Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλημα με προλακτίνη!


Recommended Posts

Ά και κάτι άλλο... βρε θηρίο, 8 κιλά... μπράβο. Και το τσιγάρο, δύο φορές μπράβο. Για τα κιλά, επειδή κι εγώ τα έχω, ξέρω τι αγώνας και κόπος χρειάζεται. Για το τσιγάρο, επειδή δεν καπνίζω, καταλαβαίνω κι ακούω τις εμπειρίες των άλλων.

Καλή συνέχεια και χωρίς πισωγυρίσματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΣΟΦΗ, καλησπέρα!!! Τι να σου πω, βρε παιδί;;; Μόλις διάβασα το μηνυματάκι σου, ειλικρινά, χαλάρωσα. Ξέρεις κάτι; Το ίδιο σκέφθηκα κι εγώ. Μάλιστα, όταν έκανα την εξέταση, αυτό σκεφτόμουν, ότι δηλαδή μετά από μία δύσκολη εβδομάδα, κάνω εξετάσεις προλακτίνης. Όμως, σκέφθηκα και το άλλο: μήπως όλα αυτά είναι μία δικαιολογία, για να παραβλέψουμε τα πραγματικά γεγονότα, για να ξεγελάσουμε λίγο τον εαυτό μας; Ναι, κι αυτά τα χρειαζόμαστε. Θα δούμε τι θα πει σήμερα κι η γιατρός κι ανάλογα θα προχωρήσουμε.

Γκρέτα, προγεστερόνη και προλακτίνη δεν ξέρω τι συνδυασμός είναι αυτός; Καλά όλα σε εμάς πια. Μην ξεχάσεις να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός.

Άντε κι... εις κατώτερα σε όλα.

 

Πάντως, στη δουλειά, την εξήγησή μου την έκανα στα γαλλικά και κάνω υπομονή μέχρι το καλοκαίρι, όπου - εάν όλα πάνε καλά - παίρνω πτυχίο κι εκεί να δεις τι θα τους ρίξω...

Όσο για το Μορφέα, κάνω ό,τι μπορώ, αλλά τέτοιο πράγμα. Την βλέπεις, νυστάζει, έχει πέσει κάτω από τη νύστα, αλλά όχι, δεν κοιμάται. Επιβάλλει πειθαρχία στον εαυτό της και τη μαμά της.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, πού είσαι να μας δεις;

Φιλιά, κορίτσια.

Κοίτα,πολλές φορές δικαιολογούμε καταστάσεις για να αισθανθούμε καλύτερα.Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι στην ανθρώπινη φύση μας αυτό.Όμως και πολλές φορές ,πάλι λόγω ανθρώπινης φύσης ,υπερβάλλουμε σε κάποια πράγματα.Καλό είναι να βλέπουμε τα γεγονότα όπως είναι , να μην μας παίρνει από κάτω αλλά ταυτόχρονα να μην τα γυρίζουμε πλάτη.Τώρα πως θα κρατήσουμε αυτήν την ισορροπία.......εκεί είναι η "μαγκιά" που λένε.Ας είμαστε αισιόδοξοι λίγο μωρέ,αρνούμε να πιστέψω ότι όλα τα στραβά θα έρχονται σε εμάς.Ας πάνε και κάπου αλλού επιτέλους!!!!!

Για την δουλειά ,κινείσαι άψογα!!!!Συμφωνώ απόλυτα!

Όσο για τον Μορφέα τι να πω , καλή υπομονή:roll:

Για τα κιλάκια παιδεύτηκα αλλά όλα καλά.Το ίδιο και για το τσιγάρο.Ελπίζω και εγώ να μην έχω πισωγυρίσματα γιατί έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου;)

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!!!

ΣΟΦΗ, σου βγάζω το καπέλο. Για άλλη μία φορά έχεις δίκιο. Μάλιστα, αυτή είναι η μαγκιά να κρατάς την ισορροπία, οπότε ούτε από κάτω σε παίρνει, ούτε ζεις σε ροζ συννεφάκια. Αυτή την ισορροπία αναζητάω. Κάποτε, είναι αλήθεια την είχα βρει. Πού θα πάει θα την βρω και πάλι. Άλλωστε, πιστεύω ότι είμαι αισιόδοξο άτομο, όσο κι αν οι καταστάσεις προσπαθούν να με καταβάλλουν και να με αλλοτριώσουν (κυρίως ψυχικά και μετά σωματικά). Και, ναι όλα τα άσχημα σε εμάς; Ε, όχι. Κάπου υπάρχουν και τα καλά, όπως στην αγάπη που δίνουμε και παίρνουμε, στη συντροφικότητα, στα παιδιά μας κι όπου αλλού τα ψάχνουμε.

