Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΥΙΟΘΕΣΙΑΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΥΙΟΘΕΣΙΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω τιποτα γιατι εδω στη μυτιληνη δεν εχουμε τετοια ιδρυματα απλα θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο για τη σκεψη σας!μακαρι να μπορουσα και γω να το κανω αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι μέσα από τη ψυχή μου να τα καταφέρεις!Συγχαρητήρια για τη σκέψη σου,μακάρι να μπορούσαμε να το κάνουμε όλοι να απαλύνουμε,και να σώσουμε μερικές ψυχούλες από τα ιδρύματα!Υποκλίνομαι στο μεγαλείο σας! :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εγω το ανεφερα στον αντρα μου να το κανουμε και μεις επειδη ειναι οτι καλυτερο και μου ειπε οτι δεν παω καλα και οτι το εχω καψει!τι να πω!για να βρεις αντρα ευαισθητο πρεπει να κανεις αιτηση!αν ηταν στο χερι μου θα το εκανα χωρις δευτερη σκεψη.μπραβο στον αντρα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω την αληθεια κι εμεις το ειχαμε σκεφτει καποια στιγμη...

Προσφατα ομως ειδα σε μια εκπομπη στην τηλεοραση οτι ο μεσος χρονος αναμονης για υιοθεσια ειναι γυρω στα 6 χρονια και οτι οι αιτησεις που δεχονται καθε χρονο ειναι πολυ περισσοτερες απο τα παιδακια που εχουν....

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια κι εμεις το ειχαμε σκεφτει καποια στιγμη...

Προσφατα ομως ειδα σε μια εκπομπη στην τηλεοραση οτι ο μεσος χρονος αναμονης για υιοθεσια ειναι γυρω στα 6 χρονια και οτι οι αιτησεις που δεχονται καθε χρονο ειναι πολυ περισσοτερες απο τα παιδακια που εχουν....

 

Και συμπληρώνω πως έτσι όπως είναι το σύστημα καλύτερα να προηγούνται ζευγάρια που δεν έχουν παιδάκι και δε μπορούν να αποκτήσουν δικό τους...

 

Σε περιπτώσεις όμως που κάποιο ζευγάρι επιθυμεί να υιοθετήσει παιδάκι με κάποιο πρόβλημα :cry: επισπεύδεται η διαδικασία περίπου στο χρόνο

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ. ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ. ΜΕΣΟΛΑΒΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΒΡΕΦΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ! ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικά είναι αξιέπαινη η σκέψη σας, εύχομαι να τα καταφέρετε και να πραγματοποιηθεί ... σε πολλούς έχει περάσει κάτι ανάλογο απο το μυαλό αλλα τελικά λίγοι είναι αυτοί που περνούν απο τη θεωρία στην πράξη ...

 

Το ότι οι ιδιωτικές υιοθεσίες είναι παράνομες φαντάζομαι το γνωρίζετε, οπότε είναι δύσκολο να περιμένετε να πάρετε πληροφορίες απο ένα φόρουμ ... μάλλον θα πρέπει να το ψάξετε διαφορετικά ....

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ. ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΛΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΠΕΥΘΗΝΘΕΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ. ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΟΛΟΙ!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Και εγω θελω να κινησουμε διαδικασιες για να υιοθετησουμε αλλα δεν εχω συμμαχο το συζυγο παρολο που εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ και εχουμε βαλτωσει και ισχυριζεται οτι ενα παιδι θα αλλαζε τη ζωη μας. Ψαχνω απεγνωσμενα πληροφοριες μονη μου με την ελπιδα να τον πεισω. Αν καποια κοπελα εχει ψαξει το δρομο της ιδιωτικης κυριως υιοθεσιας θα το εκτιμουσα πολυ να εγραφε καποιες πληροφοριες.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα! ειμαι 28

