Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

στο σπιτι δεν χωραμε με τιποτα. εινια ενα φυσιλογικο διαμερισμα. προσφορες δεν εχω παρει ακομα αλλα με προβληματιζει. και δεν ξερω αν θα ειναι και ωραιο το κετεριγκ, δηλαδη αν ευχαριστηθουν οι καλεμενοι. ε μη δωσω και ενα σκασμο λεφτα και σχολιαζουν κιολας.

 

 

ουτε εμεις εχουμε το απεραντο σπιτι,,,απλα τα διωξαμε ολα αλλαξαμε διαρυθμιση κατσανε και οι καπνιζοντες στο μπαλκονι και τελικα μια χαρα περασαμε ,,,μπουφε καναμε πλαστικα ποτηρια μαχαιροπιρουνα πιατα ειχαμε και οποιος παρεξηγηθηκε τα ειπαμε σκεψου το,,,,

 

οσο για απεξω απο την εκκλησια θα πρεπει να το αφηνει και η εκκλησια επισης δε ξερω ΑΛΛΑ γφιατι δε τα φτιαχνεται εσεις εστω πιο φθηνα θα βγει αν βρεις εκκλησια να το δεχετε

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο δεν το ειχα σκεφτει να τα κανω εγω. θα μετρησω κοστος, παντως χθες βραδυ μετρησα κοστος για μπομπο και βγαινω 35 λεπτα η μια αμα τις κανω εγω και με 7 κουφετα.

Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτεις ταισα 40 τοσα ατομα φτωχα φτωχα αλλα αξιοπρεπεστατα με 150 αμα βρεις κειτερινγκ με τοσα παω βαραω τατου χιχιιχιχιχιιχ

 

βαλε και τισ γιαγιαδες στο παιχνιδι αντι για δωρα

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτεις ταισα 40 τοσα ατομα φτωχα φτωχα αλλα αξιοπρεπεστατα με 150 αμα βρεις κειτερινγκ με τοσα παω βαραω τατου χιχιιχιχιχιιχ

 

βαλε και τισ γιαγιαδες στο παιχνιδι αντι για δωρα

 

καλησπερα τι κανετε???βαφτιζω τον μπεμπη μου 26 αυγουστου στης 12.00 ..θα εχω 100 ατομα περιπου...και ειμαι σε διλλημα ....τις μπομπονιερες μου θα τις εχω στο μαγαζι θα ειναι κρεμαστες πανω σε δεντρακια στο κεντρο του καθε τραπεζιου!!!στην εκκλησια λεω να βαλουμε γλυκο αλλα θα εχουμε κ στο μαγαζι...ο αντρας μου λεει να μην βαλουμε γιατι θα εχει ζεστη και καπακια ακολουθει το φαη...μυστηριο δεν θα δουν γιατι η εκκλησια ειναι πολυ μικρη ,,θα χωραει μονο η οικογενεια ,,,εκτοσ αν καταφερουμε κ την κανουμε εξω...εγω ελεγα να βαλουμε γλυκο, νερακι και ενα βιβλιο ευχων σε ενα ωραια στολισμενο τραπεζι που θα το κανω εγω....πειτε την γνωμη σας ειτε στο μαγαζι ειτε και στην εκκλησια η' και στα 2 τι γλυκο να βαλω???φιλακια

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτα τα γλυκα,,,,,αν ειναι ολοι να ερθουν μετα στο τραπεζι τοτε αποψη μου παντα μη δωσεις και γλυκο πριν,,,,αν τωρα το τραπεζι ειναι πιο στενο δε το αποφευγεις,,,,,

 

 

αλλα απορια,,,αφου μυστηριο δε θα δουν βρε κουκλα γιατι τους καλεσες???δε ξερω αν γινεται εξω η βαφτιση:-P:-P:-P:-P

 