Ωχ, πάλι φιλοσόφησα. Μήπως κούρασα;;; Ναι!!!!

Λοιπόν, η γιατρός είναι αρκετά ικανοποιημένη από τις εξετάσεις και δεν φοβάται αυτό το πισωγύρισμα, αφού δεν είναι υπερβολικά ανεβασμένη. Μάλιστα, τόνισε ότι οι τιμές ανά εργαστήριο διαφέρουν, για παράδειγμα υπάρχουν κάποια που δίνουν όριο το 24, άλλα το 26, άλλα το 28. Οπότε, από ό,τι κατάλαβα, οι γιατροί αρχίζουν να ανησυχούν από το 40 και μετά. Αυτό που βρήκε και, μάλλον, αιτιολογεί και την αυξημένη προλακτίνη είναι ότι είμαι πολύ κουρασμένη και θα πρέπει να μειώσω λίγο τους ρυθμούς.

Κορίτσια, αυτά τα νέα. Φιλιά σε όλες και περιμένουμε τα καλά σας νέα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, πάλι φιλοσόφησα. Μήπως κούρασα;;; Ναι!!!!QUOTE]

Όχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου κοριτσάκι!!!!!!!!!Το περίμενα όμως ότι όλα θα είναι καλά.Θέλει να σκεφτόμαστε θετικά για να μας έρχονται και τα καλά.Αν είμαστε μέσα στον αρνητισμό τότε λογικό είναι να γκαντεμιάζουμε μόνοι μας τον εαυτό μας.

Μπράβο , μπράβο και πάλι μπράβο!!!!!!!!!!!!Και κοίτα να ξεκουραστείς λίγο,έτσι???

Να προσέχεις τον εαυτό σου λοιπόν........

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσιααααααααα!!!Ου ου!!!Τι κάνετε?

Αχ κατεσπασάκι είχες ευχάριστα ε?Μπράβο!Χαίρομαι πολύ για σένα.Και να ξεκουράζεσαι ε?Μην της αφήνουμε πρόσφορο έδαφος της προλακτινοορμονυφίτσα!!!

Σοφάκιιιιι!!!Τι κάνεις?Αυτό για το άγχος που έγραψες...λοιπόν κι εγώ είπα στον εαυτό μου να κάνω μόνο θετικές σκέψεις,και τις κάνω,αλλά γι αυτό ήρθα προ εκπλήξεως όταν είδα τα αποτελέσματα.Δεν περίμενα να ανέβει κι άλλο...Τι στο καλό θέλει?Με αρντάν να την βγάλω χα χα!!!

Τώρα πώς περνάνε οι μέρες μου λέτε?Μέχρι την Τρίτη θα σκάσω...Παρεπιμπτόντως για το ότι σου κόβεται η διάθεση για ζουζουνίσματα όταν ανεβαίνει η προλακτίνη το ξερα ,αλλά κι ότι πρήζεσαι,τρως ακατάπαυστα,πονάει το στήθος σου,το οποίο και φουσκώνει,καλά αυτό δεν είναι και απαραίτητα κακό...χα χα!!!δεν το ξερα!!!

Φιλάκια τσούπρες!!!!Θα σας γράψω τα νέα μου...3 και σήμερα!!!

Υ.Σ.Το χελιδονάκι πού είναι?....πέταξε για ξένα και ζεστά μέρη?χα χα!!!Χελιδονάκιιιιι

έλα να σου πω τα νέα μου!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Γκρετουλίνι που είσαι εσύ:-P:razz::-P

Παρεπιμπτόντως για το ότι σου κόβεται η διάθεση για ζουζουνίσματα όταν ανεβαίνει η προλακτίνη το ξερα ,αλλά κι ότι πρήζεσαι,τρως ακατάπαυστα,πονάει το στήθος σου,το οποίο και φουσκώνει,καλά αυτό δεν είναι και απαραίτητα κακό...χα χα!!!δεν το ξερα!!!

