Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Άγχος και καθυστέρηση περιόδου


Recommended Posts

geia sas paidiaaaa... loipon egw m to agori m exw oloklhrwtikh sxesh alla panta m profula3h pote dn exoume kanei eleu8ero... apla sta prwtaktika mporei kati na kanoume alla pote dn exei kanei kati mesa m.... apla htan na m er8ei 16 kai prin ths 16 kaname erwta k exoun perasei 15 meres k akomh dn m exei er8ei.... exw anushzhsei para polu prwth m fora m to kanei auto...

 

Εισαι σιγουρη οτι δεν υπηρχε καποια διαροη σπερματος στα πρωκαταρκτικα...????? εαν εισαι τοτε καλο θα ηταν να επισκεφθεις εναν γυναικολογο μηπως και εχεις κατι ορμονολογικο η οφειλεται στο αγχος ακομα και η θαλασσα μπορει να επηρεασει τον κυκλο εαν εκανεσ μπανακια...,!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εισαι σιγουρη οτι δεν υπηρχε καποια διαροη σπερματος στα πρωκαταρκτικα...????? εαν εισαι τοτε καλο θα ηταν να επισκεφθεις εναν γυναικολογο μηπως και εχεις κατι ορμονολογικο η οφειλεται στο αγχος ακομα και η θαλασσα μπορει να επηρεασει τον κυκλο εαν εκανεσ μπανακια...,!!!!!!

 

οταν καναμε αυτα στα πρωταρκτικα ηταν απλα πρωταρκτικο σπερμα δεν ειχε τελειωσει κ τετοια μεσα μ.... αλλα ουτε κ τοτε δεν ειχε βαλει κατι ολο μεσα μ εστω κ πρωτακτικο... με λιγα λογια δεν καναμε ελευθερο καθολου.... βασικα ειμαι 17 κ δεν μπορω ν επισκεφθω καποιον γιατρο... λεμε κ οι δυο να παρω ενα τεστ.... κατα ποσο ειναι σιγουρο αυτο το τεστ? α! και δεν εχω κανει μπανια ενα μπανιο εχω κανει μεχρι τρ στην θαλασσα κ μετα μ ρθε περιοδος.... :-P

και ανχωθηκα τις τελευταιες 3-4 μερες ποιο πριν ημουν χαλαρη γτ ηξερα οτι μπορει να επιρεασει κ αυτο....

Link to comment
Share on other sites

οταν καναμε αυτα στα πρωταρκτικα ηταν απλα πρωταρκτικο σπερμα δεν ειχε τελειωσει κ τετοια μεσα μ.... αλλα ουτε κ τοτε δεν ειχε βαλει κατι ολο μεσα μ εστω κ πρωτακτικο... με λιγα λογια δεν καναμε ελευθερο καθολου.... βασικα ειμαι 17 κ δεν μπορω ν επισκεφθω καποιον γιατρο... λεμε κ οι δυο να παρω ενα τεστ.... κατα ποσο ειναι σιγουρο αυτο το τεστ? α! και δεν εχω κανει μπανια ενα μπανιο εχω κανει μεχρι τρ στην θαλασσα κ μετα μ ρθε περιοδος.... :-P

και ανχωθηκα τις τελευταιες 3-4 μερες ποιο πριν ημουν χαλαρη γτ ηξερα οτι μπορει να επιρεασει κ αυτο....

 

Υπαρχουν και τεστακια που δειχνουν και πριν την καθυστερηση αλλα για να εισαι πιο σιγουρη μπορεις να το κανεις στην καθυστερηση.

Γιατι δεν μπορεις να πας στο γιατρο....?????? μπορει να ειναι καποιο προβληματακι, ειναι ο μονος αρμοδιος που μπορει να σου δωσει λυση εαν υφισταται προβλημα.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και τεστακια που δειχνουν και πριν την καθυστερηση αλλα για να εισαι πιο σιγουρη μπορεις να το κανεις στην καθυστερηση.

