Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΑΣΗΜΕΝΙΑΣ...(ΦΩΤΟ)


Recommended Posts

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΑΣΗΜΕΝΙΑΣ....

ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ...ΤΟΥΡΤΕΣ ..ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ...ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΜΠΟΥΦΕ...ΟΛΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ...ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙ...ΤΗΝ ΑΣΗΜΕΝΙΑ!!!!

glitterfy-flpbk11163841982518.gif

glitterfy-flpbk11165334684318.gif

 

glitterfy-flpbk11170346377318.gif

 

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ...

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΤΙ...

ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ...ΚΑΝΑΜΕ ΤΗ ΤΟΥΡΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ (ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΤΟ) ,ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ ΗΤΑΝ FOREVER FRIENDS ,Ο ΜΠΟΥΦΕΣ ΕΙΧΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ,ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ, ΡΟΛΟ, ΚΤΛ, ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΑΡΤΙ (ΓΑΙΤΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ...) ΣΤΟΛΙΣΤΙΚΕ ΜΕ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΣ...ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΣΤΥΛΑΝΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕΡΓΑΡΙΤΕΣ ΜΕ ΗΛΙΟΝ...ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ...ΛΕΠΤΕΝΑΜΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΙΟΝ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...ΣΚΑΣΑΝΕ Κ ΚΟΜΦΕΤΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ...ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΟ.

 

 

ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ...ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΑ ΟΛΑ ΕΓΩ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ,ΚΡΥΜΕΝΟΣ ΘΥΣΑΥΡΟΣ,ΣΠΑΣΑΜΕ ΤΑ ΓΕΜΙΣΤΑ ΜΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΙΚΑΝ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, 120 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ...Η ΤΟΥΡΤΑ ΗΤΑΝ ΔΥΟΡΟΦΗ ΜΕ ΖΑΧΑΡΟΤΑ ΣΕ ΡΟΖ ΑΠΟΧΡΟΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ,ΟΙ ΧΑΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ ,ΤΑ ΚΥΠΕΛΑ,ΚΑΙ ΟΙ ΦΥΣΑΛΙΔΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ BARBIE...ΣΤΟ ΜΠΟΥΦΕ ΕΙΧΑ ΠΑΝΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,ΚΕΦΤΕΔΕΚΙΑ,ΤΟΣΤΑΚΙΑ ΚΤΛ, ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΔΙΑΚΟΣΜΙΤΙΚΑ...ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΔΕ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΦΗΓΟΥΝ...ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ(ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΤΟΥΡΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ)

glitterfy174545450D32.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

glitterfy095441140D30.gifΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΣΧΟΛΙΑ....ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ....

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΣΕΣ ΙΔΕΕΣ ΘΕΛΕΙΣ ΑΛΩΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΣΤΗΛΑ ΤΟΣΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ..ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ glitterfy090039706D38.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

DSC04726.jpgDSC04724.jpg

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΤΟΥΡΤΑ ΜΑΣ...;;;ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ...ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΠΙΤΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ...ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΨΕ!!!

ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ... glitterfy093415179D39.gif glitterfy093735385D31.gif ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ... glitterfy095554526D30.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΙ!!!!(120) ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΣΤΟΛΗΣΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΠΙΤΙ... ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΑΠΟ ΤΟ YOUDUBE... KAI OI ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...ΜΕ ΝΕΡΟΜΠΟΓΙΑ Κ ΧΡΥΣΟΚΟΛΕΣ...ΠΑΡΤΕ ΙΔΕΕΣ!!!

049.jpgglitterfy050622639D39.gif glitterfy051145316D34.gif glitterfy091122327D30.gif glitterfy091246370D30.gif glitterfy091317649D34.gif glitterfy092053537D38.gif glitterfy091826885D32.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

LENA75 ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ...ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΤΑΩ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΙΝΑ... 1153969ki8etuipnm.gif513057dl929azcqx.gif 1097035sm6g0w6w6a.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

DSC04728.jpg Το τραπέζι...με το μπουφέ

002-1.jpgτα προσλητίρια... DSC04665.jpgDSC04669.jpgτο στεφανάκι πάνω απο το τραπέζι 005-1.jpgτα μπαλόνια τα έβλεπα στο youtube κ τα έφτιαξα μόνη μου 017-2.jpg043.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ υπέροχα όλα!!!!!!

Θέλω pleaseeeeeee τις συνταγές απο τις τούρτες!!!!!

549062c91it46lgr.gif

 

Άν μπορείς στείλε μου τες με π.μ για να το δώ και μην το χάσω μέσα στις πολλές δημοσιεύσεις! :wink:

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... και καλή επιτυχία...λοιπόν η τούρτα τριαντάφυλλο είναι η μόνη που είναι αγοραστή (το γράφω κ στο τόπικ μου) αλλά τα πέταλα είναι απο λευκή σοκολάτα( κομένη σε μικρές λωρίδες )

Η άλλη με τα ζαχαροτά είναι δυόροφη ...απο μέσα βάζεις βάσεις πλαστικές <ζήτα σε ζαχαροπλαστείο >

Για γεμηση = ετοιμο παντεσπάνι (2 συσκευασίες ) ,κομπόστα , μπανάνα, κρέμα ζαχαροπλαστικής κ έτοιμη σαντηγύ (2 κουτακια).