 

Αχ η άτιμη τα κάνει όλα αυτά.Για το ζουζούνισμα δεν μπορώ να πω με σιγουριά :mrgreen::mrgreen::mrgreen::oops::oops::oops:αλλά τα άλλα τα είχα με το παραπάαααααααααανω.Τρως σαν το βόδι,καταλήγεις γουρούνι και κάνεις ένα στήθος σαν αγελάδα....όλο το ζωικό βασίλειο μαζί δηλαδή:mrgreen:Άτιμη ορμόνη σου λέω.Αλλά δεν το βάζουμε κάτω ,δεν θα μας νικήσει η σιχαμένη:twisted::twisted::twisted:

Υπομονή μέχρι την Τριτη μικρή μου,μόλις έχεις νέα έλα να τα πούμε:wink:

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι γλυκές μου!:D

Λοιπόν πήγα στον ενδοκρινολόγο μου,είδε την τιμή της προλακτίνης,σημ.είναι στα 806,9 Σοφάκι :cool:,και έγραψε να κάνω μαγνητική υπόφυσης.Μου έιπε όμως ότι θέλει πρώτα να δει τα αποτελέσματα και βάσει αυτών να μου συστήσει αγωγή.Αναμενόμενο θα μου πείτε...Αύριο κιόλας θα τηλ για ραντεβού,ελπίζω να υπάρχει διαθεσιμότητα,και θα σας πω τ αποτελέσματα.Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία...Μάλλον θα πάρω τη μαμά μου μαζί...Χα χα!!!

Φιλάκια αγαπούλες!:DΕις το επανιδείν και να προσέχετε τους εαυτούς σας!!!:D:wink::-P

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Προσθέστε και εμένα ως νέο μέλος. Ευτυχώς που είδα αυτή τη συζήτηση στο forum και νιώθω ότι υπάρχει κάποιος που με καταλαβαίνει και δεν σκέφτεται από πίσω μου..."΄δικαιολογίες η προλακτίνη...αν δεν ράψεις το στόμα σου δεν χάνεις τα κιλάκια σου!!" Από τότε που γέννησα το γιό μου ταλαιπωρούμε. Το καλοκαίρι μετά από θεραπεία με dostinex, τη μηδένησα, αλλά με νέα μέτρηση β΄λέπω ότι έφτασε πάλι 18-20. Ελπίζω να μην ανέβει άλλο, αλλά τα συπτώματα που έχω πάλι άλλα δείχνουν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι γλυκές μου!:D

Λοιπόν πήγα στον ενδοκρινολόγο μου,είδε την τιμή της προλακτίνης,σημ.είναι στα 806,9 Σοφάκι :cool:,και έγραψε να κάνω μαγνητική υπόφυσης.Μου έιπε όμως ότι θέλει πρώτα να δει τα αποτελέσματα και βάσει αυτών να μου συστήσει αγωγή.Αναμενόμενο θα μου πείτε...Αύριο κιόλας θα τηλ για ραντεβού,ελπίζω να υπάρχει διαθεσιμότητα,και θα σας πω τ αποτελέσματα.Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία...Μάλλον θα πάρω τη μαμά μου μαζί...Χα χα!!!

Φιλάκια αγαπούλες!:DΕις το επανιδείν και να προσέχετε τους εαυτούς σας!!!:D:wink::-P

Πάλι σε τρώω:mrgreen::mrgreen:Εσύ έχεις 806,9 με ΦΤ 50 έως 550 ενώ εγώ είχα 125 με ΦΤ 3 έως 23.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Γκρετάκι μου η μαγνητική είναι βασικότατη εξέταση σε αυτές τις περιπτώσεις.Μόνο έτσι ξέρεις που βαδίζεις.Ελπίζω τα αποτελέσματα να είναι καθαρά,που θα είναι δεν το συζητάω,και από εκεί και πέρα να κάνεις θεραπεία και να την κατεβάσεις την άτιμη!!!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες! Προσθέστε και εμένα ως νέο μέλος. Ευτυχώς που είδα αυτή τη συζήτηση στο forum και νιώθω ότι υπάρχει κάποιος που με καταλαβαίνει και δεν σκέφτεται από πίσω μου..."΄δικαιολογίες η προλακτίνη...αν δεν ράψεις το στόμα σου δεν χάνεις τα κιλάκια σου!!" Από τότε που γέννησα το γιό μου ταλαιπωρούμε. Το καλοκαίρι μετά από θεραπεία με dostinex, τη μηδένησα, αλλά με νέα μέτρηση β΄λέπω ότι έφτασε πάλι 18-20. Ελπίζω να μην ανέβει άλλο, αλλά τα συπτώματα που έχω πάλι άλλα δείχνουν