Γιατι δεν μπορεις να πας στο γιατρο....?????? μπορει να ειναι καποιο προβληματακι, ειναι ο μονος αρμοδιος που μπορει να σου δωσει λυση εαν υφισταται προβλημα.

 

γιατι πρωτον χρειαζομαι χρηματα γ να παω και αναγκαστηκα πρεπει να το πω και στην μανα μου

δευτερον φευγω διακοπες αυριο το απογευμα και γενικα θα ηθελα πολυ να παω στον γυναικολογο για να ειμαι σιγουρη 100% τι συμβαινει αλλα δεν εχω χρονο καθολου και χρηματα.... :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι πρωτον χρειαζομαι χρηματα γ να παω και αναγκαστηκα πρεπει να το πω και στην μανα μου

δευτερον φευγω διακοπες αυριο το απογευμα και γενικα θα ηθελα πολυ να παω στον γυναικολογο για να ειμαι σιγουρη 100% τι συμβαινει αλλα δεν εχω χρονο καθολου και χρηματα.... :/

 

Σωστα σκεφτεσαι και οι 2 ειναι λογοι που να σε εμποδιζουν να πας στο γιατρο αλλα δεν θα επρεπε εστω μετα τις διακοπες να πας για να δεις εαν υπαρχει προβλημα και να το διορθωσεις.....?????

Ομως και να το πεις στη μαμα σου δε νομιζω να υπαρχει προβλημα ισα ισα πιστευω πως θα σε βοηθησει να ξεκαθαρισει το τοπιο αφου μαλλον απο οτι φαινεται δεν εισαι εγκυος απλα μηπως ειναι κατι ορμονολογικο.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Σωστα σκεφτεσαι και οι 2 ειναι λογοι που να σε εμποδιζουν να πας στο γιατρο αλλα δεν θα επρεπε εστω μετα τις διακοπες να πας για να δεις εαν υπαρχει προβλημα και να το διορθωσεις.....?????

Ομως και να το πεις στη μαμα σου δε νομιζω να υπαρχει προβλημα ισα ισα πιστευω πως θα σε βοηθησει να ξεκαθαρισει το τοπιο αφου μαλλον απο οτι φαινεται δεν εισαι εγκυος απλα μηπως ειναι κατι ορμονολογικο.

 

aurio to prwi 8a parw to test g kalo k g kako ama m er8ei h periodos argotera 8a to pw oti m ka8hsterhse para polu k dn m exei 3anaginei k ama einai 8a to koita3w... alla prepei prwta na eimai sigourh pws dn uparxei kamia periptwsh g egkumosunh :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλησπέρα!θέλω βοήθεια!πριν απο δυο ημέρες ηταν να αδιαθετήσω κ σήμερα ειδα αχνα καφέ αλλα μετα απο λιγεσ ωρεσ πεντακαθαρη εφυγαν!!δεν εχω και πονουσ μονο πρηξιμο στο στηθος! α και επισης εδω και δυο μηνες προσπαθουμε με τον αντρα μου για παιδακι!!! λετε να κανω ενα τεστ η ολα στο μυαλο μου ειναι?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα!θέλω βοήθεια!πριν απο δυο ημέρες ηταν να αδιαθετήσω κ σήμερα ειδα αχνα καφέ αλλα μετα απο λιγεσ ωρεσ πεντακαθαρη εφυγαν!!δεν εχω και πονουσ μονο πρηξιμο στο στηθος! α και επισης εδω και δυο μηνες προσπαθουμε με τον αντρα μου για παιδακι!!! λετε να κανω ενα τεστ η ολα στο μυαλο μου ειναι?

 

Εαν εχεις σταθερο κυκλο τοτε καλυτερα να κανεις ενα τεστακι ΑΜΕΣΑ και για καλο και για κακο μη σηκωνεις βαρη......!!!!!!

