Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΓΑΤΟΛΟΓΟΣ SOS!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Σας παρακαλώ χρειάζομαι άμεσα την βοήθεια από όποια μπορεί να μου συστήσει κάποιον καλό εργατολόγο!

 

Πρέπει να πάω σε κάποιον άμεσα, γιατί προέκυψε σοβαρότατο πρόβλημα με την δουλειά μου και μάλλον πάνε στράφι τα 7 χρόνια προυπηρεσίας μου! Έχω αγχωθεί τρελά! Σας παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σαξώνης Βασίλης στον Πειραιά.

 

Αλικάτωρας, Μητρόπουλος επίσης στον Πειραιά.

 

Διευθύνσης και τηλ. δυστυχώς δεν έχω

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Underage σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά θέλω κάποιον που να τον ξέρετε είτε από εσάς τους ίδιους είτε από γνωστούς σας. Δεν θέλω να πάω σε κάποιον έτσι τυχαία.

Πήρα για αρχή τηλ την ασφαλιστική που έχω νομική προστασία και μου είπε κάποια πράγματα, αλλά πρέπει να επισκεφτώ και δικηγόρο δικό μου.

Και πάλι σε ευχαριστώ.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα κορίτσια! Σας παρακαλώ χρειάζομαι άμεσα την βοήθεια από όποια μπορεί να μου συστήσει κάποιον καλό εργατολόγο!

 

Πρέπει να πάω σε κάποιον άμεσα' date=' γιατί προέκυψε σοβαρότατο πρόβλημα με την δουλειά μου και μάλλον πάνε στράφι τα 7 χρόνια προυπηρεσίας μου! Έχω αγχωθεί τρελά! Σας παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει![/quote']

 

Μήπως τελικά βρήκες κάποιον καλό εργατολόγο?

Ψάχνει μια φίλη μου για παρόμοιο λόγο, οπότε αν τελικά έβγαλες άκρη και μπορείς, γράψε και σε 'μενα τα στοιχεία του.

 

Σ' ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι, είμαι έγκυος στον 8ο μήνα και στον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης μου, μου έκαναν μείωση μισθού, (όχι μόνο σε εμένα αλλά σε ολη την εταιρεία) έπαιρνα 1200 μικτά και μου έβγαλαν το πτυχίο ΤΕΙ Λογιστικής (εργάζομαι ως βοηθός Λογιστή), το επιδομα γάμου και την προϋπηρεσία και μου έκαναν τον μισθό 950 μικτά! Εργάζομαι στην ίδια εταιρεία 4 χρόνια. Απ την αρχή με είχαν προσλάβει με το πτυχίο και την προϋπηρεσία που έιχα και μετά προστέθηκε το επιδομα γάμου. Δεν έχω υπογράψει πουθενά γι αυτή την αλλαγή μπορώ να τους κάνω κάτι? Την μείωση μου την έκαναν ενώ γνώριζαν πως είμαι έγκυος! Σ΄ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

επειδή στην εταιρεία που ήμουν , ήμουν υπεύθυνη μισθοδοσίας, εργατικό και ασχολιόμουν με ότι έχει να κάνει με το ανθρώπινο δυναμικό κ τα προβληματα που υπάρχουν , όπου μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως...έχω συναντήσει τα άπειρα...

Link to comment
Share on other sites

πετρος μηλιαρακης!ειναι διανοια!εχω κανει κ εγω αναγνωριστικη αγωγη κ περιμενω!εγω τον ακουσα απο καμποσους που διορισε με δικαστικη εντολη!το τηλ του ειναι 210 5244067.παρε ν αμιλησετε κ θα σου πει!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επειδή πολλοί (δυστυχώς) μου στέλνουν πμ και με ρωτάνε σε ποιον δικηγόρο απευθύνθηκα, γράφω δημόσια ότι η δικηγόρος που είχα χρησιμοποιήσει τότε, το μόνο που έκανε ήταν να μου συντάξει το χαρτί της επίσχεσης και να το επιδώσουμε με δικαστικό επιμελητή. Την προηγούμενη βδομάδα πηγα τελικά σε εργατολόγο, την οποία μου βρήκε η εταιρεία που έχω νομική προστασία για το αμάξι και για τα εργασιακά και μου την καλύπτει 100%. Είναι νέα και ψιλοάπειρη, αλλά πρόθυμη να τρέξει κι εγώ γι αυτό που την θέλω την βρίσκω διεκπεραιωτική. Και πολύ σημαντικό δεν την πληρώνω τίποτα! Οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. Αν καποιος θέλει το όνομα της, πολύ ευχαρίστως να σας το στείλω με πμ.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
επειδή στην εταιρεία που ήμουν , ήμουν υπεύθυνη μισθοδοσίας, εργατικό και ασχολιόμουν με ότι έχει να κάνει με το ανθρώπινο δυναμικό κ τα προβληματα που υπάρχουν , όπου μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως...έχω συναντήσει τα άπειρα...

 

Καλημέρα,

 

Απο το μήνημά σου πήρα το θάρρος να σε ενοχλήσω και να σε ρωτήσω εάν θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες συμβουλές αναφορικά με αλλαγή θέσης απασχόλησης μετά από εγκυμοσύνη; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Απο το μήνημά σου πήρα το θάρρος να σε ενοχλήσω και να σε ρωτήσω εάν θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες συμβουλές αναφορικά με αλλαγή θέσης απασχόλησης μετά από εγκυμοσύνη; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

κοριτσια κ αγορια καλησπερα μηπως ξερει κανεισ καποιον καλο εργατολογο στον πειραια αλλα να μην μας γδυσει κι' ολας μιας κ τα μετρητα ειναι δυσευρετα πλεον? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ γνωστός (και αποτελεσματικός) ειναι ο Βασίλης Σαξώνης, στην Ακτή Μιαούλη ειναι το γραφείο του, απ' όσο ξερω παιρνει ποσοστό επί της αποζημίωσής σου (αφού δλδ λυθεί το πρόβλημά σου), τηλ.210-4288080

Καλά ξεμπερδέματα :?

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Θα ηθελα να ρωτησω τις εντυπωσεις σας απο τους εργατολογους που πηγατε.Μεονατε ευχαριστημενοι;θα ηθελα να μου συστησετε καποιον κι εμενα γιατι μου φαινεται θα τον χρειαστω αλλα να μην ειναι φανφαρας!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...