ΑΝΤΟΝΙΝΑ καλώς όρισες στην παρέα!Τώρα το καλώς όρισες δεν είναι και ό,τι καλύτερο αλλά μια που μπήκαμε στον χορό.....θα χορέψουμε.Λοιπόν για τα κιλά που λες ,από τα μόνα άτομα που θα βρεις κατανόηση είναι από όσους είχαν ή έχουν ανεβασμένη προλακτίνη.Όλοι οι άλλοι νομίζουν πως τις διακαιολογίες που χρησιμοποιούν αυτοί όταν βάζουν κιλά τις λέμε και εμείς.Τόσο ξέρουν τόσο λένε.Άσε τους κοπέλα μου και να κοιτάς μόνο τον εαυτό σου και την οικογένειά σου.Ο κόσμος είναι περίεργος και μερικές φορές κακός.Ελπίζω να μην ανέβει πάλι η προλακτίνη σου , το ίδιο ελπίζω και για εμένα φυσικά.Εγώ έπαιρνα dostinex πάνω από χρόνο και μου δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα.Μου έριξε βέβαια την προλακτίνη αλλά μου δημούργησε πολλά ψυχολογικά προβλήματα που μάλιστα ο γιατρός δεν δεχόταν ότι ήταν από τα χάπια , αλλά εγώ είμαι σίγουρη γιατί με το που τα άρχισα ,άρχισαν τα προβλήματα και μόλις τα σταμάτησα , έξαφανίστηκαν.Ελπίζω λοιπόν να μην ξανανέβει γιατί τότε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα........

Α ,και να χαίρεσε τον γιόκα σου:D

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γκρέτα, ολόψυχα σου εύχομαι καλή επιτυχία με τη μαγνητική, αν και μάλλον, όπως λέει κι η Σόφη, δεν θα δείξει κάτι. Καλό, όμως, είναι να γίνει. Μόλις, πάρεις τα καλά (δεν θέλω αντιρρήσεις) αποτελέσματα, ενημέρωσέ μας.

ANTONINA, καλώς ήρθες και γρήγορα να φύγεις. Κοριτσάκι, να χαίρεσαι το παλληκαράκι σου.

Και κάτι άλλο: μην περιμένεις από κανέναν να καταλάβει το θέμα με την προλακτίνη. Όλοι νομίζουν ότι ξέρουν κι έχουν την εύκολη απάντηση στο πρόβλημα. Το να μην τρως, είναι η εύκολη λύση, η αιτία κι ό,τι άλλο φέρνει, μόνες μας θα τα ανακαλύψουμε και μόνες θα τα επιλύσουμε. Ευτυχώς, υπάρχει αυτό το... club, όπου τα θέματα δεν αντιμετωπίζονται έτσι για να λέμε. Ό,τι χρειαστείς, στη διάθεσή σου, χωρίς δισταγμούς.

 

Κορίτσια και πάλι χίλια ευχαριστώ για τη συμπαράστασή σας. Προσπαθώ να ξεκουραστώ και να συνέλθω λιγάκι, αλλά έχω τόσα που δεν ξέρω τι να κάνω (βλ. δουλειά, σπίτι, παιδί, πανεπιστήμιο, κι εκείνον τον έρημο το σύζυγο). Τι να κόψεις; Μου φαίνεται ότι θα αρχίσω από αυτά που είναι τα πιο δυσλειτουργικά, δουλειά. Με βλέπω να βάζω αγγελία για εύρεση δουλειάς.

Φιλιά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και πάλι χίλια ευχαριστώ για τη συμπαράστασή σας. Προσπαθώ να ξεκουραστώ και να συνέλθω λιγάκι, αλλά έχω τόσα που δεν ξέρω τι να κάνω (βλ. δουλειά, σπίτι, παιδί, πανεπιστήμιο, κι εκείνον τον έρημο το σύζυγο). Τι να κόψεις; Μου φαίνεται ότι θα αρχίσω από αυτά που είναι τα πιο δυσλειτουργικά, δουλειά. Με βλέπω να βάζω αγγελία για εύρεση δουλειάς.

Φιλιά σε όλες.