για βιβλιο των ευχων κλπ δε ξερω δεν εκανα σε καμια κορη νομιζω οτι νερακι καλο θα ηταν να υπηρχε θα δωσει συν στους διψασμενους καλεσμενους:wink:;-):wink:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιασεμί μου άρεσε πολυ η βάφτιση που έκανες! Μπράβο σου! Εγώ βαπτίζω στις 9 Σεπτέμβρη. Για στολισμό αγόρασα όπως και εσύ από τα τζάμπο 6 φαναράκια, 2 μεγάλα που μπαίνουν από 6 κεράκια και 4 μικρότερα. Τούλι θα πάρω να κάνω διάδρομο και σκέφτομαι για βρω από την αδερφή μου κάποιο αυτοκινητάκι φενιζολ(αυτα που έχουν στα θέατρα). Σου βγήκε ωράια ο στολισμός; Μπορέι να είναι και το μόνο άγχος μου. Όλα τα άλλα τα κάνω μόνη μου αλλά έχω ασχοληθεί ξανά. Για προσκλητήρια (τα έκανα ήδη γιατί ταυτόχρονα με τις ετοιμασίες έχουμε και νια μετάθεση να κανονίσουμε) μου κόστισαν 42 ευρώ τα 65 και είναι ανεμόμυλοι, στον κορμό των οποίων πέρασα και κόλλησα το χαρτί, με ωραίο σχέδιο στην τρύπα και στο τέλος κορδελίτσα. Σε όσουν έδωσα τους άρεσε πολύ και το έβαλαν στις γλαστρούλες του να στριφογυρίζει. Μπομπονιέρες μόνη και υπολογίζω να βγουν γύρω στο 1 ευρώ η μία (πήρα κουμπαράδες για τους μικρούς και μπρελόκ για τους μεγάλους). Γλυκά δεν ξέρω ακόμα. Εσείς τι βάλατε έξω από την εκκλησία;Αυτό με το κοκ με χρώμα είναι πολύ καλή ιδέα. Τα παίρνεις από τον στεργίου από την προηγούμενη μέρα ή αυθημερών; Ασχετο, πάντως βρε κορίτσια οι τύποι έξω έχουν ξεφύγει, είναι δυνατόν εν όψη κρίσης και με μισθούς κατα το ήμιση από πριν οι τιμές να είναι οι ίδιες και σε κάποια ποιο ακριβές;

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτα τα γλυκα,,,,,αν ειναι ολοι να ερθουν μετα στο τραπεζι τοτε αποψη μου παντα μη δωσεις και γλυκο πριν,,,,αν τωρα το τραπεζι ειναι πιο στενο δε το αποφευγεις,,,,,

 

 

αλλα απορια,,,αφου μυστηριο δε θα δουν βρε κουκλα γιατι τους καλεσες???δε ξερω αν γινεται εξω η βαφτιση:-P:-P:-P:-P

 

για βιβλιο των ευχων κλπ δε ξερω δεν εκανα σε καμια κορη νομιζω οτι νερακι καλο θα ηταν να υπηρχε θα δωσει συν στους διψασμενους καλεσμενους:wink:;-):wink:

 

και τι γλυκο να δωσουμε στο τραπεζι....μαρεσε το σχολιο σου για τουσ καλεσμενους :-P:-P:-P θα γινει σε χωριο εξω απο το αιγιο ..συνηθως στα χωρια γινεται ....μετα σκεφτομουν να εβαζα σε μια γυαλα ζαχαρωτα σαν σφουγγαρια που ειναι να παρουν συν τα νερα συν να γραψουν και στο βιβλιο!!!και τα σφουγγαρακια τα ζαχαρωτα δεν θα λιωσουν απο τον ηλιο ....υποχρεωσεις ειναι αυτες ...πρεπει να τουσ καλεσουμε αυτους αλλα αν ερθει το 2ο (πρωτα ο θεος)θα καλεσουμε 10 οχι 100 ολα τα εξοδα τα κανουμε εμεις γιατι ο νονος ειναι και ο κολλητος μας μας παντρεψε δεν εχει δουλεια και ειναι χωρις λεφτα ο καημενος ,,,και τι να του πουμε δεν βαφτιζεις επειδη δεν εχεις λεφτα??το ειχαμε κανονισει οταν μας παντρεψε και μαθαμε γιατην εγκυμοσυνη ..μετην προηποθεση οτι ειναι αγορι...εχει βαφτισει ειδη αγορι πριν 4 χρονια...ασε που τον αγαπαμε .....θα ξεφραγκιαστουμε ..ευτυχως βρηκαμε μια ωραια ταβερνα με 15 ετρω το ατομο (γνωστος του πεθερου μου)

