Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ταβέρνα για τραπέζι Γλυφάδα-Τερψιθέα


Recommended Posts

Κορίτσια, εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το τραπέζι που έκανα στο Πέτρινο στη ΓΛυφάδα πέρυσι το καλοκαίρι. Ήταν αυτό που ήθελα: υπέροχος χώρος, πολύ καλό φαγητό, άψογη εξυπηρέτηση και φιλικότητα. Ο υπεύθυνος (κος Λέκκας) μάς κατατόπισε σε όλα και μας πρότεινε πώς να το κάνουμε καλύτερο. Ο dj εξτρα στοίχισε 300 ευρώ + γενικά ο μέσος όρος το άτομο είναι γύρω στα 28 ευρώ. Δεν ξέρω αν κάνει ευκολίες λόγω κρίσης φέτος. Είχαμε την ευκαιρία και να δοκιμάσουμε άλλη μέρα το μενού αλλά και να παρακολουθήσουμε άλλη βάφτιση με όλες τις λεπτομέρειες. Υπάρχει και πίστα για τους χορευταράδες.

Θεωρώ ότι είναι μία αξιοπρεπέστατη πρόταση σε ένα πανέμορφο μέρος χωρίς να ξεφεύγει κανείς και σε τρελά μπάτζετ. Α! υπάρχει και παιδικό μενού (το οποίο μπορεί να σας φανεί και καλύτερο από των ενηλίκων) με πίτες, σουβλάκια, τηγανιτές πατατούλες, λουκανικάκια κτλ. στη μισή περίπου τιμή.

Υπάρχει και site με τιμοκατάλογο και αναλυτικό μενού http://www.petrinorestaurant.gr/

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εμεις μειναμε απολυτα ευχαριστημενοι απο το πετρινο!!!καναμε το γαμο μας και τη βαπτισ του γιου μας πριν απο 2 εβδομαδες και ηταν ολα υπεροχα!!!ο κυριος λεκκας φοβερος!!!οσο για dj δε βαλαμε επειδη δεν καναμε γλεντι λογω πενθους αλλα μου ειχε ζητησει 250 ευρω με βιντεο στον τοιχο και οταν του ειπα πως δεν ενδιαφερομαι μου το εριξε στα 150. λογω κρισης σιγουρα!!!παντως ειναι ενα υπεροχο περιβαλλον και ολοι οι καλεσμενοι μας μας ειπαν τα καλυτερα για ολο το πακετο!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις μειναμε απολυτα ευχαριστημενοι απο το πετρινο!!!καναμε το γαμο μας και τη βαπτισ του γιου μας πριν απο 2 εβδομαδες και ηταν ολα υπεροχα!!!ο κυριος λεκκας φοβερος!!!οσο για dj δε βαλαμε επειδη δεν καναμε γλεντι λογω πενθους αλλα μου ειχε ζητησει 250 ευρω με βιντεο στον τοιχο και οταν του ειπα πως δεν ενδιαφερομαι μου το εριξε στα 150. λογω κρισης σιγουρα!!!παντως ειναι ενα υπεροχο περιβαλλον και ολοι οι καλεσμενοι μας μας ειπαν τα καλυτερα για ολο το πακετο!!!

 

Αρα όντως αρχίζουν και ρίχνουν τις τιμές. Γι αυτό και είναι δύσκολο να βρεις την ημερομηνία που θες, είναι ψιλοανάρπαστο. Εμείς θυμάμαι είχαμε κλείσει 6 μηνες πριν.

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πάω στο Πέτρινο και θεωρώ ότι είναι ένα από τα καλύτερα εστιατόρια της Αθήνας και από άποψη χώρου, ατμόσφαιρας αλλά και φαγητού. Σίγουρα έριξαν κατά πολύ τις τιμές γιατί και εγώ πριν δυό χρόνια ήθελα να κάνω το τραπέζι του γάμου εκεί και μου ζητούσαν 35 ευρώ το άτομο και ξεχωριστά ο dj. Πάντως όλα τα λεφτά είναι ο εξωτερικός του χώρος, ωραίο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...