Εύχομαι αν θα το κάνεις τελικά,να βρεις κάτι που θα σου αρέσει και θα περνάς καλά,και στην τωρινή δουλειά να καταλάβουν τι είχαν και τι έχασαν.Και εσύ από μια πλευρά να τους τραγουδάς "Τώρα είναι αργάάάάάάά":mrgreen::mrgreen::mrgreen:

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΟΝΙΝΑ καλώς όρισες στην παρέα!Τώρα το καλώς όρισες δεν είναι και ό,τι καλύτερο αλλά μια που μπήκαμε στον χορό.....θα χορέψουμε.Λοιπόν για τα κιλά που λες ,από τα μόνα άτομα που θα βρεις κατανόηση είναι από όσους είχαν ή έχουν ανεβασμένη προλακτίνη.Όλοι οι άλλοι νομίζουν πως τις διακαιολογίες που χρησιμοποιούν αυτοί όταν βάζουν κιλά τις λέμε και εμείς.Τόσο ξέρουν τόσο λένε.Άσε τους κοπέλα μου και να κοιτάς μόνο τον εαυτό σου και την οικογένειά σου.Ο κόσμος είναι περίεργος και μερικές φορές κακός.Ελπίζω να μην ανέβει πάλι η προλακτίνη σου , το ίδιο ελπίζω και για εμένα φυσικά.Εγώ έπαιρνα dostinex πάνω από χρόνο και μου δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα.Μου έριξε βέβαια την προλακτίνη αλλά μου δημούργησε πολλά ψυχολογικά προβλήματα που μάλιστα ο γιατρός δεν δεχόταν ότι ήταν από τα χάπια , αλλά εγώ είμαι σίγουρη γιατί με το που τα άρχισα ,άρχισαν τα προβλήματα και μόλις τα σταμάτησα , έξαφανίστηκαν.Ελπίζω λοιπόν να μην ξανανέβει γιατί τότε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα........

Α ,και να χαίρεσε τον γιόκα σου:D

:lol: Σόφη ,ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!! Εύχομαι σε όλες μας να το ξεπεράσουμε(αν και διαβάζοντας τα μηνύματά σας, κατάλαβα ότι θα το παλεύουμε μια ζωή). Τουλάχιστον τώρα δε νιώθω μόνη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Έκανα την μαγνητική σήμερα αλλά τα αποτελέσματα θα τα πάρω το αργότερο τη Δευτέρα....φυσικά με άκουσε όλο το διαγνωστικό κέντρο όχι μόνο γιατί μου καθυστερούν τα αποτελέματα και παρατείνουν την αγωνία μου,αλλά μου χρεώσαν και το σχιαστικό υγρό χωρίς να με ενημερώσουν...Είναι απαράδεκτοι!!!Η μαγνητική ως εμπειρία θα έλεγα ότι ήταν καλή....αν δεν υπήρχαν κάτι θόρυβοι να μου διασπάνε την προσοχή ,μπορεί και να μ επαιρνε ο ύπνος.

Σοφάκι και Katespsaki σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

Δυστυχώς σήμερα δεν ήταν καλή μέρα,προέκυψαν κι άλλα ιατρικά προβλήματα στην οικογένεια,αλλά δεν μπορούσα να μην σας γράψω.

Αντονίνα εύχομαι να πάνε και σε σένα όοοολα καλαααα!!!

Θα σας πω τα νέα μου,όταν επιτέλους θα έχω!

Φιλιά κοριτσάκια!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Έκανα την μαγνητική σήμερα αλλά τα αποτελέσματα θα τα πάρω το αργότερο τη Δευτέρα....φυσικά με άκουσε όλο το διαγνωστικό κέντρο όχι μόνο γιατί μου καθυστερούν τα αποτελέματα και παρατείνουν την αγωνία μου,αλλά μου χρεώσαν και το σχιαστικό υγρό χωρίς να με ενημερώσουν...Είναι απαράδεκτοι!!!Η μαγνητική ως εμπειρία θα έλεγα ότι ήταν καλή....αν δεν υπήρχαν κάτι θόρυβοι να μου διασπάνε την προσοχή ,μπορεί και να μ επαιρνε ο ύπνος.

Σοφάκι και Katespsaki σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

Δυστυχώς σήμερα δεν ήταν καλή μέρα,προέκυψαν κι άλλα ιατρικά προβλήματα στην οικογένεια,αλλά δεν μπορούσα να μην σας γράψω.

