Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαλαω την σχεση μου με τον αντρα μου?


EFI-CHANIA

Recommended Posts

καλημερα!εχω ενα μωρακι 4 μηνων και επειδη αντιμετωπιζω καποια προβλ.μετα την γεννα θα ηθελα να μου πειτε αν καποια κοπελα ενιωσε το ιδιο.ενω με τον αντρα μου πριν γεννησω ημασταν παρα πολυ καλα μαζι σε ολους τους τομεις και μαλιστα μπορω να πω οτι ενιωθα εξαρτηση απ αυτον,ετρεμα μην τον χασω,τωρα μετα την γεννηση του παιδιου,μου ειναι τελειως αδιαφορος σαν ατομο.ναι ετσι ακριβως.δεν νιωθω καθολου ωραια που το λεω αλλα ειναι η αληθεια.για μενα το μονο μου ενδιαφερον μεσα στο σπιτι ειναι το μωρο.εκνευτιζομαι πολυ ευκολα μαζι του-σχεδον οτι κι αν κανει μ εκνευριζει-και απο θεμα περιποιησης ολα τα κανω αναγκαστικα.οσο για το σεξ δεν το συζηταω.οχι απλα δεν μ ενδιαφερει-ουτε καν θελω να ξερω οτι υπαρχει αυτη η πραξη!(οχι μονο με τον αντρα μου,γενικως σαν πραξη)ειναι κατι παροδικο?θα μου περασει μετον καιρο?μου χει λειψει πολυ η εποχη που τον εβλεπα και τον αγκαλιαζα με τοση γλυκα.ευτυχως ο καυμενος ειναι κατανοησιμος σε ολα.αν και προσπαθω να μην του δειχνω οτι αισθανομαι ετσι,σιγουρα ομως δεν εχω καμια σχεση με την παλια του γυναικα.ελπιζω να λαβω απαντησεις με παρομοιες καταστασεις οι οποιες να εχουν ξεπεραστει!

Απο τότε που ήρθες στην ζωή μου ο ήλιος δεν έδυσε ποτέ ξανά!

KMYWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα περάσει μόνο όταν νοιώσεις εσύ καλά με τον εαυτό σου, με το σώμα σου, με τα ψυχολογικά σου με όλα!!!!

έχω μία φίλη μου που έκανε σχεδόν 3 χρόνια να κάνει σεξ με τον άντρα της από την ημέρα που γέννησε εκτός από κάποιες μετρημένες φορές που έγινε μετά από πίεση......ΜΗΝ αφήσεις να σου συμβεί το ίδιο, όση κατανόηση και να έχει θα κουραστεί...δε θα σε αφήσει αλλά θα νιώθει και αυτός άσχημα..

είναι μια παράξενη περίοδος που δυστηχώς συμβαίνει σε πολλές κοπέλες....

είναι καθαρά ψυχολογικό το θέμα, νοιώθεις τόση εξάρτηση από το παιδί που όλα τα άλλα σε αφήνουν παγερά αδιάφορη....

εξήγησε του τι αισθάνεσαι για να μπορέσει να σε βοηθήσει και αυτός και όλα θα πάνε καλά!!!!!!

μην τον αφήσεις απ'έξω...

LzEcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το στάδιο να μην θέλω να κάνω σεξ με τον άντρα μου μετά την γέννα (και ουσιαστικά ακόμη και τώρα εν μέρει την περνάω - 11 μήνες μετά). Αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά κάτι που μου έχει πει ο γυναιολόγος μου για αυτό το θέμα, ότι ο άντρας στην αρχή μπορεί να κάνει υπομονή και να έχει κατανόηση, αλλά στο τέλος του γυρίζει σε θυμό και δεν υπολογίζει τίποτα, ούτε οικογένεια, ούτε παιδιά και στην πρώτη ευκαιρία θα με απατήσει. Ετσι ακριβώς μου τα είπε, προφανώς από πολλές εμπειρίες πελατών του και αυτό σκέφτομαι κάθε φορά που δεν έχω όρεξη για σεξ. Και το αποτέλεσμα είναι ότι πιάνει, ξεκινάω και η όρεξη έρχεται. Μην το αφήσεις, πάλεψε το, είναι μια φυσιολογική κατάσταση μετά την γέννα.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει το μωράκι σας καταρχήν. Εμένα η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να συμμετέχεις στην οικογένεια σας και πάλι. Εχεις απομονωθεί με το μωράκι και το καταλαβαίνω, νομίζω πως όλες οι μαμάδες σε καταλαβαίνουμε έχοντας περάσει κοντά απ΄αυτό που περιγράφεις.