Καλη επιτυχια...!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας..Είμαι 17 χρονών και ολοκλήρωσα την σχέση μου πρόσφατα χωρίς προφύλαξη όμως το αγόρι μου τελείωσε έξω. Ο κύκλος της περιόδου μου είναι 28 μέρες και έπρεπε να μου έρθει περίοδος στις 19 του μήνα. Άρχισα να αγχώνομαι γιατί ποτέ δεν είχα καθυστέρηση.

Το στήθος μου φούσκωσε αρκετά και έχω λίγους πόνους πίσω στην πλάτη και τις τελευταίες μέρες συνέχεια νιώθω κουρασμένη και νυστάζω..Αυτά δεν είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης πρώτων ημερών, υπνηλία κούραση κλπ; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πως είναι πρώτες μέρες σχολείου. Υπάρχει περίπτωση να έμεινα έγκυος από σπερματικά υγρά κατά την διάρκεια της σεξουαλικής επαφής; Πως εξηγείται την καθυστέρηση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Καλή μέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας..Είμαι 17 χρονών και ολοκλήρωσα την σχέση μου πρόσφατα χωρίς προφύλαξη όμως το αγόρι μου τελείωσε έξω. Ο κύκλος της περιόδου μου είναι 28 μέρες και έπρεπε να μου έρθει περίοδος στις 19 του μήνα. Άρχισα να αγχώνομαι γιατί ποτέ δεν είχα καθυστέρηση.

Το στήθος μου φούσκωσε αρκετά και έχω λίγους πόνους πίσω στην πλάτη και τις τελευταίες μέρες συνέχεια νιώθω κουρασμένη και νυστάζω..Αυτά δεν είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης πρώτων ημερών, υπνηλία κούραση κλπ; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πως είναι πρώτες μέρες σχολείου. Υπάρχει περίπτωση να έμεινα έγκυος από σπερματικά υγρά κατά την διάρκεια της σεξουαλικής επαφής; Πως εξηγείται την καθυστέρηση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Καλή μέρα![/quote

 

Τα συμπτώματα που περιγράφεις μπορεί να είναι και περιόδου. Συνήθως δεν έχουν διαφορά με αυτά της εγκυμοσύνης. Σαφώς και υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος. Πάντα υπάρχει αυτή η πιθανότητα εάν δε χρησιμοποιούμε προφυλάξεις. Εγώ στη δική μου εγκυμοσύνη είχα συμπτώματα ίδια με αυτά τις περιόδου. Τώρα, για να σε καθησυχάσω λιγάκι γιατί μάλλον σε άγχωσα πολύ, δε μένεις τόσο εύκολα έγκυος. Σκέψου ότι πολλά ζευγάρια προσπαθούν καιρό με ολοκληρωμένες επαφές κυρίως τις γόνιμες μέρες και η πλειοψηφία αυτών δε τα καταφέρνει με την πρώτη. Όμως το προφυλακτικό κρίνεται απαραίτητο σε περίπτωση που δεν επιθυμούμε εγκυμοσύνη γιατί ποτέ μα ποτέ δεν είσαι σίγουρη χωρίς αυτό. Να προσέχεις από εδώ και πέρα και μην αγχώνεσαι γιατί έτσι δε θα σου έρθει ποτέ. Η έναρξη σχολικής περιόδου πιθανόν να είναι αιτία αυτής της καθυστέρησης, λόγω διαφορετικού προγράμματος που εφαρμόζεις.

Link to comment
Share on other sites

Η προφύλαξη μειώνει την πιθανότητα εγκυμοσύνης, αλλά και την μετάδοση σεξουαλικών νοσημάτων (πρόσφατα γνωστός μου διαγνώσηκε με σύφιλη... Ναι, υπάρχει ακόμα...)! Επισκέψου τον γυναικολόγο σου, κι αν δεν έχεις βρες άμεσα! Το οφείλεις στον εαυτό σου. Για να έχεις μια χαρούμενη σεξουαλική ζωή!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

kalhspera....tha hthela thn voitheia sas...h teleytaia hmeromhnia periodou mou htan 7 me 13/12...kaname eleythera ton dekemvrio me to agori mou kai meta kaname pali eleythera stis 5 kai stis 7/01!periodos den exei erthei akoma....ekana ena test k einaia rnhtiko,alla den htan apo ta kala...ayto mou edwsan sto farmakeio...ekana k enan yperyxo shmera k mou eipan pws den fainete kati akoma...yparxei pithanothta na eimai egkyos???