Link to comment
Share on other sites

και τι γλυκο να δωσουμε στο τραπεζι....μαρεσε το σχολιο σου για τουσ καλεσμενους :-P:-P:-P θα γινει σε χωριο εξω απο το αιγιο ..συνηθως στα χωρια γινεται ....μετα σκεφτομουν να εβαζα σε μια γυαλα ζαχαρωτα σαν σφουγγαρια που ειναι να παρουν συν τα νερα συν να γραψουν και στο βιβλιο!!!και τα σφουγγαρακια τα ζαχαρωτα δεν θα λιωσουν απο τον ηλιο ....υποχρεωσεις ειναι αυτες ...πρεπει να τουσ καλεσουμε αυτους αλλα αν ερθει το 2ο (πρωτα ο θεος)θα καλεσουμε 10 οχι 100 ολα τα εξοδα τα κανουμε εμεις γιατι ο νονος ειναι και ο κολλητος μας μας παντρεψε δεν εχει δουλεια και ειναι χωρις λεφτα ο καημενος ,,,και τι να του πουμε δεν βαφτιζεις επειδη δεν εχεις λεφτα??το ειχαμε κανονισει οταν μας παντρεψε και μαθαμε γιατην εγκυμοσυνη ..μετην προηποθεση οτι ειναι αγορι...εχει βαφτισει ειδη αγορι πριν 4 χρονια...ασε που τον αγαπαμε .....θα ξεφραγκιαστουμε ..ευτυχως βρηκαμε μια ωραια ταβερνα με 15 ετρω το ατομο (γνωστος του πεθερου μου)

αφου ειναι βαφτιση μπορεις να δωσεις μπισκοτακια σε οποιο σχημα θες.αν ας πουμε η βαφτιση σας εχει καποιο θεμα π.χ. πατουσακια δωσε μπισκοτα σε σχημα πατουσακι,αν δεν εχεις θεμα καντα αναμεικτα ή κατι τετοιο.παντως αν τους εχεις ολους στο τραπεζι στην εκκλησια μην βγαλεις γλυκο.στολισε ενα τραπεζι με τουλι και γαζα ,βαλε το βιβλιο ευχων και 2 γυαλες με ζαχαρωτα ή μια γυαλα με ζαχαρωτα και μια αλλη με γλειφιτζουρια και τελειωσες!:-D

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι βαφτιση μπορεις να δωσεις μπισκοτακια σε οποιο σχημα θες.αν ας πουμε η βαφτιση σας εχει καποιο θεμα π.χ. πατουσακια δωσε μπισκοτα σε σχημα πατουσακι,αν δεν εχεις θεμα καντα αναμεικτα ή κατι τετοιο.παντως αν τους εχεις ολους στο τραπεζι στην εκκλησια μην βγαλεις γλυκο.στολισε ενα τραπεζι με τουλι και γαζα ,βαλε το βιβλιο ευχων και 2 γυαλες με ζαχαρωτα ή μια γυαλα με ζαχαρωτα και μια αλλη με γλειφιτζουρια και τελειωσες!:-D

 

καλημερα ειρηνη!!!!απο οτι βλεπω μαλλον δεν θα βαλω στην εκκλησια γιατι ολοι ειναι καλεσμενοι και στο τραπεζι αλλα ασε που θα μου στοιχισει ο κουκος αηδονι!!μου αρεσε η ιδεα σου γιατο τραπεζι με το βιβλιο ευχων...θελω να βαλω κατι στην εκκλησια..δεν εχω δικιο..???.παντως τα βιβλια ευχων μου αρεσουν πολυ..οπου παω γραφω...ειδικα αν ειναι πολυ φιλοι μας τα παιδια που βαφτιζουν η' παντρευονται...στον γαμο μου ειχα βαλει (σε 15 μερες εχω την πρωτη μου επαιτιο γαμου,,:eek: περιεργο μου φαινεται ,,ποτε περασε ενας χρονος..σαν περυσι τσεκαρα ολα του γαμου κ τωρα ετοιμαζω την βαφτιση:shock:) βιβλιο ευχων κ οταν το ανοιγω συγκηνουμε και γελαω πολυ...υπεροχο ενθυμιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειρηνη!!!!απο οτι βλεπω μαλλον δεν θα βαλω στην εκκλησια γιατι ολοι ειναι καλεσμενοι και στο τραπεζι αλλα ασε που θα μου στοιχισει ο κουκος αηδονι!!μου αρεσε η ιδεα σου γιατο τραπεζι με το βιβλιο ευχων...θελω να βαλω κατι στην εκκλησια..δεν εχω δικιο..???.παντως τα βιβλια ευχων μου αρεσουν πολυ..οπου παω γραφω...ειδικα αν ειναι πολυ φιλοι μας τα παιδια που βαφτιζουν η' παντρευονται...στον γαμο μου ειχα βαλει (σε 15 μερες εχω την πρωτη μου επαιτιο γαμου,,:eek: περιεργο μου φαινεται ,,ποτε περασε ενας χρονος..σαν περυσι τσεκαρα ολα του γαμου κ τωρα ετοιμαζω την βαφτιση:shock:) βιβλιο ευχων κ οταν το ανοιγω συγκηνουμε και γελαω πολυ...υπεροχο ενθυμιο!!!!

