Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σπερματοδιάγραμμα - Σπερμοδιάγραμμα φυσιολογικές τιμές !!


Recommended Posts

Και τα δύο νομίζω! Της το είπα πριν τεζάρω, σήμερα βγήκαν τ' αποτελέσματα!

 

Ρωτα την ή αν το γραφει η καλλιεργεια σιγουρεψου και βλεπουμε!

 

Καλή μου girandola, όλα καλά?

 

Όχι, δεν έχω μικρόβιο, μου πήρε καλλιέργεια στη διάρκεια της υστεροσκόπησης. Θα τα συζητήσω και με τη γιατρό, αλλά δε νομίζω να γλιτώσουμε τον ουρολόγο...

 

Στον ουρολογο να πας ετσι κι αλλιως να δεις τι θα σου πει κι αυτος!

Σπερμοδιαγραμμα πού εκανες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 528
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολες.εγω προσπαθω εδω και εναμιση χρονο με τον αντρα μου για μωρακι...πριν λιγες μερες πηραμε τα αποτελεσματα του σπερματοδιαγραμματος.Λοιπον:

ογκος σπερματος:2.0 ml

χροια:λευκοκιτρινη

οψη:ελαφρως θολη

Αντιδραση΅:αλκαλικη

Ρευστοποιηση:40 minζ

Ζωτικοτητα:60%

Ολικος αριθμος σπερματοζωαριων:50.000.000

Ανωμαλες μορφες:18

Πυοσφαιρια:Σπανια

κινιτικοτητα:1η ωρα 40% 2η ωρα 35% 4η ωρα 30%

 

και η καλλιεργεια ηταν καλη Μυκητες οχι.Τριχομοναδες οχι, Neisser οχι

ολα αρνητικα

τι λετε ειναι καλα; ο γιατρος παντωσ το βρηκε αρκετα καλο και γονιμο οπως μου ειπε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες.εγω προσπαθω εδω και εναμιση χρονο με τον αντρα μου για μωρακι...πριν λιγες μερες πηραμε τα αποτελεσματα του σπερματοδιαγραμματος.Λοιπον:

ογκος σπερματος:2.0 ml

χροια:λευκοκιτρινη

οψη:ελαφρως θολη

Αντιδραση΅:αλκαλικη

Ρευστοποιηση:40 minζ

Ζωτικοτητα:60%

Ολικος αριθμος σπερματοζωαριων:50.000.000

Ανωμαλες μορφες:18

Πυοσφαιρια:Σπανια

κινιτικοτητα:1η ωρα 40% 2η ωρα 35% 4η ωρα 30%

 

και η καλλιεργεια ηταν καλη Μυκητες οχι.Τριχομοναδες οχι, Neisser οχι

ολα αρνητικα

τι λετε ειναι καλα; ο γιατρος παντωσ το βρηκε αρκετα καλο και γονιμο οπως μου ειπε...

 

 

Οπως στο ειπε ο γιατρος.αρκετα καλο. Αν διορθωσει ισως λιγο διατροφη ή αν καπνιζει να ελλατωσσει σε 3 μηνες θα ειναι σουπερ. παντως μια χαρα γονιμο ειναι. Η μητρα σου τι κλιση εχει? αυτο ψαξε μηπως μετα την επαφη πρεπει να καθεσαι με τα ποδια πανω. Δεν ειναι γιατροσοφι πιανει πιστεψε με. Εφοσον βεβαια και σε εσενα δεν φαινεται καποιο θεμα.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Οπως στο ειπε ο γιατρος.αρκετα καλο. Αν διορθωσει ισως λιγο διατροφη ή αν καπνιζει να ελλατωσσει σε 3 μηνες θα ειναι σουπερ. παντως μια χαρα γονιμο ειναι. Η μητρα σου τι κλιση εχει? αυτο ψαξε μηπως μετα την επαφη πρεπει να καθεσαι με τα ποδια πανω. Δεν ειναι γιατροσοφι πιανει πιστεψε με. Εφοσον βεβαια και σε εσενα δεν φαινεται καποιο θεμα.