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα, είμαι 19 ετών και με το αγόρι μου είμαστε πρωτάρηδες.Προσπάθησαμε να ολοκληρώσουμε αλλά επειδή πονούσα δεν τον άφησα να συνεχίσει μόλις μπήκε. 3 μέρες μετά την τελευταία μου περίοδο προσπάθησαμε πάλι χωρίς προφύλαξη αλλά δεν κατάφερε πάλι να μπει ολόκληρος μέσα, αλλά είχαμε επαφή για 5 λεπτά περίπου και δεν τελείωσε κανένας από τους 2 μας. Ο κύκλος μου είναι σταθερός 28-30 μέρες και έχω καθυστέρηση 4-6 μέρες. Και κάποια άλλη φορά φέτος μου είχε καθυστερήσει 11 μέρες οπότε δεν είμαι σίγουρη αν πρέπει να ανησυχησω ή όχι.. Έχω αγχωθει τρομερά και έχω συχνοουρια και κάποια πονακια στην κοιλιά μου. Το αγόρι επιμένει πως φταίει το άγχος μου αλλά εγώ σκέφτομαι μήπως έγινε τίποτα από τα προσπερματικα υγρά. Φοβάμαι μήπως είναι εγκυμοσύνη... Λοιπόν ποια είναι η γνώμη σας? Γιατι έχω σκάσει στην κυριολεξία... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι 19 ετών και με το αγόρι μου είμαστε πρωτάρηδες.Προσπάθησαμε να ολοκληρώσουμε αλλά επειδή πονούσα δεν τον άφησα να συνεχίσει μόλις μπήκε. 3 μέρες μετά την τελευταία μου περίοδο προσπάθησαμε πάλι χωρίς προφύλαξη αλλά δεν κατάφερε πάλι να μπει ολόκληρος μέσα, αλλά είχαμε επαφή για 5 λεπτά περίπου και δεν τελείωσε κανένας από τους 2 μας. Ο κύκλος μου είναι σταθερός 28-30 μέρες και έχω καθυστέρηση 4-6 μέρες. Και κάποια άλλη φορά φέτος μου είχε καθυστερήσει 11 μέρες οπότε δεν είμαι σίγουρη αν πρέπει να ανησυχησω ή όχι.. Έχω αγχωθει τρομερά και έχω συχνοουρια και κάποια πονακια στην κοιλιά μου. Το αγόρι επιμένει πως φταίει το άγχος μου αλλά εγώ σκέφτομαι μήπως έγινε τίποτα από τα προσπερματικα υγρά. Φοβάμαι μήπως είναι εγκυμοσύνη... Λοιπόν ποια είναι η γνώμη σας? Γιατι έχω σκάσει στην κυριολεξία... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Καλη μου καθε φορα που γιβεται επαφη χωρις προφυλακτικο υπαρχει πιθανοτητα για εγκυμοσυνη..ωστοσο εσεις ουτε ολοκληρωμενη επαφη ειχατε ουτε τελειωσε..οποτε ειναι λιγο απιθανο να υπαρξει εγκυμοσυνη..γι αυτο ηρεμησε για να σου ερθει κιολας..το πιο πιθανο ειναι να σου καθυστερει απο το αγχος αλλα μπορει και απο την προσπαθεια που κανατε για ερωτα...γιατι κι εγω θυμαμαι την πρωτη φορα που ολοκληρωσα μετα μου καθυστερησε η περιοδος καποιες μερες!