εχω κανει εξωσωματικες χωρις αποτελεσματα συν παλλινδρ. και εχουμε απογοητευτη τοσο πολυ με το συζηγο μου οτι δεν θα γινουμε ποτε γονεις και εχουμε αποφασισει με μεγαλη μας χαρα! να υιοθετησουμε ενα παιδι που θα του δωσουμε τα παντα! οπως θα καναμε και με το βιολογικο μας παιδι γιατι μανα δεν ειναι αυτη που το γενναει αλλα μανα ειναι εκενη που το μεγαλωνει και θα του δωσει αγαπη, φροντιδα, αφοσιωση ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

 

Γνωριζω οτι δεν ειναι ευκολη διαδικασια για να δωθει ενα παιδι πρεπει να γινουν καποιες διαδικασιες και απ'οτι εχω διαβαση και ακουση περναει ερκετο χρονικο διαστημα

 

εσεις τη γνωμη εχετε?

 

σας ευχαριστω για το χρονο σας!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα βρηκα την αιτηση στο ιντερνετ για υιοθεσια μπορω να την στειλω ηλεκρονικα?

 

Δεν αρκεί από μόνη της η αίτηση. Είναι ένα σωρό δικαιολογητικά που πρέπει να συγκεντρώσετε, συμπεριλαμβανομένων πιστοποιητικών ψυχικής και σωματικής υγείας από δημόσιο νοσοκομείο. Θα φτιάξετε ολόκληρο φάκελο και θα τον καταθέσετε αυτοπροσώπως (καλύτερα) ή ταχυδρομικώς στο ίδρυμα. Πρέπει να βάλετε και φωτογραφίες, καθώς και επικυρωμένη φωτοτυπία εκκαθαριστικού και Ε9.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί από μόνη της η αίτηση. Είναι ένα σωρό δικαιολογητικά που πρέπει να συγκεντρώσετε, συμπεριλαμβανομένων πιστοποιητικών ψυχικής και σωματικής υγείας από δημόσιο νοσοκομείο. Θα φτιάξετε ολόκληρο φάκελο και θα τον καταθέσετε αυτοπροσώπως (καλύτερα) ή ταχυδρομικώς στο ίδρυμα. Πρέπει να βάλετε και φωτογραφίες, καθώς και επικυρωμένη φωτοτυπία εκκαθαριστικού και Ε9.

 

 

θα ξεκινησω αμεσα την ολη διαδικασια για υιοθεσια! και συνχρονος θα ξεκινησω προσπαθειες εξωσωματικης! μακαρι να σταθω τυχερη και στα δυο.

ποσο διαστημα περναει για να μας ενημεροσουν

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα ξεκινησω αμεσα την ολη διαδικασια για υιοθεσια! και συνχρονος θα ξεκινησω προσπαθειες εξωσωματικης! μακαρι να σταθω τυχερη και στα δυο.

ποσο διαστημα περναει για να μας ενημεροσουν

 

Από τη στιγμή που καταθέτεις το φάκελο, περνάνε 6-8 μήνες μέχρι να εγκριθεί η αίτησή σας. Μετά θα περιμένετε επισκέψεις από ψυχολόγο και κοινωνικό λειτουργό, που θα έρθουν να σας ελέγξουν (κι εσάς και το σπίτι σας). Θα ζητήσουν και συστατικές επιστολές από 1-2 φίλους, όχι συγγενείς.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που καταθέτεις το φάκελο, περνάνε 6-8 μήνες μέχρι να εγκριθεί η αίτησή σας. Μετά θα περιμένετε επισκέψεις από ψυχολόγο και κοινωνικό λειτουργό, που θα έρθουν να σας ελέγξουν (κι εσάς και το σπίτι σας). Θα ζητήσουν και συστατικές επιστολές από 1-2 φίλους, όχι συγγενείς.

