Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοστος εγκυμοσύνης-τοκετου


ilonka19

Recommended Posts

Εγω θα γεννησω λογω γιατρου σε ιδιωτικη κλινικη.Εκει ξεγενναει !

Υπολογιζω ενα συνολο γυρω στα 3000 αλλα εχω αλλη απορια. Η υποχρεωτικη παραμονη μου ξερω οτι ειναι 3 ημερες! Αν ομως κατι δεν παει καλα κ χρειαστω παραπανω παρακολουθηση περα των τριων ημερων τι γινεται? Θα με στειλουν σε δημοσιο η θα πρεπει μετα να πληρωσω επιπλεον χρηματα?Ξερει καμια σας? Γιατι κοστιζει 500 η μερα... Καλα αν ηξερα ποσα εξοδα εχει ενα παιδι και μια γεννα θα ξεκινουσα αποταμιεσυση ενα χρονο πριν ! Γιατι και εγω ασφαλεια δημοσιου εχω και θα εισπραξω το αστρονομικο ποσο των 700 ευρω παρακαλω! Δηλαδη τιποτα...Ολα απο την τσεπη μας στην ουσια.Μεχρι στιγμης εχουμε δωσει σε γυναικολογο και μικροβιολογο 1000 περιπου και αλλα 3000(στην καλητερη περιπτωση) στην κλινικη.

 

Καλησπέρα Αθηνά ,

 

Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις ? Αν μιλάμε για Αθήνα , τα δημόσια νοσοκομεία ,ξερω οτι δινουν προτεραιότητα στις γυναικες που γεννάνε εκει αν υπάρξει καποιο θέμα. αφου εχεις ασφαλεια δημοσιου γιατι δεν πας να σου γραφει ο γιατρος του ταμειου τις εξετασεις , βιταμινες κλπ και να τα παιρνεις πισω ?

εγω παντως θα γεννησω σε δημοσιο και χωρις να χρησιμοποιησω την ασφάλεια μου , μεχρι τωρα εχω δωσει γυρω στα 550 ευρω, για όλα

 

Τελειόμηνες εγκυμοσυνες κ γερα μπεμπάκια σε όλες !!!

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mακαρι να ημουν στην Αθηνα...αλλα ηρθαμε εδω μαζι με τον αντρα μου περυσι λογω μεταθεσης και δεν ηθελα να τον αφησω μονο του και να μην ειμαστε μαζι στη διαρκεια της εγγυμοσυνης. Θα εβρισκα νοσοκομειο και γιατρους και τουλαχιστον δεν θα με απασχολουσε το οικονομικο κομματι! Οχι οτι εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα,απλως τα θεωρω πεταμενα λεφτα. θα μπορουσα να εχω κανει αλλα πραγματα...

Εδω το το δημοσιο νοσοκομειο δεν ειναι και απο τα καλητερα.Οσες φορες χρειαστηκε να παω δεν μου φερθηκανε καθολου καλα δυστηχως. Και τις εξετασεις που μου ζηταει κατα καιρους ο γυναικολος μου δεν μπορω να τις κανω οταν θα μπορουν να μου κλεισουν ραντεβου και να τις περιμενω και μερες μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα...Πηρα τηλ προχτες στο δημοσιο για να κλεισω ραντεβου με καρδιολογο κ οφθαλμιατρο οπως μου ζητησε ο γιατρος μου και επαθα πλακα με την απαντηση τους!Ενω τους ειπα οτι μπαινω στο μηνα μου την Τεταρτη μηπως και με εξυπηρετησουν αλλα σιγα δεν μου δωσανε σημασια! Καρδιολογο εχει στισ 16 Δεκεμβριου που το πιο πιθανο ειναι να εχω γεννησει και οφθαλμιατρο στις 1 Μαρτιου!!!!!!!! Οποτε φανταζομαι καταλαβαινεις τι περναω εδω στο νησι..Πρεπει παλι να πληρωσω γιατρους και ας ειμαι υγειεστατη! Ο γιατρος μου θελει να ειναι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να ημουν στην Αθηνα...αλλα ηρθαμε εδω μαζι με τον αντρα μου περυσι λογω μεταθεσης και δεν ηθελα να τον αφησω μονο του και να μην ειμαστε μαζι στη διαρκεια της εγγυμοσυνης. Θα εβρισκα νοσοκομειο και γιατρους και τουλαχιστον δεν θα με απασχολουσε το οικονομικο κομματι! Οχι οτι εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα,απλως τα θεωρω πεταμενα λεφτα. θα μπορουσα να εχω κανει αλλα πραγματα...

