Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΙΠΙΛΕΣ!


Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας αν έχετε αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο... Η μικρή μου είναι 7 μηνών και δεν λέει να πάρει τις πιπίλες νο 2 με τίποτα! Τι μπορώ να κάνω για να γίνει η αλλαγή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας αν έχετε αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο... Η μικρή μου είναι 7 μηνών και δεν λέει να πάρει τις πιπίλες νο 2 με τίποτα! Τι μπορώ να κάνω για να γίνει η αλλαγή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:confused:

και γιατί να την κάνει την αλλαγή, αφού δε θέλει? κι εμένα (11 μηνών) πίνει στο μπιμπερό από θηλή για 2 μηνών. των 4 μηνών δεν τη θέλει με τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

και εμένα η παιδίατρος όταν την ρώτησα πότε να του δώσω το ν.2 μου είπε είναι θέμα μωρού όπως και με τις θηλές του μπιμπερού, όπως βολέυεται ο καθένας :P......... μην τρελαίνεσαι !!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η κόρη μου χρειάστηκε τον χρόνο της για να συνηθήσει!Πήρε το Νο2 κοντά 10μηνών..Βασικά δεν την πίεσα απλά όταν πέρασε τους 9 μήνες, άρχισα σιγά σιγά σε πειπτώσεις που ήξερα οτι θέλει την πιπίλα σαν τρελή (πχ στον ύπνο ή στο αυτοκίνητο όταν επιστρέφαμε από βόλτα)να της δίνω την μεγαλύτερη, ώστε να "αναγκαστεί" να την αποδεχτεί!

Link to comment
Share on other sites

Και ο παιδιατρος μου αλλα και παιδο-ορθοδοντικος που ρωτησα, μου ειπαν οτι οσο μικροτερο ειναι το ξενο σωμα μεσα στο στομα τοσο μικροτερη και η παραμόρφωση της γναθου. Οποτε καλύτερα που δεν θελει τη Νο 2.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα !να χαιρεστε τα μικρακια σας ολοι!

και ο δικος μου με τις βρεφικες ξεκινησε και με αυτες τελειωσε.ακριβως!!!

του ειχα παρει ποσες αλλες διαφορετικες δεν τις ηθελε .του πηρα και τις ιδιες για να αντικαταστησω τις παλιες ουτε αυτες τις ηθελε.τις ειχε μαλακωσει οσο δεν παει οπου πια κοπηκαν μονες τους και τις εκοψε και ο ιδιος με την σειρα 19 μηνων.ποτε ξανα πιπιλα.που και που βλεπαμε καμια να ξφυτρωνει ελεγε μπιμπιλα του την εδινα και αφου δεν την βολευοταν την πεταγε.

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα στο να μην παρει μεγαλυτερο νουμερο πιπιλα;Ισα ισα που το βλεπω και καλο..

Ο γιος μου ειχε πιπιλα μεχρι 18 μηνων οπου και την κοψαμε,ποτέ δεν του εδωσα το νουμερο 2 επιτηδες ,δεν ηθελα να μπουκωνει,ηθελα σιγα σιγα να απεξαρτοποιηθει απο την πιπιλα.Και οντως ετσι εγινε,μεγαλωνε και η πιπιλα παρεμενε ιδια με αποτελσμα να μην του ειναι πλεον τοσο απαραιτητη και οταν αποφασισα την κοψαμε σε 1 μερα.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...