 

η δική μου έχει κλίση οπίσθια, με τα πόδια πάνω πρέπει να μένω?έχουμε πρόβλημα με τη κινητικότητα..τώρα με τη θεραπεία είναι σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά δεν είναι και σούπερ έκανα είδη μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και είπαμε το καλοκαιράκι να δοκιμάσουμε διάφορα κόλπα και από Σεπτέμβρη βλέπουμε...

κάθε συμβουλή είναι πολύτιμη...δοκιμασμένη ή όχι:P:p:p:p

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η δική μου έχει κλίση οπίσθια, με τα πόδια πάνω πρέπει να μένω?έχουμε πρόβλημα με τη κινητικότητα..τώρα με τη θεραπεία είναι σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά δεν είναι και σούπερ έκανα είδη μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και είπαμε το καλοκαιράκι να δοκιμάσουμε διάφορα κόλπα και από Σεπτέμβρη βλέπουμε...

κάθε συμβουλή είναι πολύτιμη...δοκιμασμένη ή όχι:P:p:p:p

 

 

ναι και εγω οπισθια κλιση εχω. Δεν το ηξερα οτι επρεπε να μενω ξαπλωμενα κανα τεταρτο με ψηλα τα ποδια. μου το ειπε ο τωρινος μου γιατρος αν και θα ακουσεις απο πολλους οτι δεν ισχυει. Και η μαια μας το ειπε. ισχυει και παραισχυει. Εγω εκτος απο τη βοηθεια που ειχα απο εκει ψηλα παντως οφειλω να σου πω οτι την πρωτη φορα που το εφαρμοσα εμεινα εγκυος! Μετα απο προσπαθειες ετων χωρις να εχουμε προβλημα. τα συμπερασματα δικα σου.:wink: Εχεις να χασεις τιποτα?

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω οπισθια κλιση εχω. Δεν το ηξερα οτι επρεπε να μενω ξαπλωμενα κανα τεταρτο με ψηλα τα ποδια. μου το ειπε ο τωρινος μου γιατρος αν και θα ακουσεις απο πολλους οτι δεν ισχυει. Και η μαια μας το ειπε. ισχυει και παραισχυει. Εγω εκτος απο τη βοηθεια που ειχα απο εκει ψηλα παντως οφειλω να σου πω οτι την πρωτη φορα που το εφαρμοσα εμεινα εγκυος! Μετα απο προσπαθειες ετων χωρις να εχουμε προβλημα. τα συμπερασματα δικα σου.:wink: Εχεις να χασεις τιποτα?

ευχαριστώ πάρα πολύ..το κάνω αυτό το μήνα αλλά δεν αντέχω πολύ ώρα...θα προσπαθήσω να μένω και εγώ κανένα τεταρτάκι...μακάρι να πετύχει και σε μένα...:)

σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Κ εμείς μια απο τις εξετάσεις που προγραμματίζουμε να κάνουμε ειναι το σπερμοδιάγραμμα. Έχετε κάποια πρόσφατη εμπειρια σε ότι αφορά το κέντρο που απευθυνθήκατε κ το κόστος?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει πει τιποτα για την κλιση τις μητρας μου η γυναικολογος.Παντως το κολπικο υπερηχο που μου εκανε μου ειπε οτι ολα δειχνουν φυσιολογικοτατα...Εκανα και ορμονικες,δυστηχως εδειξαν χαμηλη ΑΜΗ.ξερει καποια ποσο σημαντικο ειναι αυτο;Σε λιγες μερες θα κανω και σαλπιγογραφια και θα τα παω ολα μαζι να τα δει η γιατρος διοτι ειναι και λιγο μακρια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει πει τιποτα για την κλιση τις μητρας μου η γυναικολογος.Παντως το κολπικο υπερηχο που μου εκανε μου ειπε οτι ολα δειχνουν φυσιολογικοτατα...Εκανα και ορμονικες,δυστηχως εδειξαν χαμηλη ΑΜΗ.ξερει καποια ποσο σημαντικο ειναι αυτο;Σε λιγες μερες θα κανω και σαλπιγογραφια και θα τα παω ολα μαζι να τα δει η γιατρος διοτι ειναι και λιγο μακρια...

