Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

LGBT (lesbian gay bi trans) parenting - γονείς ίδιου φύλου - γονεικός ρόλος


Recommended Posts

Συμφωνώ αλλά βρε thavmataki τι σχέση έχει? you couf me!

Καμία σχέση! Ως παράδειγμα το ανέφερα, αφού δικαίωμα των ομόφυλων είναι να κάνουν παιδιά, άρα και ηθικά δεκτό πλέον, τότε γιατί να μην είναι δεκτά και τα ναρκωτικά ( παράδειγμα ξαναλέω αναφέρω ), υπό το πρίσμα πως είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ να τα πάρω! Αφου βλάπτω μόνο εμένα, η κονωνία γιατί να μου το στερήσει κι έτσι να προβαίνω σε παράνομε ενέργεις για να τα προμηθευτώ...;;; ( Για να μην παρεξηγηθώ σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ κάτι τέτοιο, παράδειγμα αναφέρω:-D )

 

κάποια κοπέλα για την υπέροχη κοινωνία της Ολλανδίας αλλά σας πέρασε στα ψιλά γράμματα....?!?!!

Ναι, εγώ το ανέφερα και για αυτό άλλωστε όπως αναφέραμε είναι ο λαός με υψηλά ποσοστά ψυχικά ασθενών και αυτοκτονιών!:roll:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 161 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 121 δημοσιεύσεις

  • Jarett

    Jarett 104 δημοσιεύσεις

  • Thaumataki

    Thaumataki 97 δημοσιεύσεις

η αλήθεια είναι πως άρια είχα σκευτεί να σου κάνω χτύπημα κάτω από τη ζώνη αλλά αποφάσησα να ρήξω τους τόνους.....

 

όχι προσοπικές επιθεσεις λοιπόν

Γιατί τι σου είπα ;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

μήπως είσαι λίγο πρακατειλημμένη κοπέλα μου??

 

Λες ε ? μπορεί...

Όσο για το αν το πανεπιστήμιος της Καλιφόρνια απαρτίζεται από gay δεν μπορώ να το ξέρω:)

Από κει και πέρα απάντησα σε κάτι που είπε το μέλος gioli...( μήπως είσαι εσύ πρακατελειμένη απέναντι μου ? )

 

 

γιατί ανασήρουμε από τις διάφορες κοινωνίες ότι μας συμφέρει....

και συγγεκριμένα ότι παρουσιάζετε ως μοντέρνο και σύγχρονο

 

ΜΑΡΙΑΛ μαζί σου είμαι, ειρωνικά το είπα, διότι εδώ μέσα κοιτάνε κάποιοι μόνο αυτά που τους συμφέρουν σε άλλες κοινωνίες ανώτερες ( ? ) από τη δική μας...

 

Ναι, εγώ το ανέφερα και για αυτό άλλωστε όπως αναφέραμε είναι ο λαός με υψηλά ποσοστά ψυχικά ασθενών και αυτοκτονιών!:roll:

 

άνα μπράβο αυτό

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Μήπως οι έρευνες είναι κατευθυνόμενες για κάποιο λόγο ?

Μήπως οι επιστήμονες που βάζουν κάτω αυτή την έρευνα είναι οι ίδιοι gay

 

εσύ το ειπες αυτό...εγώ δεν είμαι προκαταλειμμένη με κανέναν!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

γιατί?????

 

Γιατί της αφαιρεί το μητρικό της ένστικτο δηλ. την ταυτότητά της ως γυναίκα. Άλλο θέμα οι κοπέλες που τα δίνουν για υιοθεσία λόγω αναγκών και άλλο να ξεκινάει από την αρχή η σύλληψη του μωρού με αυτό το σκοπό. Ως παρένθετη μπορώ να δω μητέρα προς κόρη όπου το μητρικό ένστικτο εκπληρώνεται ως προς τις ανάγκες της κόρης και συνεχίζει να μεγαλώνει το μωρό ως γιαγιά. Ως προς το γιο το βρίσκω αιμομεικτικό. Ούτε από αδερφή προς αδερφή δεν το δέχομαι. Το τι έγινε σε άλλες εποχές επιβίωσης δεν έχει αντιστοιχία σε αυτή την περίπτωση.

 

Περί παρένθετων μπορούν να τα λένε πολύ εύκολα όσοι δεν είναι γονείς αλλά όποιος έχει βιώσει τη γονεϊκή ιδιότητα, δηλ. έχει περάσει το ποτάμι και στέκεται στην άλλη όχθη πλέον, αμφιβάλλω αν μπορεί να το δει ως λύση.

Link to comment
Share on other sites

και όσο για τους <<φιλελεύθερους>> ολλανδούς που μεταξύ άλλων θέλουν να κατεβάσουν το όριο της παιδοφιλίας από τα 16 στα 14 ή στα 12 δε θυμάμαι (αλήθεια τι λές για αυτό?) να ξέρεις ότι έχουν από τα υψηλότερα ποσοστά ψυχικών ασθενειών?

