Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΨΙΜΟ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΔΙΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΒΑΦΗΣ.ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ SITE Η ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. THAAANNNKKKKSSSSS!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://www.gamato.info/details.php?id=c35b51b0f6567a77615f488b5aefff1e8bae56

 

εαν εχεις λογαριασμο στο gamato κατεβασε αυτο

 

 

αν εχεις λογαριασμο skype,πες μου να σου το στειλω εγω.

 

 

σε αυτο το αρχειο εχει τεχνοτροπιες βαψιματος.

 

ελπιζω να βοηθησα

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

ωχχχχχχχχχχχχχ δεν ανοιγει.......το ξαναβαζω,αν δεν το εμφανισει και τωρα στειλε πμ αν σε ενδιαφερει

http://www.gamato.info/details.php?id=c35b51b0f6567a77615f488b5aefff1e8bae564f

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά να κάνω κι εγώ;; Θέλω να βάψω σε δύο χρώματα το δωμάτιο της μικρής. Ροζ μέχρι τη μέση και πολύ απαλό γαλάζιο από κει και πάνω. Πάνω στο γαλάζιο θέλω να βάλω πεταλούδες ροζ στην ίδια απόχρωση με το κάτω μέρος του τοίχου. Έχω δει ότι υπάρχουν στάμπες τις οποίες βουτάς μέσα σε μπογιά και ταμπονάρεις πάνω σε τοίχο. Τα έχει δοκιμάσει καμία;; Είχαν καλό αποτέλεσμα;; Και τι γίνεται όταν το φόντο είναι γαλάζιο, έστω και απαλό;; Θα πέσει από πάνω το ροζ και θα βγεί άλλο χρώμα;; Μήπως θα θέλει πέρασμα και 2η φορά;; Μήπως σε αυτή την περίπτωση να έφτιαχνα πεταλούδες σε χαρτόνι (εννοώ διάτρητες, σαν στένσιλ) και να έφαβα εις διπλούν το εσωτερικό;; Οεο;; Καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια ερώτηση σχετικά να κάνω κι εγώ;; Θέλω να βάψω σε δύο χρώματα το δωμάτιο της μικρής. Ροζ μέχρι τη μέση και πολύ απαλό γαλάζιο από κει και πάνω. Πάνω στο γαλάζιο θέλω να βάλω πεταλούδες ροζ στην ίδια απόχρωση με το κάτω μέρος του τοίχου. Έχω δει ότι υπάρχουν στάμπες τις οποίες βουτάς μέσα σε μπογιά και ταμπονάρεις πάνω σε τοίχο. Τα έχει δοκιμάσει καμία;; Είχαν καλό αποτέλεσμα;; Και τι γίνεται όταν το φόντο είναι γαλάζιο, έστω και απαλό;; Θα πέσει από πάνω το ροζ και θα βγεί άλλο χρώμα;; Μήπως θα θέλει πέρασμα και 2η φορά;; Μήπως σε αυτή την περίπτωση να έφτιαχνα πεταλούδες σε χαρτόνι (εννοώ διάτρητες, σαν στένσιλ) και να έφαβα εις διπλούν το εσωτερικό;; Οεο;; Καμιά ιδέα;;;

 

αυτο με τις πεταλουδες το χει κανει ο πατερας μου και θα το κανω και εγω στο δωματιο της μικρης..ειναι καλο και εξαρταται ποσο χρωμα θα βαλεις..για τα αλλα δεν ξερω να σου πω εκτος απο το οτι πριν βαψεις το δευτερο χρωμα να εχει στεγνωσει το αλλο ωστε να μην πεσουν το ενα πανω στο αλλο και αποκτησεις μωβ αποχρωση..

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις πεταλουδες το χει κανει ο πατερας μου και θα το κανω και εγω στο δωματιο της μικρης..ειναι καλο και εξαρταται ποσο χρωμα θα βαλεις..για τα αλλα δεν ξερω να σου πω εκτος απο το οτι πριν βαψεις το δευτερο χρωμα να εχει στεγνωσει το αλλο ωστε να μην πεσουν το ενα πανω στο αλλο και αποκτησεις μωβ αποχρωση..

 

Καλά, εννοείται ότι θα τα αφήσω να στεγνώσουν πρώτα. Απλά δεν ήξερα αν πιάνει καλά το ένα χρώμα πάνω στο άλλο και αν κάνουν καλή δουλειά αυτές οι σφραγιδούλες (σαν σφουγγαράκια μοιάζουν). Φοβόμουν μην τρέξει το χρώμα πιο πολύ ή μην τυχόν δεν βάλω αρκετό και δεν πιάσει καλά...! Τεσπα, μάλλον θα κάνω δοκιμές πριν το βάψουμε για να μην έχουμε απρόοπτα...!! Ευχαριστώ πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

livinath θελω να κανω κατι τρελο,εντονο ισως κατι πολυχρωμο.ζωγραφικη δεν θελω αλλα σκεφτομαι να βαλω αυτοκολλητα.

μου αρεσει η ιδεα σου με το ροζ και το γαλαζιο,και εμεις σκεφτομασταν ροζ με τιρκουαζ αλλα δεν ταιριαζει με τα επιπλα που μας αρεσουν τα οποια ειναι πορτοκαλι,κιτρινο και λαχανι

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα είναι να βάλεις και τα χρώματα που θα έχουν τα έπιπλα! Σε ρίγες ή σε κίτρινο φόντο με κύκλους πορτοκαλί και λαχανί που μπλέκονται μεταξύ τους ή κάτι παρόμοιο με πεταλούδες αλλά με τα χρώματα των επίπλων για να συνδιάζονται. Όλο αυτό έχει πολύ δουλειά βέβαια αλλά το αποτέλεσμα θα πρέπει να είναι πολύ καλό πιστεύω...!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΔΙΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΒΑΦΗΣ.ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ SITE Η ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. THAAANNNKKKKSSSSS!!!!!!!!