Κάνεις τις στρόσεις όπως θες εσύ ,με το σιροπι ραντισε τα παντεσπανια...ο επάνω όροφος της τουρτας να εχει πιο μικρό παντεσπάνι <κόψε το με μαχέρι>

Απο εξω το καλύπτεις με τη υπόλοιπη σαντηγή και κολάς τα κουφέτα κ τα ζαχαροτά <απο το mouses>...ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια [

1031921ziubb5o3t0.png

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Άχ Φιλιώ μου δεν κατάλαβα κάτι!

Πώς βάζεις το παντεσπάνι ;;...πάνω στις βάσεις;;;

Και μετά πώς κόβεις τις τούρτες;;

Αυτές οι βάσεις πώς είναι;;

Γιατί το παντεσπάνι απο μόνο του είναι πολύ λεπτό, οι βάσεις είναι σαν δύο στεφάνια που μπαίνουν γύρω απο το παντεσπάνι;;;...άχ δεν καταλαβαίνω... :?::oops:

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

1132287mpmgibmlyl.gif

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σου στελνω αναλητικα τη συνταγη...

1.παντεσπανι 2 συσκεβασιες

2.κομποστα 2 κουτακια (βατομουρο ή ροδακινο)

3.σαντυγη ερμολ 2κουτακια

4.κρεμα ζαχαροπλαστικης βανιλια (ετοιμη θελει μονο γαλα)

5.marsmallous (μαλακα ζαχαροτα) 1 σακουλακι

6.κουφετακια ροζ 1 σακουλακι

7.τρουφα πολυχρωμη

 

 

εκτελεση

1.σε μια πιατελα ακουμπαμε ενα παντεσπανι το βρεχουμε με το σιροπι της κομποστας

2.πανω του βαζουμε τη κρεμα ζαχαροπλαστηκης

3.απο πανω ενα ακομα παντεσπανι σιροπιασμενο κ πανω σε αυτο σαντηγυ με φρουτα..

4.βαζουμε κ το τριτο παντεσπανι απο πανω (αυτη ειναι η βαση ο πρωτος οροφος)

5.στο κεντρο της τουρτας τοποθετουμε τη βαση (σαν ποδαρακια μεσα στη τουρτα τα βυθιζουμε στο κεντρο του πρωτου οροφου)

6.στερεωνουμε απο πανω το χαρτινο δισκακι

7.κοβουμε το παντεσπανι πιο μικρο σε διαμετρο απο το κατω παντεσπανι(με μαχερι κοβουμε ενα μικροτερο κυκλο στο κεντρο )

8.κανουμε κι αλλες στροσεις με σαντηγυ κ κρεμα με φρουτα οπως στη βαση

9.καληπτουμε ολη τη διοροφη τουρτα με την υπολοιπη σαντηγυ

10.διακοσμουμε τη τουρτα με τα ζαχαρωτα κ τα κουφετα κ τη τρουφα

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΕ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΔΥΟΡΟΦΗ ΤΟΥΡΤΑ

ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙΝΟ ΔΙΣΚΑΚΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΥΡΤΕΣ Κ 3 ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΧΑΡΤΙΝΑ (ΤΑ ΚΑΛΗΨΑ ΜΕ ΑΛΟΥΜΙΝΟΧΑΡΤΟ) K TO ΔΙΣΚΑΚΙ Κ ΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑΡΙΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΥΨΟΣ Κ ΤΗ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΤΗΣ ΤΟΥΡΤΑΣ ΜΟΥ

ολα τα υλικα τα βρηκα σε μαρκετ ακτος απο τις καρδουλες κ τα κουφετα ειναι απο το mouses

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Κατάλαβα!!

 

....και αναρωτιέμαι τώρα εγώ η άσχετη....άν δηλαδή δεν βάλω τη βάση αυτή απο πάνω παρα μόνο το παντεσπάνι κόβοντάς το μικρότερο σε μέγεθος;;;

:?:

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

Κ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΑ ΧΩΡΙΣ ΒΑΣΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΒΟΥΛΙΑΞΕΙ

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα κανω προβες για την επομενη τουρτα...στα 3α γενεθλια λεω να βαλω αμηγδαλοπαστα σε ροζ αποχρωσεις...παλι δυοροφη ,θα γηνει τελεια πιστευω...θελει ομως δουλεια...

http://www.coolest-birthday-cakes.com/happy_birthday_cake.html#c12 καπως ετσι τη θελω...

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα κανω προβες για την επομενη τουρτα...στα 3α γενεθλια λεω να βαλω αμηγδαλοπαστα σε ροζ αποχρωσεις...παλι δυοροφη ,θα γηνει τελεια πιστευω...θελει ομως δουλεια...

http://www.coolest-birthday-cakes.com/happy_birthday_cake.html#c12 καπως ετσι τη θελω...

Γεια σου Φιλιώ και Ασημενια ,

Είμαι κι εγώ μία από τις πολλές μαμάδες που έχω δει τις δημιουργίες σου και έχω μείνει άφωνη.Μπράβο σου για την τόση δημιουργικότητα που διαθέτεις και για την αστείρευτη όρεξή σου να φτιάξεις όλα αυτά για την κορούλα σου.

Θέλω να σε ρωτήσω κάτι .Αυτά τα marsmallous από ποιο σούπερ μάρκετ τα παίρνεις γιατί δεν μπορώ να τα βρω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...