καλησπερα!ναι μωρε μην βαλεις κι εγω τελικα ετσι θα κανω,διπλος κοπος κ διπλα εξοδα:-(.κι εγω για να μην ειναι και τελειος αδειος ο χωρος της εκκλησιας θα φτιαξω ενα ωραιο τραπεζι οπως το περιεγραψα,γιατι δεν θα εχω πολυ στολισμο,δεν μ'αρεσουν τα λουλουδια...!με το καλο η πρωτη επετειος:Pειδες πως περναει ο καιρος.κι εγω σκεφτομαι ποτε γεννησα και ποτε πηγε το κοριτσακι μου 8 μηνων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα ρωτήσω κάτι και εγώ; Μπομπονιέρα διαλέγετε μια για όλους ή ξεχωριστά για τους μικρούς και τους μεγάλους; Εγώ λέω να διαλέξω μια κορώνα ροζ που είναι και κρεμάστρα, πάει να την έχω για όλους;

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμεις εχουμε το απεραντο σπιτι,,,απλα τα διωξαμε ολα αλλαξαμε διαρυθμιση κατσανε και οι καπνιζοντες στο μπαλκονι και τελικα μια χαρα περασαμε ,,,μπουφε καναμε πλαστικα ποτηρια μαχαιροπιρουνα πιατα ειχαμε και οποιος παρεξηγηθηκε τα ειπαμε σκεψου το

 

πόσα άτομα????????? Με τα παιδιά τι έκανες??? Εγώ υπολογίζω γύρω στα 15 παιδάκια, όλα ξαδέλφια και κολλητοί φίλοι.

 

Κοίτα εάν είναι να γίνει το σπίτι καλοκαιρινό, και μετά να θέλει γενική επισκευή.............:rolleyes: Ρίξτε καμιά ιδέα ρε κορίτσια για κάτι οικονομικό μετά την βάπτιση, έξω απο την εκκλησία δεν αφήνουν αλλά δεν το ρισκάρω γιατί πέρσυ πήγαμε σε μια φίλη και ενώ τα είχαν φτιάξει πολύ ωραία έπιασε μια βροχή, μα μια βροχή ............. τσάμπα πήγαν όλα...........!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ειρηνη μου!!!μου αρεσε η ιδεα σου γιατο τραπεζι...να χαιρεσαι το κοριτσακι σου..οσο για τις μπομπονιερες βρηκα με 1.20 κρεμαστες με μπρελοκ καραβακι(θεμα μου καραβι-αγκυρα...τι πρωτοτυπο)και θα τις εχω στο κεντρο του τραπεζιου και για τα παιδακια που θα ναι καμια 15 αρια θα παω στο τζαμπο να παρω κανα μικρο μπιχλιμπιδι ετσι λεω ...εχω καιρο να παω στα τζαμπο...στην πορτα της εκκλησιας θα παρω μπαλονια ...που θα τα παω στο μαγαζι μετα....ξερετε αν στα τζαμπο εχει μηχανημα που φουσκωνεις μπαλονια με ηλιον????

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες γεια σας! Θέλω να μου πείτε καμιά ιδέα για οικονομικό catering αν γνωρίζετε ή για οικονομικό μαγαζί στην Αθήνα ή στην Χαλκίδα για να κάνω την βάφτιση του γιου μου. Θα ήθελα να κάνω τραπέζι τόσο πολύ....αλλά ο άντρας μου δεν συμφωνεί καθόλου γιατί οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι!!!Μπορείτε να μου πείτε ιδέες;;Δεν ξέρω τι να κάνω...όπου έχω ρωτήσει ζητάνε εξωφρενικές τιμές!!!Σε ποιον πλανήτη ζούνε;;!!!:evil:

Ucejp2.png

 

TsLBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πόσα άτομα????????? Με τα παιδιά τι έκανες??? Εγώ υπολογίζω γύρω στα 15 παιδάκια, όλα ξαδέλφια και κολλητοί φίλοι.