Είναι οι ορμόνες, είναι το σώμα μας που έχει αλλοιωθεί, είναι οι τεράστιες ευθύνες που μας βαραίνουν ξαφνικά και έτσι βλέπουμε εχθρικά τον μπαμπά κάποιες στιγμές νιώθοντας πως ίσως εκείνος είναι πιο χαλαρός κι ότι δεν τράβηξε και μεγάλο λούκι για όλα αυτά...

Θα σου πρότεινα να ξανασκεφτείς πως το μωράκι ΣΑΣ είναι δημιούργημα ΣΑΣ και η οικογένεια ΣΑΣ περιλαμβάνει εσάς τους 3.

Οι δυο σας όμως έχετε έναν ιδιαίτερο δεσμό: είστε οι δημιουργοί και οι στύλοι της οικογένειας. Μαζί θα περάσετε τα εύκολα που έρχονται, τα δύσκολα, τα πάντα. Και πίστεψε με, είναι πολλά τώρα με το παιδάκι σας.

 

θα πρέπει λοιπόν να ξαναρθετε κοντά και ίσως να βοηθούσε μια κοινή σας έξοδος ή οτιδήποτε άλλο που θα σας έφερνε λιγο πιο κοντά. Εμάς μας χρειάστηκε να κρατήσει η μαμά μου τη μπέμπα (2 μηνών) και να πάμε για ψώνια μαζί και ύστερα για ένα καφεδάκι κι ένα φαγητό. Είχαμε πει πολλά εκείνη την ημέρα και μοιραστήκαμε τους φόβους μου αλλά και πολλές σκέψεις για το μέλλον, γενικά ένιωσα πως πάλι έχω έναν σύμμαχο.

 

Να δεις έτσι πως θα στρώσουν σιγά σιγά όλα. Κατ' εμέ, μην κάθεσαι άπραγη να περιμένεις αβίαστα να σου'ρθει η ορμόνη και η διάθεση στο σωστό timing για να ξανανιώσεις σύζυγος.. χάνεις χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

θελεις λιγο χρονο για να καταλαγιασουν οι ορμονες σου και να βρεις παλι τις ισορροπιες με τον εαυτο σου....το εχουμε βιωσει πολλες αυτο..οσο και για το σεξ επισης σε καταλαβαινω..απλα μην αφησεις τα πραγματα στον αυτοματο για να φτιαξουν και καλα απο μονα τους γιατι αυτο δε θα γινει ποτε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σίγουρα είναι θέμα ορμονών αλλά είναι κι εγκεφαλικό :

κακά τα ψέμματα κορίτσια , το σεξ για να το ευχαριστηθείς πρέπει να είσαι χαλαρή και να μην σε απασχολούν χίλια δύο . Όταν το 24ωρο δεν σου φτάνει κι έχεις 1-2 μωρά όχι τον άντρα σου δεν σκέφτεσαι , ούτε τον εαυτό σου τον ίδιο... Κι εμένα μου συνέβη μείωση της όρεξης (όχι φαγητού εννοείται...που τέτοια τύχη) . Και σίγουρα εμείς οι γυναίκες έχουμε πιο φορτωμένο πρόγραμμα από τους άντρες ....

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Αυτα σκεφτομαι κι εγω πολλες φορες προσπαθωντας να βοηθηθω.Νιωθω πραγματικα καλυτερα τωρα,και ειμαι πιο αισιοδοξη οτι τα πραγματα θα φτιαξουν.εξαλλου απο τοτε που γεννησα περασα απο διαφορα σταδια ανησυχιας τα οποια δοξα τω Θεο ξεπεραστηκαν ολα!ευχαριστω κοριτσια!

Απο τότε που ήρθες στην ζωή μου ο ήλιος δεν έδυσε ποτέ ξανά!

KMYWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγώ μια απο τα ίδια είμαι. Εχώ δύο παιδιά 2 χρονών, 9 μηνών και οι ευθήνες τεράστιες. Δουλεώ πολλές ώρες.