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω με το κερασακι και θελω να προσθεσω οτι και εγω στην ηλικια σου ειχα καθυστερηση στην περιοδο.Μεχρι και 10 μερες....Θελει χρονο για σταθεροποιηθει ο κυκλος σου.Μην αγχωνεσαι.

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι 18 χρονων και τους τελευταιους μηνες εχω υπερβολικο αγχος! Εχω προχωρησει με το αγορι μου αλλα σε καθε επαφη χρησιμοποιουμε προφυλακτικο και ποτε δεν τελειωνει μεσα μου παρολο που φοραει προφυλακτικο και μολις τελειωσουμε παντα ελεγχουμε αν εχει καποια τρυπουλα το προφυλακτικο που μεχρι στιγμης δεν παρατηρησαμε κατι τετοιο δοξα το θεο! Παρολα αυτα μου μπηκε η ιδεα πως ειμαι εγκυος και το αγχος κορυφωνεται εχω τρελαθει δεν μου φευγει στιγμη απο το μυαλο αυτο πλεον δεν διασκεδαζω και καθομαι και συλλογιζομαι αν ειμαι τι θα κανω? Και διαφορα τετοια μετα ομως σκεφτομαι αφου δεν τελειωσε μεσα μου πως γινεται αλλα και παλι τπτ δεν καταφερνω!! Το καναμε στις 18/07 και μου ηρθε περιοδος στις 24/07 με κανονικη ροη..Τον αυγουστο ετρεχα στα νοσοκομεια και σε γιατρους εχασα 5 κιλα αποτωμα δεν ειχα ορεξη να φαω ειχα ναυτιες και εμετους... Στο νοσοκομειο που πηγα μου εκανα εξετασεις αιματος και ακτινες για το στομαχι εκει και αν δεν ετρεμα απο το αγχος τελικα πηγα σε γαστρεντερολογο και μου ειπε για νευρωση στομαχου μου εδωσε 2 χαπια τ 1 ειχε ηρεμιστικο μεσα και το αλλο ηταν για να σταματησουν οι αναγουλες και ο εμετος αυτο ειχε την παρενεργεια να αυξανει την προλακτινη και ειδα στο στηθος μου υγρο διαφανες ασπρο οπως θα με ψυχολογισατε πανικοβληθηκα..!!! Ημουν στα τελειωματα της περιοδου μου η οποια μου ηρθε στις 20/08 με κανονικη ροη το υγρο το ειδα στις 25/08 ( η περιοδος μου κραταει 7 μερεσ) στις 25 πηρε το αγορι μου αμεσως πηγαμε σε φαρμακειο και πηραμε τεστ εγκυμοσυνης εδειξε αρνητικο, αυτο με καθησυχασε λιγο! Στης 30/08 και στης 13/09 το καναμε ( εννοειται με προφυλακτικο και να μην τελειωσει μεσα μου) πειροδος μου ηρθε στις 17/09 αντι για 18/09! Σημερα ομως το πρωι (23/09) εκανα εμετο εχω τρελα9ει τα εχω χασει ! Χθες εμεθα οτι μια γνωστη μου γεννησε και μολις το εμαθα με επιασε κρυος ιδρωτας μου μπηκαν πολλα στο μυαλο μου αγχωθηκα παρα πολυ παλι και δεν κοιμηθηκα καθολου το βραδυ ισως να εκανα εμετο απο το αγχος δεν ξερω τι αλλο να πω?! Σας παρακαλω πειτε μου κατι ...Τι να κανωωω???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι 18 χρονων και τους τελευταιους μηνες εχω υπερβολικο αγχος! Εχω προχωρησει με το αγορι μου αλλα σε καθε επαφη χρησιμοποιουμε προφυλακτικο και ποτε δεν τελειωνει μεσα μου παρολο που φοραει προφυλακτικο και μολις τελειωσουμε παντα ελεγχουμε αν εχει καποια τρυπουλα το προφυλακτικο που μεχρι στιγμης δεν παρατηρησαμε κατι τετοιο δοξα το θεο! Παρολα αυτα μου μπηκε η ιδεα πως ειμαι εγκυος και το αγχος κορυφωνεται εχω τρελαθει δεν μου φευγει στιγμη απο το μυαλο αυτο πλεον δεν διασκεδαζω και καθομαι και συλλογιζομαι αν ειμαι τι θα κανω? Και διαφορα τετοια μετα ομως σκεφτομαι αφου δεν τελειωσε μεσα μου πως γινεται αλλα και παλι τπτ δεν καταφερνω!! Το καναμε στις 18/07 και μου ηρθε περιοδος στις 24/07 με κανονικη ροη..Τον αυγουστο ετρεχα στα νοσοκομεια και σε γιατρους εχασα 5 κιλα αποτωμα δεν ειχα ορεξη να φαω ειχα ναυτιες και εμετους... Στο νοσοκομειο που πηγα μου εκανα εξετασεις αιματος και ακτινες για το στομαχι εκει και αν δεν ετρεμα απο το αγχος τελικα πηγα σε γαστρεντερολογο και μου ειπε για νευρωση στομαχου μου εδωσε 2 χαπια τ 1 ειχε ηρεμιστικο μεσα και το αλλο ηταν για να σταματησουν οι αναγουλες και ο εμετος αυτο ειχε την παρενεργεια να αυξανει την προλακτινη και ειδα στο στηθος μου υγρο διαφανες ασπρο οπως θα με ψυχολογισατε πανικοβληθηκα..!!! Ημουν στα τελειωματα της περιοδου μου η οποια μου ηρθε στις 20/08 με κανονικη ροη το υγρο το ειδα στις 25/08 ( η περιοδος μου κραταει 7 μερεσ) στις 25 πηρε το αγορι μου αμεσως πηγαμε σε φαρμακειο και πηραμε τεστ εγκυμοσυνης εδειξε αρνητικο, αυτο με καθησυχασε λιγο! Στης 30/08 και στης 13/09 το καναμε ( εννοειται με προφυλακτικο και να μην τελειωσει μεσα μου) πειροδος μου ηρθε στις 17/09 αντι για 18/09! Σημερα ομως το πρωι (23/09) εκανα εμετο εχω τρελα9ει τα εχω χασει ! Χθες εμεθα οτι μια γνωστη μου γεννησε και μολις το εμαθα με επιασε κρυος ιδρωτας μου μπηκαν πολλα στο μυαλο μου αγχωθηκα παρα πολυ παλι και δεν κοιμηθηκα καθολου το βραδυ ισως να εκανα εμετο απο το αγχος δεν ξερω τι αλλο να πω?! Σας παρακαλω πειτε μου κατι ...Τι να κανωωω???

