Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδεες και κατασκευες για το παιδικο δωματιο!


vera

Recommended Posts

Βαζω μερικες φωτο απο ενα πολυ ομορφο δωματιο να παρετε ιδεες για κατασκευες....

 

jennykramerinthebeginninglrg0.jpg

 

jennykramerinthebeginninglrg1.jpg

 

jennykramerinthebeginninglrg3.jpg

 

Παλιες καρτες εγιναν πινακες...

 

jennykramerinthebeginninglrg7.jpg

 

Μια υπεροχη γωνια

 

jennykramerinthebeginninglrg6.jpg

 

jennykramerinthebeginninglrg9.jpg

jennykramerinthebeginninglrg11.jpgjennykramerinthebeginninglrg2.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

vera...θα στο ξαναπώ είσαι θεά!!! Τι τέλειο δωμάτιο!!! Μπραβο και ευχαριστούμε!!

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καμιά ιδέα πως να φτιάξουμε γράμματα με το όνομα του μωρού και να τα βάλουμε στον τοίχο ή στην πόρτα ??

με χρωματιστω χαρτονη και περλεσ κολιμενεσ επανω

θα κοψησ τα γραματα ενα - ενα και θα κολισεισ επανω τισ περλεσ

υπαρχει κολα που δε χαλαει την πορτα οταν θελεισ να το ξεκολισεισ

στα τζαμπο το πειρα εγω ειναι σαν τσιχλα και βγενη ευκολα

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ σε ευχαριστώ πολύ !!

Σκεφτόμουν και εγώ με χαρτόνι και μετα να το ντύσω με ύφασμα το κάθε γράμμα και διαφορετικό ύφασμα. Και μετά πάνω στο ύφασμα να βάλω πέρλες αλλά τι γόμα θα βάλω για να κολλήσω το ύφασμα και να μην φαίνεται σαν βρεγμένο ??

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To xartoni den ειναι ανθεκτικο.......γρηγορα θα στραβωσει κλπ......

 

Η καλυτερη λυση ειναι γραμματα απο mdf σε μαραγκο αφου θα εχετε βγαλει τις μακετες (δλδ τις φορμες).......

 

ΑΛΛΙΩς στα μαγαζια με υλικα για μακετες θα βρειτε χαρτονια σαντουιτς (ετσι τα λεμε) που ειναι σκληρα χαρτονια με ενδιαμεσα αφρωδες υλικο που δινει παχος και κοβεται ευκολα με κοπιδι. Αυτο το χαρτονι υπαρχει σε διαφορα παχη, μισο εκατοστο, ενα εκατοστο....αν θελετε με παχος τα γραμματα κολλατε 2-3 χαρτονια μαζι...Μετα τα ντυνετε με οτι υλικο θελετε..... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Γομμα εννοεις την κολλα ε?

 

Μηπως να δοκιμαζες την κολλα ουχου στικ που ειναι κρμεωδης και οχι υγρη? Δε δοκιμαζεις καπου να δεις το αποτελεσμα? Υπαρχουν πολλων ειδων κολλες, στα ειδικα καταστηματα θα βρεις για τα παντα.......στα MAX STORES ειχε θυμαμαι ενα σταντ με πολλες κολλες, ολες για διαφορετικα υλικα....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Βρε Βέραααααα... κάνεις που κάνεις τον κόπο...

δε βρίσκεις τίποτε για 2 παιδάκια αλλά μικροσκοπικό δωμάτιο;;; :roll:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gia poion einai, για σενα?

 

Αυτο ειναι ενα θεμα που θελει πολυ καλο σχεδιασμο...ξερεις καλες οι φωτο και τα περιοδικα αλλα για να τα εφαρμοσεις ειναι δυσκολο....οτι και να σου βαλω σε φωτο ειναι αχρηστο.........κι εγω αν κανω δευτερο θα επανασχεδιασω το δωματιο μας που ειναι μικρο ετσι ωστε να βολευει τις αναγκες των παιδιων μου........

 

Πρεπει να ξερω διαστασεις δωματιου, παραθυρα, πορτες, ντουλαπες, καλοριφερ (ενα σκαριφημα δλδ) και μετα τι επιπλα υπαρχουν αυτη τη στιγμη και πρεπει να χωρεσουν.....βασικα θελει κουκετες, αλλα οχι τις κλασσικες διπατες, να ειναι σε γωνια μεταξυ τους και απο κατω να βγουν χωροι για γραφειο αποθηκευση κλπ.......τι ηλικιες ειναι τα παιδια? Φυλο?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

για μένα είναι!

δευτερο δεν έχω ακόμη αλλά έχω αγχωθεί από τώρα...

τέσπα επειδή σχόλασα... θα σου στείλω πμ!!

 

σ΄ευχαριστώ!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για σενα οτι θες καρδουλαμ!!! :D

 

Στειλε μου κατοψη και πληροφοριες να το το δω......αμα εχεις και φωτο τοιχων ακομα καλυτερα.

 

Αν βρισκω φωτο με τετοια κρεββατια και κατασκευες θα τα βαζω........

 

Βασικα το ιδιο προβλημα θα εχω κι εγω οταν κανω δευτερο..........μαλλον θα φροντιζω οταν μεγαλωσουν να διαβαζουν στο γραφειο μου γιατι δυσκολο να βγουν 2 γραφεια κατα πως εχουν μαθει τα παιδια σημερα!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

vera...θα στο ξαναπώ είσαι θεά!!! Τι τέλειο δωμάτιο!!! Μπραβο και ευχαριστούμε!!