Εδω το το δημοσιο νοσοκομειο δεν ειναι και απο τα καλητερα.Οσες φορες χρειαστηκε να παω δεν μου φερθηκανε καθολου καλα δυστηχως. Και τις εξετασεις που μου ζηταει κατα καιρους ο γυναικολος μου δεν μπορω να τις κανω οταν θα μπορουν να μου κλεισουν ραντεβου και να τις περιμενω και μερες μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα...Πηρα τηλ προχτες στο δημοσιο για να κλεισω ραντεβου με καρδιολογο κ οφθαλμιατρο οπως μου ζητησε ο γιατρος μου και επαθα πλακα με την απαντηση τους!Ενω τους ειπα οτι μπαινω στο μηνα μου την Τεταρτη μηπως και με εξυπηρετησουν αλλα σιγα δεν μου δωσανε σημασια! Καρδιολογο εχει στισ 16 Δεκεμβριου που το πιο πιθανο ειναι να εχω γεννησει και οφθαλμιατρο στις 1 Μαρτιου!!!!!!!! Οποτε φανταζομαι καταλαβαινεις τι περναω εδω στο νησι..Πρεπει παλι να πληρωσω γιατρους και ας ειμαι υγειεστατη! Ο γιατρος μου θελει να ειναι σιγουρος.

 

Κατάλαβα.....:(

Ξέρεις σε ρώτησα , γιατι πολυ πρόσφατα γέννησε φίλη μου , με ταμείο δημοσίου , σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν πλήρωσε τίποτα απο εξετάσεις κλπ.

Εγω θα γεννήσω σε δημόσιο , γιατι

1ον τα θεωρούμε ΄΄πεταμένα λεφτα΄και καλυτερα να κάνω κάτι άλλο για το παιδί μου

2ον οι γιατροι του δημοσίου ειναι πολύ καλοί

3ον τα δωμάτια ,μια χαρά ( δεν θα το αγοράσω κιόλας )

και πολλούς άλλους λόγους

 

Επίσης, δεν εχω κανενα προβλημα στο να βρω τον γιατρό - μου απανταει αμεσως - και μεχρι τωρα δεν εχω και κανενα προβλημα με τις ημερομηνιες των εξετασεων.

 

Πάντως , αφού είναι έτσι εχεις απόλυτο δίκιο. Να σε ρωτήσω κατι άλλο ?

Στον Οφθαλμίατρο , θα πας για συγκεκριμένο λόγο ? Γιατι εγω ενα θεμα με τα μάτια μου και πρέπει να κάνω καισαρική

 

Σου εύχομαι , έναν πανεύκολο τοκετο !!!!

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το 2008 γεννησα στη ροδο το δωματιο με καισαρικη ηταν 1200 μετα ειναι ο γιατρος αν μεινεις κι αλλες μερεσ δεν ειναι 500Ε αλλα 100Ε μπορεις να περεισ τηλ να τους ρωτησεις η μπορεις να πας εκει να δεις και πως ειναι. σε 4 κλινο ημουνα αλλα στην ουσια ειναι 2κλινο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατι και εγω ασφαλεια δημοσιου εχω και θα εισπραξω το αστρονομικο ποσο των 700 ευρω παρακαλω! Δηλαδη τιποτα...

