Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πινακες ζωγραφικης;


BEAUTIFULL

Recommended Posts

καλησπεραααα!!! λοιποοοοννν! σημερα αγορασα χρωματα ακρυλικα. εχω τρελλη αγωνια για το πως θα βγουν. πηρα και καμβαδες ετοιμους στο τελαρο. μπορει καμια να μου πει καποιο κολπο η γενικα την τεχνικη για πιο ευκολο δουλεμα για το ακρυλικο???

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ειμαι σιγουρη ομως... μου αρεσαν πολυ απλα υπαρχει ενα κενο ακομα στο μυαλο μου που δεν τοχω.. λεω το δεντρο να το κανω δωρο στηνκουμπαρα μου. καινα κανω ενα παρομοιο για μενα απλα στο δευτερο πινακα ναναι καποια κλαδια απτο δεντρο και οχι το μισο.. στο αλλο κατι θελω να κανω στο φοντο. κατι δε μου κολαει. αντι για τις γραμμες τις ασημι. καμια ιδεα?

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααα!!! λοιποοοοννν! σημερα αγορασα χρωματα ακρυλικα. εχω τρελλη αγωνια για το πως θα βγουν. πηρα και καμβαδες ετοιμους στο τελαρο. μπορει καμια να μου πει καποιο κολπο η γενικα την τεχνικη για πιο ευκολο δουλεμα για το ακρυλικο???

 

σουπερ μαμα εχεις ταλεντο!!!!

Λοιπον θα σου πω λιγα πραγματα για την ζωγραφικη που τωρα παιρνω μαθηματα.

Καλυτερα να μην ζωγραφιζεις με ακρυλικα χρωματα αυτα ειναι μονο για τους εμπειρους ζωγραφους να παιρνεις χρωματα με λαδι. Στρωνουν πιο ευκολα αλλα χρειαζεται να περιμενεις να στεγνωσουν λιγο.

Τα χρωματα που θα παιρνεις θα τα ανεμιγνυεις και με το ασπρο για να βλεπεις τις αποχρωσεις του χρωματος (αν θελεις πιο ανοιχτες ή πιο σκουρες) και θα εχεις διπλα σου και λαδακι ειδικο για ζωγραφικη και καπου καπου θα βουτας το πινελο σου μεσα και μετα στο χρωμα για να γλυστραει καλυτερα. Καθε φορα που αλλαζουμε χρωμα το πινελο πρεπει να το ξεπλενουμε με νεφτι και μετα να το σκουπιζουμε με χαρτι...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

πραγματικα πολυ καλη προσπαθεια εκανες με του πινακες!! Μπραβοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

A... εσύ πουλάκι μου ζωγραφίζεις! Μονο που το κάνεις στην κυριολεξία!!! :lol::lol:

 

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!

 

Υ.Γ. Θέλω και γω πίνακες..... :? Οικονομικούς όμως!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Υ.Γ. Θέλω και γω πίνακες..... :? Οικονομικούς όμως!

 

σε ευχαριστω παρα πολυ! μου αρεσει πολυ και μαρεσει που ταβαζω εδω καιτα βλεπετε.μου αρεσει που τα μοιραζομαι. Τι πινακες θελεις? και τι εννοεις οικονομικους?

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...