Αντονίνα εύχομαι να πάνε και σε σένα όοοολα καλαααα!!!

Θα σας πω τα νέα μου,όταν επιτέλους θα έχω!

Φιλιά κοριτσάκια!

Άντε Γκρετούλα,τώρα να πάρεις μόνο καλά αποτελέσματα!Ευτυχώς δεν είσαι κλειστοφοβική όπως εγώ ,δεν μπορώ καθόλου τον μαγνητικό τομογράφο.Για το σκιαγραφικό , εγώ έκανα την εξέταση στο Διαβαλκανικό,μου βάλανε και εμένα το φάρμακο , αλλά μετά πήγα στο ΙΚΑ , μου το έγραψε ο γιατρός , το αγόρασα με την συμμμετοχή του ΙΚΑ και τους το επέστρεψα στο Διαβαλκανικό.Και αυτοί μου έδωσαν τα λεφτά μου πίσω.Και τα αποτελέσματα της μαγνητικής τα πήρα αμέσως.Τέλος πάντων,το θέμα είναι ότι τελείωσες και είμαι σίγουρη πως τα αποτελέσματα θα είναι καλά.Ελπίζω τα καινούργια ιατρικά προβήματα που προέκυψαν να είναι περαστικά.Για ό,τι χρειαστείς ξέρεις πως είμαστε εδώ.Περιμένουμε νέα από την μαγνητική........

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

γιουχουουουου!!!!!!!!!γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;εδω εδω ειμαι...σας παρακολουθω μη στεναχωριεστε!διαβαζω και διαβαζω,βλεπω καινουρια μελη...(δυστυχωσ),

Εγω κουρτσουδια μου καλα ειμαι και η προλακτινη μου καλα ειναι σας χαιρεταει κι αυτη.Ναι μωρε δεν αποφασιζω να παω εδω να κανω καμμια εξεταση:oops::oops::oops::oops::oops::oops:Αλλα κοντευουν οι μερες να παω Θεσ/νικη και θα την κανω εκει.Το πηρα αποφαση!Σημερα βρε κοριτσια που πηγα τον μικρο μου στην παιδιατρο γιατι ειναι λιγο αρρωστουλης καναμε κουβεντα και για την προλακτινη μου....(κλασσικα οπου παω το συζηταω μπας και ακουσω κατι καινουριο)και μου ειπε οτι εχει πελατισσα με προλακτινομα και εχει 3 παιδια και τα εκανε φυσιολογικα.:roll::roll::roll::roll:τι να πω βρε παιδι μου.....αρχιζω να πιστευω οτι δεν φταιει αυτο αλλα το τι εχουμε στο κεφαλι μας.ειναι καθαρα ψυχολογικο.Θα την νικησουμε την προλακτινη σιγουρα ναιαιαιαια!!!!!!!!!!:-D:grin::-D:grin:

Γκρετα κι εγω οταν εκανα μαγνητικη αν δεν ηταν ο θορυβος θα κοιμομουν κι εγω.

ΣΟΦΗ εχω σκσει απο τη ζηλεια μου οτι εχασες κιλα....:twisted::twisted:

karespes τι ειναι αυτα που διαβαζω,περι αγχους και κουρασης;;;;Δεν εχεις το δικαιωμα να κουραζεσαι δεν το ξερεις εσυ αυτο;;;;:-D:-D:-D:-Dκοιτα εκει να αφοσιωθεις και λιγο στην οικογενεια σου και ολα θα πανε καλα!

Και τωρα θα σας πω την αμαρτια μου,γιατι αργω να γραψω στο parents....

Γιατι............ κολλησα με κατι παιχνιδια στο facebook.....ναι ναι αυτο ειναι:oops::oops::oops::oops::oops:!!!!!!!!!!Αλλα δεν θα το ξανακανω σας το υποσχομαι,εννοω να αργησω τοσο να γραψω!!!!!!!!!Σας φιλωωωωω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ετοιμαζόμουν να γράψω μήνυμα ΧΕΛΙΔΟΝΙΙΙΙΙΙΙΙ,ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ???????Για να πω την αμαρτία μου ανησύχησα λίγο.Είσαι πολύ καιρό απούσα κοριτσάκι.....Δεν σε μαλώνω ,απλά μας έλειψες;)

