Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάφτιση με θέμα φράουλα


Andrea

Recommended Posts

Λοιπον ...το εχω και μαρεσει...δενράκια μικρά περιπου 30 εκατοστων με διακοσμηση καρο λευκο κορδελάκια και ψευτικες διακοσμητικες φράουλες που εχει το ατλας-το πακετο...

Πολύ ομοφο για διακοσμηση ραπεζιων...και μπομπονιερα λευκο κουτι με κοκκινο δερμα και πάνω ενα τσαμπάκι κεράσια επασημομενο με τις ρογες των κερασιων κατακοκκινες...απιθανο !!!!!!!!!!!!

Θεωρω πλέον α χρωματα λευκο - κοκκινο πολύ in για κοριτσάκι

 

Aggeloudia που θα μπορούσα να βρω αυτά τα δεντράκια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Γεία σας κορίτσια

Εμείς κάναμε την φραουλοβάφτισή μας 30 Απριλίου.

τα χρώματα ήταν κόκκινο και λαχανί καρό. Στην εκκλησία στα σκαλάκια έβαλα κόκκινη και πράσινη γάζα και κουβαδάκια με φράουλες τεράστιες τυπωμένες σε χαρτόνι και τις κόλλησα σε ξυλάκια...μάλλον δεν το περιγράφω καλά αλλα ήταν πολύ ωραίο..

Μπόμπο είχα για μεγάλους φράουλα απο αυτό το φύλλο αλουμινιόυ κρεμαστή με μαγνητάκι και για τους μικρούς ρακέτες φράουλες (είχαν πολύ μεγάλη επιτυχία).

Γλυκό στην εκκλησία είχαμε cheese cake φράουλα που έφτιαξα με την κουνιάδα μου μέσα σε κυπελάκια με καπάκι που πήρα απο το jumbo.

και ακόμα χυμούς amita φράουλα για τα παιδάκια.

Στα τραπέζια είχαμε σουπλά και στην μέση έκανα το εξή: πήρα καλαθάκια απο το jumbo ψάθινα και έβαλα μαρούλια λόλα (2 στο κάθε καλάθι) και μετά πήρα αληθινές φράουλες και τις έβαλα σε ξυλάκια ανάποδα..Ηταν σαν γλαστράκια απο φράουλες..όλοι ξετρελάθηκαν...αλλα έκανα μια βλακεία..έβαλα λάκ και χρυσόσκονη στα γλαστράκια για να γυαλίζουν αλλα ο κόσμος δέν το κατάλαβε και όλοι τις έφαγαν...!!!!! Ευτυχώς δεν έπαθε κανείς τπτ...

Βιβλίο ευχών μου έφτιαξε μία φίλη βιβλιοδέτρια..

Μια φίλη μου γραφήστρια έφτιαξε τα σουπλά και την πρόσκληση που ήταν σοκολάτα φράουλα lacta.Τα σουπλά και η πρόσκληση ήταν κόκκονο καρό με φραουλίτσες...

Δέν πιστεύω να σας κούρασα και ελπίζω να σας έδωσα ιδέες :P

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας κορίτσια

Εμείς κάναμε την φραουλοβάφτισή μας 30 Απριλίου.

τα χρώματα ήταν κόκκινο και λαχανί καρό

Δέν πιστεύω να σας κούρασα και ελπίζω να σας έδωσα ιδέες :P

 

 

ωραίες οι ιδέες σου , αν μπορείς βαλε και καμμιά φωτογραφία, να χαίρεσαι το μωράκι σου :P

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας κορίτσια

Εμείς κάναμε την φραουλοβάφτισή μας 30 Απριλίου.

τα χρώματα ήταν κόκκινο και λαχανί καρό. Στην εκκλησία στα σκαλάκια έβαλα κόκκινη και πράσινη γάζα και κουβαδάκια με φράουλες τεράστιες τυπωμένες σε χαρτόνι και τις κόλλησα σε ξυλάκια...μάλλον δεν το περιγράφω καλά αλλα ήταν πολύ ωραίο..

Μπόμπο είχα για μεγάλους φράουλα απο αυτό το φύλλο αλουμινιόυ κρεμαστή με μαγνητάκι και για τους μικρούς ρακέτες φράουλες (είχαν πολύ μεγάλη επιτυχία).

Γλυκό στην εκκλησία είχαμε cheese cake φράουλα που έφτιαξα με την κουνιάδα μου μέσα σε κυπελάκια με καπάκι που πήρα απο το jumbo.

και ακόμα χυμούς amita φράουλα για τα παιδάκια.

Στα τραπέζια είχαμε σουπλά και στην μέση έκανα το εξή: πήρα καλαθάκια απο το jumbo ψάθινα και έβαλα μαρούλια λόλα (2 στο κάθε καλάθι) και μετά πήρα αληθινές φράουλες και τις έβαλα σε ξυλάκια ανάποδα..Ηταν σαν γλαστράκια απο φράουλες..όλοι ξετρελάθηκαν...αλλα έκανα μια βλακεία..έβαλα λάκ και χρυσόσκονη στα γλαστράκια για να γυαλίζουν αλλα ο κόσμος δέν το κατάλαβε και όλοι τις έφαγαν...!!!!! Ευτυχώς δεν έπαθε κανείς τπτ...

Βιβλίο ευχών μου έφτιαξε μία φίλη βιβλιοδέτρια..

Μια φίλη μου γραφήστρια έφτιαξε τα σουπλά και την πρόσκληση που ήταν σοκολάτα φράουλα lacta.Τα σουπλά και η πρόσκληση ήταν κόκκονο καρό με φραουλίτσες...

Δέν πιστεύω να σας κούρασα και ελπίζω να σας έδωσα ιδέες :P

 

 

να το χαιρεσε το παιδακι σου....σε ποιο τμημα βρηκες τετοια κυπελλακια???

 

βαλε φωτο αν μπορεις~!!!!

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πολύ ωραία ιδέα η φράουλα και γενικά τα φρουτάκια! Το καλοκαίρι είχα πάει σε μια βάφτιση με θέμα την φράουλα κι εκτός από τον στολισμό που ήταν φραουλένιος, είχαν βάλει και παγωτό φραόυλα για όλους τους καλεσμένους και γλειφιτζουρια φράουλα για τα πιτσιρίκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...