 

Χιχιχιχιχιχιχι, ποια μιλάει!!! Βρε Φιλιώ, καλά η Βέρα, αλλά και εσύ και η Βιργινία είστε σούπερ!!!!! Κρίμα που δεν σας ήξερα πέρσι τον Μαρτη που φτιάξαμε το δωμάτιο της μικρής μας!

 

Συγχαρητήρια σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

wendymcnamee1200901.jpg

 

 

Αυτο ας πουμε ειναι για δυο παιδια.......εχει κρεββατι πανω.......αλλα δεν συμφωνω με τον σχεδιασμο, ειδικα στο ανεβασμα.....θα το εκανα διαφορετικα......ειναι σημαντικο να ειναι ασφαλες.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βέρα το κρεβατοκάστρο είναι τελειο!!!!!

Μου φαίνεται ότι θα το φτιάξω για τη κόρη μου και θα μετακομίσω και εγώ στο δωμάτιό της.

Τέλεια, όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε μια ωραια ιδεα για τα μολυβια των παιδιων.....

 

girls%20bedroom%20kristilinauer7:18large126.jpg

 

Περνουμε ενα πλατω και κανουμε ωραιοτατα και πρακτικα την δουλεια μας.....

 

 

Δειτε κι αυτο το δωματιο......εχει ωραιες ιδεες.....

 

girls%20bedroom%20kristilinauer7:18large129.jpggirls%20bedroom%20kristilinauer7:18large122.jpg

 

Ενα ημικυκλικο τραπεζακι στο τελειωμα του κρεββατιου για να παιζουν.....

 

girls%20bedroom%20kristilinauer7:18large125.jpg

 

Μια ομορφη λεπτομερεια που στοιχηματιζω θα αρεσει στην Φιλιω!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δειτε αυτο το ωραιο δωματιο....εχει πολυ ομορφες ζωγραφιες.....

 

1girls%20room%20adriennecromb311:18:082.jpg

 

girls%20room%20adriennecromb11:18:081.jpg

 

girls%20room%20adriennecromb11:18:093.jpggirls%20room%20adriennecromb311:18:084.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Πουα στους τοιχους........οποιοσδηποτε το κανει.......προσεξτε πως συνδυαζει τα μαξιλαρια στο κρεββατι......

 

Girls%20Polka%20Dot%20hsanders7:15large10.jpg

 

1%20Girls%20Bedroom%20WilshireHomeslarge:23.jpg

 

2Girls%20Bedroom%20WilshireHomeslarge:232.jpg

 

Προσεξτε πως γραφει το ονομα μεσα στα πουα..... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δειτε κι αυτη την ιδεα με τα πουα στον τοιχο ως μπορντουρα.......επισης ευκολο να γινει.....

 

PebblesGirlsBedroom7:240.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω με τα 2 παιδιά, και βρήκα εδώ http://www.giannousiadis.gr την κουκέτα ΝΕΑ ΟΛΓΑ, δείτε την και πείτε μου. Είναι η μόνη που βρήκα για α ταιριάζει στο χώρο μας 3,10χ2,80 και να συμπεριλαμβάνει γραφείο. Την είδα από κοντά και το γραφείο είναι πολύ άνετο και για τα δύο παιδιά και τον γονιό στη μέση. Βέρα, εσύ μπορείς να το αντιληφθείς καλύτερα από άποψη διαστάσεων, συνολικά είναι 2.00χ2.50 αλλά βγαίνει πολύ ακριβό για τα υλικά που έχει. Ψάχνω λοιπόν μαραγκό τσακάλι, για να μου βγάλει το σχέδιο, αν ξέρετε κάποιον στείλτε π.μ. :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε κι αυτες τις κατασκευες.......ειναι για ενα playroom

 

1aplayroomkellyglanzer1108a116.jpg

 

2playroomkellyglanzer1108.jpg

 

5playroomkellyglanzer11085.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω με τα 2 παιδιά, και βρήκα εδώ http://www.giannousiadis.gr την κουκέτα ΝΕΑ ΟΛΓΑ, δείτε την και πείτε μου. Είναι η μόνη που βρήκα για α ταιριάζει στο χώρο μας 3,10χ2,80 και να συμπεριλαμβάνει γραφείο. Την είδα από κοντά και το γραφείο είναι πολύ άνετο και για τα δύο παιδιά και τον γονιό στη μέση. Βέρα, εσύ μπορείς να το αντιληφθείς καλύτερα από άποψη διαστάσεων, συνολικά είναι 2.00χ2.50 αλλά βγαίνει πολύ ακριβό για τα υλικά που έχει. Ψάχνω λοιπόν μαραγκό τσακάλι, για να μου βγάλει το σχέδιο, αν ξέρετε κάποιον στείλτε π.μ. :wink:

 

Biky εχω ενα μαραγκο τωρα που εχει βγει καλος προς το παρον (ξερεις δα πως χαλανε :lol: )...καλη δουλεια......ειναι στα Ανω Πατησια......αν σε ενδιαφερει θα σου δωσω τηλεφωνο.....

 

Ποια ειναι γιατι δε βλεπω ονοματα παρα νουμερα......

:?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...