 

Να σε ρωτήσω κάτι?Εγώ γένησα Δεκέμβρη του 2008 και πήρα το Μάρτιο του 2009 από το δημόσιο -όπου είμαι ασφαλισμένη- το επίδομα που ήταν 1000. Ξέρεις αν από τότε αυτό έχει αλλάξει και είναι 700 όπως αναφέρεις?Δε θα μου έκανε εντύπωση αν άλλαξε - για την ακρίβεια δε θα μου κάνει εντύπωση αν το κόψουν και τελείως!-αλλά αναρωτιόμουνα σήμερα μάλιστα αν υπάρχει ακόμα το επίδομα των 1000 ευρώ. Ακόμα και 300 ευρώ είναι διαφορά για μένα.

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά είμαι άμεσα ασφαλισμένη-αν και νομίζω και για τους έμμεσους το ίδιο ποσό είναι.

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

kitty Ευχαριστω πολυ! να χεις και εσυ εναν πανευκολο τοκετο!

ο γιατρος μου ειπε να παω σε οφθαλμιατρο επειδη εχω μυωπια (οχι πολυ 2 με 2,5 βαθμους) απλως για να μου δωσει το οκ για φυσιολογικο τοκετο γιατι πανω απο 6 βαθμους ειναι επικυνδυνος ο φυσιολογικος για τα ματια.Που θα γεννησεις? Ευω αν ημουν Αθηνα θα προτιμουσα μαλλον τι Αιρεταιειο.Μια φορα χρειαστηκε να παω για κατι πονους(με πιεζε η μικρη κατω δεξια και φοβηθηκα για σκωληκοειδητη) και με ειχαν αντιμετωπισει αψογα!

 

 

anth θα παω στην απο βδομαδα να μαθω αναλυτικα τις χρεωσεις .Ελπιζω να ειναι οσο λες!Εσυ με το γιατρο ειχατε συζητησει μονο την αμοιβη του?

 

 

babystar 2 φιλες μου που γεννησανε μες τη χρονια με την ιδια ασφαλεια 700 πηρανε μετα απο 7,8 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα γεννησω λογω γιατρου σε ιδιωτικη κλινικη.Εκει ξεγενναει !

Υπολογιζω ενα συνολο γυρω στα 3000 αλλα εχω αλλη απορια. Η υποχρεωτικη παραμονη μου ξερω οτι ειναι 3 ημερες! Αν ομως κατι δεν παει καλα κ χρειαστω παραπανω παρακολουθηση περα των τριων ημερων τι γινεται? Θα με στειλουν σε δημοσιο η θα πρεπει μετα να πληρωσω επιπλεον χρηματα?Ξερει καμια σας? Γιατι κοστιζει 500 η μερα... Καλα αν ηξερα ποσα εξοδα εχει ενα παιδι και μια γεννα θα ξεκινουσα αποταμιεσυση ενα χρονο πριν ! Γιατι και εγω ασφαλεια δημοσιου εχω και θα εισπραξω το αστρονομικο ποσο των 700 ευρω παρακαλω! Δηλαδη τιποτα...Ολα απο την τσεπη μας στην ουσια.Μεχρι στιγμης εχουμε δωσει σε γυναικολογο και μικροβιολογο 1000 περιπου και αλλα 3000(στην καλητερη περιπτωση) στην κλινικη.

 

Καλησπέρα Athina, σου εύχομαι μια εύκολη κ ανώδυνη γέννα!!

Λοιπόν, συνήθως στην ιδιωτική της Ρόδου δεν τα κρατάνε τα μωρά αν χρειαστεί να μείνουν αρκετά σε θερμοκοιτίδα. Κοιτάνε που υπάρχει εύκαιρη κ τα στέλνουν... στο νοσοκομείο της Ρόδου, στην Αθήνα, στην Κρήτη...

Δεν ξέρω ποιόν γιατρό έχεις αλλά καλό θα ήταν να το συζητήσεις και με εκείνον..:-P:-P:-P

Η θερμοκοιτίδα στην Euromedica κοστίζει γύρω στα 250 ευρώ την μέρα, όμως νομίζω πως καλύπτουν κάποια από αυτά τα λεφτά οι ασφάλειες.