 

 

η οπισθια κλιση μητρας ή προσθια ή αλλη δεν ειναι κατι μη φυσιολογικο. Ειναι στο καθε "καλουπι" . Σπανιως στο λενε οι γιατροι , ρωτα το γιατρο σου να σου πει . Απλα -κακως κατ εμε- το θεωρουν καποιοι γιατροι αδιαφορο.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μου εχει πει τιποτα για την κλιση τις μητρας μου η γυναικολογος.Παντως το κολπικο υπερηχο που μου εκανε μου ειπε οτι ολα δειχνουν φυσιολογικοτατα...Εκανα και ορμονικες,δυστηχως εδειξαν χαμηλη ΑΜΗ.ξερει καποια ποσο σημαντικο ειναι αυτο;Σε λιγες μερες θα κανω και σαλπιγογραφια και θα τα παω ολα μαζι να τα δει η γιατρος διοτι ειναι και λιγο μακρια...

εγώ στη σαλπιγγογραφία το έμαθα..ο γιατρός δεν έδωσε καμία σημασία..από το φόρουμ έμαθα ότι παίζει ρόλο

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

εγώ στη σαλπιγγογραφία το έμαθα..ο γιατρός δεν έδωσε καμία σημασία..από το φόρουμ έμαθα ότι παίζει ρόλο

Και ειναι κατι σοβαρο΄;ποσο πονεσες στη σαλπιγογραφια;και ποσο σου στοιχισε;

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι κατι σοβαρο΄;ποσο πονεσες στη σαλπιγογραφια;και ποσο σου στοιχισε;

από ότι κατάλαβα επιστημονικά δεν έχει καμία σημασία, τώρα στη πράξη λένε να έχεις τα πόδια ψηλά..αλλά νομίζω ότι αυτό πρέπει να το κάνουμε όλες..

όσο για τη σαλπιγγογραφία δεν πόνεσα καθόλου, ούτε κατάλαβα κάτι..είχα ελαχιστό αιματάκι μετά αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα τίποτα..

δεν θυμάμαι έχει αρκετό καιρό που τη έκανα..

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω tinkerbell24....για τις πληροφοριες...εχω λιγο αγχος για την εξεταση και κυριως για τα αποτελεσματα της...ελπιζω να πανε ολα καλα...θα σε ενημερωσω..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο άντρας μου έκανε δυο σπερμοδιαγράμματα. Το πρώτο ήταν απογοητευτικό (99% προβληματικά σπερματοζωάρια, ολιγο-ασθενο-τερατοσπερμία). Είχε πάει στη Euromedica. Δεν το πιστεύαμε διότι το είχε κάνει διερευνητικά, στο πλαίσιο του προγεννητικού ελέγχου. Στεναχώρια, κακό, πανικός, κλάμα, καταλαβαίνεις... Εμείς κάναμε τη βλακεία (εξαιτίας μου γιατί με είχε φάει το άγχος) να πάμε και σε ουρολόγο μετά που μας πήρε ένα σωρό λεφτά για εξετάσεις, οι οποίες βγήκαν όλες άριστες.

 

Λίγο μετά το επανέλαβε σε άλλο μικροβιολόγο και τα αποτελέσματα ήταν τέλεια! Ούτε ο superman να ήταν (χι!χι!). Και η κινητικότητα και ο αριθμός και η μορφολογία των σπερματοζωαρίων ήταν πιο πάνω από το μέσο όρο. Ο γιατρός μάλιστα μας είπε ότι μάλλον δεν το προσέξανε το δείγμα στο άλλο εργαστήριο και ίσως το άφησαν να αλλοιωθεί, διότι την τόσο μεγάλη απόκλιση δεν μπορούσε να τη δικαιολογήσει. Από την άλλη βέβαια έχω διαβάσει ότι ένα κακό σπερμοδιάγραμμα μπορεί και να οφείλεται σε άγχος, πυρετό ή σε κάποιο φάρμακο.

 

Τελικά λίγο αργότερα έμεινα έγκυος. Το μόνο που χρειάστηκε να κάνω ήταν τεστ ωορρηξίας για να βρω την ωορρηξία μου. Είμαι στο μήνα μου και σύντομα περιμένουμε το κοριτσάκι μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera...emeis pame sto mhtera....einai ligo tsimphmena alla toulaxiston sou apopneoun empistosynh!an thimamai kala kanei gyrw sta 120 eyrw to aplo kai 160 me kalliergeia.