 

 

απ'οτι καταλαβαινω χρειαζεται μεγαλη υπομονη, και γερες αντοχες απο τη στιγμη που θα κανουμε αυτη τη διαδικασια δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο μονο υπομονη και αισιοδοξια στην προσπαθεια μου και για εξωσ. και κατι αλλο σε περιπτωση λεμε τωρα που πετυχη η εξωσ. και εχει εγκριθει και υιοθεσια σε αυτη την περιπτωση τη γινετε? φυσικα δεν θα εχουμε κανενα απολυτος προβλημα να υιοθετησουμε ενα παιδι γιατι ολα τα παιδια του κοσμου ειναι ευπροσδεκτα

 

 

σε ευχαριστω πολυ με το καλο να υποδεχτειτε το μπεμπη σας!!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΙΑ ΙΔΙΟΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΗ ΥΙΟΘΕΣΟΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟΒΟΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΕΔΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΙΚΕΣ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΥΙΟΘΕΣΙΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΙΑ ΙΔΙΟΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΗ ΥΙΟΘΕΣΟΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟΒΟΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΕΔΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΙΚΕΣ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΥΙΟΘΕΣΙΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΙΟΘΕΣΙΑ

Η ιδιωτική υιοθεσία είναι νόμιμη στην Ελλάδα και είναι αυτή που γίνεται χωρίς τη διαµεσολάβηση ιδρύµατος ή κάποιας κοινωνικής υπηρεσίας, με απευθείας επαφή των ενδιαφερομένων. Συνδετικός κρίκος ανάµεσα στους φυσικούς και θετούς γονείς είναι τρίτα άτομα, π.χ. δικηγόροι, γυναικολόγοι κ.λπ. Τα πλεονεκτήματά τους σε σύγκριση με εκείνες που γίνονται μέσω των ιδρυμάτων είναι ότι στη συντριπτική πλειοψηφία τους αφορούν βρέφη–σε αντίθεση με τη διαδικασία που γίνεται από τα κρατικά ιδρύματα, μέσω των οποίων οι πιθανότητες να αποκτήσουν βρέφη οι θετοί γονείς είναι πολύ μικρές– και το ότι οι διαδικασίες είναι σύντομες και έτσι δεν χρειάζεται οι θετοί γονείς να περιμένουν για χρόνια, όπως συμβαίνει στις λίστες αναμονής των ιδρυμάτων. Το τυπικό της διαδικασίας των ιδιωτικών υιοθεσιών είναι ίδιο με αυτό που ακολουθείται για τις υιοθεσίες μέσω ιδρυμάτων. Ο νόμος απαγορεύει να ζητηθεί και να ληφθεί οποιοδήποτε ποσό από τους φυσικούς γονείς ή τους τυχόν µεσολαβητές (δικηγόρους, γυναικολόγους κ.λπ.) ως όρος για την ολοκλήρωση της υιοθεσίας (εκτός ίσως από τα ιατρικά έξοδα για την ολοκλήρωση του τοκετού, που θα δικαιολογούσε τέτοια καταβολή). Σε περίπτωση που αποδειχτεί ότι έχει υπάρξει παράνομη χρηματική συναλλαγή, τα εμπλεκόμενα μέρη αντιμετωπίζουν ποινή φυλάκισης τουλάχιστον ενός έτους και χρηματική ποινή. Η τιμωρία αφορά τους βιολογικούς γονείς και όποιο τρίτο μέρος αποδειχτεί ότι έλαβε χρηματικό αντάλλαγμα ή βοήθησε άλλους να λάβουν για τέτοιου είδους πράξη. Ατιμώρητοι παραμένουν αυτοί που έδωσαν το αντάλλαγμα, δηλαδή οι θετοί γονείς, και η διαδικασία της υιοθεσίας συνεχίζεται κανονικά για αυτούς.

 

gogoo ελπιζω να σε βοηθησα, το βρηκα μεσα στο ιντερνετ αν ψαξεις θα βρεις αρκετη ενημερωση φυσικα και εδω στο φορουμ!

