Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ-ΗΣΥΧΟ ΑΛΛΑ ΜΙΚΡΟ Η' ΠΑΛΙΟ Κ ΜΕΓΑΛΟ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Και εγω το καινούριο με χίλια. Μάλιστα σε λίγες μέρες μετακομίζω και εγω σε ένα σπίτι σαν αυτο που λες. Και εγω είχα και έχω τις ίδιες ανησυχίες. Μάλιστα το ενοίκιο είναι 500 ευρώ:( διολου ευκαταφρόνητο ποσό.... Αλλά δεν μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου. Να κάθομαι αγκαλιά με τον αντρούλη μου όταν κοιμάται το μωρο μπροστά στο τζάκι ή να πίνω το κρασάκι μου καλοκαίρι στη βεράντα και να βλέπω την θέα. Και να σου πω κάτι; Δουλεύουμε όλη μέρα. Γυρνάμε και καθόμαστε σπίτι, βάλε το μωρο βάλε ταοικονομικα δεν βγαίνουμε έξω. Ε το σπίτι μου θέλω να το ζήσω να το ευχαριστηθώ γιατί προβλέπεται να περάσω την ζωή μου εκει μέσα. Ε ας πληρώσω λίγα κοινόχρηστα παραπάνω η λίγο πιο πολυ ενοίκιο. Τα έχω ήδη κόψει απο αλλού. Και σε ότι αφορά την ζέστη ή το κρύο δεν μπορω να πιστέψω ότι είναι τόοοοσο χάλια και τοοοοσο διαφορετικά απο τον απο κάτω όροφο! Για 5 βαθμούς χαλάλι;) καλη μετακόμιση λοιπόν και στην τελική αν δεν μας αρέσει φεύγουμε!

 

Συμφωνώ ότι πρέπει να ζούμε σε ένα σπίτι που κάνει να νιώθουμε ωραία!

Απλά να πω ότι έχει μεγάλη διαφορά ο ένας όροφος από πάνω...ειδικά το χειμώνα! Οι 5 βαθμοί που λες είναι μεγάλη διαφορά σε πετρέλαιο και ζέστη.

Το πιο σημαντικό για μένα είναι ο προσανατολισμός του σπιτιού...εμάς είναι ΔυτικοΑνατολικό και έχουμε άλλο διαμέρισμα στο βορρά και ένα διαμέρισμα από πάνω. Είναι το πιο ζεστό σπίτι της πολυκατοικίας και το πιο δροσερό το καλοκαίρι και ο ήλιος το βλέπει και το πρωί και το απόγευμα.

75 τετραγωνικά δεν είναι ούτε πολλά αλλά ούτε και λίγα. Αν έχει καλή διαρρύθμιση μια χαρά θα βολευτείτε!Οι αποθηκευτικοί χώροι είναι ένα θέμα βέβαια....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...