Καλημέρα κ σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πράγματι απο μια πρόχειρη έρευνα αγοράς τα μαιευτηρια κ τα εξειδικευμένα κέντρα έχουν πανω κάτω αυτές τις τιμές. Μιας φίλης ο άντρας έκανε στην Βιοιατρική κ έμειναν ευχαριστημένοι. Θα το ψάξω λίγο ακόμα.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω tinkerbell24....για τις πληροφοριες...εχω λιγο αγχος για την εξεταση και κυριως για τα αποτελεσματα της...ελπιζω να πανε ολα καλα...θα σε ενημερωσω..

θα περιμένω!!!εγώ από όλα που άκουγα νόμιζα ότι θα πονούσα και έλεγα δεν με νοίαζει καλό να είναι το αποτέλεσμα και δεν πειράζει..δεν είχα καταλάβει τίποτα, όταν μου είπε ότι τελείωσαμε νόμιζα ότι με κοροείδευε..

σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις τέλεια αποτελέσματα, αυτό έχει σημασία!!!

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες.εγω προσπαθω εδω και εναμιση χρονο με τον αντρα μου για μωρακι...πριν λιγες μερες πηραμε τα αποτελεσματα του σπερματοδιαγραμματος.Λοιπον:

ογκος σπερματος:2.0 ml

χροια:λευκοκιτρινη

οψη:ελαφρως θολη

Αντιδραση΅:αλκαλικη

Ρευστοποιηση:40 minζ

Ζωτικοτητα:60%

Ολικος αριθμος σπερματοζωαριων:50.000.000

Ανωμαλες μορφες:18

Πυοσφαιρια:Σπανια

κινιτικοτητα:1η ωρα 40% 2η ωρα 35% 4η ωρα 30%

 

και η καλλιεργεια ηταν καλη Μυκητες οχι.Τριχομοναδες οχι, Neisser οχι

ολα αρνητικα

τι λετε ειναι καλα; ο γιατρος παντωσ το βρηκε αρκετα καλο και γονιμο οπως μου ειπε...

νιναα νομιζω υπαρχει προβλημα με τη ρευστοποιηση ,θα πρεπει να γινετε μεσα σε 25λεπτα το πολυ 30!εσεις απο οτι βλεπω εχετε 40.αυτο το εγραφε ουρολογος στο gyn(ενα site για τετοια θεματα στο οποιο συμμετεχουν και γιατροι)για ρωτηστε τον γιατρο του συζυγου σου.και εμεις ειχαμε προβλημα με το σπερμα!παντως παιδια μετραει πολυ να ειναι καλο το εργαστηριο δηλ.να εχει καλους εργαζομενους και συγχρονα μηχανηματα!οποια ξερει καποιο καλο εργαστηρι για σπερμοδιαγραμμα ας το πει.ευχομαι γρηγορα να γινεις μητερουλα!

Link to comment
Share on other sites

νιναα νομιζω υπαρχει προβλημα με τη ρευστοποιηση ,θα πρεπει να γινετε μεσα σε 25λεπτα το πολυ 30!εσεις απο οτι βλεπω εχετε 40.αυτο το εγραφε ουρολογος στο gyn(ενα site για τετοια θεματα στο οποιο συμμετεχουν και γιατροι)για ρωτηστε τον γιατρο του συζυγου σου.και εμεις ειχαμε προβλημα με το σπερμα!παντως παιδια μετραει πολυ να ειναι καλο το εργαστηριο δηλ.να εχει καλους εργαζομενους και συγχρονα μηχανηματα!οποια ξερει καποιο καλο εργαστηρι για σπερμοδιαγραμμα ας το πει.ευχομαι γρηγορα να γινεις μητερουλα!