 

Κοίτα εάν είναι να γίνει το σπίτι καλοκαιρινό, και μετά να θέλει γενική επισκευή.............:rolleyes: Ρίξτε καμιά ιδέα ρε κορίτσια για κάτι οικονομικό μετά την βάπτιση, έξω απο την εκκλησία δεν αφήνουν αλλά δεν το ρισκάρω γιατί πέρσυ πήγαμε σε μια φίλη και ενώ τα είχαν φτιάξει πολύ ωραία έπιασε μια βροχή, μα μια βροχή ............. τσάμπα πήγαν όλα...........!!!!!!!!!!!

 

 

Καλησπέρα

 

Είμασταν 40 μεγάλοι περίπου και καμιά δεκαρία παιδάκια με τα δυο μωρά κατα του ενός

 

Σαν τι να κανω με τα παιδια καλε???:lol::lol::lol:

 

παίζανε μέσα στο παιδικό μετά τρώγανε με τους γονείς ξαναπαίζανε χορεψαμε αυτα,,,τα παιχνίδια σε καθε παρτυ παιδικο ειναι ολα μαζεμενα στην αποθηκη και μενουν λιγα και καλα που μπορουν να παίξουν όλα,,,,δηλ πχ η σκηνούλα τους ,οι κουζινίτσες,τα κατσαρολικα τους αυτά ειχαν κάτσει όλα μαζί αγορια κορίτσια και παιζανε καφετερια ταβερνα σχολειο κλπ δεν ανακατεύτηκα χιχιιχιχ αν αφησεις πολλα τζιρτζιματζαλα θα γινει μπαχαλο ενοειτε ουτε μαρκαδορους κλπ δεν εβγαλα ουτε πλαστελινες κλπ και καλα να απασχοληθουνε,,,,Αυτα βρισκουνε τροπους να χαρουνε ,,,Αλλωστε καποια στιγμη χορευαμε μικροι μεγαλοι ,,,,

 

 

Τι αλλο θες να σου πω??Απλα μην αγχωνεσαι,,,,,Κοιτα και να το ευχαριστηθεις πανω απο ολα

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ειρηνη μου!!!μου αρεσε η ιδεα σου γιατο τραπεζι...να χαιρεσαι το κοριτσακι σου..οσο για τις μπομπονιερες βρηκα με 1.20 κρεμαστες με μπρελοκ καραβακι(θεμα μου καραβι-αγκυρα...τι πρωτοτυπο)και θα τις εχω στο κεντρο του τραπεζιου και για τα παιδακια που θα ναι καμια 15 αρια θα παω στο τζαμπο να παρω κανα μικρο μπιχλιμπιδι ετσι λεω ...εχω καιρο να παω στα τζαμπο...στην πορτα της εκκλησιας θα παρω μπαλονια ...που θα τα παω στο μαγαζι μετα....ξερετε αν στα τζαμπο εχει μηχανημα που φουσκωνεις μπαλονια με ηλιον????

 

 

οχι δεν εχει δυστυχως

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι και εγώ; Μπομπονιέρα διαλέγετε μια για όλους ή ξεχωριστά για τους μικρούς και τους μεγάλους; Εγώ λέω να διαλέξω μια κορώνα ροζ που είναι και κρεμάστρα, πάει να την έχω για όλους;

 

 

εμενα παντα η αποψη μου ητανε και θα ειναι μια για ολους,,,,εκτος οτι ειναι παιδικη η βαφτιση οποτε και η μπομπο εμενα μου αρεσει να ειναι αντιστοιχα το ιδιο ολοι πανε στις παιδικες για την ανιψια/εγγονουλα/βαφτιστηρι κλπ και στο τελος δε μενουν :wink:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