 

και εγώ είμαι <<φαν>> των ολλανδών

 

οτιδήποτε δεν είναι φυσιολογικό έχει καταστροφικές επιπτώσεις και τέλος

 

όσο για τα παιδιά που μένουν στα ιδρύματα να μειωθούν τα κριτήρια (οικονομικά, σταθερότητα δουλείας κτλ) και να δεις θα δοθούν όλα σε φυσιολογικές οικογένεις..... δεν θα χρειάζονται οι γκει για να τα υοθετήσουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάμε πάλι από την αρχή !!!!

Στα τέρατα που βλέπουμε στον κόσμο είσασταν σε κανενός το κρεββάτι ??

και επειδή γουστάρετε τα υποθετικά...έχουμε και λέμε...

α) άντρας γυναίκα χωρίς ψυχολογικά, όλα τέλεια, δεν πίνουν, δεν καπνίζουν, λατρεύουν τα παιδιά,μορφωμένοι

β ) γκέι ζευγάρι χωρίς ψυχολογικά, όλα τέλεια, δεν πίνουν, δεν καπνίζουν, λατρεύουν τα παιδιά,μορφωμένοι

σε ποια από τις 2 οικογένειες είναι πιο ψυχικά υγιές να μεγαλώσει ένα παιδί ???

ΟΙ ΊΔΙΕς ΠΙΘΑΝΌΤΗΤΕς και στα δυο ζευγαρια

βαση πιθανοτήτων παντα μιλαμε ε ?!!

και επιστήμης ε?!!!

 

 

Μήπως οι έρευνες είναι κατευθυνόμενες για κάποιο λόγο ?

Μήπως οι επιστήμονες που βάζουν κάτω αυτή την έρευνα είναι οι ίδιοι gay ?

Ας μην ξεχνάμε και τις έρευνες που δείχνουν ότι το αρσενικό θα είναι σε έλειψη σε κάποια χρόνια ( παίζουν ρόλο και οι περιβαλλοντικές συνθήκες )...ήδη τα αρσενικά ( δεν αναφέρομαι μόνο σε ανθρώπους ) είναι πιο θυληπρεπή από ότι ήταν κάποια χρόνια πριν....

καευθυνόμενες ...χμ.... επειδη κατι σκαμπαζω απο ερευενες

συνήθως επιθυμούν οι επιστημονικές ομαδες καποια αποτελεσματα

αυτα δυστηχώς (ακόμα και για τους ίδιους) δεν είναι προς την κατεύθυνση που επιθυμούν

 

 

υ.γ.: κάτι έγραψε κάποια κοπέλα για την υπέροχη κοινωνία της Ολλανδίας αλλά σας πέρασε στα ψιλά γράμματα....?!?!!

 

Καλημέρα σας !!!

 

 

γιατι ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ να συγκρίνεις πορτοκάλια με φραουλες

η αναφορά στην ολλανδία έγινε αρχικά για τα ναρκωτικά

αν θελεις να πουμε λοιπόν για τα ναρκωτικά στην Ολλανδία ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ παγκοσμίως σε χρήστες

τυχαιο δε νομίζω ...!

καλημερα καλό μου :-)

 

η αλήθεια είναι πως άρια είχα σκευτεί να σου κάνω χτύπημα κάτω από τη ζώνη αλλά αποφάσησα να ρήξω τους τόνους.....

 

όχι προσοπικές επιθεσεις λοιπόν

εγω δε τραβαω ζορι κανε

εσυ θα χασεις :-) στο λεω να το ξερεις ! :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

μην συγκρινετε τα ναρκωτικα με τα δικαιωματα του καθε ανθρωπου σε καμια περιπτωση... τα ναρκωτικα δεν θα νομιμοποιηθουν ποτε γιατι κρυβονται μεγαλα συμφεροντα απο πισω..

 

δεν εχω επεμβει καθολου απο χτες παρολο που παρακολουθω την συζητηση.... συμφωνω φυσικα με την αρια η οποια πρεπει να παραδεχτω οτι το χειριζεται τελεια κ μπραβο για την υπομονη της...

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΊΔΙΕς ΠΙΘΑΝΌΤΗΤΕς και στα δυο ζευγαρια

Eπιτέλους συμφωνήσαμε :P

 

ρε σεις υποθέσεις κάνω με τις έρευνες,απορίες μου εκφράζω!!!

 

1)Οι συγκεκριμένες έρευνες είναι σε θέση να μας πουν την εξέλιξη αυτών των παιδιών ως ενήλικες ??

 

2) εγώ φοβάμαι τα αεροπλάνα.δυστυχώς και ο Θεόφιλος.μπορώ να τον βοηθήσω να το ξεπεράσει...?