Σε ευχαριστω για τη γνωμη σου...παντως το εργαστηρι που πηγαμε το εμπιστευομε απολυτα,παω εκει απο μικρο παιδι οικογενειακως και οσο για τη ρευστοποιηση εχει ως φυσιολογικες τιμες στην εξεταση απο 10 εως 60 οποτε ειναι καλη μαλλον.Παντως την πηγα και σε ανδρολογο και δεν μου ειπε κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ:

 

ΟΓΚΟΣ 3ml

ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΛΗΡΗΣ ΣΕ 30 ΛΕΠΤΑ

ΟΨΗ ΛΕΥΚΟΦΑΙΗ

ΑΡΙΘΜΟΣ 10000000 ΜΕ ΟΡΙΟ 15 ΚΑΙ ΠΑΝΩ

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 30000000

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 28% ΣΕ 60 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 18% ΣΕ 180 ΛΕΠΤΑ

ΑΚΙΝΗΣΙΑ 42%

ΖΩΤΙΚΟΤΗΤΑ 70% ΣΕ 60 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 60 % ΣΕ 180 ΛΕΠΤΑ

ΜΟΛΥΝΣΗ ΚΑΜΜΙΑ

ΜΟΡΦΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ

 

ΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ PERMEN KAI EVIOL A ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΜΑΣ. ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ 7% ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ...ΑΡΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ:

 

ΟΓΚΟΣ 3ml

ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΛΗΡΗΣ ΣΕ 30 ΛΕΠΤΑ

ΟΨΗ ΛΕΥΚΟΦΑΙΗ

ΑΡΙΘΜΟΣ 10000000 ΜΕ ΟΡΙΟ 15 ΚΑΙ ΠΑΝΩ

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 30000000

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 28% ΣΕ 60 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 18% ΣΕ 180 ΛΕΠΤΑ

ΑΚΙΝΗΣΙΑ 42%

ΖΩΤΙΚΟΤΗΤΑ 70% ΣΕ 60 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 60 % ΣΕ 180 ΛΕΠΤΑ

ΜΟΛΥΝΣΗ ΚΑΜΜΙΑ

ΜΟΡΦΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ

 

ΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ PERMEN KAI EVIOL A ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΜΑΣ. ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ 7% ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ...ΑΡΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?

 

 

Απο εμπειρια βεβαια και μονο , θα συμφωνησω με το γιατρο σου. Επισης διατροφη και τσιγαρο παιζουν μεγαλο ρολο στον αντρα, κυριως η διατροφη. Επισης οσο γιατροσοφι και αν σου ακουστει : βασιλικο πολτο , καρυδια , μελι... ουτως ή αλλως φυσικα προιοντα ειναι. δεν εχεις να φοβηθεις κατι;)

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΤΙΛΝΤΑ! ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΕ ΚΑΠΝΙΣΕ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΕ ΑΣΧΗΜΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΜΝΑΖΟΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 31 ΤΟΥ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΟΥΤΕ ΠΙΝΕΙ ΑΛΚΟΟΛ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΝΓΧΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ή ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ?

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΤΙΛΝΤΑ! ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΕ ΚΑΠΝΙΣΕ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΕ ΑΣΧΗΜΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΜΝΑΖΟΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 31 ΤΟΥ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΟΥΤΕ ΠΙΝΕΙ ΑΛΚΟΟΛ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΝΓΧΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ή ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ?

 

 

ειχα προσωπικη εμπειρια οπως ειπα αλλα δεν θελω να επεκταθω.:)

Οσο γι αυτο που ειπε ο γιατρος δεν παιζει. Το σπερμα που εξεταστηκε εχει "παρασκευαστει" 90 ημερες πριν. Η καλυτερη λυση ειναι επανεξεταση σε 90 ημερες;)

Τι παει να πει πηγε αγχωμενος? Καρδιογραφημα εκανε?:lol: Δεν το λεω ειρωνικα. Χαριτολογοντας.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρια βεβαια και μονο , θα συμφωνησω με το γιατρο σου. Επισης διατροφη και τσιγαρο παιζουν μεγαλο ρολο στον αντρα, κυριως η διατροφη. Επισης οσο γιατροσοφι και αν σου ακουστει : βασιλικο πολτο , καρυδια , μελι... ουτως ή αλλως φυσικα προιοντα ειναι. δεν εχεις να φοβηθεις κατι;)

 

Έχεις δίκιο φίλη matilda για τον βασιλικό πολτό. Εμείς αγοράσαμε και πιστεύω ότι θα βοηθήσει.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...