Καταρχην ηρεμησε!!εισαι πανικοβλημενη χωρις λογο..δεν υπαρχει καμια μα καμια περιπτωση να εισαι εγκυος!φορατε παντα προφυλακτικο και τελειωνει εξω..δεν γινεται να μεινεις..αλλες προσπαθουν καιρο..με ολοκληρωμενες προσπαθειες και δεν μενουν..δεν ειναι τοσο ευκολο να μεινεις εγκυος!προσπαθησε να το βγαλεις απο το μυαλο σου και να ηρεμησεις..η περιοδος καθε φορα σου ερχεται κανονικα..κραταει κανονικα σε ροη..δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!οσο για το στηθος ισως εναι παρενεργεια απο τα χαπια..τωρα για τους εμετους..ειναι απο το υπερβολικο αγχος που φαινεται οτι εχεις καλο μου..εχεις βρει τι ειναι αυτο που σε αγχωνει τοσο πολυ??περα απο το θεμα εγκυμοσνης που σου το λεω παλι και θα στο πω οσες φορες θελεις μεχρι να ηρεμησεις,εχεις βρει τι αλλο σε αγχωνει τοσο πολυ?για να φτανεις να κανεις εμετους απο το αγχος παει να πει οτι εισαι πολυ στρεσαριενη απο κατι..ισως τα μαθηματα σε συνδυασμο.με τον φοβο σου για εγκυμοσυνη??λοιπον ηρεμησε..το ξαναλεω γιατι φαινεσαι ειλικρινα πανικοβλημενη..για εγκυμοσυνη δεν εχεις να φοβασαι καθολου!!ενταξει?:) οτιδηποτε αλλο θελεις μπορεις να μου στελεις και πμ..ελπιζω να σε βοηθησα λιγο..