Αστα να πάνε.Που όρεξη ?

Τις προάλλες μου είπε δεν θα φταίω εγώ εαν πάω με άλλη. Τοσο καιρό έκανε υπομονή.Αλλά δεν το βλέπω να κάνει άλλο.Να βγούμε μόνοι μας δεν παίζει γιατί εχουμε 2 παιδιά και κανείς δεν τα κρατάει και τα δύο!!!Τραγικό .Είμαι απλώς θεατής. Πρέπει να κάνω κάτι.πιέζομαι απο παντού.

Περιμένω να μου πείτε ιδέες.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, φοβάμαι πως οι περισσότερες είμαστε στη θέση σου. εγώ περιμένω τις διακοπές του καλοκαιριού για να συνέλθω. η μικρή μου είναι 5 μηνών, μένω κυρίως εγώ μαζί της και το βράδυ είμαι απλά πτώμα σωματικά και ψυχολογικά...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να μου πείτε ιδέες.

 

1. μοιράζετε τα παιδιά στις γιαγιάδες για ένα π/σ/κ.

 

2. πηγαίνετε εκδρομή σε έναν κοντινό τόπο αναψυχής την Παρασκευή το απόγευμα

 

3. πηγαίνετε για φαγητό, ποτάκι και... ΥΠΝΟ

 

μέχρι την Κυριακή το πρωί που θα φύγετε θα έχετε κοιμηθεί/ξεκουραστεί/κάνει σεξ/ξελαμπικάρει.

 

Αν έχεις θέμα οικονομικό, βάζε στην άκρη από τώρα για να τα καταφέρεις να φύγετε σε 1-2 μήνες.

 

have fun!

 

(το μήνυμα είναι καλοπροαίρετο, δεν ξέρω αν γίνονται αυτά που σε συμβουλεύω, θα το διαπιστώσω σε κάνα χρόνο που θα έχω κι εγώ μπεμπέ, και θα σέρνομαι από κούραση...)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1. μοιράζετε τα παιδιά στις γιαγιάδες για ένα π/σ/κ.

 

2. πηγαίνετε εκδρομή σε έναν κοντινό τόπο αναψυχής την Παρασκευή το απόγευμα

 

3. πηγαίνετε για φαγητό, ποτάκι και... ΥΠΝΟ

 

μέχρι την Κυριακή το πρωί που θα φύγετε θα έχετε κοιμηθεί/ξεκουραστεί/κάνει σεξ/ξελαμπικάρει.

 

Αν έχεις θέμα οικονομικό, βάζε στην άκρη από τώρα για να τα καταφέρεις να φύγετε σε 1-2 μήνες.

 

have fun!

 

(το μήνυμα είναι καλοπροαίρετο, δεν ξέρω αν γίνονται αυτά που σε συμβουλεύω, θα το διαπιστώσω σε κάνα χρόνο που θα έχω κι εγώ μπεμπέ, και θα σέρνομαι από κούραση...)

ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

join the club , εγω εχω 3 παιδια , 6 ετων , 4μιση ετων και 5 μηνων ο τζουνιορ . Το σεξ ειναι παλια αρχαια ιστορια για μενα ,δεν με ενδιαφερει καν σε αυτη τη φαση . Γενικως και εγω νευριαζω με τον δικο μου με το οτιδηποτε , εχει παρει και 12 μηνη αδεια για το μπεμπη και ειναι ολη μερα εδω οποτε βαρεθηκαμε ο ενας τον αλλο μαλλον . Εκεινος δηλαδη δεν βαρεθηκε , ειναι πιο καλοπροαιρετος απο μενα . Γενικως δεν ειναι ανθρωπος που θα πει και τιποτα , ιδιαιτερα για το σεξ , αλλα και να ελεγε απλα δεν θα με ενδιεφερε . Οταν μου ξαναρθει , αμα ποτε μου ξαναρθει θα γινει , στην τελικη και εμεις εχουμε 3 παιδια χωρις καμια βοηθεια εδω στη θεσσαλονικη , ειναι φυσιολογικο να εχουμε γινει γονεις περισσοτερο απο γκομενοι . Οσο αφορα φροντιδα στον αντρα μου , ποτε δεν ημουνα της φροντιδας , απο παντα μονος μαγειρευει τα δικα του που του αρεσουνε ,μονος τρωει , δεν εχουμε τετοια θεμματα , δεν του αρεσει ουτε αυτουνου , ουτε εμενα .Το παραδεχομαι οτι εγω την εχω δει διαφορετικα , αλλα το θεμα ειναι επειδη εχοθμε και πολλα παιδια , και μονο η μαμα του ειναι νεα και σε θεση να κρατησει τα παιδια να παμε καπου αλλα ειναι Λαρισα , και απο την αλλη δεν μπορει να κραταει 3 παιδια , ειναι φυση αδυνατον , οποτε και τα3ιδια παμε μαζι τους , οχι οτι μας χαλαει ισα ισα και περυσι που δεν ειχαμε το μπεμπη δεν θελαμε καν να τους αφησουμε για να φυγουμε οι 2 μας .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια... τον "πειράζω" που λέμε. Κι ας μην έχω όρεξη - βρίσκω όταν μετά με κυνηγάει. ασε που γίνεται παιχνίδι και γελάμε πολύ. Και φυσικά πάαααρα πολύ συχνά συμβαίνει να ξεραινόμαστε στον ύπνο χωρίς να έχει γίνει τίποτα άλλο.

Με το δεύτερο σε λίγους μήνες ξέρω πως θα είναι πολύ πιο δύσκολα, αλλά πάλι πιστεύω δεν θα το αφήσω έτσι. Εχω μάθει εκ πείρας πως ότι αφήνεις σε αφήνει. Αν ξεσυνηθίσεις να χαμογελάς θα είσαι συχνά σκυθρωπός, και το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια... τον "πειράζω" που λέμε. Κι ας μην έχω όρεξη - βρίσκω όταν μετά με κυνηγάει. ασε που γίνεται παιχνίδι και γελάμε πολύ. Και φυσικά πάαααρα πολύ συχνά συμβαίνει να ξεραινόμαστε στον ύπνο χωρίς να έχει γίνει τίποτα άλλο.

Με το δεύτερο σε λίγους μήνες ξέρω πως θα είναι πολύ πιο δύσκολα, αλλά πάλι πιστεύω δεν θα το αφήσω έτσι. Εχω μάθει εκ πείρας πως ότι αφήνεις σε αφήνει. Αν ξεσυνηθίσεις να χαμογελάς θα είσαι συχνά σκυθρωπός, και το αντίθετο.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Εγώ που δεν έχω παιδιά έχω συλλάβει τον εαυτό μου πολλές φορές να μην έχω καμιά όρεξη αλλά προσπαθώ να την βρω και δεν το αφήνω στην τύχη του γιατί αλλιώς χαθήκαμε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συμβαίνει...όταν το αφήνεις σε εφήνει..οπότε πρέπει κάποιες φορές - παρά την κούραση- να το προσθέτουμε στο πρόγραμμα. Στο κάτω κάτω εγώ νομίζω είναι σαν τις βόλτες, μπορεί στην αρχή να βαριέσαι να ντυθείς αλλά τελικά όταν βγεις λες τι καλά που πέρασα..έτσι είναι και με το σεξ:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο τον τιτλο και μονο του μηνυματος ηξερα ακριβως τι θα διαβασω :) συμφωνω με ολες τις προλαλλησασες και προτεινω το μπεμπε να μενει λιγο και με καμια μαμα / πεθερα / νταντα για να δωσετε χρονο στη σχεση σας... ενα καφεδακι εδω, ενα φαγητουλι εκει, ενα σκ ακομη και κοντα στον τοπο διαμονης... φτιαξε την διαθεση σου και θα φτιαξουν ολα.... η κουραση και οι ευθυνες ειναι κακος συμβουλος... μην αφεθεις... στα λεω εγω που και τωρα που ο μικρος μου ειναι 2,5 ετων ακομη με νευριαζει ο αντρας μου :) ατιμο πραγμα οι ορμονες.. στην δικη σου περιπτωση βέβαια γιατι εγω δεν εκανα τιποτε απο τα παραπανω και τωρα το πληρωνω σε κουραση και φθορα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Εχω και εγω 2 παιδια 3 ετων και 16 μηνων(τον θηλαζω ακομα) ειμαι πολυ πτώμα μονη όλη μέρα με 2 πολυ ζωηρα παιδια!κοιμαμαι πολυ λίγο όλη μέρα δουλειές και τρέξιμο τσακωνομαι πολυ με τον άντρα μου ,ξεσπαω σε αυτόν,δεν τον αντέχω,αλλα μονο το σεξ σκέφτομαι εδω και κάποιους μηνες!

