Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καινουργιο πλυντηριο!


Recommended Posts

καλησπερα πειτε μου βρε κοριτσια... τα δικα σας πλυντηρια πως δουλευουν?

 

 

αγορασα πριν λιγους μηνες ενα πλυντηριο μαρκας morrris 8κιλο.

 

η απορια μου ειναι οτι οσες φορες ανοιξα να δω αν εχει τριχες το φιλτρο να της καθαρισω κτλ ,οσες φορες ανοιξα βγηκε απο μεσα ενα σωρο νερο ... δε θα επρεπε να μην εχει νερο εκει αφου τελειωσει η πλυση ?

 

αλλο επισης που με απασχολει ειναι οτι δυο φορες μου "ρουφηξε" τις χρωμοπαγιδες κ τις βρηκα στη θηκη κατω στο φιλτρο .... αυτο τωρα τι ειναι μηπως του λειπει κατι κ εγινε αυτο ?

 

 

κατα τα αλλα δειχνει να δουλευει φυσιολογικα ....

παντως μεγαλη εντυπωση μου εχει κανει οτι το ξεβγαλμα του ειναι σα να στυβει τα ρουχα (γυριζει γρηγορα) μαλλον ετσι ειναι τα καινουργια πλυντηρια ε?

 

πειτε μου κ τα δικα σας ετσι κανουν ?

το προηγουμενο που ειχα ηταν ενα πιτσος εικοσαετιας οποτε τωρα το καινουργιο μου φανταζει εξωγηινο ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ειχα ποτε πλυντηριο ρουχων μορις, ειχαμε ομως πιατων.

 

γενικα τοσες παρατηρησεις σε κανεναν πλυντηριο δεν εκανα αλλα νομιζω οτι αυτο με το στυψιμο ισχυει γιατι πώς αλλιως θα βγουν τα νερα; επισης αυτο με τις χρωμοπαγιδες που τις ρουφαει δεν μου εχει τυχει. αλλα σκεφτηκα μηπως επειδη ειναι 8κιλο = μεγαλος καδος και μαγαλο λαστιχο για το νερο, μηπως με το νερο παρασυρονται στο μεγαλο λαστιχο επειδη ειναι ελαφριες. αλλα τι να σου πω. αμα πλενει καλα και δεν εχεις καποιο προβλημα γιατι προβληματιζεσαι τοσο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε πλυντηριο ρουχων μορις, ειχαμε ομως πιατων.

 

γενικα τοσες παρατηρησεις σε κανεναν πλυντηριο δεν εκανα αλλα νομιζω οτι αυτο με το στυψιμο ισχυει γιατι πώς αλλιως θα βγουν τα νερα; επισης αυτο με τις χρωμοπαγιδες που τις ρουφαει δεν μου εχει τυχει. αλλα σκεφτηκα μηπως επειδη ειναι 8κιλο = μεγαλος καδος και μαγαλο λαστιχο για το νερο, μηπως με το νερο παρασυρονται στο μεγαλο λαστιχο επειδη ειναι ελαφριες. αλλα τι να σου πω. αμα πλενει καλα και δεν εχεις καποιο προβλημα γιατι προβληματιζεσαι τοσο;

 

 

ευχαριστω κουρκουμπινι για την απαντηση σου ,δεν ειμαι πολυ προβληματισμενη ,απλως ειχα σκεφτει κ αλλες φορες να κανω "καταχρηση" του φορουμ για αυτο το ζητημα κ εκανα!

 

το ξεβγαλμα ειναι αυτο που τα σβουριζει γρηγορα ...ενω στο παλιο μου ηταν διαφορετικα ,γεμιζε αρκετο νερο ο καδος ,τα στριφογυρναγε 2-3 κ μετα αδειαζε το νερο ....

μαλλον ετσι ειναι ολα τα καινουργια πλυντηρια... απλως οποιον κ να ρωτησα ,μου ειχε πει οτι δε το εχει προσεξει ποτε το δικο του ,για αυτο κ ζητησα απαντηση απο εδω .