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

babystar 2 φιλες μου που γεννησανε μες τη χρονια με την ιδια ασφαλεια 700 πηρανε μετα απο 7,8 μηνες.

 

Ευχαριστώ!Εγώ τα πήρα σχετικά γρήγορα τότε και δεν το πίστευα, αλλά ήμουν τυχερή γιατί όπως μου είχαν πει στο γραφείο όπου κατέθεσα τα χαρτιά μου, έτυχε λίγες μέρες μετά να κάνουν την απογραφή και να στείλουν τα χαρτιά και να πληρωθούμε. Αλλά μπορεί να περιμένεις 7-8 μήνες, το ξέρω από φίλες μου. Αλλά πήρα 1000 τότε. Οπότε η κρίση χτύπησε και αυτό!!! (Μήπως είναι το 30% που έκοψαν στα επιδόματα των μισθών και αυτό θεωρείται επίδομα, οπότε κόπηκε και αυτό?Μάλλον...)

 

Να σου πάνε όλα καλά και να γεννήσεις πανεύκολα!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

την αμοιβη του τη γνωριζω.Για τα υπολοιπα Θα τον ρωτησω αυριο που θα παω !Αν και πιστευω θα μου πει καλυτερα να παω στην κλινικη να ενημερωθω.

Η δικη μου ασφαλεια στο θεμα γεννας απο οτι συνειδητοποιησα ειναι η χειροτερη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την αμοιβη του τη γνωριζω.Για τα υπολοιπα Θα τον ρωτησω αυριο που θα παω !Αν και πιστευω θα μου πει καλυτερα να παω στην κλινικη να ενημερωθω.

Η δικη μου ασφαλεια στο θεμα γεννας απο οτι συνειδητοποιησα ειναι η χειροτερη!

 

Ο γιατρός σου θα σου πει για τις τιμές τις κλινικής. Είναι γύρω στα 1400 + 250 για τις εξετάσεις του μωρού.

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

kitty Ευχαριστω πολυ! να χεις και εσυ εναν πανευκολο τοκετο!

ο γιατρος μου ειπε να παω σε οφθαλμιατρο επειδη εχω μυωπια (οχι πολυ 2 με 2,5 βαθμους) απλως για να μου δωσει το οκ για φυσιολογικο τοκετο γιατι πανω απο 6 βαθμους ειναι επικυνδυνος ο φυσιολογικος για τα ματια.Που θα γεννησεις? Ευω αν ημουν Αθηνα θα προτιμουσα μαλλον τι Αιρεταιειο.Μια φορα χρειαστηκε να παω για κατι πονους(με πιεζε η μικρη κατω δεξια και φοβηθηκα για σκωληκοειδητη) και με ειχαν αντιμετωπισει αψογα!

 

Ευχαριστώ πολύ !!!!!

Εγώ θα γεννήσω στο Αλεξάνδρας. ειχα κι εγω γιατρό στο Αρεταίειο και συμφωνω οτι ειναι πολύ καλό ( ειχε κάνει η μαμά μου , καποια γυναικολογική επέμβαση εκεί ) , αλλά για πολύ συγκεκριμένους λόγους δεν ηθελα αυτο τον γιατρό. Για αφαίρεση μιας κυστης λαπαροσκοπικά , ειχε ζητησει πριν 3 χρονια 2000 και με πολυ υφος , παρόλο που τον γνωριζε η μαμα μου παρα πολλά χρόνια.και κατι ακομα ασχετο...... αλλά χωρίς καθόλου ήθος.