Καλά αυτό για την προλακτίνη σου που είναι καλά και μας χαιρετάει , κόντεψε να μου βγει το νερό από την μύτη.:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:Για τα κιλάκια που έχασα νιώθω περήφανη(είμαι ψωνάρα , έτσι?) αλλά έχω ακόμα , ουουουουουου πόσα να χάσω.Προς το παρών κάνω ένα time out για λίγες μέρες και θα συνεχίσω από 20 Νοεμβρίου έως τα Χριστούγεννα.Έτσι θα τα χάνω , σε δόσεις.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Facebook ε??????Πρρρρρρρρροδοσία κυρίες και κύριοι!!!!Είσαι και μάνα και ασχολήσε με παιχνιδάκια,τσ τσ τσ τσ τσ.Αντροπή!!!!!!!!!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kορτσούδιαααααα!!!!Έρχομαι με ευχάριστα νέα!!!Η υπόφυσή μου είναι μια χαρά!Πάει τέλειωσε κι αυτό.Τώρα θα πάρω σαν καλό κοριτσάκι τα dostinex μου για δύο μήνες και μετά βουρρρρ για μπεμπέ!!!Ένα άλλο ευχάριστο είναι ότι η περίοδος μου τήρησε το ραντεβού μας και στις 28 μέρες ακριβώς έκανε την εμφάνισή της!Αυτό δεν μπορεί να ναι και τυχαίο έ?Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση!

Καλε χελιδονάκιιιιιι!!!Γύρισες από τα ξένα?

Σοφάκι σ ευχαριστώ για την συμπαράσταση!Είναι ωραίο να ξέρεις πως κάποιος σε νοιάζεται!

Φιλάκια πολλά και εύχομαι σύντομα να αποτελεί παρελθόν η προλακτίνη για όλες μας!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σε όλες μας!!!

Κατά δεύτερο, ΧΕΛΙΔΟΝΙ, πού άκουσες κι είδες μαμά και facebook; Έλα να επανέρθουμε στην τάξη. (Φιλάκια, κορίτσι)

Στο ζουμί τώρα: ΓΚΡΕΤΑ, μπράβο, χίλια μπράβο. Προσωπικά, ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Λοιπόν, τα χάπια μας, τις απολαύσεις μας (ξέρεις τι εννοώ:lol:) και το μπεμπέ έτοιμο. Καλή επιτυχία.

ΣΟΦΗ, περιμένουμε τα δικά σου ευχάριστα, αν κι από ό,τι βλέπω μάλλον μας "έφαγες".

Φιλιά κορίτσια, να είστε πάντα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώωωω!Ναι είμαι πολύ χαρούμενη και αισιόδοξη.Όλα θα πάνε καλά.Και γιατί όχι άλλωστε?Αντε να περάσουνε οι 2 μήνες και απ την καινούρια χρονιά να χω κι άλλα ευχάριστα να σας πω!Πτούι πτούι...μην το γρουσουζεύω κιόλας...χα χα!

Φιλάκια κουκλάρες μου!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

πως έχω αυξημένη την προλακτίνη το ανακάλυψαμε τυχαία στα 17 μου, στα 19 είχα πάρει χάπια, 2 μήνες, για να πέσει (όνομα δεν θυμάμαι), αντί να πέσει ανέβηκε περισσότερο, ο ενδοκρινολόγος κοπανιόταν.

Στα 22 έκανα μαγνητική με σκιαγραφικό για προλακτινόματα και φυσικά βγήκε καθαρή.

Στα 28 στο ετήσιο τσεκ απ είχα 77 με φ.τ 0-24, δυο μήνες μετά έμεινα έγκυος.

Στα 31 στο ετήσιο τσεκ απ είχα 81 με ίδιες φ.τ και ξανά έμεινα έγκυος μετά 2-3 εβδομάδες.

 

Ενώ μέχρι τα 22 έκανα εξετάσεις, κόντρα εξετάσεις και αγωνία γιατί είναι υψηλή, μετά την μαγνητική δεν της ξαναέδωσα καμία σημασία, παρά κάθε Οκτώβριο στο ετήσιο τσεκάπ βλέπω την τιμή.

Φέτος δεν έκανα προλακτίνη γιατί θηλάζω οπότε δεν υπάρχει λόγος.

 

Ούτε όταν αποφάσισαμε ότι ξεκινάμε για παιδί το έβαλα καθόλου στο μυαλό μου για εμπόδιο

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...