Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΑΕΔ επιπλεον δωρο Χριστ.;


Recommended Posts

Σημερα εμαθα οτι ο Οαεδ δινει και επιπλεον επιταγη δωρου Χριστουγεννων.

Ξερετε κατι;Ισχυει για οσους ειναι τωρα ανεργοι ή και για αυτους που προσληφθηκαν πριν 2 μηνες και πριν ηταν στο ταμειο;

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κανονικα το δ/χριστουγεννων δινεται εξ ολοκληρου απο τον εργοδοτη αν δεν εχει προηγηθει αναρ.αδεια...αν εχεις πΑΡΕΙ ΤΗΝ 6ΜΗΝΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 5/2008 ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙς ΑΠ ΤΟΝ ΟΑΕΔ

Link to comment
Share on other sites

κανονικα το δ/χριστουγεννων δινεται εξ ολοκληρου απο τον εργοδοτη αν δεν εχει προηγηθει αναρ.αδεια...αν εχεις πΑΡΕΙ ΤΗΝ 6ΜΗΝΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 5/2008 ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙς ΑΠ ΤΟΝ ΟΑΕΔ

Εγω είχα 6μηνη άδεια μεχρι 30-11 πήρα απο τον ΟΑΕΔ το δώρο Χριστουγέννων για τους 10 μήνες και τους υπόλοιπους ελπιζω απο τον εργοδότη μου.(αναλογικά)Το δωρο μου το καταθεσαν στον λογαριασμο μου μαζι με το επιδομα αδειας οσο δικαιούμουν.Το δεύτερο δώρο μπορώ να το πάρω?Και με ποιον τρόπο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από τη Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου θα μπορούν οι δικαιούχοι να προσέρχονται στις υπηρεσίες του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού για την καταβολή της συμπληρωματικής παροχής ισόποσης με το δώρο Χριστουγέννων 2008.

 

Οι δικαιούχοι για την ταχύτερη εξυπηρέτησή τους θα πρέπει να προσκομίζουν:

 

δελτίο αστυνομικής ταυτότητας

βιβλιάριο Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος

ατομικό βιβλιάριο ασθενείας

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

επισης να πω οτι απο οτι καταλαβα αν δικαιουστε δωρο χριστουγεννων απο τον οαεδ δικαιουστε και την προσαυξηση...αναλογικα με το ποσο που δικαιουστε! :wink:

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια. επιπλεον δωρο χριστουγεννων παιρνουν οι ανεργοι

που παιρνουν ταμειο ανεργιας και εχουν ειδη πληρωθει δωρο χριστουγεννων.Για τους υπολοιπους ανεργους που εχουν απλα καρτα ανεργιας εχουν πει οτι θα δωθει καποια βοηθεια απο Ιανουαριο που θα

δωθει και το επιδομα θερμανσης :wink:

matina

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν ταμειο απο 1-6-08 εως 30-09-08 και αρχες Δεκεμβρη πληρωθηκα το δωρο Χριστουγεννων .Το θεμα ειναι οτι δικαιουμε και το δευτερο δωρο;Γιατι βαση αυτου http://www.trikaland.gr/eidiseis/topika/apo-ti-deitera-katabalei-o-oaed-ti-simpliromatiki-paroxi-dorou-xristougennon-2008-20081212.html

το δικαιουντε και δεν ειναι τωρα ανεργοι αλλα ηταν μεσα στο 2008.Σημερα γινοτανε χαμος στον Οαεδ.Θα παω αυριο το πρωι να αμθω περισσοτερα.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

μη ξεχασετε να παρετε το οικογενειακο βιβλιαριο του ικα για να δουν προστατευομεν μελη να παρετε αναλογο δωρο...το ζητησανε σημερα απο τον αντρα μου

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια σημερα πήγα και πήρα το έκτακτο δώρο, το μόνο που χρειάστηκε είναι το βιβλιάριο ασθενείας και την ταυτότητα. Στο ταμείο είμαι από τον Μάρτιο ΄08 και απ΄ότι κατάλαβα το δικαιούνται όλοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια σημερα πήγα και πήρα το έκτακτο δώρο, το μόνο που χρειάστηκε είναι το βιβλιάριο ασθενείας και την ταυτότητα. Στο ταμείο είμαι από τον Μάρτιο ΄08 και απ΄ότι κατάλαβα το δικαιούνται όλοι!!!![/quo

Εχεις ταμειο ανεγιας?Εγω ειμαι σε 6μηνη άδεια και πηρα τηλεφωνο και μου είπαν οτι διαιούντε μόνο οσοι είναι άνεργοι όχι εμεις!!Ισύει κάτι τέτοιο??

Link to comment
Share on other sites

το εκτακτο δωρο χριστουγεννων αφορα την τακτικη ανεργεια .Το εξαμηνο λογιζεται σαν ειδικη αδεια και ετσι δεν περνουμε τιποτα αλλο εκτος απ το κανονικο.Δυστηχως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια σημερα πήγα και πήρα το έκτακτο δώρο, το μόνο που χρειάστηκε είναι το βιβλιάριο ασθενείας και την ταυτότητα. Στο ταμείο είμαι από τον Μάρτιο ΄08 και απ΄ότι κατάλαβα το δικαιούνται όλοι!!!![/quo

Εχεις ταμειο ανεγιας?Εγω ειμαι σε 6μηνη άδεια και πηρα τηλεφωνο και μου είπαν οτι διαιούντε μόνο οσοι είναι άνεργοι όχι εμεις!!Ισύει κάτι τέτοιο??

 

Στο ταμείο ανεργίας είμαι... Δηλαδή ΑΝΕΡΓΗ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΜΟΥ!!! :lol::lol:

Για σας δυστυχως δεν ισχυει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω τελικα το δικαιουμε (ημουνα 4 μηνες ταμειο) αλλα γινετε τοσο χαμος αυτες τις μερες που δεν εχω καταφερει αν το παρω ακομη.Ομως ισχυει και δεν φανταζεστε τη χαρα μου!!!!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ω ναι ισχυει! και εμενα μου το ειπαν χτες και πηρα δειλα δειλα τηλ. σημερα να ρωτησω και ναι οντως ισχυει! αλλα δεν τρελλαινομαι να παω τωρα... ετσι κι αλλιως η επομενη επιταγη μου ειναι στις 7/01 οποτε οταν παω οαεδ να τη σφραγισω θα ζητησω και το δωρο... το πληρωνουν μου ειπαν ως τις 15/02... ειπανε να μπαλωσουν καμοια βλακεια τους με το 2ο δωρο?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...