 

αλλα να ρουφαει τις χρωμοπαγιδες ειναι λιγο σοβαρο ... προσφατα νομιζω οτι ρουφηξε μια ,ανοιξα να δω το φιλτρο κ δεν ηταν μεσα ...απορησα ...τοσο που πιστεψα οτι μαλλον δεν ειχα βαλει χρ/δα .

μηπως βγηκε απο εκει που βγαινει το νερο ? αλλα τι σημαινει οτι ειναι μικρες κ ελαφριες? κ τα καλτσακια της μικρης μικρα κ ελαφρια ειναι ,μεχρι στιγμης δεν λειπει κανενα,ευτυχως!

Link to comment
Share on other sites

Το να ρουφάει χρωμοπαγίδες μου φαίνεται πολύ παράξενο. Τώρα για το ξέβγαλμα, και το δικό μου που είναι 6κιλο της bosch, τα ίδια κάνει.

Πάντως το θέμα με τις χρωμοπαγίδες πρέπει να το ψάξεις. Αν φράξει το φίλτρο, δεν θα πλημμυρίσεις ;

Link to comment
Share on other sites

για τη χρωμοπαγιδα τι να σου πω. καιεμενα περιεργο μου φαινεται. μπορει οντως να μην εβαλες, μπορει να βγηκε με τα νερα του πλυντηριου, μπορει να την εβγαλες με τα ρουχα, να παραπεσε στο μπανιο να την πεταξες και να μην το καταλαβες. πσρατηρησε το αν στο ξανακανει. επισης υπαρχει περιπτωση να "κολλησε" μεσα στον καδο; καμια φορα ξεμενουν ρουχα, τιποτα καλτσες, πετσετακια μικρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τη χρωμοπαγιδα τι να σου πω. καιεμενα περιεργο μου φαινεται. μπορει οντως να μην εβαλες, μπορει να βγηκε με τα νερα του πλυντηριου, μπορει να την εβγαλες με τα ρουχα, να παραπεσε στο μπανιο να την πεταξες και να μην το καταλαβες. πσρατηρησε το αν στο ξανακανει. επισης υπαρχει περιπτωση να "κολλησε" μεσα στον καδο; καμια φορα ξεμενουν ρουχα, τιποτα καλτσες, πετσετακια μικρα...

 

 

ειχα βαλεικουρκουμπινι σιγουρα, μια φορα την βρηκα την μια στο φιλτρο .

την αλλη φορα ειχα βαλει δυο μαζι ...οι οποιες κ αγνοουνται!!!!

 

θα το κοιταξω ξανα κ αν ειναι θα τους παρω τηλ.

 

 

καλο μεσημερι .

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:

.

 

ΛΟΙΠΟΝ.....ολα τα πλυντηρια απο παντα οταν εβγαζες το φιλτρο ειχαν εχουν κ θα εχουν νερο γτ ειναι φυσιολογικο.

 

γυριζει γρηγορα γτ εχει ολλες στροφες στο στυψιμο οπως ολα τα καινουρια:wink::wink::wink:

 

οπως σου πηρε την χρωμοπαγιδα να προσεχεις μη χασεις κ τπτ αλλο οπως καλτσες κ βρακια

 

κ μια δικη μου ερωτηση ¨καλα απο κειπου το πηρες τπτ δεν σου ειπαν για το τι κανει αυτο το πλυντηριο???? ¨

Link to comment
Share on other sites

Το να ρουφάει χρωμοπαγίδες μου φαίνεται πολύ παράξενο. Τώρα για το ξέβγαλμα, και το δικό μου που είναι 6κιλο της bosch, τα ίδια κάνει.

Πάντως το θέμα με τις χρωμοπαγίδες πρέπει να το ψάξεις. Αν φράξει το φίλτρο, δεν θα πλημμυρίσεις ;

 

 

οχι δεν θα πλυμμυρισει.απλα θα σταματησει το πλυντηριο με τα νερα μεσα στον καδο κ την πορτα να μην ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...