σου ευχομαι να σας πανε ολα οπως επιθυμειτε!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι καταλαβαινω χρειαζεται μεγαλη υπομονη, και γερες αντοχες απο τη στιγμη που θα κανουμε αυτη τη διαδικασια δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο μονο υπομονη και αισιοδοξια στην προσπαθεια μου και για εξωσ. και κατι αλλο σε περιπτωση λεμε τωρα που πετυχη η εξωσ. και εχει εγκριθει και υιοθεσια σε αυτη την περιπτωση τη γινετε? φυσικα δεν θα εχουμε κανενα απολυτος προβλημα να υιοθετησουμε ενα παιδι γιατι ολα τα παιδια του κοσμου ειναι ευπροσδεκτα

 

 

σε ευχαριστω πολυ με το καλο να υποδεχτειτε το μπεμπη σας!!

 

Κι εγώ σ' ευχαριστώ καλό μου. :-)

 

Σε περίπτωση που μείνεις έγκυος στο μεταξύ (πριν δλδ εγκριθείς για να υιοθετήσεις) "παγώνουν" την όλη διαδικασία και την αίτησή σου και την βάζουν στην άκρη. Την ξαναπιάνουν μόνο σε περίπτωση που ειδοποιήσεις πως κάτι δεν πήγε καλά στην κύηση. Τουλάχιστον έτσι μου είπανε εμένα κι ήταν ο λόγος που δεν κατέθεσα τελικά το φάκελό μου, γιατί στο μεταξύ έμεινα έγκυος.

 

Τώρα αν έχει ήδη εγκριθεί η υιοθεσία, έχεις βρει παιδάκι κι είστε στο δρόμο για υπογραφές στα δικαστήρια, δεν ξέρω τι γίνεται.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΙΑ ΙΔΙΟΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΗ ΥΙΟΘΕΣΟΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟΒΟΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΕΔΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΙΚΕΣ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΥΙΟΘΕΣΙΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Ψάξε στο ανάλογο θέμα εδώ: http://www.hostingphpbb.com/forum/index.php?mforum=yiothesiaanadox&sid=65fa33bc7740601770f59a638db173e2

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΝΑ27, ντρέπομαι και που το γράφω αυτό....όχι απλά που σκέφτομαι ότι υπάρχει τέτοιος κόσμος. Έχουμε έναν "καλό φίλο" στην axion aid που μας είπε (με το γνωστό ηλίθιο χαμόγελο) ότι τα λεφτά δεν φτάνουν ποτέ στα δυστυχισμένα αυτά παιδάκια.

Δυστυχώς η υοθεσία στην Ελλάδα είναι πονεμένο ζήτημα όσο αφορά την αναμονή και τις τρελές διαδικασίες. Γνωρίζω κάποιους που έχουν κάνει αίτηση και μάλιστα δύο απο αυτά τα ζευγάρια μετά απο 2-3 χρόνια "αναγκάστηκαν" και κατέφυγαν στην λύση της υοθεσία απο κάποιο μέρος της Αφρικής που δεν έχει τέτοιες διαδικασίες. Θέλει γερό στομάχι και νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

LIN την αίτηση που την βρηκες? απευθύνεσαι στο ίδρυμα που επιθυμείς ή υπάρχει κάποιος ενιαίος φορέας που χειρίζεται τέτοια θέματα;

Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω κορίτσια, το ενδεχόμενο αναδοχής ενος κάπως μεγαλύτερου παιδιού δεν είναι πολύ πιο σύντομο;

Link to comment
Share on other sites

LIN την αίτηση που την βρηκες? απευθύνεσαι στο ίδρυμα που επιθυμείς ή υπάρχει κάποιος ενιαίος φορέας που χειρίζεται τέτοια θέματα;

Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω κορίτσια, το ενδεχόμενο αναδοχής ενος κάπως μεγαλύτερου παιδιού δεν είναι πολύ πιο σύντομο;

 

 

Greek απευθυνομαι σε συγκεκριμενο ιδρυμα στο ''Μητερα''η υιοθεσια σε μεγαλυτερα παιδια ειναι πιο ευκολη και ακομα αν το παιδι εχει καποιο

προβλημα υγειας.

Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω περισοτερο, αλλα σιγουρα εδω στο forum υπαρχουν κοπελες που γνωριζουν περισοτερα.

Σου ευχομαι τα καλητερα!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...