 

εχω κι εγω μυωπία - οχι πανω απο 6- αλλά έχω και υψηλη πίεση στα μάτια και μπορώ να κάνω ΜΟΝΟ καισαρική

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Eμενα ενας νεος γυναικολογος με ειχε εξετασει.Πολυ συμπαθητικος ανθρωπος και συζητησιμος! Οποτε θα δω τι θα μου πει κ εμενα ο οφθαλμιατρος. Αν και ο γυναικολογος μου ειχε αναφερει μονο το ενδεχομενο μεγαλης μυωπιας και αναρρωτιεμουν τοσες μερες γιατι να παω? Αν μου ειχε ανεβει η μυωπια 4 βαθμους θα το ειχα καταλαβει!Εσυ kitty ποτε γεννας?

Link to comment
Share on other sites

!

 

 

anth θα παω στην απο βδομαδα να μαθω αναλυτικα τις χρεωσεις .Ελπιζω να ειναι οσο λες!Εσυ με το γιατρο ειχατε συζητησει μονο την αμοιβη του?

 

 

ο γιατρος μου ειναι συγγενης του συζυγου μου και κουμπαρος μας δεν μας πηρε χρηματα για τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια...

Καλησπέρα...! Έχω ξεκινήσει με τον άντρα μου προσπάθειες για μωράκι...

Πήγαμε και στον γιατρό για το ετήσιο ΠΑΠ μου και μου έδωσε ενα κατεβατό για προγεννητικό έλεγχο... Με ενημέρωσε πως κάνουν περίπου 200? και γι' αυτο καλό θα είναι να κάνω έρευνα αγοράς...

Λοιπόν έστειλα με φαξ σε διάφορα εργαστήρια και οι τιμές ξεκινούν η πιο οικονομική απο 380? και ακουσον ακουσον στη βιοιτρική που ρώτησα 1200?.

Ειπα να ρωτήσω κι εκει γιατί προ μηνός είχαν ενημερώσει τον άντρα μου πως τώρα με την κρίση έχουν μειώσει πολυ τις τιμες΄και αν εχουμε εξετάσεις να μας κανουν προσφορα........!!! ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ????

Tytxp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Είμαι στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και σκοπεύω να γεννήσω σε δημόσιο μαιευτήριο καθαρά για οικονομικούς λόγους, μιας και ο γιατρός μου συνεργάζεται με το ΙΑΣΩ και μόνο. Πρόκειται να μου συστήσει ο ίδιος κάποιον γνωστό του γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα. Παρόλαυτά θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες από όποια κοπέλα έχει, από αυτό ή άλλο δημόσιο μαιευτήριο και κάποιον γιατρό ίσως, που σας άφησε καλές εντυπώσεις.

Ευχαριστώ :-)

6Br6p3.png

''Life is what happens to you when you 're busy making other plans''

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα στο ελενα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!Τα χειρουργεια μια χαρα(εκανα καισαρικη),μαιες νοσοκομες πολυ καλες,εμεινα σε μονοκλινο λουξ 5 βραδια και πληρωσα 530,και αλλα 400 καλυψε το ικα!Και το ωρο μαζι μου!Τωρα παλι εκει θα γεννησω με αλλον γιατρο ομως γιατι ο προηγουμενος ηταν βλακας!Δες και εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20348

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Marinab. Η αλήθεια είναι ότι για το Έλενα ακούω συνήθως πως είναι το καλύτερο από τα δημόσια. Αν θέλεις στείλε μου το όνομα του γιατρού σου σε pm γιατί από εκεί δεν γνωρίζω κάποιον.

Με το καλό το μωράκι σου! :-)

6Br6p3.png

''Life is what happens to you when you 're busy making other plans''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Πριν 3 μηνες γεννησα το τριτο μου παιδακι.Ειμαι εκπαιδευτικος.Το δημοσιο σου δινει 1000 ευρω.Χωρις ιδιαιτερη γραφειοκρατια.Τις αποδειξεις ηθελαν και το εξιτηριο καθως και μια αιτηση, τα καταθεσαμε και σε 6 μηνες περιπου θα μπουν τα λεφτα στην τραπεζα που μπαινει ο μισθος μου

 

 

 