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΑΥΤΗ Η ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ Τ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ! ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΦΕΥΓΩ ΛΑΡΙΣΑ ΓΤ ΠΕΡΑΣΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ... Κ Η ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Μ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ! ΓΤ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ν ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ + ΤΟ ΟΤΙ Χ9ΕΣ ΕΜΑ8Α ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ Μ 18ΧΡΟΝΗ ΓΕΝΝΗΣΕ....ΤΡΕ-ΛΑ-ΘΗ-ΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΧΑΛΑΣΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ...ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΑΤΙ....ΣΜΡ Τ ΠΡΩΙ Ο ΕΜΕΤΟΣ ΑΣΤΑ Ν ΠΑΝΕ

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΑΥΤΗ Η ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ Τ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ! ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΦΕΥΓΩ ΛΑΡΙΣΑ ΓΤ ΠΕΡΑΣΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ... Κ Η ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Μ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ! ΓΤ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ν ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ + ΤΟ ΟΤΙ Χ9ΕΣ ΕΜΑ8Α ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ Μ 18ΧΡΟΝΗ ΓΕΝΝΗΣΕ....ΤΡΕ-ΛΑ-ΘΗ-ΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΧΑΛΑΣΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ...ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΑΤΙ....ΣΜΡ Τ ΠΡΩΙ Ο ΕΜΕΤΟΣ ΑΣΤΑ Ν ΠΑΝΕ

 

Το καταλαβαινω οτι διαβαζεις πολλα και ταραζεσαι αλλα ετσι οπως γινεται η πραξη δηλαδη με προφυλακτικο και παλι τελειωνει εξω δεν υπαρχει περιπτωση και στο δαιβεβαιωνω εγω!;) ειναι δυσκολη αυτη η φαση αλλαγης και προσαρμογης σε νεα πολη...και η αποσταση με το αγορι σπυ ειναι ζορι..αυτο το καταλαβαινω απο κρωτο χερι!!ομως αν η σχολη ειναι αυτο που ηθελες τουλαχιστον θα κανεις κατι που σου αρεσει και γιατι οχι βαλε στοχο να τελειωσεις οσο γινεται πιο γρηγορα καο να γυρισεις πισω..:rolleyes: οσο για την εγκυμοσυνη και περιοδο δεν ειναι τοσο συνηθισμενο και αυτο το αιμα σιγουρα δεν ειναι περιοδος..ουτε την ποσοτητα ουτε την ροη περιοδου εχει..οποτε ηρφμησε και απο αυτο το θεμα!:) και για την πολη που θα φυγεις προσπαθησε να δεις τα θετικα..κ εγω σε παρομοια φαση ειμαι..μεγαλυτερη απο σενα βεβαια ..γι αυτο ο,τι θελεις στειλε πμ..μην το σκεφτεις καθολου:D και ηρεμησε γιατι χαλας τον οργανισμο σου με τους εμετους καθε μερα..και ειναι κριμαα..

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου papd πρεπει να ηρεμησεις.Ολα αυτα γινονται απο το αγχος σου.Μην σκεφτεσαι εγκυμοσυνες και τετοια γιατι τα κανετε ολα σωστα.Παντα καθε φορα με προφυλαξη.Οτι χρειαστεις στειλε μου π.μ.

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...