και τι γλυκο να δωσουμε στο τραπεζι....μαρεσε το σχολιο σου για τουσ καλεσμενους :-P:-P:-P θα γινει σε χωριο εξω απο το αιγιο ..συνηθως στα χωρια γινεται ....μετα σκεφτομουν να εβαζα σε μια γυαλα ζαχαρωτα σαν σφουγγαρια που ειναι να παρουν συν τα νερα συν να γραψουν και στο βιβλιο!!!και τα σφουγγαρακια τα ζαχαρωτα δεν θα λιωσουν απο τον ηλιο ....υποχρεωσεις ειναι αυτες ...πρεπει να τουσ καλεσουμε αυτους αλλα αν ερθει το 2ο (πρωτα ο θεος)θα καλεσουμε 10 οχι 100 ολα τα εξοδα τα κανουμε εμεις γιατι ο νονος ειναι και ο κολλητος μας μας παντρεψε δεν εχει δουλεια και ειναι χωρις λεφτα ο καημενος ,,,και τι να του πουμε δεν βαφτιζεις επειδη δεν εχεις λεφτα??το ειχαμε κανονισει οταν μας παντρεψε και μαθαμε γιατην εγκυμοσυνη ..μετην προηποθεση οτι ειναι αγορι...εχει βαφτισει ειδη αγορι πριν 4 χρονια...ασε που τον αγαπαμε .....θα ξεφραγκιαστουμε ..ευτυχως βρηκαμε μια ωραια ταβερνα με 15 ετρω το ατομο (γνωστος του πεθερου μου)

 

στο μενου εκει στη ταβερνα δεν σου βαζουν και γλυκο???για κανε κανα παζαρι,,,,μπορεις να κανεις και τουρτα μη σου πω και πιο λιγα θα σου βγει αμα το καλοσκεφτω

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι βαφτιση μπορεις να δωσεις μπισκοτακια σε οποιο σχημα θες.αν ας πουμε η βαφτιση σας εχει καποιο θεμα π.χ. πατουσακια δωσε μπισκοτα σε σχημα πατουσακι,αν δεν εχεις θεμα καντα αναμεικτα ή κατι τετοιο.παντως αν τους εχεις ολους στο τραπεζι στην εκκλησια μην βγαλεις γλυκο.στολισε ενα τραπεζι με τουλι και γαζα ,βαλε το βιβλιο ευχων και 2 γυαλες με ζαχαρωτα ή μια γυαλα με ζαχαρωτα και μια αλλη με γλειφιτζουρια και τελειωσες!:-D

 

 

τα ζαχαρωτα χυμα θα ειναι??πως θα τα μοιρασει???ωραια ακουγεται παντως αλλα παλι δε θα ειναι παραπανω τα εξοδα???

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι και εγώ; Μπομπονιέρα διαλέγετε μια για όλους ή ξεχωριστά για τους μικρούς και τους μεγάλους; Εγώ λέω να διαλέξω μια κορώνα ροζ που είναι και κρεμάστρα, πάει να την έχω για όλους;

εγω θα εχω μια για τον γαμο που θα μοιραστει στους μεγαλους και μια για τα παιδακια θα ειναι χωνακι απο χαρτι που θα γραφει το ονομα της μπεμπας με γλειφιτζουρι και ζαχαρωτα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ειρηνη μου!!!μου αρεσε η ιδεα σου γιατο τραπεζι...να χαιρεσαι το κοριτσακι σου..οσο για τις μπομπονιερες βρηκα με 1.20 κρεμαστες με μπρελοκ καραβακι(θεμα μου καραβι-αγκυρα...τι πρωτοτυπο)και θα τις εχω στο κεντρο του τραπεζιου και για τα παιδακια που θα ναι καμια 15 αρια θα παω στο τζαμπο να παρω κανα μικρο μπιχλιμπιδι ετσι λεω ...εχω καιρο να παω στα τζαμπο...στην πορτα της εκκλησιας θα παρω μπαλονια ...που θα τα παω στο μαγαζι μετα....ξερετε αν στα τζαμπο εχει μηχανημα που φουσκωνεις μπαλονια με ηλιον????

παρακαλω:Pσ'ευχαριστω κι εσυ να χαιρεσαι τον μπεμπη σου.να σου πω κι εμεις μπαλονια θα εχουμε και θα παρουμε μηχανημα με ηλιον για να τα φουσκωσουμε αλλα δεν ξερω απο που.αν πας και βρεις ενημερωσε!

Link to comment
Share on other sites

τα ζαχαρωτα χυμα θα ειναι??πως θα τα μοιρασει???ωραια ακουγεται παντως αλλα παλι δε θα ειναι παραπανω τα εξοδα???