καλημερα

να ρωτησω λιγακι κατι

επειδη κι εγω ειμαι εκπαιδευτικος και θα γεννησω με καισαρικη

γνωριζεις αν το ποσο ειναι ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να ημουν στην Αθηνα...αλλα ηρθαμε εδω μαζι με τον αντρα μου περυσι λογω μεταθεσης και δεν ηθελα να τον αφησω μονο του και να μην ειμαστε μαζι στη διαρκεια της εγγυμοσυνης. Θα εβρισκα νοσοκομειο και γιατρους και τουλαχιστον δεν θα με απασχολουσε το οικονομικο κομματι! Οχι οτι εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα,απλως τα θεωρω πεταμενα λεφτα. θα μπορουσα να εχω κανει αλλα πραγματα...

Εδω το το δημοσιο νοσοκομειο δεν ειναι και απο τα καλητερα.Οσες φορες χρειαστηκε να παω δεν μου φερθηκανε καθολου καλα δυστηχως. Και τις εξετασεις που μου ζηταει κατα καιρους ο γυναικολος μου δεν μπορω να τις κανω οταν θα μπορουν να μου κλεισουν ραντεβου και να τις περιμενω και μερες μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα...Πηρα τηλ προχτες στο δημοσιο για να κλεισω ραντεβου με καρδιολογο κ οφθαλμιατρο οπως μου ζητησε ο γιατρος μου και επαθα πλακα με την απαντηση τους!Ενω τους ειπα οτι μπαινω στο μηνα μου την Τεταρτη μηπως και με εξυπηρετησουν αλλα σιγα δεν μου δωσανε σημασια! Καρδιολογο εχει στισ 16 Δεκεμβριου που το πιο πιθανο ειναι να εχω γεννησει και οφθαλμιατρο στις 1 Μαρτιου!!!!!!!! Οποτε φανταζομαι καταλαβαινεις τι περναω εδω στο νησι..Πρεπει παλι να πληρωσω γιατρους και ας ειμαι υγειεστατη! Ο γιατρος μου θελει να ειναι σιγουρος.

 

καλησπερα ολα καλα να σου πανε αρχικα..ειμαι συζυγος στρατιωτικου και ηθελα να σε ενημερωσω στη περιπτωση που δε το γνωριζεις οτι ο στρατος μας παρεχει καποιους εξωτερικους γιατρους απο καθε ειδικοτητα..μπορεις λοιπον να πεις στον αντρα σου να παρει απο το στρατιωτικο νοσοκομειο τη λιστα με τους γιατρους που μπορεις να πηγαινεις και να μην πληρωνεις καθολου και κυριως να μην περιμενεις ποτε θα σου κλεισουν ραντεβου..επισης μπορεις να πηγαινεις στο στρατιωτικο νοσοκομειο για τους γιατρους και αν δεν υπαρχει να σε εξυπηρετησει αν θυμαμαι καλα σου δινει παραπεμπτικο για το πολιτικο νοσοκομειο και κοινως αμεση εξυπηρετηση..στο νοσοκομειο της ροδου γεννησε η κολλητη μου και εμεινε πολυ ευχαριστημενη για μενα αξιζει να το ψαξεις αν ειναι οικονομικο το προβλημα σας(οπως των περισσοτερων αλλωστε).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Ναι ναι!!!!

Πάντως αν κάποια ενδιαφέρεται να μάθει πως βγαίνει το ποσό που μας δίνει το ΙΚΑ καθώς και για αλλα θέματα εργατικού τύπου και δικαιωμάτων μπορώ να τις τα πω όλα διεξοδικά γιατί έχω κάνει διατριβή!!!

Επίσης μην ξεχνάτε να πέρνετε το επίδομα που δινει ο ΟΑΕΔ και μην ακούτε οτι ειναι λίγα τα λεφτά! Μυθος!

 

Λίτσα, μπορείς να με ενημερώσεις πιο αναλυτικά για τα περί ΙΚΑ και για τα του ΟΑΕΔ?????:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...