ένας άνθρωπος που δεν μπορεί να ζήσει σύμφωνα με το φύλο του πως μπορεί να βοηθήσει τους άλλους ( το παιδί του ) να ζήσει σύμφωνα με αυτό ?

 

Ο όρος «απόκλιση» είναι ο ψυχιατρικός όρος που αντικατέστησε τον παλαιότερο «διαστροφή», για λόγους συμμόρφωσης με το politically correct των δυτικών κοινωνιών και για άλλους οικονομικούς λόγους. Πιο συγκεκριμένα, παλιότερα η ομοφυλοφιλία ήταν καταταγμένη με τον σαδισμό, μαζοχισμό, κοπροφιλία κ.α. που καλούνται «παραφιλίες» και «διαστροφές» και αργότερα βαφτίστηκε «απόκλιση» (από το φυσιολογικό εννοείται). Η αλλαγή έγινε μετά από επέμβαση των ασφαλιστικών, που πλήρωναν ψυχανάλυση για τους ασφαλισμένους, κυρίως στην Αμερική, και οι υπόλοιποι ακολούθησαν την Αμερική σιγά-σιγά. Τα ελληνικά εγχειρίδια την είχαν ακόμα καταχωρημένη ως ψυχασθένεια τουλάχιστον μέχρι πριν 8 χρόνια (γύρω στο 2002). Ίσως κι ακόμα να την έχουν.

 

ΤΥΧΑΙΟ ??

δε νομίζω...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αλήθεια είναι πως άρια είχα σκευτεί να σου κάνω χτύπημα κάτω από τη ζώνη αλλά αποφάσησα να ρήξω τους τόνους.....

 

όχι προσοπικές επιθεσεις λοιπόν

 

ειχες σκεφτει να της κανεις χτυπημα κατω απο τη ζωνη? να της επιτεθεις προσωπικα δηλαδη?

 

α οκ... παλι καλα που αποφασισες να ριξεις τους τονους... μιας και συζηταμε εδω, δεν πληγωνουμε προσωπικα ο ενας τον αλλον...

Link to comment
Share on other sites

ένας άνθρωπος που δεν μπορεί να ζήσει σύμφωνα με το φύλο του πως μπορεί να βοηθήσει τους άλλους ( το παιδί του ) να ζήσει σύμφωνα με αυτό ?

 

και γιατί θα πρέπει να ζήσει (το παιδί) σύμφωνα με αυτό σώνει και καλά??

θα το αφήσει ελεύθερο να αποφασίσει εκείνο πώς θα ζήσει....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

εσύ θεωρείς τους γκέι μη φυσιολογικούς..εγώ όχι...

πολύ υποκειμενικό αυτο...

 

ήθελα να το γλυτώσω και να μη γίνω χυδέα αλλά....

 

ο κόλπος είναι ινομυώδης σωλήνας που βρίσκεται μεταξύ ουρήθρας και απευθυσμένου [.....], ρόλος του κόλπου είναι:

α) υποδοχή του πέους κατά τη συνουσία

β) αποβολή του αίματος της περιόδου

γ) προώθηση του εμβρύου κατά τον τοκετό

 

το απευθυσμένο έντερο (το τελευταίο τμήμα του παχέος εντέρου) εκτείνεται από το μήκος του 3ου ιερού σπονδύλου μέχρι τον πρωκτό

ρόλος του :

α) προώθηση των ήδη σχηματισμένων κοπρανοδών μαζών (τέλος ο ρόλος δεν υπάρχει κάτι άλλο)

 

το γνωρίζετε ότι οι γκέι υποφέρουν από: αιμοροίδες, ραγάδες πρωκτού, απώλειες αερίων και καμιά φορά κοπράνων...

δεν γνωρίζω κάποια φυσιολογική σεξουαλική επαφή να δημιουργεί τόσες επιπλοκές.....

 

επείσης έχεται ακούσει ποτέ?

σεξ κατα φύση (πέος και κόλπος)

σεξ παρά φύση (πέος και έντερο)

 

γνωρίζετε επείσης?

το μεγαλύτερο ποσοστό των γκεί έγειναν γκέι αφου πρώτα είχαν ολοκληρωμένες σχέσεις με γυναίκες (και πολύ συχνά μετά από μακροχρόνιους πειραματισμούς)

αφού η φύση τους λέτε ήταν διαφορετική πώς <<ερεθίζονταν >> με αλλόφυλλο σύντροφο, παλιά?

γιατί εγώ και να προσπαθούσα δεν θα ερεθιζόμουν με γυναίκα......

αυτοί δηλαδή πως παρέκαμπταν την υποτιθέμενη φύση τους???????

 

οι ομοφυλικες σχέσει δεν είναι φυσιολογικές και τέλος.....

