 105!!!!

εμεις οικονομια στα ρουχα και αυτη δε τα προλαβαινει!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πλέον έχω συνηθίσει να είμαστε απο τα πιο μικροκαμώμενα ίσως και το πιο μικροακαμωμένο όμως τώρα αρχίζουν και τα πειράγματα "μαμά το παιδάκι με είπε κοντό''

''γιατί οι φίλοι μου είναι πιο ψηλοί;''

το σώζω λίγο λέγοντάς του ότι είσαι μικρότερος ηλικιακά γιατί είσαι γεννημένος το Δεκέμβρη τελευταίο μήνα του έτους ή του τονίζω ότι σημασία δεν έχει το ύψος αλλά το πόσο καλός είναι ένας άνθρωπος και το πώς χρησιμοπόιεί το μυαλό του

Δεν ξέρω έχουν αρχίσει υα δύσκολα πια

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γατουλα χρονια πολλα να τα χαιρεσαι...ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ....( κ στη γλωσσα των παιδιων ειναι ψηλα τα μεγαλα...ε;)..

μαμυ , τουλαχιστον ειστε στα κατωτατα..δεν κοψατε καμπυλες..απλα μπορει αυτη να ειναι η καμπυλη του...δες το κ ετσι..

Οσον αφορα τα πειραγματα,δεν ξερω ενδεχομενως θα ηταν καλο να κανει καποιο αθλημα που ενισχυει την αυτοπεποιηθηση αλλα δεν εχω ιδεα αν αυτο ειναι καλυτερο να ειναι ατομικο η ομαδικο..θα το συζητησω με δικο μου ψυχολογο να μαθω,κ θα επανελθω..

Υγεια να εχουν ολα τα παιδακια μας,κοντα κ μη..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...