Περιμενω πως και πως να κοιμηθούν τα παιδια για να κάνουμε σεξ!τον τελευταίο καιρο κάνουμε σχεδόν κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα!

Οταν δεν ειχα όρεξη για σεξ στις αρχές της γέννησης και λίγο πιο μετα ειχα πει στον άντρα μου " κοιτά να δεις,το δικο μου τέτοιο σκιστηκε(αληθεια ειναι) και το τελευταίο που θελω ειναι να πλησιασεις"αν έχεις εσυ ανάγκη απο σεξ εγω εχω ανάγκη απο συμπαράσταση !δεν μπορείς δικο σου πρόβλημα!αυτη τη στιγμη θα κοιτάξουμε εσενα ή τα παιδια μας?κσι διαφορα τέτοια!

Αν δεν πιέζει ο ένας τον άλλο και υπαρχει χημεία νομιζω δεν χρειάζονται πολλα!εγω δεν εχω κανέναν να αφησω τα παιδια μου,ουτε καν φίλες εχω εδω που ειμαι!(και σιγα μην άφηνα τα παιδια μου)εχω σοβαρό πρόβλημα εμπιστοσύνης!οποτε όλες οι λυσεις μεταξυ μας!;)

Link to comment
Share on other sites

τελικά όλες περνάμε από αυτό το στάδιο χιχιχι!!!

 

εμένα μου πήρε και στα 2 μου παιδιά πλέον 4 κι 2 χρόνων έξι μήνες να μπορέσω να αρχίσω να λειτουργώ σε αυτό το κομμάτι αλλά όχι ότι έχει γίνει όπως παλιά αλλά πλεόν όχι λόγο θέλησης αλλά κούρασης το μυαλό θέλει αλλά το σώμα δεν ακολουθεί!!! ευτηχώς ο άντρας μου δείχνει κατανόηση γιατί με βλέπει πως τρέχω από τις 5.30 το πρωί μέχρι την ώρα που θα ξαπλώσω και δεν με πιέζει! το να αφήσω κάπου τα παιδιά για όλη νύχτα δεν παίζει δεν το θέλω με τίποτα 4 χρόνια τώρα έχουμε βγει 2 φορές η μιά έγκυος στην δεύτερη που πήγαμε σε απογευματικό σινεμά και η άλλη πριν από λίγο καιρό πάλι για σινεμά και φαί αλλά βραδυνο όμως μετά τα πήραμε τα παιδιά!!! φοβάμαι να τα αφήσω και κυρίως την μικρή μην ξυπνήσει το βράδυ και κλαίει και δεν είμαι εκεί (ωωω ναι ακόμα ξυπνάει την νύχτα!!!)

 

τώρα το μόνο που ελπίζουμε έιναι να πάμε οι δυο μας μια ημερήσια από τον νοέμβριο το προσπαθούμε που θα μας πάει κάποια στιγμή θα πάμε!!!!

omjTp3.png?tH8o0iKJ

 

sYOtp3.png?irNZPRKv

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Εχω και εγω 2 παιδια 3 ετων και 16 μηνων(τον θηλαζω ακομα) ειμαι πολυ πτώμα μονη όλη μέρα με 2 πολυ ζωηρα παιδια!κοιμαμαι πολυ λίγο όλη μέρα δουλειές και τρέξιμο τσακωνομαι πολυ με τον άντρα μου ,ξεσπαω σε αυτόν,δεν τον αντέχω,αλλα μονο το σεξ σκέφτομαι εδω και κάποιους μηνες!

Περιμενω πως και πως να κοιμηθούν τα παιδια για να κάνουμε σεξ!τον τελευταίο καιρο κάνουμε σχεδόν κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα!