Link to comment
Share on other sites

 

1)Οι συγκεκριμένες έρευνες είναι σε θέση να μας πουν την εξέλιξη αυτών των παιδιών ως ενήλικες ??

σου έχω απαντήσει πως ΝΑΙ ... είναι 40-30 ετών ερευνες συνεπώς τα παιδιά αυτών είναι πλέον ενήλικες ...

 

2) εγώ φοβάμαι τα αεροπλάνα.δυστυχώς και ο Θεόφιλος.μπορώ να τον βοηθήσω να το ξεπεράσει...?

ΝΑΙ ! :-)

ένας άνθρωπος που δεν μπορεί να ζήσει σύμφωνα με το φύλο του πως μπορεί να βοηθήσει τους άλλους ( το παιδί του ) να ζήσει σύμφωνα με αυτό ?

ΕΝΑς ΟΜΌΦΥΛΟς δνε υποφερει γιατι δνε μπορέι να αποδεχτεί το φύλλο του ....

και το αναπαραγωγηκό μας όργανο δνε είναι αυτο που μας ορίζει καθορίζει στην ζωή μας ...

εκτως και να ...οκ ναι ! υπα΄ρχουν μερικοί που εχουν ενα θεματακι ... χαχαχαχαχα :-)

Ο όρος «απόκλιση» είναι ο ψυχιατρικός όρος που αντικατέστησε τον παλαιότερο «διαστροφή», για λόγους συμμόρφωσης με το politically correct των δυτικών κοινωνιών και για άλλους οικονομικούς λόγους. Πιο συγκεκριμένα, παλιότερα η ομοφυλοφιλία ήταν καταταγμένη με τον σαδισμό, μαζοχισμό, κοπροφιλία κ.α. που καλούνται «παραφιλίες» και «διαστροφές» και αργότερα βαφτίστηκε «απόκλιση» (από το φυσιολογικό εννοείται). Η αλλαγή έγινε μετά από επέμβαση των ασφαλιστικών, που πλήρωναν ψυχανάλυση για τους ασφαλισμένους, κυρίως στην Αμερική, και οι υπόλοιποι ακολούθησαν την Αμερική σιγά-σιγά. Τα ελληνικά εγχειρίδια την είχαν ακόμα καταχωρημένη ως ψυχασθένεια τουλάχιστον μέχρι πριν 4 χρόνια (γύρω στο 2002). Ίσως κι ακόμα να την έχουν.

 

ΤΥΧΑΙΟ ??

δε νομίζω...

και η homophobia παθηση είναι .... !!! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΟΒΑΡΗ ...

 

KANE ένα κόπο να δεις τι θεωρείτο αποκλίνουσα συμπροφορά εν ετη 2010 και μην ανατρέχεις στην ψυχιατρική του 60 !! :-)

Link to comment
Share on other sites

 

το γνωρίζετε ότι οι γκέι υποφέρουν από: αιμοροίδες, ραγάδες πρωκτού, απώλειες αερίων και καμιά φορά κοπράνων...

δεν γνωρίζω κάποια φυσιολογική σεξουαλική επαφή να δημιουργεί τόσες επιπλοκές.....

ΚΑΙ ΟΙ (*ετερόφυλες )ΓΥΝΑΙΚΕΣ ...

για τους ίδιους λόγους ..

αλλα αυτο δεν μας πειράζει να υποθέσω ... :cool:;););)

Link to comment
Share on other sites

τι σημαίνει τέλος! επειδή το λες εσύ??

και εγώ λέω ότι είναι!!! χαχαχα

κοίτα εγώ δικαιολόγησα γιατί το θεωρώ αφύσικο....

ενώ εσύ????

νομίζω πως δεν μπορείς να δώσει κάτι που να δικαιολογεί την άποψη σου...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΟΙ (*ετερόφυλες )ΓΥΝΑΙΚΕΣ ...

για τους ίδιους λόγους ..

αλλα αυτο δεν μας πειράζει να υποθέσω ... :cool:;););)

 

Είσαι ΘΕΑ!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχχαχα!!!:D

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

και τα φασολια προκαλουν απωλειες αεριων, αλλα δε ζητησε κανεις να απαγορευθει η χρηση τους καθως ειναι παρα φυση τροφη..

 

τες πα, εγω ας πουμε δεν γουσταρω να μπαινει τιποτα στο 'απευθυσμενο μου εντερο'.. ουτε να τρωω φασολαδα...

 

θα σου απαγορευσω εσενα να κανεις και να τρως οτι σου κανει κεφι??

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά σε λίγο βλεπω να υπάρχουν γονείς διαφορετικού είδους (άνθρωπο και ζώο [λέγεται ζωοφιλία], δεν μας νοιάζει τι κάνουν στο κρεββάτι σωστά?)

και τους προχωρημένους να τους υπερασπίζονται

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...