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΙΜΑΙ 27w pregnant KAI ΑΓΩΝΙΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΗ-ΖΕΣΤΗ ΑΘΗΝΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ!:roll:

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ ΓΝΩΣΤΗ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ ΣΧΕΔΙΑΚΙΑ, ΠΟΛΥ CULT-ARTISTIC, ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ, ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπείτε και στο http://www.decofun.com.

Πατήστε την επιλογή "decoration tips" και ξανά "decoration tips".

Έχει την τεχνική "σφραγίδας, έχει σύννεφα, γιρλάντα, αυτιά Mickey...

...εγώ θα έκανα το αναστημόμετρο (growth chart) αν δεν φεύγαμε σε λίγο καιρό από το σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

...όσο για ποιότητα χρωμάτων, έχω βρει ασύγκριτα (αν και πιο ακριβά) τα Dulux (www.dulux.com). Αφήστε που ΔΕΝ μύριζε καθόλου!

 

 

Ειδικά ένα είδος τους που κάνει σαν υποψία γυαλίσματος... όχι λουστρίνι, απλά ακτινοβολεί πολύ διακριτικά. Αν αποφασίσετε κάτι τέτοιο, ο άνθρωπος στο χρωματοπωλείο θα ξέρει να σας υποδείξει.

 

Επιπλέον, αυτό που με είχε εντυπωσιάσει όταν έβαφα το δωμάτιο της Νικόλ, ήταν ότι με πολύ λιγότερη ποσότητα έβαφες μεγαλύτερη επιφάνεια σε σχέση με άλλης μάρκας χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια να μου πει αν οι ζωγραφιες στον τοιχο γινονται μονο με χρωματα τοιχου?

 

θελω να ζωγραφισω μια μηλια σε μια φιλη και δεν ξερω αν θα μπορεσω να "δουλεψω" την μπογια τοιχου με το πινελο για να βγει οκ!

 

Αν βαλω χρωματα ζωγραφικης, λαδομπογια κτλ λετε να ξεβαφει? Με τον καιρό, με το καθαρισμα?? (γιατι πες οτι θα λερωσει το παιδι τον τοιχο, δεν θα το πλυνεις;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ θα βάψω...και ναι θα κάνω 3χρωμία..εγώ χρώματα θα πάρω ΒΙΒΕΧΡΟΜ

θα το κάνω ολίγον trendy χα χα χα

 

Τι χρωματα λες να βαλεις Νταλια?? Ειμαστε κι εμεις στη φαση που θα βαψουμε το παιδικο δωματιο τωρα το καλοκαιρι και σκεφτομαι πως να το κανω.. Βεβαια τα χρωματα που θα βαλω θα ειναι ουδετερα γιατι υπαρχει μονο ενα παδικο δωματιο και κατα πασα πιθανοτητα το νεο μπεμπε θα ειναι αγορακι... Εγω λεω για λαχανι με πορτοκαλι., αλλα ψαχνω ιδεες....

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

BΊΚΗ μου μια φίλη που έχει ζωγραφιές στον τοίχο αλλά και εγώ που θα βάψω σε λίγες μέρες η ζωγραφιά θα γίνει με τα χρώματα που θα βάψουμε απλά θα πάρω κουτάκια μικρά τα βασικά χρώματα...όχι δεν βγαίνουν

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

christie ο ένας τοίχος θα είναι πολύ φωτεινός έντονο πορτοκαλί, ο άλλος θα είναι μπλε-μωβ ( όπως το σουρωπο ) εκεί πάνω θα γίνει ζωγραφιά με τους φίλους του μακουιν, και ο άλλος θα είναι ένα χρώμα ( γαλαζο-πρασινό-λαδι-γρκρι ) ανοιχτό..

για το τελευταίο δεν ξέρω αν σε φώτισα καθόλου

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι λαδομπογιές ζωγραφικής δεν ξεβάφουν, αλλά μυρίζουν έντονα, εξακολουθούν να στεγνώνουν και επομένως να εκλύουν στο περιβάλλον για πολλές εβδομάδες, και δεν είναι οικολογικές ούτε απολύτως ασφαλείς για να χρησιμοποιηθούν σε μεγάλη επιφάνεια και μάλιστα σε παιδικό δωμάτιο. Επίσης, είναι πιο γυαλιστερές από τα χρώματα του τοίχου, και θα έχετε διαφορετική υφή αν τα χρησιμοποιήσετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

to kaname me 2 filous kai nomizo pws to apotelesma einai poly kalo (an kai prwti fora epixeirisame kati tetoio).

 

apla ylika kai apli texniki (patitoura).

 

deite edw

 

http://www.magix-photos.com/permaexport;jsessionid=4dbq7qlg52lb7.omaasp32?exportclassid=A3C69270719111DE8754D5B94FA7348A&exptyp=al&medtyp=mixed

Link to comment
Share on other sites

to kaname me 2 filous kai nomizo pws to apotelesma einai poly kalo (an kai prwti fora epixeirisame kati tetoio).

 

apla ylika kai apli texniki (patitoura).

 

deite edw

 

http://www.magix-photos.com/permaexport;jsessionid=4dbq7qlg52lb7.omaasp32?exportclassid=A3C69270719111DE8754D5B94FA7348A&exptyp=al&medtyp=mixed

δεν ανοιγει.....γκρρρρ...

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...