Οταν δεν ειχα όρεξη για σεξ στις αρχές της γέννησης και λίγο πιο μετα ειχα πει στον άντρα μου " κοιτά να δεις,το δικο μου τέτοιο σκιστηκε(αληθεια ειναι) και το τελευταίο που θελω ειναι να πλησιασεις"αν έχεις εσυ ανάγκη απο σεξ εγω εχω ανάγκη απο συμπαράσταση !δεν μπορείς δικο σου πρόβλημα!αυτη τη στιγμη θα κοιτάξουμε εσενα ή τα παιδια μας?κσι διαφορα τέτοια!

Αν δεν πιέζει ο ένας τον άλλο και υπαρχει χημεία νομιζω δεν χρειάζονται πολλα!εγω δεν εχω κανέναν να αφησω τα παιδια μου,ουτε καν φίλες εχω εδω που ειμαι!(και σιγα μην άφηνα τα παιδια μου)εχω σοβαρό πρόβλημα εμπιστοσύνης!οποτε όλες οι λυσεις μεταξυ μας!;)

 

2 πράγματα θα σου πω :

 

1. Τυχερός ο άντρας σου και τυχερή κι εσύ που το θες (σε ζηλεύω καλοβουλα)

2. Ετοιμάσου για τρίτο

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συμβαίνει...όταν το αφήνεις σε εφήνει..οπότε πρέπει κάποιες φορές - παρά την κούραση- να το προσθέτουμε στο πρόγραμμα. Στο κάτω κάτω εγώ νομίζω είναι σαν τις βόλτες, μπορεί στην αρχή να βαριέσαι να ντυθείς αλλά τελικά όταν βγεις λες τι καλά που πέρασα..έτσι είναι και με το σεξ:)

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Άλλωστε μην ξεχνάμε τα εξής: 1)Είτε μας αρέσει είτε όχι, τα παιδιά μεγαλώνουν, φεύγουν και τελικά μένουμε μοναχούλες μας μόνο με τον σύζυγο, οπότε ας δώσουμε και σ΄αυτόν τον καημένο λίγη περισσότερη προσοχή, μόνο σε καλό μπορεί να μας βγει. 2)Για να είναι τα παιδάκια μας καλά πρέπει να είναι και η μαμά καλά αλλά και ο μπαμπάς καλά (μαθηματική συνάρτηση) 3)Όπως επικαλούμαστε εμείς το ορμονικό, το ίδιο μπορεί να επικαλεστούν και αυτοί (από τη φύση τους είναι πιο ζώα) και 4) το σεξ ήταν από πανάρχαιων χρόνων ένα από τα ισχυρότερα όπλα που διαθέτει μια γυναίκα απέναντι σ΄ένα άνδρα ( δεν νομίζω να θέλει καμία μας να χάσει ένα τέτοιο όπλο). Όλα τα παραπάνω με μια ισχυρή δόση χιούμορ για να μην παρεξηγηθώ

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς περάσαμε αυτό το στάδιο, με τη διαφορά ότι εγώ δεν ήθελα την αποκλειστικότητα του παιδιού. Δεν το έκανα μόνη μου. Ο άντρας μου με βοηθούσε και με βοηθάει ακόμα πάρα πολύ με το παιδί και ψεύτρα θα είμαι αν πω το αντίθετο.

Αλλά, φυσικά, και οι ορμόνες μου έκαναν τρενάκι κάποια στιγμή και τα νεύρα μου είχα (έτσι για να τα έχω, δε μου έφταιγε κανείς), και ξεσπούσα πάνω του. Και εννοείται πως το σεξ πέρασε σε δευτερότριτη μοίρα παρόλο που τον έβλεπα τον άνθρωπο ότι του είχε γυρίσει το μάτι (από τον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου είχε πει ότι δεν μπορεί να κάνει πλέον γιατί φοβάται τις γνωστές ανοησίες) αλλά εγώ δεν ήθελα. Και στην αρχή όταν έγινε ήταν λίγο ...για να γίνει απλά. Για χάρη του, που λέμε.