υπαρχουν ζαχαρωτα που τα πουλανε σε σακουλες μεγαλες και δε θα τα μοιρασει θα τα βαλει σε μια γυαλα ή σ'ενα ωραιο κουτι με χαρτι απο κατω σαν τουλι που τυλιγουν τα κουφετα,διπλα στο βιβλιο των ευχων.δηλαδη παει καποιος να γραψει και σαν ευχαριστω απο εμας παιρνει και το ζαχαρωτο του:Pδεν ειναι μωρε πολλα τα εξοδα γι'αυτο.μια σακουλα με ζαχαρωτα κανει περιπου 10 ευρω.μια γυαλα ολο και καποιος θα εχει να σου δωσει ή θα εχεις στο σπιτι σου κι ενα κουτι επισης δεν ειναι πολυ δυσκολο να βρεις.στην τελικη παιρνεις κι ενα κουτι απο παπουτσια το ντυνεις και το βαζεις.και λιγο τουλι και τελειωσες.ποσο να στοιχιζει?

στο λεω γιατι κι εγω δεν θα κανω πολλα εξοδα λογω κρισης αλλα ψαχνω απο τον ιανουαριο για να βρω και ωραια και οικονομικα!και τα βρισκω:D

Link to comment
Share on other sites

στο μενου εκει στη ταβερνα δεν σου βαζουν και γλυκο???για κανε κανα παζαρι,,,,μπορεις να κανεις και τουρτα μη σου πω και πιο λιγα θα σου βγει αμα το καλοσκεφτω

 

καλημερα !!!!δυστηχως δεν εχει στο μενου...το μαγαζι ειναι ταβερνα δεν υπαρχουν πολυτελειες!!!κοιτα πως θα ναι το μενου....οτι γραφω ειναι ανα 4 ατομα....χωριατικη-ορεκτικα(χορτοπιτα,λουκανικα,πιπεριες,τυροπιτα και αλλα που δεν θυμαμαι,το κυριως θα ειναι μοσχαρακι γαλακτος ψητο της κατσαρολας με ρυζι και πατατες τηγανιτες και μας ειπε η' θα μας βαλει φρουτα αυτος η' θα φερουμε εμεις γλυκο...προτυμισαμε μονο γλυκο συν οτι πιουνε ειναι μες στην τιμη χωρις μπυρες...γιατα παιδακια θα εχουν κεφτεδακια με πατατες ...αν καποιος δεν θελει μοσχαρι θα παραγγειλει οτι αλλο θελει..αλλα το μοσχαρι θα ερθει μπροστα του...το μενου αυτο εχει 18Ε αλλα λογο οτι ειναι γνωστος του πεθερου μου μας παει 15-16 Ε....θα κοιταξω και για τουρτα γιατι οντως μπορει να ειναι φθηνοτερα ...δεν ειναι ακριβα τα ζαχαρωτα ...ενταξει απλα ζαχαρωτα θα βαλω....ποια γευση ειναι ουδετερη γιανα την φανε ολοι????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

η αλήθεια είναι ότι οι καιροί είναι δύσκολοι και καλό είναι να κάνουμε αρκετά πράγματα μόνοι μας.Εγώ στην βάφτιση του τρίτου είχα στο τραπέζι για γλυκό τηγανίτες γεμιστές με καρύδι και μέλι που τις είχα φτιάξει μόνη μου από την προηγούμενη και τις είχα τυλίξει σε διαφάνεια και ήταν ατομική για τον καθένα.Στην Πελοπόννησο έχουν έθιμο τις δίπλες οπότε αν έχετε κάποια θεια,μαμά ή και εσείς οι ίδιες μπορείτε να φτιάξετε κάτι τέτοιο και να το πάτε στο μαγαζί από την προηγούμενη μέρα και να τα προσφέρει σαν γλυκό.Επίσης στα παιδάκια είχα φτιάξει χωνάκια στον τρίτο και καραβάκια χάρτινα στο δεύτερο και τα είχα γεμίσει με καραμέλες/ζαχαρωτά και τα είχα τυλίξει με τούλι τα καραβάκια και με αφής τα χωνάκια.Τα μικρά το καταφχαριστήθηκαν.Καλή θέληση να υπάρχει και για όλα υπάρχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...