Και τώρα δεν έχουμε επανέλθει ακόμα στα προ εγκυμοσύνης προγράμματα του κάθε μέρα σχεδόν, γιατί πέφτουμε ξεροί τα βράδια αλλά εκτός από γονείς είμαστε και ζευγάρι και φροντίζουμε να το υπενθυμίζουμε ο ένας στον άλλο συνέχεια και όσο πιο συχνά μπορούμε του δίνουμε και καταλαβαίνει. :lol:

Το χειρότερο για μένα, μιλώντας και ως γυναίκα, θα ήταν να αποξενωθώ με τον άνθρωπο που επέλεξα να κάνω παιδί μαζί, ακριβώς επειδή έκανα παιδί και θέλω μόνο να είμαι μάνα. Με θλίβει μια τέτοια σκέψη. :|

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να πω λιγο εγω τωρα και την αλλη αποψη , γιατι και εμεις με τον αντρα μου ειμαστε πανω απο ολα γονεις , μαζι για τα παιδια , μαζι για το σπιτι , μαζι για ολα τα νοικοκυριστικα . Ομως μια εγω με τα ορμονικα μου και της βλακειες , αλλα και ο αλλος εδω και καιρο με αντιμετωπιζει σαν αδελφουλα , με ποθει μεν ερωτικα και αυτο φαινεται , αλλα τα εχει ολα λιγο πολυ δεδομενα ή απλα μου εχει παρα παρα πολυ ανεση και μεχρι ποτε παει για να κανει κακα του μου λεει . Ενω ειναι ενας κομψος και καλοντυμενος αντρας στα μετρα τα δικα μου και χεστικα για τα 10 κιλα που πηρε , στην τελικη και εγω εχω παρει 20 απο την εγκυμοσυνη , δεν ειμαστε και βουβαλια λιγακι παχουλουτσικη ειμαι εγω σιγα τα αυγα , ειναι μαλωμενος με το μπανιο , σπανιως κανει μπανιο εεεεε οκ και εγω δεν γουσταρω να του το λεω κιολας , θα πρεπε μονος να το σκεφτει οτι για να τον ποθησω και εγω θα πρεπε να ειναι λιγο οπως παλια . Με το μπανιο παραμασκαλα ητανε τοτε καλε , μεχρι και καλωπισμο εκανε για παρτυ μου . Αλλα αυτο με τα κακα , δηλαδη , οποτε ειναι να παει μου το λεει λες και ειναι ο γιος μου ο μεγαλος που μας το ανακοινωνει για να παμε να τον σκουπισουμε μετα , ε μια καθε βραδυ εγω με το λαπ τοπ μου εκεινος με το ταμπλετ του , πολυ θελει για να χαθει καθε ερωτικο ??? δηλαδη ας μην τα ριχνουμε ολα στις γυναικες , εκεινος τι κανει για να μου ξυπνησει τον ποθο μου ??? το οτι με γουσταρει δεν εχει να μου πει τιποτα , επαψε να με κολλακευει αυτο , γιατι απλα το θεωρει δεδομενο ολο αυτο το σκηνικο , οτι απο τη μια μπορει να μου λεει τετοια πραγματα και απο την αλλη μπορουμε να λειτουργουμε και σαν εραστες , φοβαμαι οτι δεν ειναι ετσι . Τον αγαπαω παρα πολυ , ειναι ο πιο δικος μου ανθρωπος και του τα λεω ολα ομως μαλλον πεσαμε στην παγιδα να γινουμε πολυ αδελφακια και καθολου γκομενοι και εραστες .

3 μερες τωρα ο μικρος μας γιος ειναι στο νοσοκομειο με βροχιολιτιδα και εκεινος ειναι εκει μαζι του τα βραδια , το πρωι ειμαι εγω και εναλαξ το μεσημερι , χθες ειχα παρει τα παιδια ολα στο νοσοκομειο για να τον αφησω να παει να κοιμηθει , λοιπον 3 βραδια μονη με τα παιδια , ενοιωσα απλα τελεια , η απιθανη αυτη μοναξια και απο την αλλη ενοιωσα πολυ ομορφα με τα παιδια μου . Γαμωτο δυστηχως λιγο τον αποζητησα πιστευω οτι μας χρειαζεται ενα ταξιδι οι 2 μας και μονο , σαν Βικυ και Πανος , οχι σαν αντρογυνο , οχι σαν συζυγοι , λιγο να θυμηθουμε ποσο γουσταραμε ο ενας τον αλλο , αλλα αυτο ειναι απλα αδυνατον να συμβει γιατι δεν γινεται να αφησουμε πουθενα και τα 3 παιδια .Οποτε τζιφος.

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...